Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 517 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 14 Sty 2012 19:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Abcn napisał(a):
rw30 napisał(a):
Abcn napisał(a):
zostało otwarte połączenie z T4 do centrum kolejką (w odróżnieniu od Metra)
...
może nasi ludzie w Madrycie podzielą się doświadczeniami / dodadzą informacje z praktyki
... prawie kazdy turysta przyjezdzajacy na pare dni do madrytu kupuje bilety okersowe / kilkuprzejazdowe na metro - a na cercanias obowiazuja oddzielne bilety
pozostawiając na boku kwestię znaczenia bądź bezznaczenia :geek: i dla kogo :ugeek:
czy należy wnioskować że RENFE Aeropuerto T4 (ewidentnie poza miastem) jest poza zoną/strefą A :?: mimo że dojeżdża +- w to samo miejsce co Metro/Aeropuerto , które A obejmuje ... (skądś to znam - tzn w Barcelonie Renfe Aeroport został włączony do 'ujednoliconego' systemu kart dopiero po jakims czasie)
:idea: Może ktoś sprawdzi na miejscu namacalnie/doświadczalnie.
http://www.ctm-madrid.es/servlet/RedTra ... &SUBMENU=1
http://www.renfe.com/EN/viajeros/cercan ... adrid.html



wasi ludzie w madrycie juz sprawdzili --- lotnisko lezy poza A, dokladnie w strefie B2 cercaniasow
btw jak chodzi o sieć metra to niby strefa A, ale trzeba zapłacić dodatek 1 euro za dojazd na lotnisko, czyli wychodzi tak jakby było w innej strefie [choć nie wiem nawet ile kosztują bilety na kolejne strefy]

czyli notabene, kupując bilet jednorazowy taniej jest dojechać do centrum / z centrum do lotniska CERCANIASami niż metrem [1.50 vs 2.50 ] : )

a co do tego że bez znaczenia to też troszkę przekoloryzowałem, jeśli ktoś jedzie w punkt mocno oddalony od lotniska to cercanias są znaaaacznie szybsze
również opłaca się jechać cercaniasami gdy ktoś jedzie z lotniska na pociąg 'gdzieś dalej' - nawet mimo tego, że najpierw trzeba się przedostać do T4 [autobusiki co parę minut] to potem jedziemy szybko & bezpośrednio tak do stacji Chamartin jak i Atocha
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni
#102 PostWysłany: 14 Sty 2012 19:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
btw mam wrażenie, że duża część wątków z tego tematu nijak się ma do dojazdu do hotelu wymienionego w temacie - proponuję albo przeniesienie postów to odpowiedniego wątku albo zmianę tematu
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 15 Sty 2012 19:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
baambi napisał(a):
w kwietniu udaje się na 6 dni do Madrytu, czy ktoś się orientuje jaki bilet powinnam zakupić? Będę wdzięczna za pomoc:). Zazanczam, że będę chciała pozwiedzać jak najwięcej. Myślałam o travel pass na 7 dni...



btw 6 dni w madrycie to ja bym rozlozyl tak:

3 dni madryt, 1 dzien toledo, 2 dni gdzies na plazy gdzie da sie tanio doleciec [kanary, bo na polwyspie w kwietniu woda moze byc jeszcze kiepska] albo jakies inne urocze miejsce gdzie da sie tanio doleciec [lizbona ? porto ? majorka ? walencja ? ]

a co do biletu to jesli bedziesz mieszkala w centrum to wszedzie tam mozna dojsc z buta - moze sie czasem okazac ze najlepiej wyjdzie kupno zwyklego biletu na 10 przejazdow [na pewno bedziesz musiala podjechac metrem z czy na lotnisko + na santiago bernabeu]
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 16 Sty 2012 00:01 

Rejestracja: 20 Gru 2010
Posty: 395
Loty: 178
Kilometry: 400 854
niebieski
Witajcie, mam pare watpliwosci w temacie Madrytu. Przyznaje, ze dopiero co zaczelam poszukiwania wiec nie jest wykluczone, ze odpowiedzi sa latwo zdobywalne.
Sytuacja wyglada tak: przylatujemy do Madrytu tuz przed poludniem a wylot mamy 6.30 rano.
O samym Madrycie wiem w tej chwili nie wiele, jako punkt zaczepienia traktowac bede wypowiedz Kamila:
Cytuj:
Pojechał bym metrem na stację Sol zobaczył Puerta del Sol poszedł spacerem na Plaza Mayor (tuż obok jest supermarket Dia, gdzie można zrobić zakupy), do Pałacu Królewskiego. Tu wpadł na polecane przeze mnie Tapa & Cana z 1 euro. Dalej zaliczyłbym plac hiszpański (Plaza Espana) i stąd pod górkę do Świątyni Debod skąd roztacza się piękny widok na Casa da Campo.

