Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Strona lotniska http://www.london-luton.co.uk/pl/airport/

Alternatywne zestawienie: http://www.toptiplondon.com/transport/a ... on-airport

Cytuj:
jeśli ktoś się decyduje na autokar, to przy wyjeździe z Londynu w godzinach porannego (6:00-9:30) albo wieczornego szczytu (16:30-20:00), to rekomendowane jest przemnożenie czasu przejazdu podawanego przez Google Maps co najmniej x 2 i rozpoczęcie podróży ok. 4 godziny przed planowym odlotem. W razie wątpliwości należy zamknąć oczy, wyobrazić sobie ruch uliczny w Warszawie i pomnożyć x 10 (przybliżona korekta z racji rozmiarów obu aglomeracji i wielkości populacji ich mieszkańców). I traktować niedzielę jak każdy inny dzień tygodnia.


Polecamy korzystanie z paszportów biometrycznych i bramek automatycznych (e-gates). Można zaoszczędzić nawet pól godziny.

Czas przejazdu autobusem około 1-1,5 godz., pociągiem - około 45 min.

Autobusy => http://www.london-luton.co.uk/pl/conten ... ge580.html

EasyBus - od £2/ os. w jedną stronę - http://pl.easybus.co.uk/londyn-luton

Odjazd z zatoczki S przy wyjściu z terminala: http://www.london-luton.co.uk/uploads/gfx/1361.jpg

Trasy:
do Victoria Coach Station (Westminster) (obsługiwana przez National Express) - http://www.easybus.com/pl/londyn-luton/ ... o-victoria - przystanki: jak dla National Express (poniżej).
albo
do Liverpool Street Station (City) - http://www.easybus.com/pl/londyn-luton/ ... ool-street - przystanki: http://www.easybus.com/en/london-luton/ ... t-bus-stop

National Express - od £5/ os. w jedną stronę - http://www.nationalexpress.com/whereweg ... rport.aspx

Trasa: do Victoria Coach Station (Westminster)

Odjazd z zatoczki K lub L nieopodal terminala: http://www.london-luton.co.uk/uploads/gfx/1361.jpg

Przystanki: http://coachtracker.nationalexpress.com ... own-London

GreenLine (757) - od £10 / os. w jedną stronę - https://tickets.arrivabus.co.uk/greenline/757-service/

Trasa: do Victoria Station (Westminster)

Odjazd z zatoczki E przy parkingu koło terminala: http://www.london-luton.co.uk/uploads/gfx/1361.jpg

Przystanki: zakładka Coach stop maps w dolnej części strony: http://www.greenline.co.uk/757/

Pociągi => http://www.london-luton.co.uk/pl/conten ... ge579.html

Od £12.5/os. w jedną stronę (autobus wahadłowy z/ do lotniska + pociąg). Kupno lub odbiór biletu zakupionego przez internet możliwe jest w automacie w hali przylotów. Rozwiązanie to jest najbardziej opłacalne dla grup co najmniej 3-4 osob, bo wtedy koszt biletu spada do £8.25/ os. w jedną stronę.

Zakup biletu na http://www.nationalrail.co.uk/ - w granatowej ramce Train times & tickets, w polu From należy wpisać skrót LUA (pełna nazwa: Luton Airport),

a w polu To - albo London albo skrót lub nazwę konkretnej stacji (w kolejności wg oddalania się od lotniska):
STP - London St Pancras International
ZFD - Farringdon
CTK - City Thameslink
BFR - London Blackfriars,
dodać daty, godziny, liczbę osób (ważne!) i kliknąć na przycisk Go. Na kolejnej stronie pojawią się połączenia i ceny, a po kliknięciu na "Other services you can travel on" pod ceną danego przejazdu - alternatywne pociągi, którymi można pojechać np. w razie opóźnienia lotu. Uwaga: na tej trasie jeżdżą też pociągi dwóch operatorów.

Można obniżyć koszt przejazdu kupując 2 bilety osobno:
1) z lotniska (LUA) do stacji kolejowej Luton Airport Parkway (LTN) - £1,60/ os. (ew. u kierowcy, ale wtedy płatność tylko gotówką),
2) ze stacji Luton Airport Parkway (LTN) do centrum (j.w.) - od £10/ os.

