Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Mar 2012 12:44 

Rejestracja: 10 Wrz 2011
Posty: 53
Loty: 14
Kilometry: 27 461
Witam,

Ostatnio wertuje setki stron i przeglądam oferty na wypożyczenie auta. Planuje zwiedzać i jeździć przez 3 tygodnie. Czy znacie może jakąś wartą uwagi stronę lub forum z kodami rabatowymi do różnych wypożyczalni w USA?

Jaką wypożyczalnie możecie polecić? Osobiście za najlepszą ofertę uważam dollar.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
All inclusive na Fuerteventurze: tygodniowy wypoczynek z Warszawy za 2760 PLN All inclusive na Fuerteventurze: tygodniowy wypoczynek z Warszawy za 2760 PLN
Na ferie i nie tylko: loty British Airways do Kuala Lumpur z Warszawy za 2581 PLN Na ferie i nie tylko: loty British Airways do Kuala Lumpur z Warszawy za 2581 PLN
#2 PostWysłany: 08 Mar 2012 10:51 

Rejestracja: 10 Wrz 2011
Posty: 53
Loty: 14
Kilometry: 27 461
Znalazłem coś takiego... ceny wychodzą najmniejsze.

http://www.traveljigsaw.pl/

Czy ktoś korzystał z tej strony?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 08 Mar 2012 11:01 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Ja w USA zawsze korzystam i polecam Alamo. Po pierwsze podają ceny od razu z ubezpieczeniem -w większości wypożyczalni ubezpieczenie dla obcokrajowców jest obowiązkowe, ale w cenach na stronie nie jest podane. Po drugie zawsze mają jakieś kody - wpisz w google "alamo coupon" to coś wyskoczy + zapisz się na newsletter. Trzecia kwestia to to, że ceny potrafią się znacznie różnić z tygodnia na tydzień - trzeba to co jakiś czas sprawdzać. Przykładowe ceny:
- Floryda, lotnisko w Orlando, cabriolet za 270$ na tydzień
- LAX, compact, 199$ na tydzień
Ceny z ubezpieczeniem i taksami
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 08 Mar 2012 14:25 

Rejestracja: 10 Wrz 2011
Posty: 53
Loty: 14
Kilometry: 27 461
dzięki za info, jeśli cabrio byłoby za 270$ z taxami to chętnie się na to pisze :)

Zastanawiam się z jakim wyprzedzeniem opłaca się rezerwować samochód w wypożyczalni? Jadę dopiero 11 sierpnia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 13 Mar 2012 12:08 

Rejestracja: 10 Wrz 2011
Posty: 53
Loty: 14
Kilometry: 27 461
Przy wypożyczenie z tego co czytałem to z gotówką może być problem, lepiej karta kredytowa.

Co do wieku poniżej 25 lat kierowcy... trzeba płacić dodatkowo ok 20-30$/day
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 10 Lis 2012 09:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
blasto, jak jest z dodatkowym kierowcą w Alamo? Wychodzi nam tutaj najtaniej, tylko przy próbnej rezerwacji nie ma informacji o dodatkowym kierowcy, jest tylko notka, że wszystko załatwia się w momencie wypożyczenia w biurze, jak to wygląda? Jakie są dodatkowe opłaty? Samochód będzie wypożyczony na osobę w wieku 26, a dodatkowy kierowca byłby w wieku 21, więc jak to wygląda z dopłatami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 11 Lis 2012 00:31 

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 1078
Loty: 238
Kilometry: 354 517
niebieski
Na Twoim miejscu olałbym temat drugiego kierowcy. Nie dość, że kolega będzie miał dopłatę za wiek (<25), to jeszcze będzie przecież opłata za 2go kierowcę. Kto to sprawdzi, czy autem jeździło 2 kierowców?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 11 Lis 2012 00:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
to mnie właśnie zawsze zastanawia, wypożyczalnia tego nie sprawdzi, a jak z policją? Mogą się przyczepić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 11 Lis 2012 00:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
timu napisał(a):
to mnie właśnie zawsze zastanawia, wypożyczalnia tego nie sprawdzi, a jak z policją? Mogą się przyczepić?

raz zatrzymano mnie na kanarach. Według umowy z wypożyczalnią nie mogłe mkierować tego samochodu. Policji to specjalnie nie interesowało (widzieli papiery/umowę). Wszystko pewnie zależy od kraju i szczęścia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 11 Lis 2012 01:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
to ciekawe, muszę poszukać jakiś przypadków z USA, ktoś jeszcze ma podobne doświadczenia z ''nielegalnym'' prowadzeniem wynajętego samochodu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 11 Lis 2012 01:53 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Przede wszystkim w USA nie łamie się przepisów. Mandaty są wysokie, policja bezwzględna i czasem bardzo nieprzyjemna. Południowy Zachód ma taką specyfikę, że przez setki kilometrów jedzie się praktycznie pustą drogą. Moim zdaniem, przy zachowaniu zdrowego rozsądku, druga osoba nie musi być zgłaszana. Ważne, żeby ta pierwsza prowadziła w miastach i ich okolicach. Bardzo polecam Alamo - wypożyczałem od nich samochód z 5 razy. W cenia dla obcokrajowców jest już obowiązkowe ubezpieczenie, które sprawdza się np. przy złapaniu gumy (zdarzyło mi się to w Capitol Reef NP). Ceny potrafią się mocno zmieniać, a rezerwacja nic nie kosztuje, więc można zarezerwować raz, a potem kolejny raz, jak cena będzie niższa. na stronce retailmenot.com jest zawsze dużo kuponów zniżkowych na hotele i samochody np. AD2338FDF obniżył mi cenę do 625 USD za economy przy 3 tygodniowym wynajmie z SFO (zwrot w to samo miejsc). 208$ za tydzień z ubezpieczeniem i podatkami to przyzwoita cena.

Zmieniając temat - jeszcze jedno mniej znane miejsce w tamtych okolicach: Gooseneck State Park. Meandry wspaniałe, a miejsce nie jest specjalnie popularne - cisza i spokój. Idealne na wieczornego grilla (w Wal-Mart jednorazowy za 30$).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 11 Lis 2012 02:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
E tam, zawsze w razie czego można próbować, że źle się poczułeś i kolega Cię wiezie do najbliższego miasta. W końcu prawo jazdy ma, a to jest najważniejsze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: scomin oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group