Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 157 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Marakesz
#61 PostWysłany: 02 Sty 2017 19:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
rufuss napisał(a):
Właśnie wróciłem z Marakeszu i podzielę się informacjami o transporcie.
Przed wylotem zaplanowałem że na Jamaa el fna pojedziemy autobusem miejskim "11" do którego trzeba dojść ok 500m. Po wyjściu z lotniska troche przez zmęczenie, trochę przez zakręcenie nowym otoczeniem zostaliśmy "zaatakowani" przez taksiarzy. Po początkowym stanowczym odrzucaniu ofert przejazdu za 100 dirhamów w końcu poddałem się i po 5 minutowych negocjacjach i kilkukrotnym odchodzeniu udało się wytargować 60 MAD przejazd grand taxi. No i ruszyliśmy. I teraz wiem że przejazd "11" - tką był trochę szlonym pomysłem bo po pierwsze znaleźć przystanek to wielka sztuka, po drugie odległość do Jaama el fna jest spora a po podruży człowiek jest trochę zmęczony.
Pamiętajcie! Targujcie się. Jak nie z jednym to z drugim, trzecim aż w końcu znajdzie się taki co się zgodzi na waszą cenę.

dziękujemy za światłe rady i informacje ze przejście 500m to po podroży jest problemem
podróżując z Orbisem nie będziesz narażony na takie niedogodności
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
MaciekM lubi ten post.
 
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
 Temat postu: Re: Marrakesz
#62 PostWysłany: 02 Sty 2017 20:38 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
@‌becek‌ oj zaskok to ty masz, odpowiedziałeś na posta z maja 2015 roku.

A w temacie, to na moje oko przystanek jest w odległości nie więcej niż 100 m od lotniska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marrakesz
#63 PostWysłany: 09 Sty 2017 17:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2013
Posty: 181
To jeszcze jedno pytanko : czy po 22:00 wymienię gdzieś na lotnisku pieniądze ? Będzie czynny jakiś kantor żeby kupić lokalną walutę na taxi ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
savoj uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Marrakesz
#64 PostWysłany: 09 Sty 2017 17:47 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
Tak, bez problemu wymienisz walutę na lotnisku.
Są co najmniej dwa kantory.
Zależy ile po 22 będziesz, bo możliwe że zdążysz nawet na autobus do centrum za 30 MAD
Góra
 Profil Relacje PM off
grzesq uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Marrakesz
#65 PostWysłany: 09 Sty 2017 21:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2013
Posty: 181
To jest ten autobus, który ma przystanek 500m od terminalu ?
O której odjeżdża ostatni ?
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Zeus, 09 Sty 2017 22:20, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marrakesz
#66 PostWysłany: 09 Sty 2017 22:00 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
Nie, to jest ten lotniskowy, odjeżdża z lotniska zaraz przy wyjściu. Jak lecisz z BVA to zdążysz na spokoju. Zdążysz nawet wypić soczek i zjeść szaszłyka lub rybkę na placu Jemaa el-Fna :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
grzesq uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Marrakesz
#67 PostWysłany: 09 Sty 2017 22:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2013
Posty: 181
Dzięki za info :) Tak przylecę z BVA, czyli zdążę wymienić pieniądze i złapać ten autobus, tak ?
Jak rozpoznam ten autobus, nazywa się jakoś, dokąd dokładnie jedzie ? Docelowo muszę się dostać do Mediny.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Zeus, 09 Sty 2017 22:20, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marrakesz
#68 PostWysłany: 09 Sty 2017 22:22 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
Jeśli nie będziesz miał zbyt dużego spóźnienia to na 100% zdążysz. Na wprost od wyjścia zobaczysz autobus który jedzie na plac Jemaa el-Fna. Stamtąd do mediny już rzut beretem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marrakesz
#69 PostWysłany: 23 Lut 2017 10:19 

