Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 517 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Madryt lotnisko
#261 PostWysłany: 01 Sty 2015 21:24 

Jest osobny temat na kilkanaście stron co do transportu z/do lotniska. Barajas. Ja polecam taksówkę lub autobus Aeropuerto przystanek zaraz przy wyjściu z lotniska 5 euro/osoba wysiadacie po 20 minutach na Plaza de Cibeles.
o do transportu metrem z centrum na Santiago Bernabeu na google maps wpisujesz skąd - dokąd i po chwili będziesz miał jaką linia dojedziesz
Góra
 PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#262 PostWysłany: 02 Sty 2015 20:25 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 470
Loty: 121
Kilometry: 219 081
niebieski
mam pytanie.Będę na lotnisku około 9.55,cała przeprawa około 1godz.Czyli około 11.00 byłbym poza lotniskiem.Wylot mam o 19.45 czli na lotnisku muszę byc około 17.45.Czy jest sens wyskoczyć do Madrytu na ten czas tzn od 11.00 do 17.45.Czy zdążę coś zobaczyć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#263 PostWysłany: 02 Sty 2015 20:28 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
zdecydowanie tak, my mielismy tylko 6 godzin miedzy lotami. Pojechalismy autobusem do centrum, niestety numeru nie pamietam, bo tak nam poradzono w informacji, ze to najlepszy i najszybszy sposob dotarcia do miasta. Nie pamietam ceny biletow, nie bylo to duzo natomiast dosc droga jest przechowalnia bagazow, 10 Euro za 1 sztuke. Autobus dojezdza do wszystkich terminali a podroz trwa chyba pol godziny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#264 PostWysłany: 02 Sty 2015 20:32 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
viewtopic.php?f=36&t=679&p=10032?f=36&t=679&p=10032 spójrz na ten temat, może tak coś o przechowalni bagażu znajdziesz (10 eur, coś wierzyć mi się nie chce :/ )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#265 PostWysłany: 10 Sty 2015 13:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2012
Posty: 123
Witam,

od razu mówię, ze nie czytalem wczesniejszych stron z racji braku czasu.

Wylatuję jutro do Rio de Janeiro i mam z lot z Malagi do Madrytu. Tam muszę zmienić lotnisko z terminala 4 na 4s. Do kolejnego odlotu mam tylko 1:10. Proszę zatem o informacje praktyczne i wszelką pomoc.

Byłbym bardzo zobligowany:)

Sprawa stosunkowo pilna.

Pozdrawiam, Paweł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#266 PostWysłany: 10 Sty 2015 13:24 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Z pewnego popularnego portalu turystycznego, którego nazwa zaczyna się na "T":

Regardless of the Terminal assigned for your flight (T4 or T4S), you will always have to enter via T4. Both buildings, located at the northern end of the current airport and facing each other. Passengers are transferred in an APM (automated people mover) which is an underground driverless train running continually between T4 and T4S. The journey lasts approximately 3 minutes.

To get to the transit train from Terminal 4 go to the departures and arrivals floor 1 centre of the terminal building where the gates and majority of shops are located and get an escalator or lift down to level -2 where the shuttle train is located. Gates M, R, S & U are also to be found on level -2.

There are electronic signs above the APM telling you when the next train is due (normally 2-3 minutes wait) and the doors will open automatically to allow you to board and disembark.

When you arrive at T4S you will see some escalators which will take you up to the shops, cafes and boarding gates

EDIT: I jeszcze przybliżony czas transferu ze strony Iberii: http://www.iberia.com/es/fly-with-iberi ... ns-madrid/


Ostatnio edytowany przez Anonim3, 10 Sty 2015 13:57, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#267 PostWysłany: 10 Sty 2015 13:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2012
Posty: 123
Kara napisał(a):
Z pewnego popularnego portalu turystycznego, którego nazwa zaczyna się na "T":

Regardless of the Terminal assigned for your flight (T4 or T4S), you will always have to enter via T4. Both buildings, located at the northern end of the current airport and facing each other. Passengers are transferred in an APM (automated people mover) which is an underground driverless train running continually between T4 and T4S. The journey lasts approximately 3 minutes.

To get to the transit train from Terminal 4 go to the departures and arrivals floor 1 centre of the terminal building where the gates and majority of shops are located and get an escalator or lift down to level -2 where the shuttle train is located. Gates M, R, S & U are also to be found on level -2.

There are electronic signs above the APM telling you when the next train is due (normally 2-3 minutes wait) and the doors will open automatically to allow you to board and disembark.

When you arrive at T4S you will see some escalators which will take you up to the shops, cafes and boarding gates


Dzięki :)

A z praktycznego punktu widzenia ktos sie moze wypowiedziec? opis wydaje sie prosty, bez zadnych problemow powinienem trafić.
Natomiast jak jest w rzeczywistosci?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#268 PostWysłany: 10 Sty 2015 13:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Nie panikuj, dasz rade bez biegania, te polaczenia sa ze soba skomunikowane i na pewno nie bedziesz jedyna osoba na tej przesiadce.
Przejscie z od jednej bramki do drugiej wraz z odprawa paszportowa zajmie Ci nie wiecej niz 20-30minut szybkim krokiem, ale nie biegiem.