Inne przydatne informacje:
- Komunikacja w Londynie (szczególnie wikipost): londyn-i-komunikacja-miejska,1408,3189
- System Pay As You Go: karta Oyster lub zbliżeniowa karta płatnicza: payg-oyster-i-contactless-karty-zblizeniowe,1408,41334

@Kara


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1959 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 98  Następna
Autor Wiadomość
#1261 PostWysłany: 15 Mar 2017 12:20 

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 183
@‌piotrmarcin3‌
Nie mogę się zgodzić co do zakupu biletów.
Najlepiej bilety na NX z/do Luton kupować na stronie Easybusa. Z dwóch powodów: 1. z reguły bilety są tam tańsze niż na własnej stronie NX, 2. te bilety dają pewną elastyczność - w miarę wolnych miejsc można pojechać nawet godzinę wcześniej lub godzinę później niż czas podany na bilecie. Bilety "własne" NX są przypisane do konkretnego kursu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#1262 PostWysłany: 16 Mar 2017 14:26 

Rejestracja: 15 Mar 2017
Posty: 4
krrnadam napisał(a):
@‌piotrmarcin3‌
Nie mogę się zgodzić co do zakupu biletów.
Najlepiej bilety na NX z/do Luton kupować na stronie Easybusa. Z dwóch powodów: 1. z reguły bilety są tam tańsze niż na własnej stronie NX, 2. te bilety dają pewną elastyczność - w miarę wolnych miejsc można pojechać nawet godzinę wcześniej lub godzinę później niż czas podany na bilecie. Bilety "własne" NX są przypisane do konkretnego kursu.


Ja tylko napisałem co widziałem, a widok ludzi kórzy nie wchodzą do busa i prawdopodnie przepada im lot - niefajny widok
P. Nie wiem jak dzialaja bilety OPEN z EasyBusa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1263 PostWysłany: 16 Mar 2017 15:48 

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 138
National Express nie sprzedaje żadnych biletów "open", wszystkie są na konkretną godzinę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1264 PostWysłany: 16 Mar 2017 17:33 

Rejestracja: 18 Lut 2013
Posty: 154
Odbylem i ja jednodniowke z WAW na Luton. Malo czasu ? Nie jest zle. Przylecialem okolo 7,30 rano. Bilet na National mialem na 8.35 ale wpuscili mnie na ten o 8.05. Na Baker Str wysiadlem (zla decyzja-trzeba bylo wysiasc przystanek dalej.) okolo 9.30. Pozniej juz tylko nogami 15km do godziny 15tej przez wybrane punkty Londynu do finalu Victoria na punkt odjazdu o 16.40. Tu nie wpuscili mnie na wczesniejszy o 16.20. Niestety podroz z Victoria na Luton zajela bite 2h. Na Luton dotarlem przed sama 19ta. Ale i tak nudzilem sie tam jak mops bo dopiero o 20.20 podali numer bramki. A lotnisko jest malutkie i ta garstke sklepikow mozna przejsc w 15 min. Test jednodniowki wypadl pozytywnie. Gorzej wypadl komfort w samolocie. W jedna strone para z dzieckiem obok ktora cala droge dostawalo spazmow. W drodze powrotnej dwie pary z dziecmi ktore wrzeszczaly i wyly non stop. Ale 2h i sluchawki na uszy i jest git.. Wiekszym problemem byl upal w Wizz. Bylo spokojnie z 30'C w samolocie. Tak lecac na Luton jak i spowrotem.Jak w saunie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1265 PostWysłany: 23 Mar 2017 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Orientujecie się może, czy bilet rodzinny Green Line return za 35 funtów jest ważny na podróż w tym samym dniu, czy można na niego wrócić po kilku dniach?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1266 PostWysłany: 23 Mar 2017 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Niestety ważny 1 dzień jeśli dobrze kojarzę, do potwierdzenia na infolinii.
Góra
 Profil Relacje PM off
Akna uważa post za pomocny.
 
      
#1267 PostWysłany: 27 Mar 2017 08:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
W niedzielę jechałam Nationalem o 17:30 z Victorii - na lotnisku byliśmy po 1 h 25 min.


A w kwestii Easy busa- bo tam kupowałam bilety. Nasz samolot w drodze do się nieco spóźnił, bilet miałam na 20:25, w zasadzie bez problemu mogliśmy pojechać o 20:55, czyli następnym autobusem. Jedynie musieliśmy zaczekać, czy będą miejsca.
I tak można jeszcze dostać tańsze bilety na stronie easy busa- sama miałam zagwozdkę czy jeszcze są do dostania, po kupnie biletu do Luton i zobaczeniu, że są dostępne same po 10.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1268 PostWysłany: 22 Kwi 2017 19:04 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 66
Loty: 6
Kilometry: 13 207
Witam, jak wygląda na chwilę obecną czas jaki jest potrzebny po przylocie a dojście na przystanek EsyBus'a?
Odjazd jest na konkretną godzinę. A co jak będzie 30min późnienia samolotem? Dziękuję za wszelkie informacje.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 22 Kwi 2017 22:41, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1269 PostWysłany: 22 Kwi 2017 19:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
czas potrzebny to zależy czy masz paszport biometryczny czy nie :)
jeśli masz, to powinno być od momentu wyjścia z samolotu ...15-25 min.
przystanek jest centralnie przed terminalem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
correos uważa post za pomocny.
 
