Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 157 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 04 Mar 2018 18:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Paszport - tak - nie - nie.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ELBE lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#82 PostWysłany: 04 Mar 2018 18:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3419
Loty: 422
Kilometry: 733 705
platynowy
warto też zabrać długopis, gdyż przed kontrolą paszportową należy wypełnic taki wniosek:
http://3.bp.blogspot.com/-yG7UdNwhH5k/U ... C_0114.JPG

a najlepiej miec go już ze sobą i zaoszczędzić trochę czasu na miejscu. (koło daty wpisuje się numer lotu)
Góra
 Profil Relacje PM off
ELBE lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
#83 PostWysłany: 06 Mar 2018 17:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
No i dobrze pamiętać, gdzie ma się pierwszy nocleg, bo w formularzu jest pytanie o to. Trochę głupie w przypadku Maroka, gdzie noclegów co niemiara bez wcześniejszej rezerwacji.
Zawsze można wpisać nazwę jakiegoś ho(s)telu znalezionego w necie. Nazwy łatwe do zapamiętania: hostel Kif Kif, hostel Waka Waka, Riad 69 :)
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
#84 PostWysłany: 29 Maj 2018 11:29 

Rejestracja: 30 Cze 2011
Posty: 245
niebieski
W kwestii kosztów Taxi i ilości osób będąc teraz wyglądało to następująco:
Petit taxi zabierają (oficjalnie) maksymalnie 3 osoby i trzymają się tego w dzień gdzie mają ryzyko ze Policja ich zauważy z większa ilością osób ale wieczorem już 4 osoby były OK.
Koszt przejazdu z okolic meczetu Koutoubia ( kawałem od Jemma el Fna) na przeciwległą stronę Mediny ( odległość 5km ) koszt po targowaniu sie 70 MAD za 4 osoby Petit Taxi koło północy
Koszt rano na lotnisko ale max 3 osoby zaczynał sie od 50 MAD ale na propozycje 40MAD przystał kierowca od razu i dotyczyło to 2 taksówek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 05 Cze 2018 22:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
Parę info z pierwszej ręki.
Ryanair. Przylot w piątek z Krakowa do Marrakeszu. Lądowanie około 25min przed „planowanym” czasem (czyli bodaj 9.40 zamiast 10.05).

Dojście z samolotu do terminalu pieszo – lepiej się pośpieszyć zanim cały samolot właduje się w kolejkę do kontroli paszportów.

Nam kontrola paszportów zajęła około 1,5h (wydaje mi się, że prawa część kolejki idzie sporo szybciej (alejki nie są symetryczne… Lewa jest dłuższa=mieści się w niej więcej ludzi).
Podejście strażników granicznych jest żenująco-skandaliczne. Nie wiem czy to strajk włoski, lenistwo, czy strach przed utratą pracy jak za szybko się uwiną.. Tempo pracy – wpisują na klawiaturze około 1znak/minutę w międzyczasie sobie gadając, rozglądają się itd. Są chamscy i powolni. Koszmar. Opinie w necie to potwierdzają. Piękny, nowy terminal z oceną 9/10 i obsługa na poziomie 1/10.
Wcześniej trzeba wziąć i wypełnić formularz imigracyjny – leżą po lewej stronie dochodząc do kolejki do kontroli paszportowej. Czas na wypełnienie będzie zapewniony w owej kolejce ;).

Autobus nr 19 z lotniska – nie chcieli ("nie mieli") sprzedać biletów w jedną stronę (podobno 20MAD) – trzeba kupić od razu na powrót (RT 30MAD) co się nie kalkuluje, bo 19 ma chyba długą trasę w kierunku Miasto-Lotnisko i lepiej jechać czymś innym.

Taxi grande (6 osób) spod meczetu na lotnisko – 90 MAD.
Nielotniskowe - Taxi petit spod pałacu Bahia do ogrodów tego gościa od mody (2 taxi x 3 osoby) – 2 x 50 MAD

Wylot – dobrze przybyć sporo wcześniej. Do zaliczenia jest 8 (!) kontroli. Byliśmy około 2,5h przed lotem i było mniej więcej na styk. Starczyło na szybki spacer po bezcłówce (żeby się przekonać, że jest droga i nic się nie opłaca tam kupować ;) ).

Kontrole:
1. Skan bagażu na wejściu do terminalu
2. Kolejka po pieczątki przy check-in - potrzebny paszport i karta pokładowa. W Marrakeszu nie działają mobilne karty pokładowe – musi być wydrukowana (awaryjnie jak ktoś nie ma to… wypisują w Check-in odręcznie :D ). W kolejce w Check-In stoi się niezależnie czy ma się bagaż rejestrowany czy nie – musi być pieczątka wbita bo:
3. Początek kolejki do security - sprawdzenie czy masz pieczątkę.
4. Security – normalne sprawdzenie bagażu. Mydlo marokańskie (taka pasta) przechodzi, ale wodę tradycyjnie zabierają. Tak to luzik.
5. Sprawdzenie paszportu po security…
6. Normalna kontrola paszportowa - wbicie pieczątki, potrzebny wypełniony druk (taki sam jak na przylocie)
7. Kontrola czy masz pieczątkę w paszporcie.
8. Boarding - paszport i karta pokładowa
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#86 PostWysłany: 05 Cze 2018 22:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Zielony^ napisał(a):
Starczyło na szybki spacer po bezcłówce (żeby się przekonać, że jest droga i nic się nie opłaca tam kupować ;) ).

