Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: [BRS] Bristol UK
#1 PostWysłany: 20 Lis 2012 01:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2012
Posty: 569
Czy ewnetulanie ktos ma jakies informacje jak tanio dostac sie do miasta Bristol lub Weston-Super-Mare ?? Dzieki,,
_________________
Image
.. nasze tanie podróże ze Śląska: http://www.nasze-tripy.pl ..
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: [BRS] Bristol UK
#2 PostWysłany: 23 Mar 2013 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 1070
Loty: 71
Kilometry: 81 270
niebieski
p14c3k napisał(a):
Czy ewnetulanie ktos ma jakies informacje jak tanio dostac sie do miasta Bristol lub Weston-Super-Mare ?? Dzieki,,

chwilke pogooglowałem
rozkład Buzz 121
http://www.buzzbus.co.uk/downloads/timetable.pdf
koszt 5,90F - 3 strefa
Widziałem że trasa zahacza o Bristol (bus station) jak również o stację nizej wymienioną.
http://www.buzzbus.co.uk/map/
Można też użyć Airport Flyer Express z lotniska do najbliższej stacji kolejowej Bristol Temple Meads oraz do centrum, dwie trasy A1 i A2 za 7F każda
_________________
http://banner.flightdiary.net/skibek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [BRS] Bristol UK
#3 PostWysłany: 23 Mar 2013 12:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
"Yes you can purchase a ticket on board and it does go from Bristol Airport to Bristol Coach Station. The single fare is £5.90."

(to z maila, ktorego do nich wyslalem w pazdzierniku).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [BRS] Bristol UK
#4 PostWysłany: 23 Mar 2013 15:21 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
Czytam tez temat i straszna kicha w Bristolu z dojazdem. Ten 121 nie dość że drogi, to jeszcze jeździ b. rzadko. Ten Flysbus Express znowu drogi. 12 km cena w 1 stronę 7F, dla porównania lotnisko w Liverpoolu jest dalej chyba od centrum miasta, a autobusy miejskie są za 2F. Znalazłem już jakąś opinię, że prywatna firma autobusowa First w Bristolu jest droższa niż w Londynie, co mnie nieco zmartwiło, na dodatek strasznie nierzetelna.
Jednym słowem, mina. 110 zł (22F) dla 2 osób w dwie strony za przejazd do Bristol i z powrotem na lotnisko to nie do końca to, czego się spodziewałem. :geek: Taniej mnie wyniosą bilety pociągiem do Salisbury - 60km za 18F RT (blisko stąd jest Stonehenge) i taniej zapłaciłem ostatnio za bilety z Luton do Londynu na Victorię (50km za 12F RT)

Może jacyś rodacy otworzyli PKS Bristol, wzorem tych z Oslo... a tak sobie obiecywałem sprawdzać ile kosztuje dojazd z lotniska. Tyle że spojrzałem że lotnisko blisko, a mając w pamięci Liverpool za 2F pomyślałem, że krzywdy nie zrobią. A jednak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [BRS] Bristol UK
#5 PostWysłany: 23 Mar 2013 16:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2012
Posty: 569
nie wiem jak dokladnie z tymi zonami ale

http://www.buzzbus.co.uk/downloads/timetable.pdf

nie wyglada to chyba tak zle,,
_________________
Image
.. nasze tanie podróże ze Śląska: http://www.nasze-tripy.pl ..
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [BRS] Bristol UK
#6 PostWysłany: 23 Mar 2013 18:16 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
Nie no... proszę Cię... W swięta i niedziele co 2h tylko 5 razy w ciągu dnia.

W dni powszednie
07.28
09.48
11.34
13.34
15.34
16.36
17.36
Dwa autobusy więcej.
Przyznasz chyba, że z częstotliwością szału nie ma, na dodatek cena jest wysoka. Tym bardziej że z powrotem z Bristolu jest tylko 6 autobusów w ciągu dnia.

