Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 112 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Liverpool
#21 PostWysłany: 28 Lis 2012 15:16 

Mam pytanie w sprawie biletu "Saveaway". Z tego co sprawdzałem to bilet na wszystkie strefy kosztuje aktualnie jakieś 4,7 funta. Znalazłem też informację, że w dni powszednie można na nim jeździć od godz. 09:30. Czyli w przypadku gdy chciałbym wyjechać wcześniej musiałbym kupić po prostu zwykły bilet jednorazowy od centrum Liverpoolu? Z góry dzięki za odpowiedzi.
Góra
 PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
 Temat postu: Re: Liverpool
#22 PostWysłany: 30 Lis 2012 10:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 23
A ja chciałam zapytać- muszę dojechać z lotniska do centrum i wsiąść w National Express, zgodnie z mapką mam wysiąść przy London Road jadąc 500? to jest przy Norton Street
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liverpool
#23 PostWysłany: 01 Gru 2012 00:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
@TEO tak (jednorazowy u kierowcy - jakieś 2-3 funty)
@podomka tak
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liverpool
#24 PostWysłany: 01 Gru 2012 02:43 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 577
_TEO_ napisał(a):
Mam pytanie w sprawie biletu "Saveaway". Z tego co sprawdzałem to bilet na wszystkie strefy kosztuje aktualnie jakieś 4,7 funta. Znalazłem też informację, że w dni powszednie można na nim jeździć od godz. 09:30. Czyli w przypadku gdy chciałbym wyjechać wcześniej musiałbym kupić po prostu zwykły bilet jednorazowy od centrum Liverpoolu? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Bilet na cały Liverpool i kilka okolicznych miasteczek kosztuje obecnie 3,5 funta - sam kupowałem na lotnisku 3 tygodnie temu. Tutaj dokładniejsze informacje http://www.merseytravel.gov.uk/Tickets/ ... esultsArea
Do 9.30 musisz kupić bilet normalny, chyba nieco poniżej 2 funtów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liverpool
#25 PostWysłany: 06 Gru 2012 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2012
Posty: 369
Loty: 59
Kilometry: 74 028
niebieski
micz napisał(a):
_TEO_ napisał(a):
Mam pytanie w sprawie biletu "Saveaway". Z tego co sprawdzałem to bilet na wszystkie strefy kosztuje aktualnie jakieś 4,7 funta. Znalazłem też informację, że w dni powszednie można na nim jeździć od godz. 09:30. Czyli w przypadku gdy chciałbym wyjechać wcześniej musiałbym kupić po prostu zwykły bilet jednorazowy od centrum Liverpoolu? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Bilet na cały Liverpool i kilka okolicznych miasteczek kosztuje obecnie 3,5 funta - sam kupowałem na lotnisku 3 tygodnie temu. Tutaj dokładniejsze informacje http://www.merseytravel.gov.uk/Tickets/ ... esultsArea
Do 9.30 musisz kupić bilet normalny, chyba nieco poniżej 2 funtów.


Na lotnisku jest Tourist Information z miłym gościem, który płynną angielszczyzną bez brytolskich / szkockich / irlandzkich wstawek ładnie wytłumaczy co i jak, da za free mapkę Liverpoolu, pokaże jakie autobusy i transport i za ile :) Polecam tam rozpocząć zwiedzanie miasta i przemieszczanie się po okolicy.
_________________
Image

Wish to be on the road again ... next step is ...
don't know yet :)
________________________________________________________

Wybierasz się do Warszawy i potrzebujesz pomocy? Wal śmiało :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liverpool
#26 PostWysłany: 06 Gru 2012 11:55 

cieplix napisał(a):
micz napisał(a):
_TEO_ napisał(a):
Mam pytanie w sprawie biletu "Saveaway". Z tego co sprawdzałem to bilet na wszystkie strefy kosztuje aktualnie jakieś 4,7 funta. Znalazłem też informację, że w dni powszednie można na nim jeździć od godz. 09:30. Czyli w przypadku gdy chciałbym wyjechać wcześniej musiałbym kupić po prostu zwykły bilet jednorazowy od centrum Liverpoolu? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Bilet na cały Liverpool i kilka okolicznych miasteczek kosztuje obecnie 3,5 funta - sam kupowałem na lotnisku 3 tygodnie temu. Tutaj dokładniejsze informacje http://www.merseytravel.gov.uk/Tickets/ ... esultsArea
Do 9.30 musisz kupić bilet normalny, chyba nieco poniżej 2 funtów.


