Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Strona lotniska http://www.london-luton.co.uk/pl/airport/

Alternatywne zestawienie: http://www.toptiplondon.com/transport/a ... on-airport

Cytuj:
jeśli ktoś się decyduje na autokar, to przy wyjeździe z Londynu w godzinach porannego (6:00-9:30) albo wieczornego szczytu (16:30-20:00), to rekomendowane jest przemnożenie czasu przejazdu podawanego przez Google Maps co najmniej x 2 i rozpoczęcie podróży ok. 4 godziny przed planowym odlotem. W razie wątpliwości należy zamknąć oczy, wyobrazić sobie ruch uliczny w Warszawie i pomnożyć x 10 (przybliżona korekta z racji rozmiarów obu aglomeracji i wielkości populacji ich mieszkańców). I traktować niedzielę jak każdy inny dzień tygodnia.


Polecamy korzystanie z paszportów biometrycznych i bramek automatycznych (e-gates). Można zaoszczędzić nawet pól godziny.

Czas przejazdu autobusem około 1-1,5 godz., pociągiem - około 45 min.

Autobusy => http://www.london-luton.co.uk/pl/conten ... ge580.html

EasyBus - od £2/ os. w jedną stronę - http://pl.easybus.co.uk/londyn-luton

Odjazd z zatoczki S przy wyjściu z terminala: http://www.london-luton.co.uk/uploads/gfx/1361.jpg

Trasy:
do Victoria Coach Station (Westminster) (obsługiwana przez National Express) - http://www.easybus.com/pl/londyn-luton/ ... o-victoria - przystanki: jak dla National Express (poniżej).
albo
do Liverpool Street Station (City) - http://www.easybus.com/pl/londyn-luton/ ... ool-street - przystanki: http://www.easybus.com/en/london-luton/ ... t-bus-stop

National Express - od £5/ os. w jedną stronę - http://www.nationalexpress.com/whereweg ... rport.aspx

Trasa: do Victoria Coach Station (Westminster)

Odjazd z zatoczki K lub L nieopodal terminala: http://www.london-luton.co.uk/uploads/gfx/1361.jpg

Przystanki: http://coachtracker.nationalexpress.com ... own-London

GreenLine (757) - od £10 / os. w jedną stronę - https://tickets.arrivabus.co.uk/greenline/757-service/

Trasa: do Victoria Station (Westminster)

Odjazd z zatoczki E przy parkingu koło terminala: http://www.london-luton.co.uk/uploads/gfx/1361.jpg

Przystanki: zakładka Coach stop maps w dolnej części strony: http://www.greenline.co.uk/757/

Pociągi => http://www.london-luton.co.uk/pl/conten ... ge579.html

Od £12.5/os. w jedną stronę (autobus wahadłowy z/ do lotniska + pociąg). Kupno lub odbiór biletu zakupionego przez internet możliwe jest w automacie w hali przylotów. Rozwiązanie to jest najbardziej opłacalne dla grup co najmniej 3-4 osob, bo wtedy koszt biletu spada do £8.25/ os. w jedną stronę.

Zakup biletu na http://www.nationalrail.co.uk/ - w granatowej ramce Train times & tickets, w polu From należy wpisać skrót LUA (pełna nazwa: Luton Airport),

a w polu To - albo London albo skrót lub nazwę konkretnej stacji (w kolejności wg oddalania się od lotniska):
STP - London St Pancras International
ZFD - Farringdon
CTK - City Thameslink
BFR - London Blackfriars,
dodać daty, godziny, liczbę osób (ważne!) i kliknąć na przycisk Go. Na kolejnej stronie pojawią się połączenia i ceny, a po kliknięciu na "Other services you can travel on" pod ceną danego przejazdu - alternatywne pociągi, którymi można pojechać np. w razie opóźnienia lotu. Uwaga: na tej trasie jeżdżą też pociągi dwóch operatorów.

Można obniżyć koszt przejazdu kupując 2 bilety osobno:
1) z lotniska (LUA) do stacji kolejowej Luton Airport Parkway (LTN) - £1,60/ os. (ew. u kierowcy, ale wtedy płatność tylko gotówką),
2) ze stacji Luton Airport Parkway (LTN) do centrum (j.w.) - od £10/ os.