      
#1270 PostWysłany: 22 Kwi 2017 19:22 

Rejestracja: 04 Lut 2017
Posty: 297
Loty: 201
Kilometry: 193 619
niebieski
Rozumiem, że do Anglii można wjechać na standardowym polskim dowodzie osobistym? Mam w planach majówkę w Liverpoolu i mam nadzieję, że nic się nie zmieniło w związku z Brexitem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1271 PostWysłany: 22 Kwi 2017 19:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Tak, dowód.

patryk_travel napisał(a):
Witam, jak wygląda na chwilę obecną czas jaki jest potrzebny po przylocie a dojście na przystanek EsyBus'a? Odjazd jest na konkretną godzinę. A co jak będzie 30min późnienia samolotem? Dziękuję za wszelkie informacje.

Celuj w godzina planowanego przylotu + 30 min. Bilety easybusa nie są na "konkretną" godzinę, masz 1h na dotarcie.

PS Jest osobny temat o Lotnisku Luton.
Góra
 Profil Relacje PM off
sobo lubi ten post.
 
      
#1272 PostWysłany: 23 Kwi 2017 00:24 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
Tom Stedd napisał(a):

nic się nie zmieniło w związku z Brexitem?



a co sie mialo zmienic skoro nie bylo Brexitu ?? i w sumie to nie wiadomo czy wogole bedzie patrzac na ostatnie ruchy polityczne w UK :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1273 PostWysłany: 07 Maj 2017 18:33 

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 3
Witam.
Planowo, 6. lipca o 7:45 powinienem być na lotnisku w Luton. Do Polski wracam 9. lipca o 20:35, z tego samego lotniska.
Przejrzałem kilka stron tego tematu, ale ponieważ jeszcze nigdy nie leciałem samolotem (i to jeszcze do Londynu), chciałbym się upewnić, czy rezerwacje, które chcę zrobić na przyjazd do Londynu z lotniska i odwrotnie będą czasowo bezpieczne.
Czy zdążę na Easybus z Luton o 8:55 z samym dowodem? Kierunek Baker Street (bo mam stamtąd wygodny przejazd metrem do hostelu).
I w stronę powrotną z Victoria o 16:40? Planowo na lotnisku powinienem być o 18:20, ale to będzie niedziela i nie wiem jakich spodziewać się korków.
W sumie za te bilety zapłaciłbym niecałe £8.
Jak wygląda kwestia wydrukowania tych biletów? Są jakieś specjalne maszyny na lotnisku, czy jak to wygląda?
I jeszcze jedno, będę leciał Wizzem z darmowym bagażem podręcznym i plecakiem (takim szkolnym), który wymiarowo jest większy, niż ten dopuszczalny. Czytałem, że zazwyczaj nie ma problemu z przepuszczeniem, ale czy ktoś leciał konkretnie tą trasą i też może to potwierdzić?
Wiem, że może zadaję głupie pytania, ale jadę sam i nie chciałbym źle skończyć ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1274 PostWysłany: 07 Maj 2017 19:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
1) Zdążysz, będziesz wcześniej.
2) Zdążysz, będziesz później.
3) Musisz wydrukować sam w domu.
4) Twoje ryzyko. Musisz ocenić sam jak bardzo jest większy, bo nie podałeś rozmiarów.

To wszystko zakładając, że nigdzie się nie zgubisz na lotnisku/dworcu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1275 PostWysłany: 08 Maj 2017 10:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
@‌Equello‌
Cytuj:
I jeszcze jedno, będę leciał Wizzem z darmowym bagażem podręcznym i plecakiem (takim szkolnym), który wymiarowo jest większy, niż ten dopuszczalny.