Oplaca sie kupowac tyton do sziszy 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Tufli lubi ten post.
 
      
#87 PostWysłany: 26 Cze 2018 15:52 

Rejestracja: 20 Maj 2013
Posty: 100
W ramach aktualizacji, autobus 19 jezdzi z lotniska do centrum.

Cena biletu w dwie strony 30 MAD.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#88 PostWysłany: 26 Cze 2018 16:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
... a wystarczy przejść przez parking do ulicy i wsiadamy w "normalny" miejski za grosze. (tzn. też za dirahmy ale sporo mniej)
Góra
 Profil Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#89 PostWysłany: 22 Sie 2018 16:33 

Rejestracja: 04 Kwi 2011
Posty: 175
Loty: 44
Kilometry: 103 231
A gdzie można kupić bilety na ten normalny miejski autobus? u kierowcy można czy na lotnisku w jakimś kiosku? Pewnie w euro nie można za ten bilet zapłacić bo za tanio? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 22 Sie 2018 21:58 

Rejestracja: 02 Sty 2016
Posty: 15
Damianek napisał(a):
A gdzie można kupić bilety na ten normalny miejski autobus? u kierowcy można czy na lotnisku w jakimś kiosku? Pewnie w euro nie można za ten bilet zapłacić bo za tanio? ;)

Bilet kupisz u kierowcy, Za krótkie przejazdy płaciliśmy 4dhm/os (mieliśmy odliczone drobne).
Po przylocie na lotnisku od razu wymień (naście) EUR na DHM żeby mieć na taksówkę/autobus.
Shuttle bus z lotniska do Jamaa el Fna - 20dhm/os w jedną stronę, 30dhm w dwie strony w ciągu 2óch tygodni
Można przejść dalej na przystanek przy ulicy (500m) 4dhm/os
My z terminala podeszliśmy do ulicy (ok 400m) i za 50dhm dojechaliśmy w 3os do Mediny.
Na lotnisku ceny wyjściowe taxi zaczynają się od 150-200dhm.
pzdr
a
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#91 PostWysłany: 23 Sie 2018 22:26 

Rejestracja: 02 Sty 2016
Posty: 15
-- 23 Sie 2018 22:22 --

aaaaaaa,

-- 23 Sie 2018 22:26 --

linia L19

Załączniki:
RAK jamaa.jpg
RAK jamaa.jpg [ 158.52 KiB | Obejrzany 2041 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 01 Wrz 2018 17:15 

Rejestracja: 04 Kwi 2011
Posty: 175
Loty: 44
Kilometry: 103 231
Po powrocie polecam autobus miejski za 4DHM często jeżdżą, prosto na główny plac. po wyjściu z parkingu skręcamy w lewo i w lewo i po jakiś 100 metrach po prawej stronie jest przystanek (sam znak przystanku autobusowego i z tego co pamiętam był tak obrócony, że widać było go tylko "od tyłu").

Co do wylotu to kontrola zajęła nam bite 1,5h więc warto być wcześniej, bo dość łatwo ten czas może się przedłużyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 05 Lis 2018 20:43 

Rejestracja: 19 Gru 2015
Posty: 107
Potwierdzam powyższe. Busy 11 i 12 jada ok.10 min. i jest w nich darmowe wifi.
Na lotnisku nis było tłumów a dojście pod gate zajęło 1,5 h.
Ponadto podobno ryanair zamyka check in na1h przed lotem.
Widziałem ludzi zdenerwowanych, bo zawrócono ich spod security.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 01 Sty 2019 14:47 

Rejestracja: 01 Sty 2019
Posty: 5
arkus napisał(a):
Damianek napisał(a):
My z terminala podeszliśmy do ulicy (ok 400m) i za 50dhm dojechaliśmy w 3os do Mediny.
Na lotnisku ceny wyjściowe taxi zaczynają się od 150-200dhm.
pzdr
a


Mój samolot ląduje o 22.15 więc pewnie z lotniska wyjdę koło 0.00 czy w środku nocy jest opcja aby złapać tańszą taksówkę poza lotniskiem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 01 Sty 2019 19:29 

Rejestracja: 02 Sty 2016
Posty: 15
sojekwroc napisał(a):
Mój samolot ląduje o 22.15 więc pewnie z lotniska wyjdę koło 0.00 czy w środku nocy jest opcja aby złapać tańszą taksówkę poza lotniskiem?