Inne przydatne informacje:
- Komunikacja w Londynie (szczególnie wikipost): londyn-i-komunikacja-miejska,1408,3189
- System Pay As You Go: karta Oyster lub zbliżeniowa karta płatnicza: payg-oyster-i-contactless-karty-zblizeniowe,1408,41334

@Kara


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1966 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 99  Następna
Autor Wiadomość
#1121 PostWysłany: 01 Paź 2016 10:55 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Wg strony Thameslinka - 2GBP w jedną, 3 GBP powrotny.
Góra
 Profil Relacje PM off
Piccolo uważa post za pomocny.
 
      
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
#1122 PostWysłany: 01 Paź 2016 15:07 

Rejestracja: 23 Wrz 2016
Posty: 28
Podróże autobusowe w tym samym dniu zdecydowanie lepiej kupować z tzw. returnem. Różnice cenowe w UK między 2 biletami pojedynczymi a biletem powrotnym są spore.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1123 PostWysłany: 01 Paź 2016 19:33 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
le_szek napisał(a):
Wg strony Thameslinka - 2GBP w jedną, 3 GBP powrotny.


Dzięki czyli tyle co ostatnim razem gdy jechałem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1124 PostWysłany: 06 Paź 2016 14:48 

Rejestracja: 18 Kwi 2013
Posty: 35
Dobrze czytam ze z biletem EB mozna smialo wsiadac do NE (do Victoria Coach)
Cena NE na moj trip to 10 funtow (RT), natomiast EB tylko 5 funtow (RT) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1125 PostWysłany: 06 Paź 2016 14:53 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Tak, ale pierwszeństwo w razie czego mają Ci z NE
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1126 PostWysłany: 07 Paź 2016 22:07 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
1) Czy na takim bilecie musimy cały czas podróżować razem (włączając metro), czy ograniczenie dotyczy wyłącznie odcinka "kolejowego" ?
2) Czy da się ten bilet kupić w automacie na lotnisku, czy tylko przez internet ?

Super Off-Peak Day Travelcard with Child Flat Fare Travelcard £51.20
Valid at off-peak times only. Includes unlimited travel on trains, London Underground, buses, DLR and Tramlink services within the zones specified. Refundable.
Luton AirportLondon Travelcard Zones 1-6*
Travel is allowed via any permitted route.
Show ticket details:
1 Child Child Flat Fare Travelcard£2.00
4 Adults at £12.30 GroupSave Discount£49.20

This fare contains a GroupSave discount and is only valid if all passengers travel together. See details of exclusions and restrictions.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1127 PostWysłany: 08 Paź 2016 17:08 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Jestem w trakcie wizyty w Londynie. Kupowałem bilet na pociąg RT plus travelcard na Londyn strefy 1-6. Wszystko za 20,60 (dorosły i dziecko 14 lat). Moim zdaniem rewelacyjna cena jak na nielimitowana możliwość poruszania się po Londynie :-)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1128 PostWysłany: 09 Paź 2016 19:17 

Rejestracja: 09 Paź 2016
Posty: 4
Witam,
lecę do Londynu 26 października z Poznania do Luton (7:40 na miejscu) powrót o 21:40.
Z informacji, które uzyskałem najszybciej ale najdrożej będzie podróżować do centrum pociągiem.
Najtaniej ale najdłużej będę podróżował busem EB.
Po samym Londynie najlepiej podróżować wykorzystując Travelcard (w moim przypadki - Off peak).

Biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw na dzień dzisiejszy jestem najbardziej zainteresowany podróżą
EB do .... i tu pytanie na jakim przystanku wysiąść ? Finchley Road, Baker Street ? Chodzi mi o to, żeby jak
najszybciej (czyli od 9:30) móc podróżować metrem.
Jeżeli chodzi o powrót to planuje jechać ok. godz 18:30 pociągiem i tu pytanie, gdzie najlepiej dojechać
metrem żeby wsiąść w pociąg na lotnisko ?

