Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Strona lotniska http://www.london-luton.co.uk/pl/airport/

Alternatywne zestawienie: http://www.toptiplondon.com/transport/a ... on-airport

Cytuj:
jeśli ktoś się decyduje na autokar, to przy wyjeździe z Londynu w godzinach porannego (6:00-9:30) albo wieczornego szczytu (16:30-20:00), to rekomendowane jest przemnożenie czasu przejazdu podawanego przez Google Maps co najmniej x 2 i rozpoczęcie podróży ok. 4 godziny przed planowym odlotem. W razie wątpliwości należy zamknąć oczy, wyobrazić sobie ruch uliczny w Warszawie i pomnożyć x 10 (przybliżona korekta z racji rozmiarów obu aglomeracji i wielkości populacji ich mieszkańców). I traktować niedzielę jak każdy inny dzień tygodnia.


Polecamy korzystanie z paszportów biometrycznych i bramek automatycznych (e-gates). Można zaoszczędzić nawet pól godziny.

Czas przejazdu autobusem około 1-1,5 godz., pociągiem - około 45 min.

Autobusy => http://www.london-luton.co.uk/pl/conten ... ge580.html

EasyBus - od £2/ os. w jedną stronę - http://pl.easybus.co.uk/londyn-luton

Odjazd z zatoczki S przy wyjściu z terminala: http://www.london-luton.co.uk/uploads/gfx/1361.jpg

Trasy:
do Victoria Coach Station (Westminster) (obsługiwana przez National Express) - http://www.easybus.com/pl/londyn-luton/ ... o-victoria - przystanki: jak dla National Express (poniżej).
albo
do Liverpool Street Station (City) - http://www.easybus.com/pl/londyn-luton/ ... ool-street - przystanki: http://www.easybus.com/en/london-luton/ ... t-bus-stop

National Express - od £5/ os. w jedną stronę - http://www.nationalexpress.com/whereweg ... rport.aspx

Trasa: do Victoria Coach Station (Westminster)

Odjazd z zatoczki K lub L nieopodal terminala: http://www.london-luton.co.uk/uploads/gfx/1361.jpg

Przystanki: http://coachtracker.nationalexpress.com ... own-London

GreenLine (757) - od £10 / os. w jedną stronę - https://tickets.arrivabus.co.uk/greenline/757-service/

Trasa: do Victoria Station (Westminster)

Odjazd z zatoczki E przy parkingu koło terminala: http://www.london-luton.co.uk/uploads/gfx/1361.jpg

Przystanki: zakładka Coach stop maps w dolnej części strony: http://www.greenline.co.uk/757/

Pociągi => http://www.london-luton.co.uk/pl/conten ... ge579.html

Od £12.5/os. w jedną stronę (autobus wahadłowy z/ do lotniska + pociąg). Kupno lub odbiór biletu zakupionego przez internet możliwe jest w automacie w hali przylotów. Rozwiązanie to jest najbardziej opłacalne dla grup co najmniej 3-4 osob, bo wtedy koszt biletu spada do £8.25/ os. w jedną stronę.

Zakup biletu na http://www.nationalrail.co.uk/ - w granatowej ramce Train times & tickets, w polu From należy wpisać skrót LUA (pełna nazwa: Luton Airport),

a w polu To - albo London albo skrót lub nazwę konkretnej stacji (w kolejności wg oddalania się od lotniska):
STP - London St Pancras International
ZFD - Farringdon
CTK - City Thameslink
BFR - London Blackfriars,
dodać daty, godziny, liczbę osób (ważne!) i kliknąć na przycisk Go. Na kolejnej stronie pojawią się połączenia i ceny, a po kliknięciu na "Other services you can travel on" pod ceną danego przejazdu - alternatywne pociągi, którymi można pojechać np. w razie opóźnienia lotu. Uwaga: na tej trasie jeżdżą też pociągi dwóch operatorów.

Można obniżyć koszt przejazdu kupując 2 bilety osobno:
1) z lotniska (LUA) do stacji kolejowej Luton Airport Parkway (LTN) - £1,60/ os. (ew. u kierowcy, ale wtedy płatność tylko gotówką),
2) ze stacji Luton Airport Parkway (LTN) do centrum (j.w.) - od £10/ os.