Rejestracja: 23 Lut 2017
Posty: 4
Jako, że to mój pierwszy post na tym szacownym Forum, witam wszystkich serdecznie. Wczoraj wróciłem z króciutkiej wycieczki do Marrakeszu. Oczywiście... było zaje....ście :-) Ale ja nie o tym, nie o tym... :-)
No więc. Autobus "lotniskowy" nr 19 nie jezdzi. Nie wiem, czy jest zawieszony czasowo, czy też zlikwidowany całkowicie. Przy meczecie Koutubija nadal jest, wśród przystanków autobusów innych linii, przystanek tego autobusu, autobus znajduje się na wykazie linii kursujących w mieście oraz na rozkładzie jazdy, ale nie kursuje. Ponieważ kierowca autobusu innego niż 19, z którym "rozmawialem" posługiwał się w takim samym stopniu językiem angielskim, jak ja francuskim - czyli w stopniu żadnym - tylko tyle udało mi się ustalić w "rozmowie" z tym kierowcą. Na potwierdzenie "słów" tego kierowcy - na 19 się nie doczekałem. Zatem trzeba było wziąć taksówkę, bo czas zaczął gonić. Była godzina 6.40 rano, więc jeszcze niespecjalnie stały taksówki na postojach, więc zatrzymałem jedną "petit taxi" przejeżdżającą obok przystanków. Nastąpiła "kopia" rozmowy z kierowcą autobusu - ja po angielsku, taksówkarz po francusku. Co do celu jazdy: "airport" - było prosto, natomiast co do ceny za kurs już nie było tak prosto. W rezultacie taksówkarz pokazał mi naklejkę na przedniej szybie, po prawej stronie na górze szyby, na której były napisy po francusku, a między innymi: La ville - 100 Dh, La palmerade (albo jakoś tak) - 70 Dh. Postanowiłem poczekać na rozwój sytuacji. Dojechaliśmy na lotnisko i tam taksówkarz wziął ode mnie 70Dh. Bez żadnego targowania i żadnych tego typu innych scen. Trochę się zdziwiłem, mając w pamięci te wszystkie informacje o cenach taksówek na/z lotniska, które tutaj, na Forum, uzyskałem.
W każdym razie pózniej, na mieście, patrzyłem na taksówki, szukając podobnych naklejek na przednich szybach i stwierdziłem, że niewiele jest takich, które takie naklejki posiadają. Może to ma znaczenie odnośnie cen za kurs? Może są "licencjonowani" i "nielicencjonowani" taksówkarze? Nie wiem, w każdym razie wyżej opisana sytuacja może być dla innych odwiedzających Marrakesz jakąś wskazówką, zatem dzielę się z Wami moimi obserwacjami.
Pozdrawiam serdelecznie.
Romo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marrakesz
#70 PostWysłany: 13 Mar 2017 07:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Witam, mam trochę nietypowe pytanie. Pierwszy raz będę w Maroku. Przy wylocie czy bilet na ryan'a ma być wydrukowany czy karta mobilna wystarczy? Kiedyś jak wprowadzali karty mobilne nie wszystkie lotniska je akceptowały, a nie doszukałem się info o Marrakeszu. Z góry dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marrakesz
#71 PostWysłany: 13 Mar 2017 08:43 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6183
HON fly4free
jest info na stronie ryana -> Często zadawane pytania > Mobilne Karty Pokładowe
Cytuj:

Tak. Mobilne karty pokładowe są akceptowane na większości lotnisk w sieci połączeń firmy Ryanair, jednak nie na wszystkich. Mobilne karty pokładowe nie są przyjmowane na następujących lotniskach:

Agadir
As-Sawira
Fez
Nador
Wadżda
Marrakesz
Rabat
Tanger
Kefalinia
Wolos

Pasażerowie podróżujący z tych lotnisk muszą przeprowadzić odprawę online i wydrukować papierową kartę pokładową dla swojego lotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marrakesz
#72 PostWysłany: 15 Mar 2017 11:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Jestem w Marrakeszu więc garść świeżych info. Przylecialem z Paryża. Od wyjścia z samolotu do taxi ok. 40 min. Nie wiem jakim cudem jechaliscie za 60-70 MAD do Mediny, bo nikt nie chciał jechać za 100MAD. Na tabliczce koło postoju taxi jest napis Gare 120MAD, Medina 150MAD. Gadałem z nimi z dobre 20min, najwyższa cenę rzucali nawet 200MAD z uśmiechem. W końcu nie chciało nam się z nimi gadać (moja żona mówi po francusku) i zdecydowaliśmy że do Gare idziemy na piechotę (śpimy w Ibis). Przechodząc przez parking zauważyłem że podjechał autobus nr 19, który wg rozkładu o tej porze podobno już nie jeździ. Odjazd 23:30, bilet kosztuje 20MAD lub 2 euro. Tylko gotowka
Góra
 Profil Relacje PM off
Kalispell lubi ten post.
 