Z góry dziękuję za odpowiedź i wyrozumiałość
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1129 PostWysłany: 10 Paź 2016 20:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2013
Posty: 143
Loty: 2
Kilometry: 1 126
Wczoraj jechałem pociągiem z Luton.
Przed terminalem jest autobus do stacji Luton Airport ParkWay, cena 2 GBP.
Dalej możesz iść o kasy i zakupić bilet off-pick + Travel Card (1-6 strefa)- cena 16.10 GBP w tym pociąg i Metro, autobusy, DLR. Może da się jeszcze wrócić na tym bilecie do Luton. Zapytaj w Kasie.
Ja wracałem na drugi dzień więc nie był mi potrzebny taki bilet.

Pociąg jedzie do stacji St Pancras International i tam jest kilka linii metra oraz dworzec King Cross. Mapki są w metrze.
Z kolei Autobusy przyjeżdżają na Dw Victoria i tam tez jest metro. Zależy gdzie chcesz jechać dalej.
Co do autobusu to od WIZZ dostałem informację, że jest remont drogi do Luton i należy wcześniej wyjechać lub dłużnej jedzie się do Centrum.
Mam nadzieje że pomogłem :)

Jako ciekawostkę dodam że jechałem ze stacji przed Heathrow (6 strfa metra.) do King Cross za 1 GBP wchodząc do metra na kartę do bankomatu MC Pay Pass. :) i to działa. Jest to alternatywa dla Oyster card. Nie wiem tylko jak liczy dalsze podnóże. :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1130 PostWysłany: 12 Paź 2016 09:10 

Rejestracja: 09 Paź 2016
Posty: 4
A czy zniżka na pociagi "16-25" jest równiez dla obcokrajowców czy tylko dla Anglików ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1131 PostWysłany: 12 Paź 2016 16:01 

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 56
pawel1kor napisał(a):
Biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw na dzień dzisiejszy jestem najbardziej zainteresowany podróżą
EB do .... i tu pytanie na jakim przystanku wysiąść ? Finchley Road, Baker Street ? Chodzi mi o to, żeby jak
najszybciej (czyli od 9:30) móc podróżować metrem.
Jeżeli chodzi o powrót to planuje jechać ok. godz 18:30 pociągiem i tu pytanie, gdzie najlepiej dojechać
metrem żeby wsiąść w pociąg na lotnisko ?

Z góry dziękuję za odpowiedź i wyrozumiałość


Wysiądź na Finchley Road. Masz tam obok metro i to w strefie1-2. Możesz też jeszcze wcześniej, na Goldres Green, ale to już trzecia strefa.
Jeśli chodzi o powrót - z jakiej stacji ruszasz?

A ja przy okazji zapytam - czy ktoś jechał może kiedyś z innej stacji niż ma na bilecie EB-NE? Tzn. jeśli wykupiłem bilet z Golders Green na Luton, a plany się zmienią i chciałbym startować z Victorii (tym samym autobusem ruszającym z Victorii, który 40 minut później ma być na Golders Green).

Czy tak można??????????
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1132 PostWysłany: 12 Paź 2016 16:47 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
pawel1kor napisał(a):
Jeżeli chodzi o powrót to planuje jechać ok. godz 18:30 pociągiem i tu pytanie, gdzie najlepiej dojechać
metrem żeby wsiąść w pociąg na lotnisko ?

Stację lub dwie wcześniej niż St. Pancras, jeżeli chcesz siąść, a nie tłoczyć się w przejściu/przy drzwiach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1133 PostWysłany: 12 Paź 2016 16:53 

Rejestracja: 09 Paź 2016
Posty: 4
Paulos napisał(a):

Wysiądź na Finchley Road. Masz tam obok metro i to w strefie1-2. Możesz też jeszcze wcześniej, na Goldres Green, ale to już trzecia strefa.
Jeśli chodzi o powrót - z jakiej stacji ruszasz?

A ja przy okazji zapytam - czy ktoś jechał może kiedyś z innej stacji niż ma na bilecie EB-NE? Tzn. jeśli wykupiłem bilet z Golders Green na Luton, a plany się zmienią i chciałbym startować z Victorii (tym samym autobusem ruszającym z Victorii, który 40 minut później ma być na Golders Green).

Czy tak można??????????