Inne przydatne informacje:
- Komunikacja w Londynie (szczególnie wikipost): londyn-i-komunikacja-miejska,1408,3189
- System Pay As You Go: karta Oyster lub zbliżeniowa karta płatnicza: payg-oyster-i-contactless-karty-zblizeniowe,1408,41334

@Kara


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1959 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 98  Następna
Autor Wiadomość
#1421 PostWysłany: 11 Sie 2018 22:45 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1358
srebrny
Niestety, napisałam- jest z nami 10 latka, która nie może przejść przez te bramki (z tego co czytałam)
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#1422 PostWysłany: 12 Sie 2018 05:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
katka256 napisał(a):
Przylot w piątek o 7.25 z Wrocławia wizzair, a bilet na NE mam na 8.30. Niestety z nami dziecko 10 lat więc trzeba stać w kolejce. Czy jest szansa zdążyć? Czy zdarzyło się wam, że ktoś się "przepychał" w kolejce do przodu, tzn żeby poprosić o przepuszczenie? Nie wiem ile wtedy ląduje samolotów.
Bilet kupiłam na stronie NE zatem wg tego co czytałam, nie ma raczej szansy na późniejszy :(

Powrót 21.45 w sobote- czy 18 z Victoria to będzie dobry czas?

1) Są wakacje, spodziewaj się syfu. 50 minut już stałem. Zależy jak trafisz. Raczej wpuszczą na kolejny autobus, nawet z biletem NX. Przepychać się zdecydowanie nie polecam.
2) Tak.

Pabloo napisał(a):
Jak widać są różne zdania nt. standardowego/przewidywanego czasu na opuszczenie lotniska. Jedni mówią o 10 minutach, inni o co najmniej pół godzinie. Wiem, że to wszystko zależy od kilku czynników, dlatego pytam osoby niejednokrotne przylatujące przed ósmą rano na Luton i korzystające z paszportów biometrycznych - ile trwało to maksymalnie, ile trwa to przeciętnie? Zdarzało się, że trwało dłużej niż pół godziny?
Przylatując na 7:35 chciałbym zdążyć na autobus o 8:05.

W 9/10 przypadków nie ma kolejki do biometrycznych.
5 minut na dojście do border control, 1 przy bramkach, 5 minut na przejście przez baggage reclaim, nową halę odlotów i zygzakiem do postoju autobusów. Tutaj logiki wielkiej nie ma.

Jak ktoś lubi błądzić, jest pierwszy raz na LTN, nie wie gdzie jest przystanek NX, to faktycznie rezerwowałbym 25 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off
Pabloo lubi ten post.
 
      
#1423 PostWysłany: 12 Sie 2018 12:25 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1358
srebrny
Anonymous napisał(a):
J
Jak ktoś lubi błądzić, jest pierwszy raz na LTN, nie wie gdzie jest przystanek NX, to faktycznie rezerwowałbym 25 minut.

@gorny77 dziękuję kolejny raz za odpowiedzi. Na szczęscie lot w październiku, zatem nie będą to wakacje. No ale pisaliście, że rano przylatuje dużo samolotów, stąd te moje obawy. No będę pierwszy raz na LTN, ale myślałam, że jak i na innych, na których byłam 1 raz, nie jest to skomplikowane odnaleźć drogę.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1424 PostWysłany: 14 Sie 2018 11:38 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8
Dzień dobry wszystkim

Przylot do Luton 12.X - godz. 07:55
noclegi w Ealing - niedaleko przebiega linie metra Picadilly oraz District - stacja Ealing Common. Check-in dopiero od 14.00 i nie wiem czy jest sens jechać tam aby zostawiać podręczny bagaż czy uderzać od razu w miasto z wózkiem + dwa podręczne i na nocleg wrócić sobie wieczorem.

Zastanawiam się nad najbardziej optymalnych transportem w tych dniach - cenowo oraz czasowo dla dwójki dorosłych oraz rocznego dziecka (czy roczne dziecko płaci za easybus?)

Rano o 9:25 dla dwóch osób easybus z Luton do Victoria Station pokazuje £10.98 za dwa siedzenia (nie wiem co z dzieckiem ;) - ale jeśli decydowałbym się na zwiedzanie centrum czy to optymalna stacja na wysiadkę?

Czy jest jakiś łączony bilet na pociąg + busy + metro na 3 dni? Z tego co widzę to albo 1 albo 7 dni.

Odlot:
Luton 14.X - godz. 20:40 - to pewnie zbierałbym się gdzieś z centrum. Być może lepiej wracać pociągiem zamiast busem ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1425 PostWysłany: 14 Sie 2018 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Nie wyobrażam sobie zwiedzania Londynu z wózkiem i dwoma podręcznymi, ale co kto lubi. Ealing to nie Croydon, zdecydowanie lepiej zrzucić balast i wrócić. Wysiadka na Marble Arch skąd masz metro.

