Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 517 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 30 Wrz 2014 11:58 

To naprawdę jest proste, zresztą na poprzedniej stronie tego tematu jest link do strony przewoźnika:
- przylatujesz zapewne na Terminal T1, po wyjściu przy drzwiach wejściowych skręcasz w prawo, po kilkunastu metrach masz przystanek specjalnego autobusu Aeropuerto w kierunku Atocha, odjazdy ok.23:55, 0:30, 01:05 (bo np. o 0:25 odjeżdża z T4, następnie przez T1 do Plaza de Cibeles, nocy jest to ostatni przystanek), wsiada się tylko przednimi drzwiami, opłata 5 euro przejazd/osoba po ok. 20 minutach wysiadasz i piechotą za ok. 300-400 metrów ulica Gran Via

- powrót z tego samego Plaza Cibeles, przystanek znajdziecie w kierunku Aeropuerto odjazdy 03:25, 04:00, 04:35

Będąc każdorazowo w Madrycie jadę do/z miasta tylko w/w autobusem, jak dla mnie najlepsze rozwiązanie (metro jest super, ale do samego poruszania się po mieście np. na Stadion Realu Madryt, bo wszystkie atrakcje są w ścisłym centrum stosunkowo blisko siebie)
Góra
 PM off
Filek uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#222 PostWysłany: 30 Wrz 2014 16:41 

Rejestracja: 09 Wrz 2014
Posty: 93
Loty: 19
Kilometry: 32 461
Dziękuję bardzo za wskazówkę. A jak znajdę godziny odjazdu z lotniska, i z Plaza Cibeles? Na podanej strone wczesniej stronie ciężko się połapać.. (czy ci Hiszpanie nie mogą robić dwujęzycznych wersji istotnych stron, także po angielsku..?)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#223 PostWysłany: 30 Wrz 2014 17:52 

Jarzab93 napisał(a):
Dziękuję bardzo za wskazówkę. A jak znajdę godziny odjazdu z lotniska, i z Plaza Cibeles? Na podanej strone wczesniej stronie ciężko się połapać.. (czy ci Hiszpanie nie mogą robić dwujęzycznych wersji istotnych stron, także po angielsku..?)


http://www.emtmadrid.es/lineaaeropuerto/horarios.html

+ tłumacz google i będzie ok.
Góra
 PM off  
      
#224 PostWysłany: 20 Paź 2014 16:42 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Gdyby ktoś potrzebował: za taksówkę w nocy (4.30) z hotelu przy Gran Via na lotnisko zapłaciliśmy 30 euro. Chyba to stała cena, bo taksówkarz wbił ją w licznik jak tylko wsiedliśmy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
#225 PostWysłany: 20 Paź 2014 17:01 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 473
Loty: 248
Kilometry: 395 056
niebieski
Misiatek napisał(a):
Gdyby ktoś potrzebował: za taksówkę w nocy (4.30) z hotelu przy Gran Via na lotnisko zapłaciliśmy 30 euro. Chyba to stała cena, bo taksówkarz wbił ją w licznik jak tylko wsiedliśmy.


30EUR to stala stawka za podroz w granicach miasta (calle 30).

wiecej na stronie lotniska:

'Tariffs
Flat fare to/from the airport

On trips with origin or destination between the Airport and the inside of Calle 30, including those that have been contracted by telematic means, a flat fare of 30 euros will apply. No supplements can be added to this flat fare, The maximum amount of the services contracted by telematic means will not be aplied, provided the passenger is present at the meeting point at the agreed time.'

http://www.aena-aeropuertos.es/csee/Sat ... 554330997/
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
#226 PostWysłany: 20 Paź 2014 23:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1870
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
muguete napisał(a):
Misiatek napisał(a):
Gdyby ktoś potrzebował: za taksówkę w nocy (4.30) z hotelu przy Gran Via na lotnisko zapłaciliśmy 30 euro. Chyba to stała cena, bo taksówkarz wbił ją w licznik jak tylko wsiedliśmy.


30EUR to stala stawka za podroz w granicach miasta (calle 30).

wiecej na stronie lotniska:

'Tariffs
Flat fare to/from the airport

On trips with origin or destination between the Airport and the inside of Calle 30, including those that have been contracted by telematic means, a flat fare of 30 euros will apply. No supplements can be added to this flat fare, The maximum amount of the services contracted by telematic means will not be aplied, provided the passenger is present at the meeting point at the agreed time.'

http://www.aena-aeropuertos.es/csee/Sat ... 554330997/



Dzięki za info, za niespełna 1,5 tygodnia będzie przydatne ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#227 PostWysłany: 22 Paź 2014 00:37 

Rejestracja: 22 Paź 2014
Posty: 49
Hej.