Od momentu wyjscia z samolotu masz caly czas strzalki i czas dojscia pod bramke podany w minutach, na pewno sie nie zgubisz, a poza tym polowa samolotu ktorym przylecisz bedzie szla do tego samego terminala ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#269 PostWysłany: 25 Sty 2015 21:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 710
Loty: 146
Kilometry: 167 097
niebieski
Przeczytałem niemało na temat metra w Madrycie, ale mam dwie wątpliwości.
1. Czy o godz. 23.00 kupię na Barajas bilet 5-dniowy (travel pass)? Nie jestem pewny, czy dostanę go w automacie.
2. Zakładając, że mam ten bilet (albo np. 3-dniowy na strefę A), jaki bilet powinienem kupić na przejazd ze stacji Santiago Bernabeu do San Nicasio albo Julian Besteiro, które są poza strefą A?
_________________
Piłkarskie podróże - groundhopping i groundspotting
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#270 PostWysłany: 29 Sty 2015 23:36 

Rejestracja: 30 Sty 2014
Posty: 57
Czy ma ktoś aktualne info na temat tego, czy można na bilecie "10 trips" jeździć we dwoje po 5 trips każdy?
I czy można się przesiadać na inne linie w ramach każdej z 10 trips?

Jak w ogóle działa technicznie ten bilet? Jakiś pasek magnetyczny i tam się zapisuje ile razy był skasowany?

Z góry dzięki, bo na metromadrid nie mogę znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#271 PostWysłany: 30 Sty 2015 16:04 

Rejestracja: 07 Mar 2013
Posty: 27
będąc w Madrycie korzystałam z biletu 3-dniowego, więc nie wiem jak działa "10 trips"
ale zasada jest taka, że w momencie kiedy schodzisz do metra przechodzisz przez bramkę i wtedy wkładasz bilet, który zostaje skasowany i tym samym otwiera ci przejście. od teraz możesz podróżować dowolnie długo i możesz wielokrotnie zmieniać linię metra do momentu kiedy to nie wyjdziesz poza bramki. wszystko to w ramach jednego skasowania. kiedy zechcesz przesiąść się w autobus - kasujesz bilet kolejny raz w autobusie. trochę inaczej działa jednorazowy - w tym przypadku kupując bilet w automacie wybieramy nazwę stacji do której chcemy dojechać i w zależności od ilości stacji płacimy określoną kwotę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#272 PostWysłany: 30 Sty 2015 16:59 

Rejestracja: 30 Sty 2014
Posty: 57
Dzięki za info.
To już wiem, że się można przesiadać w obrębie każdej z "10 trips".
Pozostaje pytanie, czy mogą 2 osoby po 5 razy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#273 PostWysłany: 30 Sty 2015 22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
mogo
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#274 PostWysłany: 05 Lut 2015 15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 710
Loty: 146
Kilometry: 167 097
niebieski
Bilet kilkudniowy, czyli różne tourist travel cards, można kupić w automacie na Barajas (czyli także w nocy). Wtedy nie trzeba kupować lotniskowego suplementu.
_________________
Piłkarskie podróże - groundhopping i groundspotting
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#275 PostWysłany: 25 Lut 2015 12:13 

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 289
Loty: 36
Kilometry: 61 969
niebieski
Gdy wczoraj o 5.30 przyszedłem na przystanek autobusu Aeropuerto na Plaza de Cibeles, podszedł do nas taksówkarz i zaoferował, że jak będą 4 osoby chętne, to zapłacimy jak za busa po 5E. Szybko się znalazły chętne osoby i pojechaliśmy taksówką.

Wysłane z mojego HTC One_M8 dual sim przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#276 PostWysłany: 02 Mar 2015 20:24 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
hey, jechałeś na na lot KRK 07:10? dałeś radę bez problemu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#277 PostWysłany: 03 Mar 2015 00:57 

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 289
Loty: 36
Kilometry: 61 969
niebieski
Dokładnie na ten. Taksówką bez problemu, myślę, że busem również nie będzie.

Wysłane z mojego HTC One_M8 dual sim przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
santech uważa post za pomocny.
 
      
#278 PostWysłany: 07 Mar 2015 19:49 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
witam, info @Filek przetestowane, sprawnie i bez problemu,
Góra
 Profil Relacje PM off
Filek lubi ten post.
 
      
#279 PostWysłany: 30 Mar 2015 11:35 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Ten route-planner dla autobusów w Madrycie rzeczywiście nie działa, czy może ja coś źle robię? ;-)

http://www.emtmadrid.es/mapaweb/emt.html

Klikam przystanek autobusowy na mapie, potem klikam "From". Kod przystanku podstawia się do route-plannera. Podobnie robię z przystankiem docelowym. Niby wszystko OK. Wciskam "Calculate". Chwilę coś się miele, ale trasy nie pokazuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#280 PostWysłany: 30 Mar 2015 21:49 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 256
Loty: 38
Kilometry: 72 453
niebieski
Sprawdziłam (w firefoxie) i u mnie działa, może to były przejściowe problemy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 517 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group