Powrót dowolnie, lepiej startować z Victorii albo jechać pociągiem, aczkolwiek jak masz mocne nerwy to można z centrum.

Reszta odpowiedzi jest w temacie.
Góra
 Profil Relacje PM off
tomjam uważa post za pomocny.
 
      
#1426 PostWysłany: 16 Sie 2018 09:57 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8
Dzięki za odpowiedź.

Przeszukałem temat i nie znalazłem, ale z tego co widzę w Easybus jadąc z rocznym dzieckiem muszę mieć dodatkowo swój własny fotelik + zapłacić za dziecko pełną cenę a więc chyba lepiej zaopatrzeć się w bilet kolejowo-autobusowy.

http://www.easybus.com/pl/informacje-dla-podronych/specjalna-pomoc

Cytuj:
Opiekun musi wnieść na pokład zatwierdzony dla niemowląt fotelik, który jest dopasowany do autobusu i jest zgodny z obecnie obowiązującymi rozporządzeniami.
Jeżeli Twoje dziecko ma poniżej 23 miesięcy, musisz także dla niego zarezerwować dodatkowe siedzenie w pełnej cenie.
Dzieci poniżej 14 lat muszą stosować odpowiednie zabezpieczenia, fotele samochodowe zgodnie z prawem. Wszystkie dzieci w wieku 14 lat i powyżej muszą zapinać pas.
Nie zapewniamy dziecięcych fotelików. Pasażerowie z dziećmi muszą przynieść własne foteliki. Pasażerowie bez wymaganego miejsca/zabezpieczeń nie wejdą na pokład.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1427 PostWysłany: 27 Wrz 2018 11:08 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 172
Jeżeli ktoś planuje jednodniówkę w Londynie z WRO w sobotę 06.10 większą ilością osób,
to za bilety na pociąg ( 4 osoby) z Luton Airport <-> London Bridge zapłaciłem łącznie 37,2 GPB
Pociągi co 15/20 minut, bilety do odebrania w automacie na lotnisku.
Cena na autobusy w tej chwili to kosmos, także kolej wypada na ich tle bardzo korzystnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1428 PostWysłany: 07 Paź 2018 17:01 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1358
srebrny
Kupiłam sztywny bilet na stronie NE: Luton-Victoria-Luton
Odjazd z Luton o 8.20. Na Luton podeszłam do pań wpuszczjących za taśmę zapytać skąd odjeżdża autobus, powiedziały, że stąd i nie patrząc na godzinę, wpusciły nas za taśmę. Do autobusu wsiadłyśmy już w ogóle bez sprawdzania biletu. Odjechaliśmy ok 30 min przed godziną z biletu (zatem zapewne wcześniejszym).
Powrót o 18 z Victorii. Autobus spóźniony, podjechał ok 18.10. Naszło się już wiele osób (chyba na 18 i już na 18.30). Gdy podjechał autobus, tym razem sprawdzano tylko godzinę i wpuszczali tylko tych z 18, autobus zapełniony w 3/4 a wiele osób zostało na dworcu (nie wiem na którą godzinę i jakiego typu mieli bilety, czy np flex)
Autobus jechał prosto na lotnisko, nie zatrzymywał się na żadnym przystanku po drodze (a miałam wcześniej myśl-żeby wsiąść na Baker Str). Nie wiem czy ktoś czekał po drodze.
Pomijając spóźnienie, korek na mieście, wypadek na autostradzie, autobus dojechał przed 20 na lotnisko (czyli niecałe 2h od planowej godziny wyjazdu), zatem dobry czas, biorac pod uwagę wcześniejsze czynniki.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej


Ostatnio edytowany przez katka256, 07 Paź 2018 17:23, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1429 PostWysłany: 07 Paź 2018 17:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Także potwierdzam, że tydzień temu mimo biletu na 9:55 (był dużo tańszy niż wcześniejsze) pojechaliśmy ok. 8:20

I też tylko mignąłem biletem panu kolejkowemu a do autobusu już bez sprawdzania.

Polka mieszkająca w Londynie, z którą razem staliśmy w kolejce do autobusu powiedziała, że ona często tak robi że kupuje na późniejszą godzinę (te najpopularniejsze terminy po porannej fali przylotów są droższe) i jeździ wcześniejszymi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1430 PostWysłany: 07 Paź 2018 17:21 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1358
srebrny
katka256 napisał(a):
Anonymous napisał(a):
J
Jak ktoś lubi błądzić, jest pierwszy raz na LTN, nie wie gdzie jest przystanek NX, to faktycznie rezerwowałbym 25 minut.