Z Zonami moim zdaniem trzeba na tym odcinku kupić Zone3

Rok temu było można pojechac busem lotniskowym Flysbus Express za 7f OW i 11f RT. Busy te jeżdzą często i zatrzymują się w centrum Bristolu. koło dworca autobusowego, oraz dworca kolejowego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [BRS] Bristol UK
#7 PostWysłany: 11 Mar 2015 20:34 

Rejestracja: 13 Cze 2013
Posty: 154
Loty: 107
Kilometry: 135 181
Podsumowując wątek transportu z lotniska do Bristolu to faktycznie jedyna możliwość to flyer. Duże autobusy flyera jeżdżą co 25 minut. Koszt obecnie to 7f w jedną stronę i 11f w dwie (Często drożeje). Wrócić trzeba w przeciągu miesiąca. Autobus staje w dzielnicach: Bishopsworth, Bedminster, Temple Meads (central train station) oraz city centre (bus station). Dworzec autobusowy i kolejowy oddalone są od siebie o dobre 25 min z buta (znając miasto). Najbardziej popularny przystanek to Temple Meads (po prawej stronie wejścia głównego idąc w stronę dworca z centrum). W godzinach szczytu autobus jedzie dłużej (nawet do godziny), mimo specjalnych pasów autobusowych. Normalnie ok 20 minut. Bilety kupujemy u kierowcy, bagaż wkładamy pod pokład. Transport publiczny jest w Bristolu cholernie drogi. Całodobowy bilet autobusowy kosztował pod koniec 2012 roku 4,5f teraz pewnie podrożał. Pojedynczy przejazd ok. 2f. W mieście NIE MA metra, tramwajów, trolejbusów. 4 stacje pociągowe i transport autobusowy zdominowany przez firmę FIRST (są 2-3 inne firmy, ale first ma z 80% kursów). Firmy oczywiście nie honorują biletów konkurencji. W kilka osób warto wziąć TAXI, kurs z centrum na lotnisko można ugadać za 20 - 25f. Podróż słynnym CABEM to dodatkowa atrakcja. Caba łapiemy na ulicy machając ręką, dzwoniąc do korporacji mamy na to jakies 50% szans, a cena podobna. Autobus 121 o którym wyżej piszecie, chyba nie dojeżdża do samego lotniska i trzeba kawałek dojść, ale nigdy nim nie jechałem i nie słyszałem, żeby ktoś z niego korzystał. Różnice w cenie nie jest chyba warta kłopotu. W okolicach mieszka ok 50 000 Polaków, więc zdarza się trafić na ogłoszenie o przywozie z lotniska, ale nie wiem jakie są ceny. To najpopularniejsze forum miejscowej Polonii: www.bristol24.pl Lotniskowa taxi w obojętnie jaki adres w Bristolu kosztuje 25 funtów. Pracowałem na lotnisku w Bristolu w 2008 roku, a obecnie odwiedzam regularnie tamtejszych przyjaciół, mam nadzieję, że info będzie dla Was przydatne. W razie potrzeb proszę o kontakt.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [BRS] Bristol UK
#8 PostWysłany: 26 Mar 2015 03:34 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
troche niescislosci w Twojej informacji, postaram sie doprecyzowac gdyz mieszkam w Bristolu:
flyer (czyli A1) jezdzi 24h z czestotliwoscia nawet co 10 minut (wieczorami, w nocy i w dni wolne troche rzadziej), czas przejazdu z Temple Meads to 20 - 45 minut w zaleznosci od dnia i godziny. ceny £7 one-way i £11 return tak jak napisales. bilet na lotnisku mozna rowniez kupic w budce przy przystanku (o ile jest czynna) a bagaz zabiera sie do srodka autobusu (sa specjalne polki). taxi z/na lotnisko to koszt £25-30. autobus 121 kursuje i podjezdza pod lotnisko ale bilet kosztuje £5.40 wiec wydaje mi sie ze gra nie warta swieczki patrzac na jego rozklad jazdy. sa rowniez autobusy: a2 na trasie weston super mare-lotnisko-nailsea (co godzine) oraz a4 na trasie lotnisko-bath (co godzine). jako ciekawostka - na a4 mozna spotkac pierwszy na swiecie "poo-bus" :lol:
transport w Bristolu wcale nie jest cholernie drogi - bilet jednorazowy to £1.50 a calodobowy £4.40, mozna tez nabyc bilet wazny od 19:00 do 4:29 rano za £3. faktycznie first dominuje jako przewoznik, pare przydatnych linii ma wessex.