Rozumiem, że plecak masz jako dodatkowy płatny bagaż?
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 08 Maj 2017 11:40, edytowano w sumie 1 raz
cytowanie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1276 PostWysłany: 08 Maj 2017 17:27 

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 3
@manyaky Dziękuję, mam nadzieję, że jakoś sobie poradzę na lotniskach ;)

@Akna Nie, źle się wyraziłem. Plecak biorę jako darmowy bagaż. Nie znam dokładnych wymiarów, ale to jest plecak tego typu, mniej więcej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1277 PostWysłany: 08 Maj 2017 20:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
@‌Equello‌ powinien przejść, zwłaszcza jak nie będzie wypchany na maksa (jak coś to założysz ciuchy na siebie)
Kontrolują głównie w PL, w Luton nigdy nie widziałam, żeby się czepiali :/
Co do easybusa - próbuj w Luton uderzać na wcześniejszy :) powinni wpuścić jeśli będą miejsca
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1278 PostWysłany: 08 Maj 2017 20:53 

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 3
@‌Akna‌
Cytuj:
Kontrolują głównie w PL, w Luton nigdy nie widziałam, żeby się czepiali :/

To w sumie dobrze, na wypadek gdybym wracał do Polski z jakimiś pamiątkami. Jeszcze muszę się zorientować, możliwe, że w hostelu będę mógł skorzystać z żelazka, to wtedy upcham ubrania, jak tylko się da :D

Cytuj:
Co do easybusa - próbuj w Luton uderzać na wcześniejszy :) powinni wpuścić jeśli będą miejsca

Tak, przewinęła mi się gdzieś ta informacja. Wolałem wziąć tą bezpieczną opcję, jako że nigdzie mi się nie spieszy, a będę za granicą pierwszy raz i nie wiem, jak się odnajdę ;)

Dzięki za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1279 PostWysłany: 15 Maj 2017 13:08 

Rejestracja: 14 Maj 2017
Posty: 9
Dzięki wątkowi udało mi się fajnie ogarnąć rodzinną wyciekę do Londynu około miesiąc temu, więc dla potomnych podzielę się kilkoma sprawami, które mogą się przydać podróżującym rodzinnie szczególnie w weekend :)

Pierwsza sprawa jeżeli wybieracie w czwórkę lub więcej w weekend do Londynu to bardzo polecam Super Off-Peak Day Travelcard z https://www.thameslinkrailway.com, którą odkryłem prze jednodniówce do Londynu w cenie niecałych 40 funtów dla 4 osób dostajemy dowolny pociąg z lotniska do centrum i z powrotem + komunikacja miejska bez ograniczeń, niestety żeby dostać taką kartę na drugi dzień musiałem zasymulować przy zakupie, że wybieram się na lotnisko i z powrotem. Jedyne ograniczenie jest takie że trzeba podróżować razem. Najlepiej jest skorzystać z dużych bramek na stacjach metra i jedna osoba "kasuje" travelcard, a reszta przechodzi za nią, nie trzeba za każdy razem żeby wszyscy "kasowali" bilet tak nas poinstruowano w metrze.

Druga uwaga bardziej uniwersalna dla wszystkich, którzy kupują bilety na pociąg i chcą je odebrać w automacie na lotnisku, jeżeli macie z tym problem albo automat jest popsuty (ten przy taśmach z bagażami), podobno można odebrać go w punkcie przed wyjściem z lotniska, albo w drugi automacie przed samym wyjściem. Niestety są tam często duże kolejki, dlatego można udać się bezpośrednio do Pana, który wpuszcza ludzi do autobusu z lotniska do najbliżej stacji kolejowej czyli Luton Airport Parkway i pokazać mu np. na telefonie, że ma się wykupione bilety tylko chcemy odebrać bilet na Luton Airport Parkway, bo na lotnisku jest duża kolejka lub coś w tym stylu. Mnie Pan z całą rodziną wpuścił do autobusu i po przyjechaniu na stację wskazał, że travelcard można odebrać w automatach po lewej stronie, a nie po prawej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1280 PostWysłany: 15 Maj 2017 14:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
a ja ze swojej strony dodam ze radze nie ryzykować, mieszkałem 7 lat w londynie (obecnie manchester) i wiem jak zdradliwe może być takie - a tyle razy było ok to teraz tez będzie
brytyjscy kierowcy to chyba najgorsze flegmy w europie i potrafią na autostradzie w 5 minut zrobić korek na kilka godzin dosłownie z niczego , policja tez sie nie patyczkuje i zamyka drogę i ma kierujących głęboko w ... , musisz czekać i koniec

znajomy kiedys w taki sposób jechał z luton na victoria prawie 6h :oops: dobrze ze nie w druga strone

nie twierdze ze macie wyjeżdżać 6h wcześniej ale nie ryzykujcie i lepiej byc 1h wcześniej na lotnisku niz 5 minut za późno
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1959 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 98  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group