Jestem nowy na forum :) Z tego co widzę to bilety w Madrycie w ciągu ostatnich kilku lat podrożały drastycznie - 10 przejazdowy z 5.20 euro na 12.20 :shock: Mam dwa pytania:

1) wiem, że jadąc z/do lotniska Barajas metrem trzeba dokupić bilet lotniskowy za 3 euro i wyczytałem w tym temacie że, z Barjas trzeba skasować w kasowniku ten bilet 10 dniowy + lotniskowy. Nie zamierzam robić wiochy i oczywiście tak zrobię, ale mam pytanie - jak kontrolerzy kontrolują kto ma ten bilet lotniskowy? Czy z tego 10 dniowego biletu można z paska albo jakoś inaczej odczytać kto na jakiej stacji wsiadał oprócz tego ile jedzie? Przecież już na następnej stacji za lotniskiem nie trzeba mieć biletu lotniskowego, więc kontrola kto ma bilet lotniskowy tylko między 1 a 2 stacją miałaby sens

2) jak skasować bilet lotniskowy wracając do Barajas? Ktoś napisał, że trzeba skasować przed wejściem na samo lotnisko, prawda?

Aha, jeszcze jedno - ten bilet lotniskowy za 3 euro jest na każdą osobę, czy jak 4 osoby jadą z Barajas na bilecie na 10 przejazdów to wystarczy jeden taki bilet?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#228 PostWysłany: 22 Paź 2014 00:50 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Polecam dojazd do miasta kolejką Cercanias z terminala 4 - tam jedzie bezpłatny shuttle bus lotniskowy.
Bilety są tańsze, a z pewnością większy komfort jazdy z bagażami niż w metrze. Zatrzymuje się na co najmniej 3 stacjach w centrum (w tym Chamartin i Atocha)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#229 PostWysłany: 22 Paź 2014 22:33 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 256
Loty: 38
Kilometry: 72 453
niebieski
aoeuidhtn napisał(a):
Hej.

Jestem nowy na forum :) Z tego co widzę to bilety w Madrycie w ciągu ostatnich kilku lat podrożały drastycznie - 10 przejazdowy z 5.20 euro na 12.20 :shock: Mam dwa pytania:

1) wiem, że jadąc z/do lotniska Barajas metrem trzeba dokupić bilet lotniskowy za 3 euro i wyczytałem w tym temacie że, z Barjas trzeba skasować w kasowniku ten bilet 10 dniowy + lotniskowy. Nie zamierzam robić wiochy i oczywiście tak zrobię, ale mam pytanie - jak kontrolerzy kontrolują kto ma ten bilet lotniskowy? Czy z tego 10 dniowego biletu można z paska albo jakoś inaczej odczytać kto na jakiej stacji wsiadał oprócz tego ile jedzie? Przecież już na następnej stacji za lotniskiem nie trzeba mieć biletu lotniskowego, więc kontrola kto ma bilet lotniskowy tylko między 1 a 2 stacją miałaby sens

2) jak skasować bilet lotniskowy wracając do Barajas? Ktoś napisał, że trzeba skasować przed wejściem na samo lotnisko, prawda?

Aha, jeszcze jedno - ten bilet lotniskowy za 3 euro jest na każdą osobę, czy jak 4 osoby jadą z Barajas na bilecie na 10 przejazdów to wystarczy jeden taki bilet?


Suplement lotniskowy za 3 euro każdy płaci za siebie. W Madrycie, inaczej niż w Barcelonie, każdy pasażer powinien mieć swój bilet, nie można kasować i przekazywać kolejnej osobie. Kontrolerzy nie sprawdzają suplementu. Po prostu zarówno przy wejściu do metra jak i przy wyjściu masz bramki, w których musisz skasować bilet. Jeśli bilet z przeznaczeniem na czy z lotniska nie będzie miał suplementu, bramka się nie otworzy.