Na lotnisku jest Tourist Information z miłym gościem, który płynną angielszczyzną bez brytolskich / szkockich / irlandzkich wstawek ładnie wytłumaczy co i jak, da za free mapkę Liverpoolu, pokaże jakie autobusy i transport i za ile :) Polecam tam rozpocząć zwiedzanie miasta i przemieszczanie się po okolicy.


Dzięki za info. Dobrze, że napisałeś, tymbardziej, że akurat dzisiaj lecę. Także na pewno skorzystam. Postaram się zrobić jakąś relację w miarę możliwości o ile tam nie przepadnę, bo wyszło na to, że lęcę sam:P
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Liverpool
#27 PostWysłany: 03 Mar 2013 03:09 

Rejestracja: 28 Gru 2011
Posty: 10
Witam,
Czy bilet na autobus linii 80A lub 500 zakupię u kierowcy czy jest możliwość przez internet?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liverpool
#28 PostWysłany: 04 Mar 2013 00:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
gosia123 napisał(a):
Witam,
Czy bilet na autobus linii 80A lub 500 zakupię u kierowcy czy jest możliwość przez internet?


Obecnie nie ma takiej możliwości.
Cytuj:
You will soon be able to buy tickets online from this website and at ticket vending machines across Merseyside.


za: http://www.merseytravel.gov.uk
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liverpool
#29 PostWysłany: 04 Mar 2013 13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 225
Loty: 189
Kilometry: 307 053
niebieski
gosia123 napisał(a):
Witam,
Czy bilet na autobus linii 80A lub 500 zakupię u kierowcy czy jest możliwość przez internet?

Jeśli dojeżdżasz do Liverpool'u pociągiem, to można wraz z biletem kolejowym od razu kupić sobie PlusBus ticket za 3,40 GBP. To taka dzienna sieciówka. No ale Tobie chodzi pewnie o kupno na kurs z lotniska.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liverpool
#30 PostWysłany: 07 Mar 2013 21:25 

Rejestracja: 07 Mar 2013
Posty: 1
cześć w kwietniu wybieram się na dwa dni do liverpoolu co radzicie zobaczyć, gdzie nie warto iść, i czy ta sieciówka za 3,40 obejmuje tez busa z lotniska do miasta jeżeli jadę po godzinie 9,30. Jeżeli macie jeszcze jakieś rady chętnie usłyszę. dzieki z góry :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liverpool
#31 PostWysłany: 07 Mar 2013 21:31 

Rejestracja: 25 Cze 2011
Posty: 183
cieplix napisał(a):
koncentrator napisał(a):
cieplix napisał(a):
Powrót mieliśmy z tego samego miejsca - czyli z Liverpool One. Uwaga !!!! Mimo rozkładu 500a jeździło inaczej. Nie warto zostawiać powrotu na lotnisko na ostatnią chwilę. Nam uciekł autobus, bo zatrzymał się przy niewłaściwej platformie [...]


500 przejeżdża dwa razy przez Liverpool One. Raz w kierunku centrum, a za drugim razem w kierunku Może wy się ustawiliście nie na tym przystanku co trzeba? ;)

Z pozdrowieniami!