Nie wiem jak wygląda sprawa tańszej taksówki ok północy.bo lądowaliśmy o 13.00.
Jak wyjdziesz przed terminal, to na parkingu napadnie cię mafia taksówkowa, która za kilkaset MAD zawiezie Cię gdzie chcesz.
Tańsza opcja, to wyjście przed terminal i łapanie taxi za 50-100MAD. Właściwie , to ono Cię złapią(trzeci obrazek).
Możesz dojść do ronda i tam jest postój taxi ale wywołasz drugą wojnę światową TAXI. (my wywołaliśmy pierwszą)(czwarty obrazek).
Zakładam, że chcesz dostać się do Mediny (drugi obrazek).
Możesz dojść do przystanku autobusowego, ale sprawdź rozkład jazdy (bo o tej godzinie to już nic nie jeździ)!!!
... lub z terminala ostatni kurs o 23.30 za 30DHM (pierwszy obrazek)
pzdr
a

Załączniki:
Komentarz do pliku: ostatni kurs
mak4.jpg
mak4.jpg [ 106.36 KiB | Obejrzany 1467 razy ]
Komentarz do pliku: Przystanek autobusowy
mak3.jpg
mak3.jpg [ 107.34 KiB | Obejrzany 1470 razy ]
Komentarz do pliku: taxi przed lotniskiem
mak1.jpg
mak1.jpg [ 164.68 KiB | Obejrzany 1481 razy ]
Komentarz do pliku: postój TAXI
mak2.jpg
mak2.jpg [ 153.22 KiB | Obejrzany 1481 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
pawfazi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#96 PostWysłany: 03 Sty 2019 00:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2133
platynowy
Mój samolot lądował przed 22.00 a wyszedłem z terminala.ok 22.20. Co prawda samolot był w pół pusty i był to lot krajowy ale kontrola dokumentów była. Lotnisko było puste. Celem był Menara Mall a więc odrobinkę bliżej niż medina. Nie sprawdzałem zupełnie wcześniej czy jeździ jeszcze autobus 19. Szybkim krokiem skierowałem się na drogę w kierunku miasta. Koło ronda zaczepił mnie mafiozo,mówił że specjalna cena dla mnie będzie 100 dricham, odszedłem szybko. Idąc już ulicą łapałem żółte petit taksi.Po 1 może 3 minutach gdy jedna się zatrzymała od razu spytałem czy za 20 dricham mnie zawiezie, kręcił ale jakby prosząc żebym nie odchodził mówił żebym wsiadł. Zdałem sobie sprawę że późną porą jest jednak drożej mimo że to tylko 4 km powiedziałem że daje 30 na co już zgodził się od razu. Istotne może tu jest że miałem tylko plecak i szoferzy czują że i na piechotę dałbym sobie radę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 09 Sty 2019 12:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Mar 2015
Posty: 2
Loty: 234
Kilometry: 476 042
Jestem w Marakeszu przed gate.Faktycznie jest duzo kontroli ale mi to zajeło 40 minut od check-in do gate.Możliwe ze tak krótki czas wynika z faktu ze zacząłem 2.40 przed odlotem i jest styczeń wiec lotnisko nie jest obciążone.W check-in wydrukowli mi karte pokładową (lot Wizz) ale widziałem że pasażerowie innych linii mieli wbite pieczątki.Bez tego nie przejdziesz.Warto miec długopis aby wypełnić druk na wylot taki sam jak podczas przylotu.
Lecąc so Maroko zimą pamietajcie ze dzień zaczyna sie około 9-10 i jest 3-6 stopni a ciepło 18 stopni robi sie około południa a po 18 znów temperatura spada.Hotele nie są ogrzewane wiec jest chłodno szczególnie w łazience.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#98 PostWysłany: 10 Sty 2019 22:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 59
Loty: 60
Kilometry: 60 420
Na początku lutego będę w Marakeszu. Kilka ostantich postów dość szczegółowo opisuje kontrole i odprawę (w obie strony). Jak natomiast wygląda wymiana Euro na MAD na lotnisku ?
_________________
Image

My goal is to visit as many sovereign states and dependent territories in Europe as possible
https://instagram.com/krupierkt
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 10 Sty 2019 22:41 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Dajesz euro do kancjapy Exchange i dostajesz MAD

waluty-wymiana-w-maroku,625,42901
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 11 Sty 2019 00:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 59
Loty: 60
Kilometry: 60 420
Zeus napisał(a):
Dajesz euro do kancjapy Exchange i dostajesz MAD

waluty-wymiana-w-maroku,625,42901


Ok rozumiem ;), Czyli jest możliwa i to po "uczciwym" kursie. Nie trzeba się bawić tylko w wymianę kilku groszy które wystarczą na autobus?
_________________
Image

My goal is to visit as many sovereign states and dependent territories in Europe as possible
https://instagram.com/krupierkt
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 157 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group