      
#73 PostWysłany: 30 Lis 2017 18:07 

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 4
Loty: 54
Kilometry: 87 741
mediolan napisał(a):
dzisiaj zaplacilismy za takse 30 dirhamow spoza lotniska , okolice ronda za parkingiem, kolo ronda jest przystanek autobusowy i mozna autobusem za 4 dh dojechac do placu Jamaal ,

3 - opcja autobus miejski, staje - obok lotniska za parkingami - jest rondo i przy nim przystanek - linie -11,18,20 do centrum - jadą coś z 10-15 min, koszt 4 dh


W drodze powrotnej na lotnisko można skorzystać z autobusów nr 11 i 12 które odjeżdżają z przystanku (słupek bez zaznaczonych numerów autobusów) z Avenue Mohammed V 31°37'30.5"N 7°59'36.5"W
Autobusy odjeżdżają co ok 10 min Bilet kupimy u kierowcy Sprawdzone 2 dni temu
Wysiadamy na przystanku przed rondem, na rondzie skręcamy w lewo, czas dojścia do terminalu ok 4-5 min
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 02 Sty 2018 01:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
Cytuj:
W drodze powrotnej na lotnisko można skorzystać z autobusów nr 11 i 12 które odjeżdżają z przystanku (słupek bez zaznaczonych numerów autobusów) z Avenue Mohammed V 31°37'30.5"N 7°59'36.5"W

Autobusy zatrzymują się dokładnie vis-a-vis przystanku tych samych linii w drugą stronę (po drugiej stronie ulicy jest słupek z numerami 11 i 12) - wsiadamy w autobus jadący w stronę pobliskiego meczetu Kotoubia. Wczoraj przed południem kurs jedenastką zajął 10 minut. Cena nadal 4 Dh.


Sent from my SM-T116 using Tapatalk
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 08 Sty 2018 22:09 

Rejestracja: 29 Lis 2011
Posty: 416
srebrny
Ląduje o godzinie 10-tej w 8 osób i chcę dostać się taxi do Medyny. Zabiorę sie w dwie małe taxi, czy tylko Grand Taxi wchodzi w rachubę. Czy przystanek tych dwóch różnych taksówek jest wspólny? Negocjacje z dwoma taksiarzami mogą być chyba uciążliwe, a ostanie wpisy o cenach nie są zbyt optymistyczne. Riad proponuje cenę 35 euro za transfer całej grupy. Moze ktoś był w ostatnim czasie i coś podpowie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 12 Sty 2018 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 399
niebieski
Lotnisko #RAK w #Marakesz.u - 60 min. czekania w kolejce do kont. paszport. Wyjście z lotniska zajmuje 90 min Przy wylocie #8 ️ kontroli dokumentów Takiego czegoś jeszcze nie widziałem. Dobrze, że jest palarnia po przejściu przez kontrolę paszport. przy wylocie https://t.co/h6N3R22XGF
Mój transfer z hostelu na lotnisko miał kosztować 150 MAD. Dojechałem za około 80 przy czym przejechałem dwoma różnymi taksówkami (zwiedzałem ogrody Manera). Po przylocie przeszedłem pieszo, rzeczywiście droga mało ciekawa, jednak jak najbardziej do pokonania na piechotę.
_________________
Pozdrawiam!
DOOKOLAKULI
facebook.com/dookolakuli/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 22 Sty 2018 23:42 

Rejestracja: 23 Cze 2016
Posty: 12
Loty: 1
Kilometry: 2 008
Byłem kilka dni w Maroko. Super wypad bardzo mi się podobało.
Wiadomo Arabowie na wszystkim chcą zarobić albo w jakiś sposób nas naciągnąć na pieniądze.
Ceny taxi są mocno negocjowalne. Jeśli na lotnisku powiedzą Ci że poniżej 100 mad nikt nie pojedzie wyjdź i złap taxi na głównej drodze. Bez większych problemów można zapłacić ok 70 mad do Medyny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 21 Lut 2018 22:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3399
Loty: 418
Kilometry: 723 234
platynowy
Jest jakieś bezpośrednie połączenie lotniska z dworcem kolejowym oprócz taxi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 22 Lut 2018 06:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
@marcin.krakow Autobus 18 (z przystanku za rondem po wyjściu z terenu lotniska).
Wysiadka na skrzyżowaniu nieopodal dworca:Image
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off
marcin.krakow lubi ten post.
marcin.krakow uważa post za pomocny.
 
      
#80 PostWysłany: 04 Mar 2018 18:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 336
niebieski
Dla pewności zadam parę pytań:
1. Co jest wymagane aby zostać wpuszczonym na lotnisku na teren Maroka ?
2. Wystarczy sam paszport ?
3. Czy potrzebny jest ważny dowód osobisty do paszportu ? Aktualnie skończyła mi się ważność dowodu i muszę wyrobić nowy.
4. Czy trzeba na lotnisku pokazać, że ma się pieniądze w formie fizycznej, na cały czas pobytu w Maroku ? Czy może wyciąg z konta ? A może kartę kredytową ?
_________________
LUKASZBOGUSZ.COM
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 157 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group