Jeśli chcesz zaoszczędzić, poza kolejką cercanias mogę polecić autobus. Sprzed terminala linia 101 i 200 (bilet jednorazowy u kierowcy 1,5 euro). Na następnym przystanku po wyjeździe z lotniska, nazywa się Canillejas, przesiadasz się do metra, kupując w automacie przed bramkami bilet na 10 przejazdów. Wtedy podróż metrem, nawet z przesiadkami, jeśli nie wyjdziesz za bramki, wyniesie 1,2 euro, a cały koszt podróży z lotniska 2,70 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#230 PostWysłany: 22 Paź 2014 22:48 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Kasia111 napisał(a):
W Madrycie, inaczej niż w Barcelonie, każdy pasażer powinien mieć swój bilet, nie można kasować i przekazywać kolejnej osobie.

Na pewno nie można? My tak z żoną robiliśmy biletem na 10 przejazdów w obecności jakichś tam kontrolerów przy bramkach i nikt nam nie zwrócił uwagi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#231 PostWysłany: 22 Paź 2014 22:59 

Rejestracja: 22 Paź 2014
Posty: 49
Troche mnie przestraszylas z tym ze nie mozna dziielic biletu. Wszyscy tu na tym forum i na Trip Advisor mowili ze mozna bilet na 10 przejazdow dzielic na kilka osob. Druga rzecz to ten suplement lotniskowy na kazda osobe. To zmniejsza atrakcyjnosc tego biletu ale jesli mozna by go dzielic to i tak sie bardziej oplaca niz 3 dniowy travel pass na 4 osoby - 4 tourist passy 73.60, bilet na 10 przejazdow plus 8 biletow lotniskowych 36.20.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#232 PostWysłany: 23 Paź 2014 07:48 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 256
Loty: 38
Kilometry: 72 453
niebieski
Misiatek napisał(a):
Kasia111 napisał(a):
W Madrycie, inaczej niż w Barcelonie, każdy pasażer powinien mieć swój bilet, nie można kasować i przekazywać kolejnej osobie.

Na pewno nie można? My tak z żoną robiliśmy biletem na 10 przejazdów w obecności jakichś tam kontrolerów przy bramkach i nikt nam nie zwrócił uwagi.


Wydaje mi się, że tak czytałam w ubiegłym roku, gdy jechałam pierwszy raz do Madrytu. Faktycznie, teraz na jakiejś stronie turystycznej znalazłam, że można go dzielić. Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Ale już z lotniskiem to nie przejdzie, bo bez suplementu bramka w metrze się nie otworzy, suplement musi dokupić każdy pasażer, bo na bilecie na 10 przejazdów jest doliczany tylko raz i kupując bilet na lotnisku w automacje płaci się 15,2 euro. Jak kupowałam w ubiegłym roku, nie dało się kupić biletu przed wejściem do metra na lotnisku bez suplementu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#233 PostWysłany: 02 Lis 2014 03:46 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
Lądowałem na T2, a mieszkałem przy linii metra 5. Na T2 żadne kioski nie sprzedają biletów 10-przejazdowych, choć jak wyżej wspomniano podobno na T1 jest gdzieś Tabacos z biletami. Na przeciwko wyjścia z T2 jest wspólny przystanek autobusowy dla 101, 200, Express na Atocha i transferu między terminalami. Jeśli komuś pasuje metro 5, to wsiada w 101 lub 200 i przesiada się na Canillejas (200 jeździ trochę częściej i szybciej, bo tylko jeden długi przystanek po opuszczeniu lotniska). Automaty przy wejściu do metra zawsze dodają suplement 3 EUR, więc taniej jest kupić bilet u kierowcy.

Generalnie stare linie metra od 1 do 6 mają wąskie wagony i gęste przystanki. Prędkość podróżna niska (taki tramwaj podziemny), upierdliwe przesiadki z łażeniem po schodach i korytarzach. Linia 10 (i pewnie 8) mają inny szerszy i szybszy tabor oraz rzadziej rozmieszczone stacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#234 PostWysłany: 02 Lis 2014 04:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 267
niebieski
Kiedyś często chodziłem z lotniska właśnie na przystanek metra 5 (wtedy jeździł tam chyba numer 2, już nie pamiętam dokładnie, minęło kilka lat) robiąc przy okazji zakupy w markecie DIA, który jest obok Alameda de Osuna.