ps. gdyby ktos potrzebowal transport z/na lotnisko w Bristolu to sluze pomoca - kontakt na pw
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [BRS] Bristol UK
#9 PostWysłany: 26 Mar 2015 14:35 

Rejestracja: 13 Cze 2013
Posty: 154
Loty: 107
Kilometry: 135 181
Dzięki za kilka uściśleń, przede wszystkim dotyczących transportu do Weston i Bath. Wyjechałem z Bristolu 3 lata temu, więc nie byłem do końca pewny niektórych cen. Bristol słynie z drogiego transportu na całe UK. Tylko Londyn jest droższym miastem. Ceny biletów, które podałeś obowiązują w pierwszej strefie, która jest dosyć ograniczona, druga strefa to koszt 2.20 (single), a w trzeciej jeszcze więcej. To forum budżetowego turysty, a większość użytkowników zarabia w złotówkach, więc 11 f na flyera plus bilet całodobowy to całkiem spory wydatek.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [BRS] Bristol UK
#10 PostWysłany: 27 Mar 2015 03:19 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
Joozek25 napisał(a):
Ceny biletów, które podałeś obowiązują w pierwszej strefie, która jest dosyć ograniczona, druga strefa to koszt 2.20 (single), a w trzeciej jeszcze więcej. To forum budżetowego turysty, a większość użytkowników zarabia w złotówkach, więc 11 f na flyera plus bilet całodobowy to całkiem spory wydatek.


trzy lata Cie nie bylo - i nieco sie pozmienialo ;) komunikacja w Bristolu idzie ku lepszemu :P
a tak na powaznie - nie ma juz trzech stref, jest inner i outer zone, inner to teraz praktycznie cale miasto Bristol, jednorazowy bilet na trase do 3 mil kosztuje £1.50, a powyzej 3 mil to £2.50, natomiast calodzienny bilet za £4.40 oraz "nocny" za £3 obowiazuje w calej inner zone. wszystkie informacje sa do znalezienia na stronie First Bristol, nadmienie ze ciekawa opcja jest bilet West of England Day za £7 ktory jest wazny na wszystkie autobusy firsta w Bristolu, Bath, W-S-M, Portishead i okolicznych miejscowosciach - mapka tu:

http://www.firstgroup.com/ukbus/bristol ... nd_Map.pdf

fakt faktem - £11 za flyera to jest gruba przesada zwazywszy odleglosc centrum miasta od lotniska
skoro budzetowo to teraz :idea:
podroz do/z Polandii tak - £2 za Megabusa return Bristol-Londyn, £4 za Easybusa return Londyn-Stansted (oba oczywscie kupowane wczesniej) plus dwa przejazdy metrem (£5.60) na trasie Victoria-Baker St lub Old St (w zaleznosci skad chcemy jechac busem na Stansted - czyli razem £11.60 :mrgreen: £0.60 roznicy :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [BRS] Bristol UK
#11 PostWysłany: 27 Mar 2015 13:18 

