Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 517 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
#281 PostWysłany: 30 Mar 2015 22:16 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Dzięki, u mnie też już działa; co prawda na innym komputerze ;-)

Całkiem przydatne narzędzie :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#282 PostWysłany: 02 Kwi 2015 16:14 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Mam prośbę o potwierdzenie odnośnie biletu 10-przejazdowego:

1) Jeśli wyjeżdżam z lotniska lub przyjeżdżam na lotnisko zwykłym autobusem nr 101, 200, 203, to posiadając bilet 10-przejazdowy za 12,2 euro, nie potrzebuję już żadnego suplementu lotniskowego za 3 euro (bo to chyba obowiązuje tylko w metrze)?

2) Z dyskusji zrozumiałem, że w automacie może być trudność z kupnem samego biletu 10-przejazdowego bez suplementu. Mam prośbę o potwierdzenie, czy tak jest w rzeczywistości? Jeśli tak, to czy na Terminalu 1 kupię w jakimś kiosku sam bilet 10-przejazdowy bez suplementu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#283 PostWysłany: 07 Kwi 2015 10:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Caly temat przeczytalem, ale chodzi mi glownie o dotarcie do dzielnicy Barajas.

Na miejscu bedziemy przed polnoca. Nocleg w dzielnicy Barajas (blisko stacji metra Barajas), potem caly nastepny dzien w Madrycie i powrot na lotnisko pozno wieczorem.

Dobrze rozumiem, ze najbardziej oplacalne bedzie poczekanie do polnocy i kupienie biletu calodniowego 'tourist transport costam'? Wyglada na to, ze wtedy w cene wliczony jest suplement za metro, a nastepnego dnia mozna podrozowac do woli.

Autobusow z tego co widze w tamtym kierunku nie ma, pieszo to niby tylko 3,5 kilometra, ale jesli tak czy siak oplaca sie wziac bilet jednodniowy, to mozna chwile do polnocy poczekac.


EDIT: a jednak chyba nie...

"As our service operates from 06:00 to 01:30 hours, the calendar days match up with this same timetable."

Czyli jak, jedyna opcja to przejechanie 3 km metrem za 4,5 euro? :|
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#284 PostWysłany: 07 Kwi 2015 10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Jak najbardziej dobrze zrozumiałeś, tak samo robiłem lądowanie miałem ok. 23:20 i poczekałem parę minut do 00:01
Edyta:

Kasowałem pięciodniowy i policzyło mi 5 dni od daty kalendarzowej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#285 PostWysłany: 16 Kwi 2015 03:39 

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 3
Grzegorz40 napisał(a):
Mam prośbę o potwierdzenie odnośnie biletu 10-przejazdowego:

1) Jeśli wyjeżdżam z lotniska lub przyjeżdżam na lotnisko zwykłym autobusem nr 101, 200, 203, to posiadając bilet 10-przejazdowy za 12,2 euro, nie potrzebuję już żadnego suplementu lotniskowego za 3 euro (bo to chyba obowiązuje tylko w metrze)?
2) Z dyskusji zrozumiałem, że w automacie może być trudność z kupnem samego biletu 10-przejazdowego bez suplementu. Mam prośbę o potwierdzenie, czy tak jest w rzeczywistości? Jeśli tak, to czy na Terminalu 1 kupię w jakimś kiosku sam bilet 10-przejazdowy bez suplementu.


Ja bilety na autobus nr 200 kupowałam u kierowcy po 1,5 euro. Wtedy już nie potrzeba płacić tej opłaty lotniskowej (suplementu), według mnie dotyczy ona tylko metra. Przejazd na stację metra Canillejas autobusem jest szybki i opłacalny. Bilet 10-przejazdowy kupowałam dopiero na Canillejas więc trudno powiedzieć, czy można go kupić na lotnisku. W pobliżu przystanku nie widziałam automatu biletowego, choć nie wykluczam, że gdzieś mógł być. W każdym razie polecam ten bilet na 10 przejazdów, korzystaliśmy z niego w dwie osoby podając go sobie przy bramkach. Zdecydowanie usprawnił nam podróżowanie po Madrycie a większość atrakcji i tak jest na tyle blisko siebie, że dało się pokonać te odległości pieszo.
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 uważa post za pomocny.
 
