Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 517 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
#301 PostWysłany: 12 Mar 2016 11:23 

Rejestracja: 29 Mar 2011
Posty: 253
Loty: 10
Kilometry: 28 060
niebieski
Reasumujac jesli ktos chce ominac oplate lotniskowa metrem (3e) to najlepiej pojechac 200 (max do 23 chyba -za 1,5e!?

Sprawdzalem rozklady 203-jest on w cenie 5e (linea express). Takiej adnotacji nie znalazlem przy 200!!!

Jak ktos mogl potwierdzic (kto korzystal).

200-bierzemy z Avenida da America
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#302 PostWysłany: 12 Mar 2016 12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 304
niebieski
Tak, na 200 nie obowiązuje suplement lotniskowy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#303 PostWysłany: 12 Mar 2016 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
My w końcu poszliśmy pieszo z terminala 1 do stacji Alameda de Osuna (post @Wito ze strony 10 tego wątku).
Opis coś nie bardzo się zgadzał, ale z włączoną nawigacją doszliśmy bez problemu.
Trwało to jednak ze 40 minut, szybkim krokiem może byłoby 30.
Potem kupiliśmy bilet T10.
W drodze powrotnej wysiedliśmy z metro na stacji Canillejas, stamtąd wzięliśmy autobus 100 na lotnisko.
Także całkowity koszt to był zakup tego biletu T10, wykorzystaliśmy 9 odcinków w 3 osoby.

Niestety podawana tu informacja, że nie ma już taniego przechowywania bagaży na lotnisku Barajas, potwierdziła się.
Kiedyś były schowki za 3,84 euro na T2, teraz tylko punkt na parkingu T1, gdzie bagaż prześwietlają.
Cena jest horrendalnie wysoka - za przechowanie od 2 do 24h trzeba zapłacić 10 euro od sztuki - nawet, jeśli jest to tylko mały podręczny.
Mieliśmy 3 plecaki, próbowałem coś wyprosić u pracownika, że zwiążę je taśmą klejącą, ale pani nie była wyrozumiała.
Przeniosłem więc cięższe rzeczy do 2 bagaży a ten trzeci, znacznie odchudzony, zabrałem do miasta.
Przez chwilę myślałem, żeby pójść do punktu, gdzie bagaże owijają folią, ale tam też pewnie sporo kasują i wyszłoby podobnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Wito lubi ten post.
 
      
#304 PostWysłany: 17 Mar 2016 10:20 

Rejestracja: 29 Mar 2011
Posty: 253
Loty: 10
Kilometry: 28 060
niebieski
No to prosty jest dojazd okazało sie i szybki - spacerując wieczorem po mieści PL. Colon i patrzymy że Avenida da America to blisko. jakieś 30min spacerkiem uliczkami + wizyta w markecie po piwo.

Intercambiador de Avenida de América,
autobus 200 - kosztuje tam 1,5e i po jakiś 15min jest na miejscu na T1. chyba to linia Ekresowa bo osobówki na drodze zostawały w tyle :mrgreen: :lol:

ostatni kurs 23:30 jak dobrze pamiętam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#305 PostWysłany: 21 Mar 2016 19:15 

Rejestracja: 11 Gru 2014
Posty: 45
Idzik napisał(a):
No to prosty jest dojazd okazało sie i szybki - spacerując wieczorem po mieści PL. Colon i patrzymy że Avenida da America to blisko. jakieś 30min spacerkiem uliczkami + wizyta w markecie po piwo.

Intercambiador de Avenida de América,
autobus 200 - kosztuje tam 1,5e i po jakiś 15min jest na miejscu na T1. chyba to linia Ekresowa bo osobówki na drodze zostawały w tyle :mrgreen: :lol:

ostatni kurs 23:30 jak dobrze pamiętam.

Potwierdzam mega szybko. Jedyny minus to że pierwszy jest o 6:30.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#306 PostWysłany: 29 Cze 2016 18:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
cześć,

w Madrycie ląduję w sobotę o 7:10. Mam zamiar pojechać do miasta linią 200. Czy w sobotę ok. 7:30 powinienem martwić się korkami w stronę miasta? Podejrzewam, że nie, ale wolę się upewnić :-)
Podobnie w drugą stronę. Lot z MAD mam o 19.00, czyli chciałbym być na lotnisku gdzieś tak ok. 17.00 (lot krajowy, do Oviedo, 2 godziny przed lotem chyba wystarczy?). Czy wyjeżdżając z miasta linią 200 ok. 16.15-16.30 w sobotę trzeba liczyć się z korkami?