Przejezdza zawsze z tej samej strony bo Liverpool One jest w środku pętli. Na każdym dostępnym rozkładzie stoi jak byk że przystanek jest na platformie 8. Raz zatrzymał się przy 6 i nim się zorientowaliśmy to odjechał. Punktualność - nie istnieje. Warto to brać pod uwagę gdy się planuje powrót na Lotnisko ...



ja zawsze wsiadam na przystanku przy dworcu kolejowym Lime Street bo tam jest tylko jeden przystanek i nie sposob sie pomylic :D poza tym sa wyswietlacze informujace o opoznieniach...
a przy okazji jest sporo do zwiedzenia w okolicach dworca, wiec mozna to wszystko zgrabnie polaczyc...


ragnarok1188: chyba nikt nie wspominal o mozliwosci przezajdzki promem na druga strone rzeki i zwiedzenia tam muzeum gdzie jest lodz podwodna z czasow drugiej wojny swiatowej, ale niestety pocieta na kawalki...bilet na wszystko kosztuje chyba kolo 9 funtow, ale dla samej przejazdzki promem warto wydac te pieniadze...sa zreszta chyba tansze bilety na sam prom...prom odplywa z nabrzeza niedaleko muzeum , sa znaki...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liverpool
#32 PostWysłany: 12 Mar 2013 10:56 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Właśnie wróciłem z L. Lądowanie ok. 20.00, ciemno na dworze, informacja na lotnisku zamknięta. Lekki deszczyk spowodował zmianę planów i zamiast iść na piecho 1,5 km do kolejki liverpoolskiej na Hunt's Cross, pojechaliśmy autobusem.

Na lotnisku pomimo zamkniętej informacji można znaleźć łatwo mapki Liverpoolu (fajne i przystępne) schematy kolejki liverpoolskiej (częściowo w centrum jest to po prostu METRO), i inne ciekawe foldery a nawet książki o Liverpool. Ogólnie planując podróż do L. należy zadbać chyba, żeby ulokować się (znaleźć nocleg) albo w centrum (droogo), albo blisko kolejki. Ale do rzeczy.

Pani ze sklepu na lotnisku doradziła dojazd do miasta autobusem 86A, bilety 2,10F za głowę można kupić u kierowcy. Na lotnisku są co prawda automaty, ale chyba do biletów kolejowych (nie mylić z kolejką). Bilety na podróżowanie kolejką liverpoolską można kupić przez net, ale - uwaga, mnie wyszło 40F zamiast 30F które płaciłem w sklepikach za bilety, których później używałem, więc drożej przez net.

Bilet jednorazowy na 86A z lotniska =2,10F u kierowcy. Autobus jedzie dość długo, to piętrowy bus, zatrzymuje się ostatecznie w centrum L., gdzieś pomiędzy Limo Street a Central. Z powrotem jechaliśmy tym samym autobusem, w dzień, więc widoki z 1-szego piętra busa w centrum L. fajne, na przedmieściach typowe angielskie domki, których stopień urozmaicenia nie przewyższa typowego polskiego blokowiska.

Image
86A na przystanku w centrum, odjedzie na lotnisko

Bilet całodniowy Saveaway (w wielu sklepach można kupić) 4,80F. Opłaca się na pewno jeśli jedziemy więcej niż w tę i z powrotem. Działa w kolejce, busach (również w tym 86A na lotnisko), podobno w promach na drugą stronę rzeki Mersey. Ma konkretny zasięg, myśmy na nim dojechali aż do miasta Chester (ze 45 minut szybką kolejką z centrum L.). Nie dałem rady kupić go po 20.00 na lotnisku.

Wspomniany Uboot znajduje się niedaleko stacji kolejki Hamilton Square (to po drugiej stronie rzeki! chyba juz miasto Birkenhead a nie L.), idziemy w dół w stronę wody, wstęp 6F. Wstęp i przejazd promem z L. = 12F. Jeśli ktoś liczy że pojedzie i popatrzy za darmochę - łódka jest w hangarze :)

PS: Nie radzę jeździć na gapę, trzepią mocno, a w centrum L. na każdej stacji stoją kontrolerzy biletów przy wyjściu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liverpool
#33 PostWysłany: 12 Mar 2013 20:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Roku napisał(a):
Bilet całodniowy Saveaway (w wielu sklepach można kupić) 4,80F. Opłaca się na pewno jeśli jedziemy więcej niż w tę i z powrotem. Działa w kolejce, busach (również w tym 86A na lotnisko), podobno w promach na drugą stronę rzeki Mersey. Ma konkretny zasięg, myśmy na nim dojechali aż do miasta Chester (ze 45 minut szybką kolejką z centrum L.).