Z uwagi na remonty dróg chyba jednak wole dopłacić pare £ i pojechać pociągiem. A więc St Pancras będzie moim przystankiem bazowym. Będę podróżował metrem w różnych strefach od 1 do 4.
A czy jechał ktoś koleją EastMidlands ? Wydaje mi się, że jest dużo tansza od Thameslink.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1134 PostWysłany: 12 Paź 2016 19:27 

Rejestracja: 09 Paź 2016
Posty: 4
Witam,
czy orientuje się ktoś w temacie obecnego stanu dróg na drodze Luton -> Londyn. Czy polecacie w październiku jechać easyBusem czy jednak lepiej będzie dopłacić i mieć pewność, że w niecałą godzinę będę w centrum podróżując pociągiem ?
EastMidlands oferuje dużo tańsze ceny niż Thameslink ? - jest ktoś w stanie to potwierdzić ?

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1135 PostWysłany: 14 Paź 2016 15:12 

Jako, że W6 sam z siebie wysłał mi powiadomienie o wydłużonym czasie dojazdu z i na lotnisko to na wszelki wypadek zapytuję: czy w sobotę wystarczy mi jak z Victorii wsiądę do EB o g.16.20 żeby wylecieć (tylko b.podręczny) o g.20.25.?
Góra
 PM off  
      
#1136 PostWysłany: 14 Paź 2016 15:28 

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 56
W sobotę po południu nie ma korków, roboty także nie są prowadzone. Tym o 16.20 spokojnie zdążysz, jeszcze posiedzisz z półtorej godziny czekając na samolot...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1137 PostWysłany: 14 Paź 2016 15:33 

Rejestracja: 08 Sie 2011
Posty: 1251
niebieski
witekkowal napisał(a):
witekkowal napisał(a):
Czy ktoś kto ostatnio przylatywał do Luton mógłby potwierdzić, że osoby poniżej 18 roku życia mogą korzystać z egates? Rok temu na Stansted była informacja, że tylko dorośli, a ostatnio gdzieś mi mignęło przed oczami, że także osoby poniżej 18 roku życia mogą przejść przez te bramki.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odpowiem sobie sam. Z Luton Airport otrzymałem odpowiedź, że 14 latkowie (nie wiem jak poniżej, gdyż tylko tego wieku dotyczyło moje zapytanie) również mogą skorzystać z egates jeżeli towarzyszy im osoba dorosła.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


Na lotnisku Luton jest informacja, że dzieci 12+ w towarzystwie osoby dorosłej mogą korzystać z bramek egates z paszportem biometrycznym. W godzinach szczytu pozwoli to na zaoszczędzenie ok. godziny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1138 PostWysłany: 14 Paź 2016 16:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 731
srebrny
singielka_1976 napisał(a):
Jako, że W6 sam z siebie wysłał mi powiadomienie o wydłużonym czasie dojazdu z i na lotnisko to na wszelki wypadek zapytuję: czy w sobotę wystarczy mi jak z Victorii wsiądę do EB o g.16.20 żeby wylecieć (tylko b.podręczny) o g.20.25.?


Ostatnio będąc w Londynie też dostałem takie powiadomienie. Tylko to był czwartek. Wylot o 20:50. Wyjechałem o 17:30 z Victorii, żadnych korków. 19:15 zgodnie z rozkładem jazdy na lotnisku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1139 PostWysłany: 16 Paź 2016 18:16 

Informacyjnie:
sobota
rano g.8 z minutami przejazd z Ltn na Marble Arch równa godzina
powrót z Victorii na Ltn o g.16 trwał 1,5h, w sumie korki mniejsze niż pół roku temu w niedzielę o analogicznej porze.
Góra
 PM off  
      
#1140 PostWysłany: 16 Paź 2016 19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Wizzair podaje taki Breaking news:
Kod:
Please be advised that due to roadworks leading to London Luton Airport heavy traffic can be expected. Please plan accordingly and leave plenty of extra time getting to and from the airport.

Czy wiadomo do kiedy mają trwać te roboty drogowe ???

W piątek 13 stycznia mam o 13:20 Ryanaira z Luton - mając na uwadze powyższy komunikat i mrożące w krew w żyłach historie z gatunku "był mega korek", bilet EasyBus/NE z Victorii kupiłem na 9:00.
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1966 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 99  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group