      
#286 PostWysłany: 17 Kwi 2015 16:21 

Rejestracja: 25 Lut 2011
Posty: 339
niebieski
Czy gdzies w poblizu lotniska -tak do 30 minut na nogach-znajduje sie jakis supermarket?
_________________
Image

https://www.instagram.com/without_a_guide/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#287 PostWysłany: 21 Sie 2015 15:19 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
Interesuje mnie tourist card na 1 dzień w Madrycie (cena 17 EUR)
http://www.metromadrid.es/en/viaja_en_m ... ido02.html

I teraz tak - ląduje FR ok 24, chcę podjechać do hotelu na nocleg w okolicy Campo de las Naciones, a tego samego dnia (czyli po nocy) rano pojechać na cały do Toledo (choć bilet nie obejmuje renfe-czy obejmuje busy do Toledo?) i wieczorem wrócić do hotelu na Campo. Czy ten bilet zadziała mi na całą dobę?
I jeszcze ew. pytanie gdzie go kupić skoro ląduje ok 24, a wymienione punkty z reguły pracuja do 20-21. Czy ów karta jest dostępna na lotnisku?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#288 PostWysłany: 10 Wrz 2015 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1432
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
Mam pytanie odnośnie stopoveru. Będę miał 7 godzin przerwy i w tym czasie chce podskoczyć do centrum
Pytanie jak najlepiej to zrobić ? autobusem / metrem? Ile czasu taka droga zajmuje?
Pytanie w praktyce o przechowalni bagażu? Czy są szafki np do której zmieszczą sie 2 miekkie torby czy raczej przechowalnia gdzie podaje sie do ręki bagaż
Za wszelkie wskazówki będę wdzieczny
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#289 PostWysłany: 10 Wrz 2015 14:55 

ja bym jechał:
Anonymous napisał(a):
aviel napisał(a):
Mamy stop w Madrycie 6 godz. Warto udac sie do centrum, co mozna zobaczyc? czy to za malo czasu?



Ja bym jechał, bo na lotnisku się zanudzisz. Najszybciej żółtym lotniskowym autobusem aeropuerto jakieś 25-minut wysiadasza na Plaza de Cibeles, przejazd w jedną stronę 5 euro
http://www.emtmadrid.es/lineaAeropuerto/index.html
jesteś w centrum, jakieś 2 godzinny spacer po Puerta del Sol, Gran Via i przyległych


+
madryt-przechowalnia-bagazu,1480,69687&p=609993&hilit=przechowalnia#p609993
Góra
 PM off
LaVarsovienne lubi ten post.
 
      
#290 PostWysłany: 27 Sty 2016 21:16 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 432
Loty: 86
Kilometry: 133 664
niebieski
macie jakieś najświeższe informacje na temat nocnego dojazdu do centrum?
Przylatuję w sobotę Ryanem ok.24 i chciałbym jakoś dostać się w okolice metra Atocha lub przystanku Cibeles.
Zdążę na autobus aeroporto (żółty?) za 5e czy będzie trzeba kombinować metrem ? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#291 PostWysłany: 27 Sty 2016 21:29 

Ten nocny żółty Aeropuerto jeździ nadal całą noc w odstępach co 30 minut, tyle, że tylko do Palca de Cibeles )do Atocha stamtąd jakieś 5 minut spacerkiem o ile np. tam gdzieś w pobliżu nocujesz)
Najlepsze rozwiązanie nocą na szybkie dostanie się nocą z lotniska do centrum Madrytu, jechałem w maju, oczywiście po przylocie lotem z Modlina do tego spóźnionym coś chyba ok. 40 minut

https://www.emtmadrid.es/Aeropuerto

http://www.esmadrid.com/bus-expres-aeropuerto-madrid
Góra
 PM off
konrad91 uważa post za pomocny.
 
      
#292 PostWysłany: 27 Sty 2016 21:49 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 432
Loty: 86
Kilometry: 133 664
niebieski
dzięki o to mi chodziło, hostel mam na Calle Luis Vélez de Guevara, więc z przystanku Cibeles spacerkiem to pewnie jakieś 20min.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#293 PostWysłany: 07 Lut 2016 22:52 

Rejestracja: 28 Mar 2015
Posty: 6
W najbliższą środę chwilę przed północą ląduje na Madryt Barajas. Hotel mam przy stacji Puente de Vallecas (linia 1). Mam pytanie- jak dostać się w miejsce docelowe? Albo chociaż gdzie szukać informacji, które nie będą po hiszpańsku. Jak w nocy kursują autobusy jeżdżące z lotniska do miasta? I skąd dokładnie odjeżdżają?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#294 PostWysłany: 07 Lut 2016 23:47 

Rejestracja: 20 Maj 2014
Posty: 1284
Loty: 253
Kilometry: 427 726
srebrny
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#295 PostWysłany: 09 Lut 2016 16:42 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 57
Czy ktos moze wie w jaki sposob mozna zakupic bilet T-10 na lotnisku, ktory nie zawiera dodatkowej oplaty 3 EUR za podroz metrem z lotniska? Wszyscy z obslugi wysylali mnie do automatow biletowych umiejscowionych na stacjach metra (bylem na obu, w T4 i w T1-2-3). Mozna w nich kupic T-10, ale zawiera on dodatkowy suplement na metro. Obsluga nie za bardzo potrafila mi wytlumaczyc w jaki sposob mozna zakupic T-10 do wykorzystania w autobusie 200, ktory tej oplaty nie wymaga.