Na sam Liverpool + dojazd na lotnisko wystarczy Saveaway na jedną strefę C za 3,6 Ł. Jeśli jednak chcemy skorzystać z promów, rzeczywiście musimy kupić na wszystkie strefy za 4,8 Ł.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liverpool
#34 PostWysłany: 15 Mar 2013 12:16 

Rejestracja: 01 Sty 2013
Posty: 10
hej, a macie jakiś pomysł jak dojechać z lotniska do centrum jeżeli ląduje o 23.25? Ostatni 500 jest o 23.45 - więc pewnie nie zdążę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liverpool
#35 PostWysłany: 15 Mar 2013 15:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Widzę 3 opcje:
- jak napisałeś autobus 500, ostatni odjazd 23:50;
- taksóweczka do Hunts Cross (3,5 km) i stamtąd pociąg o 00:21 (koszt taksówki wg http://www.merseycabs.co.uk/fareguide.html ok. 6,5 Ł, pociąg 3 Ł)
- zagadać do współpasażerów w samolocie, może ktoś będzie miał wolne miejsce do centrum lub się złoży na taksówkę - kurs do centrum 16-20Ł
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liverpool
#36 PostWysłany: 16 Mar 2013 02:36 

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 1078
Loty: 238
Kilometry: 354 517
niebieski
Czy na lotnisku są skanery do paszportów biometrycznych?
I czy 2h wystarczą na przesiadkę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liverpool
#37 PostWysłany: 26 Kwi 2013 23:05 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 469
niebieski
cieplix napisał(a):
Aha, kupując Airlink'a 500 na stronie wizzair'a oszczędzamy 0,20 F - kosztują one 2,50 w jedną stronę.


Hej, możesz powiedzieć, w którym miejscu na stronie można zakupić ten bilet?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liverpool
#38 PostWysłany: 29 Kwi 2013 18:06 

Rejestracja: 20 Mar 2013
Posty: 4
Najszybciej do centrum dostaniecie się autobusem nr 500 -najszybciej, jedzie wzdłuż wybrzeża.
Do centrum z lotniska jadą jeszcze: 80,86,180 - wracałem na lotnisko 80A, jechał z godzinę, ale akurat na czasie mi nie zależało, a tak jak pisali inni, można poznać sporą cześć miasta.
Wszystkie dojeżdżają do Stacji Liverpool One, czyli samo centrum. Doki Alberta i muzeum Beatelsów po drugiej stronie jakieś 200-300m, centrum czyli Church Street(deptak itp) pieszo w jakieś 5-10min.

Polecam kupić bilet SaveAway Ticket - na strefę "C" kosztuje 3,6Ł - zakupiony w informacji na Lotnisku - czyli cały Liverpool. Dzięki niemu można zaoszczędzić sporo kasy. Można w bardzo krótkim czasie zwiedzić wiele atrakcji porozmieszczanych w różnych miejscach Liverpoolu.

Załączniki:
Komentarz do pliku: Zdjęcie Biletu SaveAway. Kupujesz, zdrapujesz 1 dzień, miesiąć, rok - zaklejasz taśmę i jeździsz. Na lotnisku w informacji jest miły pan i pomaga:)
2013-04-29 17.47.53 (480x640).jpg
2013-04-29 17.47.53 (480x640).jpg [ 203.36 KiB | Obejrzany 3997 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liverpool
#39 PostWysłany: 24 Cze 2013 15:27 

Rejestracja: 16 Sie 2012
Posty: 5
Potrzebje pomocy jak dojechać z lotniska w Liverpool do Treflach. odcinek 60km
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liverpool
#40 PostWysłany: 14 Lip 2013 18:16 

Rejestracja: 30 Cze 2012
Posty: 455
niebieski
Jak najtaniej można się dostać z lotniska w Liverpoolu do Manchesteru ? National Express ma ceny ok 10 funtów, jest coś tańszego czy nie ma co wybrzydzać ? 8-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 112 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group