Poniewaz jade z mezem i dziecmi (2,5,7 lat) a wczesniejsza nocke spimy w Brukseli na lotnisku to tak bez szalenstw. Czy tu jeszcze cos dodac - zmienic? Supermarket cieszy ;) A Palac w srody ma byc za darmo, wiec trafiamy idealnie.

Kolejne pytanie: czy najtaniej bedzie mi jechac dwukrotnie metrem na pojedynczych biletach? Jak to wyglada finansowo? Wyczytalam gdzies, ze dzieci do lat 4 maja przejazdy gratis. Natomiast nie wiem czy starsze maja jakas znizke? Przy zakupie biletu dziennego jest znizka do 50% czyli bilet kosztuje 3 e - to byloby taniej niz 2 x normalnie metrem.

I jeszcze jedna zagwozdka. Spimy na lotnisku wiec najlepiej byloby przejsc przez security. Bagazu nadawalnego nie mamy, tylko wozek. Tak wiec sa dwie opcje: przechodzimy jak gdyby nic i oddajemy wozek pod samolotem - bez plakietki - o ile to jest wykonalne. I druga: wychodzimy switem ze strefy za security (z kontekstu rozumiem, ze jest to wykonalne?), odprawiamy wozek i znow przez security do samolotu.
_________________
Image
http://mrowisko.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 16 Sty 2012 00:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2010
Posty: 136
mrowka napisał(a):
A Palac w srody ma byc za darmo

tylko spodziewaj się sporych kolejek, chociaz w miare sprawnie to idzie, powodzenia - Madryt bajeczka!:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 16 Sty 2012 00:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
mrowka napisał(a):
I jeszcze jedna zagwozdka. Spimy na lotnisku wiec najlepiej byloby przejsc przez security. Bagazu nadawalnego nie mamy, tylko wozek. Tak wiec sa dwie opcje: przechodzimy jak gdyby nic i oddajemy wozek pod samolotem - bez plakietki - o ile to jest wykonalne. I druga: wychodzimy switem ze strefy za security (z kontekstu rozumiem, ze jest to wykonalne?), odprawiamy wozek i znow przez security do samolotu.

tak, powinni was pod wieczor bez problemu wpuscic, wyjsc ze strefy po tez jest latwo wiec spokojnie mozna to zrobic rano ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 16 Sty 2012 23:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 178
Loty: 2
Kilometry: 3 965
Witam!

Czytałem wasze opisy więc wiem, że się orientujecie jeżeli chodzi o Madryt. Mam pytanie chce trochę zwiedzić miasto przylatuję o 21 a chcę być na lotnisko kolo godziny 3-4 rano. Powiedzcie mi proszę jak najlepiej będzie mi się dostać w okolice Puerta del Sol‎??? I jak potem wrócić najlepiej na lotnisko?

Pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 17 Sty 2012 23:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 178
Loty: 2
Kilometry: 3 965
Witam!

Czytałem wasze opisy więc wiem, że się orientujecie jeżeli chodzi o Madryt. Mam pytanie chce trochę zwiedzić miasto przylatuję o 21 a chcę być na lotnisko kolo godziny 3-4 rano. Powiedzcie mi proszę jak najlepiej będzie mi się dostać w okolice Puerta del Sol‎??? I jak potem wrócić najlepiej na lotnisko?

Pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 18 Sty 2012 10:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
ordys1990 napisał(a):
Witam!

Czytałem wasze opisy więc wiem, że się orientujecie jeżeli chodzi o Madryt. Mam pytanie chce trochę zwiedzić miasto przylatuję o 21 a chcę być na lotnisko kolo godziny 3-4 rano. Powiedzcie mi proszę jak najlepiej będzie mi się dostać w okolice Puerta del Sol‎??? I jak potem wrócić najlepiej na lotnisko?