Pozdrawiam, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#307 PostWysłany: 29 Cze 2016 18:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
w sobote nie masz zadnych korkow, zwlaszcza rano, po poludniu tez nie

jesli to lot krajowy to zapewne iberia - rozwaz dojazd pociagiem cercanias ktory jedzie na T4 i pewnie jedzie szybciej. Drogi tez nie jest.
Choc, w sobote to naprawde nie problem.
Wystarczy spokjnie jak bedziesz godzine przed odlotem, 45-50 minut tez wystarczy
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#308 PostWysłany: 29 Cze 2016 19:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
dzięki,

właśnie przed chwilą dowiedziałem się z jeszcze innego źródła o tym pociągu z lotniska do stacji Chamartin i wygląda to na całkiem fajną alternatywę wobec autobusu 200. Co prawda, kosztuje - o ile się nie mylę - 2,50 EUR w jedną stronę (a nie 1,50 EUR, jak autobus 200), ale raz, że dojeżdża dużo bliżej centrum, a dwa, że na stacji Chamartin są (ponoć) przechowalnie za ok. 3,50 EUR za cały dzień. To o tyle istotne, że będę chciał zostawić bagaż na ładnych kilka godzin i gdybym jechał autobusem 200, musiałbym skorzystać z przechowalni na lotnisku za 10 EUR (bo na stacji Avenida de Americas, gdzie dojeżdża dwusetka, przechowalni chyba nie ma). Czyli za przejazdy pociągiem wydam łącznie 2 EUR więcej, ale za to za przechowanie bagażu 6,50 mniej, czyli 4 EUR zostaje w kieszeni :D

Na dodatek, IB z Krakowa przylatuje też na T4, więc nawet nie będę musiał się przemieszczać, żeby dojść na ten pociąg :-)

Pozdrawiam, Bartek

EDIT: O cholera, widzę, że to mój 666-ty post na tym forum :twisted:

EDIT nr 2 Jeszcze jedna sprawa - widzę, że tym pociągiem najlepiej byłoby chyba pojechać na jednym bilecie do Atocha. Czy koszt będzie ten sam? Jeśli tak, to jest to chyba idealne rozwiązanie. Ktoś sugerował, żeby na Chamartin przesiąść się na pociąg (metro?) do Sol, ale czy to ma sens? Trzeba wtedy pewnie kupić osobny bilet?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#309 PostWysłany: 29 Cze 2016 20:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
ilosc liczb w Twoim poscie zupelnie zryla mi banie

jesli chcesz wysiasc na chamartin, zostawic bagaz a potem jechac dalej to nie da sie tego zrobic na jednym bilecie, sorry

szybciej [z chamartin na atocha] na pewno by wyszlo pociagiem, metrem pewnie o jakies 0.4725 euro taniej i moze wymagac przesiadki

baw sie dobrze


p.s. jeszcze jedno, bo wydajesz sie byc tego nieswiadom: Madryt to nie Barcelona, na koleje podmiejskie niestety sa inne bilety niz na metro.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jekyll lubi ten post.
 
      
#310 PostWysłany: 30 Cze 2016 08:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
rw30 napisał(a):
ilosc liczb w Twoim poscie zupelnie zryla mi banie


Nie wierzę. Czapka na pewno Cię ochroniła :D

Dziękuję za porady.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#311 PostWysłany: 01 Lip 2016 17:01 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
Mam prośbę do rozeznanych w komunikacji w Madrycie. Z placu Sol lub z Cibeles muszę się dostac na lotnisko na godz.7.20 na terminal 4 (lot na Majorkę).Metro chyba odpada, bo musiałabym dotać sie na Nuevos Ministerios, wolałabym cos bezposredniego. Czy dobrze myslę by jechac Express Atocha-Aeruporto. Czy mogłabym wsiąść na placu Cibeles? Widzę na rozkładzie: https://www.emtmadrid.es/Ficheros/203-S1.aspx , że jest autobus z Cibeles o 5.35 na lotnisko, ale nie widzę go na rozkładzie z Atocha. Czy to kursują inne autobusy? Proszę mnie utwierdzic w przekonaniu, że dobrze czytam ten rozkład. Skąd odjeżdza express na lotnisko z Cibeles(punkt orientacyjny)? Czy jest inne tansze połączenie rano na lotnisko (T4) z centrum?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#312 PostWysłany: 01 Lip 2016 19:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
nina104 napisał(a):
Mam prośbę do rozeznanych w komunikacji w Madrycie. Z placu Sol lub z Cibeles muszę się dostac na lotnisko na godz.7.20 na terminal 4 (lot na Majorkę).Metro chyba odpada, bo musiałabym dotać sie na Nuevos Ministerios, wolałabym cos bezposredniego. Czy dobrze myslę by jechac Express Atocha-Aeruporto. Czy mogłabym wsiąść na placu Cibeles? Widzę na rozkładzie: https://www.emtmadrid.es/Ficheros/203-S1.aspx , że jest autobus z Cibeles o 5.35 na lotnisko, ale nie widzę go na rozkładzie z Atocha. Czy to kursują inne autobusy? Proszę mnie utwierdzic w przekonaniu, że dobrze czytam ten rozkład. Skąd odjeżdza express na lotnisko z Cibeles(punkt orientacyjny)? Czy jest inne tansze połączenie rano na lotnisko (T4) z centrum?