Po wyjściu z lotniska idzie się cały czas w lewo obok czekających taksówek. Później przez piętrowy parking (gdzie był automat z tanimi napojami), kładką i bodajże na 3 ulicy do góry. Czasami pokonywałem tę drogę kilka razy dziennie. To nie jest daleko, bilet tańszy, a linia jeździ bezpośrednio do ścisłego centrum. Z tobołami jednak nie polecam.
_________________
Moje strony: nowe technologie i tanie latanie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#235 PostWysłany: 02 Lis 2014 09:44 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Jeśli ma się w Madrycie kilka dni to najlepszym zakupem jest bilet turystyczny np. 5 dniowy za 26.80€. W tym jest już suplement lot.+ przejazdy na wszystko-metro, autobusy i kolejka Cercanias. Musiałam podjąć szybką decyzję po przylocie-jaki bilet kupić i decyzja o zakupie tego 5 dniowego okazała się najlepszą :) Potem codziennie chwaliłam sama siebie za to :D A na i z lot. rzeczywiście najtaniej i wygodniej niż z przesiadkami metrem dojechać własnie kolejką z T4. W mieście staje na 3/4 przystankach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#236 PostWysłany: 02 Lis 2014 10:21 

Madryt to takie z miast i tak umiejscowione wszystkie atrakcje w centrum, że kupno w/w biletu uważam za pieniądze co najmniej niewłaściwie wydane, tam po prostu poza dojazdem na lotnisko statystyczny zwiedzający podróżnik nie korzysta z metra, bo wszystkie atrakcje są na wyciągnięcie kilku-kilkunasto minutowego spaceru (no chyba, że nocleg mamy gdzieś w odległej dzielnicy Madrytu i codziennie dojeżdżamy do centrum). Ja zawsze z rodziną będąc w Madrycie korzystam mieszkając zawsze w centrum Madrytu z specjalnego autobusu Aeropuerto (przystanek zaraz przy wyjściu z terminala), generalnie za 5 euro/osoba po ok. 25 minutach jestem w centrum bez konieczności żadnych przesiadek, szukania stacji itp. Oczywiście każdy zrobi jak uważa, generalnie zwiedzając wszystkie atrakcje korzystam z metra w Madrycie jedynie dojeżdżając na stadion Santiago Bernabeu, bo to jakieś 4,5 km od centrum
Góra
 PM off  
      
#237 PostWysłany: 02 Lis 2014 10:52 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Oczywiście, nie mogę się nie zgodzić ze znawcą i bywalcem Madrytu :) Też miałam noclegi w centrum, po dojeździe metrem z dwoma przesiadkami dopiero odkryłam, że mam 200m do stacji Cercanias. Madryt jednak nie jest aż tak małym miastem, w każdym razie dla mnie ten bilet był b. dobry. Np. niektóre pociągi odjeżdżają ze stacji Chamartin (do Avila), lub busy do Toledo z Plaza Eliptica. Pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#238 PostWysłany: 02 Lis 2014 14:45 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
No właśnie, każdemu może pasować coś innego, a tutaj mamy zaprezentować możliwe opcje.
Metro 8 z lotniska jest raczej dla przyjeżdżających służbowo, a dla turysty trochę donikąd (poza fanami Realu, którzy prosto po przylocie podejdą na Bernabeu).
Autobus Aeropuerto na Atocha będzie słaby dla ludzi, którzy chcą się dostać np. na Gran Via, bo to jednak kawałek drogi, ale świetny dla rozpoczynających wizytę od muzeów (bez bagażu).
Bilety turystyczne mają ceny degresywne za kolejne dni i są niezłe dla ludzi, którzy będą cały cały czas w Madrycie najlepiej od rana do wieczora (nam się nie opłacały, bo dni przelotów były połówkami, a w środku pobytu wynajmowaliśmy samochód).
Bilety 10-przejazdowe są najlepsze dla kilku osób, bo łatwiej je wykorzystać w całości. Mieliśmy już odliczone na powrót na lotnisko, więc w ostatniej chwili przeszedłem się 4 stacje metra od Ciudad Lineal do Ventas, aby obfotografować arenę corridy na Plaza del Torros (pół godziny, bo z górki).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#239 PostWysłany: 02 Lis 2014 18:30 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
Witam. Czyli linią nr 8 z lotniska dojedziemy bezpośrednio do Stadionu Santiago Bernabeu? Ile czasu się jedzie? Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#240 PostWysłany: 02 Lis 2014 18:39 

orfik11 napisał(a):
Witam. Czyli linią nr 8 z lotniska dojedziemy bezpośrednio do Stadionu Santiago Bernabeu? Ile czasu się jedzie? Pozdrawiam


wystarczyło wejść na google maps: w sumie nie, ale z Barajas jedziesz linią metra nr 8 wysiadając na Nuevos Ministerios, tu przesiadasz się do linii metra nr 10 jeden przystanek do stacji Santiago Bernabeu (ale to już jest blisko i spokojnie również można się przejść)
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 517 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group