@gorny77 dziękuję kolejny raz za odpowiedzi. Na szczęscie lot w październiku, zatem nie będą to wakacje. No ale pisaliście, że rano przylatuje dużo samolotów, stąd te moje obawy. No będę pierwszy raz na LTN, ale myślałam, że jak i na innych, na których byłam 1 raz, nie jest to skomplikowane odnaleźć drogę.

Już po powrocie, zatem wyjście z lotniska zajęło nam, razem z wc, 20 minut. Między 7 a 7.35 przyleciało 9 samolotów. Jakoś nie zauważyłam tego, patrząc na ilość osób.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1431 PostWysłany: 07 Paź 2018 17:35 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Tomo14 napisał(a):

Polka mieszkająca w Londynie, z którą razem staliśmy w kolejce do autobusu powiedziała, że ona często tak robi że kupuje na późniejszą godzinę (te najpopularniejsze terminy po porannej fali przylotów są droższe) i jeździ wcześniejszymi.

Ja nie mieszkam w Londynie, ale zawsze tak robię ;) Ląduję w okolicach 8:30, a bilet kupuję na 9:25, albo nawet i 9:45 i zawsze wpuszczają mnie na wcześniejszego busa. Ale mam ten komfort, że w razie opóźnienia, będę miał czym pojechać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1432 PostWysłany: 07 Paź 2018 18:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
@d-t-x

Kiedyś pilnowali godzin i to mocno.
Stąd moje zdziwienie.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1433 PostWysłany: 07 Paź 2018 22:43 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Jeśli kupisz bilety bezpośrednio ze strony National Express to nadal musisz jechać tym kursem, na który masz bilet i podobno czasem (nie zawsze) tego pilnują.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1434 PostWysłany: 08 Paź 2018 12:11 

Rejestracja: 10 Sty 2013
Posty: 105
Loty: 70
Kilometry: 143 287
Tydzien temu, 6 osob na jednym bilecie wsiedlismy połtorej h wcześniej niż godzina z biletu, w Luton nikt w ogóle nie wzial naszej kartki do reki. Kolejka długa, po prostu w niej stanęliśmy. Powrót w niedziele wieczorem, 30 minut po czasie i autobus prawie pusty od Victorii do Luton.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1435 PostWysłany: 08 Paź 2018 16:17 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1358
srebrny
d-t-x napisał(a):
Jeśli kupisz bilety bezpośrednio ze strony National Express to nadal musisz jechać tym kursem, na który masz bilet i podobno czasem (nie zawsze) tego pilnują.

Miałam kupione bilety na konkretne godziny ze strony NE. Jak pisałam wyżej, dopiero na powrocie popatrzyli na godzinę. Z lotniska do miasta, tylko rzucili okiem, pojechalam innym autobusem.
Może to wyjątek od regułu.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1436 PostWysłany: 08 Paź 2018 16:31 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Dlatego napisałem, że nie zawsze tego pilnują. Mnie to nie dotyczy, bo zawsze biorę bilety od Easybusa, ale mój kumpel został już na lotnisku, bo nie wyrobił się na daną godzinę z biletem kupionym bezpośrednio od NE.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1437 PostWysłany: 08 Paź 2018 21:57 

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 98
Loty: 87
Kilometry: 127 811
Z tego co ostatnio zauważyłem to na Luton w NE nikt nie patrzy na godzinę tylko ustawiają wszystkich w kolejce i ile osób wejdzie tyle jedzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1438 PostWysłany: 13 Paź 2018 19:01 

Rejestracja: 23 Kwi 2013
Posty: 80
Loty: 78
Kilometry: 169 142
Potwierdzam. Nikt nawet nie spojrzał na godzinę z biletu tylko ustawili nas w kolejce.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1439 PostWysłany: 13 Paź 2018 19:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
strus77 napisał(a):
Z tego co ostatnio zauważyłem to na Luton w NE nikt nie patrzy na godzinę tylko ustawiają wszystkich w kolejce i ile osób wejdzie tyle jedzie.

Czasami patrzą, czasami nie. Fake news. Ostatnio bardzo dokładnie sprawdzali i wpuszczali tylko spóźnialskich oraz tych z biletem na daną godzinę.
Góra
 Profil Relacje PM off
marcin14 uważa post za pomocny.
 
      
#1440 PostWysłany: 14 Paź 2018 21:17 

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 98
Loty: 87
Kilometry: 127 811
No widzisz, widocznie zależy od obsługi w danym dniu. Ja widocznie trafiam na tych bardziej leniwych ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1959 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 98  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group