Polecam autobus 200, jedzie szybko autostrada. Gdy jechalem rano na lotnisko zauwazylem jednak, ze w strone Madrytu utworzyl sie calkiem spory korek na autostradzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#296 PostWysłany: 09 Lut 2016 17:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Na ich stronie jest wzmianka, że autobusem 200 nie można jechać z lotniska na bilecie T-10 za 12,30 Euro:

"Tariffs
A single ticket costs €1.50 and is valid for one journey. You can only buy this on board the bus.
There are two types of metrobus pass:
- Valid for 10 Metro trips in zone A, in EMT city buses (except the Línea Exprés to and from the airport) and Metro Ligero line 1: €12,20.
- Valid for 10 Metro trips and EMT city bus trips (except Línea Exprés) with a single transfer from EMT to EMT in a maximum of 60 minutes from the first validation: €18,30. "

http://www.aena.es/csee/Satellite/Aerop ... 7554327072

Edit: nie doczytałem, tu chodzi raczej tylko o Linea Expres. Czyli niby można kupić bilet w jakimś kiosku Tobacco.
Podbijam pytanie poprzednika, jest coś takiego na lotnisku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#297 PostWysłany: 09 Lut 2016 17:16 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 57
jobi napisał(a):
Na ich stronie jest wzmianka, że autobusem 200 nie można jechać z lotniska na bilecie T-10 za 12,30 Euro:

"Tariffs
A single ticket costs €1.50 and is valid for one journey. You can only buy this on board the bus.
There are two types of metrobus pass:
- Valid for 10 Metro trips in zone A, in EMT city buses (except the Línea Exprés to and from the airport) and Metro Ligero line 1: €12,20.
- Valid for 10 Metro trips and EMT city bus trips (except Línea Exprés) with a single transfer from EMT to EMT in a maximum of 60 minutes from the first validation: €18,30. "

http://www.aena.es/csee/Satellite/Aerop ... 7554327072


Línea Exprés to jest zupelnie inny autobus, ktory o ile dobrze pamietam kosztuje 5 EUR. W Twoim cytacie nie ma zadnej wzmianki o autobusie nr 200. Autobus nr 200 to zwykly autobus miejski i korzystalem z niego uzywajac T-10 za 12,30 EUR. Moje pytanie dotyczy mozliwosci kupienia T-10 na lotnisku za 12,30 EUR. T-10 dostepne w automatach na stacjach metra kosztuja 15,30 EUR bo obowiazkowo zawieraja suplement za dojazd metrem na lotnisko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#298 PostWysłany: 09 Lut 2016 17:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
No przecież dodałem komentarz?
Zmyliło mnie to, że cytat był z sekcji o autobusie 200.
Linea Expres to ten za 5 Euro.

Swoją drogą nam we trójkę chyba najtaniej wyjdzie (pomijając możliwość wzięcia kolejki z terminala 4) pojechać linią 200 za te 1,5 Euro płatne u kierowcy a potem kupić T-10, metro do centrum, metro + autobus 200 w drodze powrotnej - razem 9 przejazdów za 12,30 + 4,5 gotówką = 16,80, czyli 5,60 za osobę w dwie strony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#299 PostWysłany: 16 Lut 2016 01:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 797
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
Witam
Potrzebuje informacji jak jest w metrze lub kolejce z przejazdami z małym dzieckiem i duża torbą
czy kupuje się bilety na:
- wózek typu parasolka dla niemowlaka
- duża torba podróżna
- czy na dziecko 2,5 miesiąca obowiązuje suplement lotniskowy

czy ktoś miał doświadczenie tego typu. Rozważam metro lub kolejką linia C1 do centrum.
Pozdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#300 PostWysłany: 01 Mar 2016 16:19 

Rejestracja: 09 Lip 2015
Posty: 20
Witajcie :)
W prawdzie do mojej wizyty w Madrycie jeszcze miesiąc, ale już teraz zaczynam sobie wszystko rozpisywać i planować.
Lądujemy na Barajas w sobotę o 23:55, a nocujemy w okolicy Lavapies. Jak najsprawniej i najtaniej dostać się tam w nocy? Metrem to około godziny jazdy i dwie przesiadki. Może autobus? Ten z lotniska dojeżdża do Pza.Cibeles, a co dalej? Pomoże ktoś? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 517 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group