Pozdrawiam :)


w tym dokladnie watku w 2 poscie masz odpowiedz jak dojechac z lotniska do centrum a w 5 poscie masz napisane jak dojechac w nocy z centrum do lotniska

wiecej wytrwalosci i upory na przyszlosc zycze, pozdrawiam
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 19 Sty 2012 23:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
mrowka napisał(a):
Witajcie, mam pare watpliwosci w temacie Madrytu. Przyznaje, ze dopiero co zaczelam poszukiwania wiec nie jest wykluczone, ze odpowiedzi sa latwo zdobywalne.
Sytuacja wyglada tak: przylatujemy do Madrytu tuz przed poludniem a wylot mamy 6.30 rano.
O samym Madrycie wiem w tej chwili nie wiele, jako punkt zaczepienia traktowac bede wypowiedz Kamila:
Cytuj:
Pojechał bym metrem na stację Sol zobaczył Puerta del Sol poszedł spacerem na Plaza Mayor (tuż obok jest supermarket Dia, gdzie można zrobić zakupy), do Pałacu Królewskiego. Tu wpadł na polecane przeze mnie Tapa & Cana z 1 euro. Dalej zaliczyłbym plac hiszpański (Plaza Espana) i stąd pod górkę do Świątyni Debod skąd roztacza się piękny widok na Casa da Campo.

Poniewaz jade z mezem i dziecmi (2,5,7 lat) a wczesniejsza nocke spimy w Brukseli na lotnisku to tak bez szalenstw. Czy tu jeszcze cos dodac - zmienic? Supermarket cieszy ;) A Palac w srody ma byc za darmo, wiec trafiamy idealnie.

Kolejne pytanie: czy najtaniej bedzie mi jechac dwukrotnie metrem na pojedynczych biletach? Jak to wyglada finansowo? Wyczytalam gdzies, ze dzieci do lat 4 maja przejazdy gratis. Natomiast nie wiem czy starsze maja jakas znizke? Przy zakupie biletu dziennego jest znizka do 50% czyli bilet kosztuje 3 e - to byloby taniej niz 2 x normalnie metrem.

I jeszcze jedna zagwozdka. Spimy na lotnisku wiec najlepiej byloby przejsc przez security. Bagazu nadawalnego nie mamy, tylko wozek. Tak wiec sa dwie opcje: przechodzimy jak gdyby nic i oddajemy wozek pod samolotem - bez plakietki - o ile to jest wykonalne. I druga: wychodzimy switem ze strefy za security (z kontekstu rozumiem, ze jest to wykonalne?), odprawiamy wozek i znow przez security do samolotu.


co do spaceru przez Madryt, to jesli jestes z dzieciakami to obowiazkowo powinnas zaliczyc teleferico, na pewno bedzie im sie podobalo, to jest pare minut od swiatyni debod, spokojnie mozna podejsc
co do innych atrakcji to jak chodzi o przystanek na hiszpanskie przekaski polecam siec 'museo del jamon' badz 'museo de jamon' - to dwie rozne sieci ale raz ze w sumie knajpy w srodku takie same a dwa ze nigdy bys nie pomyslala ze to sieciowka
jest ich kilka przy plaza mayor czy tez puerta del sol

co do sklepu dia to ja osobiscie ich nie lubie, ale na drobne zakupy pewnie ujdzie

co do metra to dzieci <4 lat faktycznie jezdza za friko, a co do starszych to nie wiem - jesli chcesz moge sie dopytac

mysle ze optymalnie, na tak krotka wizyte, wyjdzie Was kupno odpowiedniej ilosci biletow 10 przejazdowych, no chyba ze dla dzieciakow 1dniowe bylyby ze znizka 50%, wtedy faktycznie moze lepiej kupic calodniowe
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 21 Sty 2012 02:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
ok, wypytalem
dzieci do lat 4 moga jezdzic bez biletu, dzieci do lat 11 maja znizki na bilety okresowe 50%

jeszcze jedno
bilety kilkudniowe dzialaja 'do konca dnia' - przy czym dzien w metrze w madrycie konczy sie o 1.30 - 2 w nocy

i ostatnia rzecz - polecane przeze mnie teleferico nie jest chyba otwarte codziennie zima, wiec sprawdz sobie na www czy jest otwarte wtedy gdy jedziecie
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 23 Sty 2012 11:59 

Rejestracja: 20 Gru 2010
Posty: 395
Loty: 178
Kilometry: 400 854
niebieski
Dzieki wielkie. Czyli kupimy sobie bilety jednorazowe (tylko przejazd tam i spowrotem) a dzieciom starszym taniej nam wyjdzie kupic calodniowe.
Teleferico jest zamkniete poza sob-niedz.