Rejestracja: 13 Cze 2013
Posty: 154
Loty: 107
Kilometry: 135 181
No to mnie pozytywnie zaskoczyłeś. Przez 8 lat mieszkania w Bristolu przyzwyczaiłem się do ciągłego narzekania na komunikacje miejską. Przez ten czas ceny skoczyły niemal dwukrotnie w first. Wygląda to teraz zdecydowanie lepiej. Pomysł z inner i outer zone jest trafiony.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [BRS] Bristol UK
#12 PostWysłany: 30 Paź 2015 05:20 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
radzio666 napisał(a):

calodobowy £4.40





bylo: calodobowy £4.40, jest £4.00 :o

:D :D :D :D

ps. transport z/na lotnisko w Bristolu jakby "ktus cus" - wkontaktos priwatos (pw)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [BRS] Bristol UK
#13 PostWysłany: 20 Sie 2016 19:23 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Ląduję w niedzielę o 18:30 z Sofii (niby UE, ale różnie może być z imigracyjnym). Kolejny lot miałbym o 20.30. Nie wiem, jak duże jest lotnisko, czy trzeba przechodzić raz jeszcze przez kontrolę etc. Jak oceniacie szanse by zdążyć na niego o tej porze w dany dzień?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [BRS] Bristol UK
#14 PostWysłany: 20 Sie 2016 19:56 

Lotnisko w Bristolu to małe lotnisko. Niestety trzeba wyjśc,aby dostać się na kolejny lot.Wizzy zatrzymują się blisko głównego budynku.Kontrola paszportowa sprawna. Wychodzisz dołem idziesz w prawo kilka kroków,po lewej masz schody ruchome do góry kilka kroków dalej security też sprawne i jesteś w hali odlotów. Wg mnie wszystko 15-20 min. max.
Góra
 PM off
Arekkk lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [BRS] Bristol UK
#15 PostWysłany: 05 Kwi 2017 11:00 

Rejestracja: 24 Kwi 2011
Posty: 94
Jechałem wspominanym tu Firstem(7f), autobus jak miejski z miejscami na bagaże.
Jest jeszcze możliwość dojechać na lotnisko Falconem. Bilet kosztuje 5f, odjazd ok 300m od dworca autobusowego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
suszek lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [BRS] Bristol UK
#16 PostWysłany: 14 Kwi 2017 21:59 

Rejestracja: 20 Lis 2015
Posty: 3
Witam,
czy coś w kwestii dojazdów z lotniska Bristol do miasta się zmieniło?
Flayer odjeżdża co 8 minut - koszt to 7 funtów.
Jeżeli chodzi o Firsta, to cena zależy od ilości przejechanych przystanków. Niestety nie orientuje się ile przystanków będę musiała przejechać do centrum miasta? czy posiadacie taką informację ?
https://www.firstgroup.com/bristol-bath ... ket-prices

https://www.firstgroup.com/bristol-bath ... &print=pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [BRS] Bristol UK
#17 PostWysłany: 30 Cze 2018 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
Czy ktoś ma info na temat taniego parkingu w okolicy Lotniska w Bristolu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [BRS] Bristol UK
#18 PostWysłany: 04 Paź 2018 16:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1135
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
radzio666 napisał(a):
jako ciekawostka - na a4 mozna spotkac pierwszy na swiecie "poo-bus" :

Przynajmniej dzięki temu tematowi wiem, dlaczego wczoraj w autobusie lotniskowym tak śmierdziało. :) Coś fatalnego.

Dodam jeszcze, że bilet powrotny na Flyera kupowany na miejscu kosztuje 13 funtów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [BRS] Bristol UK
#19 PostWysłany: 09 Lip 2019 15:21 

Rejestracja: 09 Lip 2019
Posty: 5
Cześć. Z tego co piszecie, to małe lotnisko. Zastanawiam się nad kupnem biletu z Madery - Bristol - Kraków easyjetem. Czas przesiadki to 1h. Kupować bilety czy przesiadka nierealna?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [BRS] Bristol UK
#20 PostWysłany: 10 Lip 2019 10:21 

Rejestracja: 13 Cze 2013
Posty: 154
Loty: 107
Kilometry: 135 181
Raczej mało realna. UK jest poza Schengen. Paszport/dowód trzeba będzie pokazać, a kolejki bywają spore.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Konrad Bartyzel lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group