one w nocy jeżdżą z Cibeles, w dzień z Atocha
http://www.emtmadrid.es/Aeropuerto

raczej nic lepszego niż ten autobus nie wymyślisz
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#313 PostWysłany: 02 Lip 2016 16:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Nawiążę do swoich wcześniejszych wypowiedzi, bo jestem świeżutko po jeździe w obie strony.
Generalnie, linia kolejowa C1 jest idealna (w każdym razie dla przylatujących na T4), przy czym owa "idealność" dotyczy jazdy do miasta. Po wyjściu na halę przylotów zjeżdżamy windą dwa piętra i jesteśmy na poziomie stacji metra i renfe (hiszpańskie PKP). W automacie renfe kupujemy bilet za 2,60, kasujemy go w bramce i schodami zjeżdżamy kolejny poziom niżej. Tam, w zależności od szczęścia, czekamy kilka do kilkunastu minut i szybką, klimatyzowaną kolejką jedziemy do miasta. Ja pojechałem do stacji Atocha (ok.25 minut), ale można nawet dalej, zgodnie z trasą C1. Atocha ma tą zaletę, że jest blisko centrum i jest tam przechowalnia bagażu (istna tanizna w porównaniu do lotniska, bo cena za cały dzień zaczyna się już od 3,10. To jest cena za małą torbę, ale skrytki są bardzo duże, więc słowo "mała" należy potraktować z przymrużeniem oka).

W drodze powrotnej nie ma już całkowitego "ideału", bo okazać się może - tak było w moim wypadku - że zakup biletu w automacie nie jest możliwy i trzeba odczekać swoje w kolejce do kasy. Lepiej zatem nie jechać na zupełny styk.
Pozdrawiam, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#314 PostWysłany: 03 Lip 2016 12:42 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
Dziekuję bardzo za podpowiedzi i wskazówki:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#315 PostWysłany: 03 Lip 2016 15:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
tropikey napisał(a):
W drodze powrotnej nie ma już całkowitego "ideału", bo okazać się może - tak było w moim wypadku - że zakup biletu w automacie nie jest możliwy i trzeba odczekać swoje w kolejce do kasy. Lepiej zatem nie jechać na zupełny styk.
Pozdrawiam, Bartek



to jakas extremalna sytuacja - przeciez tam musi byc conajmniej kilkanascie automatow na bilety, az mi sie nie chce wierzyc ze nagle wszystkie padly [choc, oczywiscie, nie wykluczam tego].
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#316 PostWysłany: 03 Lip 2016 19:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
faktycznie, automatów jest kilkanaście i wszystkie działały, ale pokazywały się na nich błędne informacje, w każdym razie w odniesieniu do pociągów na lotnisko. Sprawdziłem na 3 i w ogóle nie było tam pociągu bezpośredniego. Natomiast w kasie wszystko było już ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#317 PostWysłany: 05 Lip 2016 09:34 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
nina104 napisał(a):
Skąd odjeżdza express na lotnisko z Cibeles(punkt orientacyjny)?


Przystanek jest na Paseo del Prado zaraz przy wejściu do poczty (Correos) w Palacio Cibeles - oznaczony i zwykle stoi tam kilka osób z bagażami.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#318 PostWysłany: 05 Lip 2016 17:58 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
Dzięki :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#319 PostWysłany: 08 Sie 2016 19:23 

Rejestracja: 08 Sie 2016
Posty: 2
Witam, czy jeśli podejdę z T1 i wsiąde do linii metra 5 Alameda de Osuna, to czy uniknę opłaty lotniskowej? Można tam kupić bilety T10?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#320 PostWysłany: 08 Sie 2016 20:03 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Tak, unikniesz, ale spacer będzie trwał dłuższą chwilę. Nie wiem, gdzie chcesz się dostać, ale polecam jeszcze sprawdzenie czy wygodniejszą opcją nie będzie darmowy shuttle bus na T4 i skorzystanie z kolejki Cercanias, którą dojedziesz na Chamartin czy Atocha.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 517 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group