Czy moze gdzies w poblizu lotniska mozna zrobic jakies drobne zakupy, najlepiej w ramach spaceru? Wracajac ladujemy kolo 18, wylot mamy switem, wiec do miasta nie bedziemy sie juz przemieszczac.
_________________
Image
http://mrowisko.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 27 Sty 2012 11:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
mrowka napisał(a):
Dzieki wielkie. Czyli kupimy sobie bilety jednorazowe (tylko przejazd tam i spowrotem) a dzieciom starszym taniej nam wyjdzie kupic calodniowe.
Teleferico jest zamkniete poza sob-niedz.

Czy moze gdzies w poblizu lotniska mozna zrobic jakies drobne zakupy, najlepiej w ramach spaceru? Wracajac ladujemy kolo 18, wylot mamy switem, wiec do miasta nie bedziemy sie juz przemieszczac.


co do sklepu to szczerze watpie
jesli chcesz to wyszukam Ci cos w poblizu lotniska [dojazd autobusem badz metrem] jesli chcesz zrobic wieksze zakupy
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 27 Sty 2012 11:36 

Rejestracja: 20 Gru 2010
Posty: 395
Loty: 178
Kilometry: 400 854
niebieski
Biorac pod uwage, ze wina do podrecznego nie wezme to chyba nie ma po co. ;) Bardziej chodzilo mi o sposob zabicia czasu niz shopping. W takim razie glowna atrakcja przesiadki beda biegi po lotnisku ;) A prowiant na wieczor i ranek zakupie w Maroku.
_________________
Image
http://mrowisko.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 04 Lut 2012 21:19 

Rejestracja: 20 Gru 2010
Posty: 395
Loty: 178
Kilometry: 400 854
niebieski
Jest gdzies darmowe wifi na lotnisku?
_________________
Image
http://mrowisko.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 04 Lut 2012 21:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
mrowka napisał(a):
Jest gdzies darmowe wifi na lotnisku?

niestety, podczas parogodzinnej przesiadki => przejścia lotniska z nudów, nic darmowego nie znalazłem.. :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 18 Lut 2012 12:34 

Rejestracja: 27 Gru 2011
Posty: 3
Co do internetu to na lotnisku są ustawione automaty z internetem płatnym (bodajże 1 e za 10 min ale nie jestem pewien bo kompletnie sie tym nie interesowałem). Jest za to dostępna darmowa sieć wi fi bez hasła ale tylko dla wtajemniczonych :) Gdzie jest? W terminalu T1 udajecie się do stanowiska check in o numerze 207 (kilka okolicznych również łapie) siadacie najlepiej na taśmie bagażowej i korzystacie, sygnał nie jest mocny (max 3 kreski ale wystarczy do komunikacji), jeżeli ktoś namierzy miejsce z mocniejszym sygnałem niech się podzieli, nazwa sieci: ,,Gratis wifi''.
Samo lotnisko jak najbardziej polecam do nocowania, przechowalnie bagażu proponuje raczej na t2 po drodze do metra (jeżeli ktoś planuje skorzystać) bo ta na t1 jest w budynku obok lotniska i trzeb się kawałeczek poprzedzielać z bagażem, lotnisko jest bardzo dobrze opisane i czytelne. W samym Madrycie uważać na złodziei. Jeżeli są jakieś pytania to postaram sie odpowiedzieć ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 20 Lut 2012 15:00 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 4
witam

to mój pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość

za tydzień wybieram się do Madrytu z Krakowa ( Ryanair - oczywiście z promocji). Przeszukałem forum ale nie znalazłem odpowiedzi na kilka pytań , dlatego postanowiłem się poradzić.

1.Czy jeśli kupię bilet 7 -dniowy za 25 eur, to nie muszę już na lotnisku tej dopłaty do biletu za korzystanie z lotniska?
2. Czy na lotnisku w nocy są otwarte jakieś kawiarnie - czeka mnie noc na lotnisku i chciałbym dostać się tam ostatnim metrem i poczekać do 6 rano. Da radę złapać gdzieś darmowe WI-FI?

3. Nie związane z lataniem, ale proszę o poradę , czy w centrum są jakieś markety gdzie można się zaopatrzyć w coś do jedzenia, picie itp?
4. Jak wygląda kwestia jedzenia na mieście czy są jakieś budżetowe bary obiadowe?

dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 20 Lut 2012 15:18 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
the gunner napisał(a):
czy są jakieś budżetowe bary obiadowe?


Budżetowe, tzn. dla pracowników "budżetówki"? Czy może bary, za które płaci budżet państwa?
A może po prostu chodziło ci o NIEDROGIE, TANIE, Z NIEWYGÓROWANYMI CENAMI?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 20 Lut 2012 17:05 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 4
dokładnie takie powiedzmy do 10 euro!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 517 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group