Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 251 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 15 Paź 2016 17:45 

Rejestracja: 13 Paź 2016
Posty: 44
Dzięki, ale trochę słabo czekać do 3 w nocy, więc chyba wybiorę opcję z autem.

Chyba, że ktoś coś jeszcze wie na ten temat?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#102 PostWysłany: 15 Paź 2016 17:55 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Nic innego nie znajdziesz. Publiczne autobusy dopiero od rana, bo 21:00 na wyspach to już jest noc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 24 Paź 2016 19:10 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Ważne info dla wszystkich, którzy borykali się z trudnym dojazdem z cypryjskich lotnisk. Firma Intercity prosi o podpisanie petycji, w której walczy o rozszerzenie swojej koncesji, żeby ich autobusy mogły jeździć także na lotniska.
Ankieta jest tu:
https://secure.avaaz.org/el/petition/Ep ... m_content=
Trzeba wpisać adres mailowy, a w dolnym polu uzasadnienie, dlaczego to takie ważne. Ja wpisałem też, że byłoby miło, gdyby ostatnie kursy tej firmy nie odbywały się około godziny 18:00.
Jest niby tylko po grecku, ale po wciśnięciu przycisku wyświetla się pole na swoje miejsce zamieszkania i oprócz cypryjskich wiosek można wybrać "Πολωνία".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 09 Gru 2016 21:57 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 986
niebieski
Hej, bilety na autobus "425" spod lotniska do centrum kupuje się u kierowcy czy są tam jakieś automaty/kasy? To samo pytanie dot. autobusów Intercity np. Larnaka-Limassol, bilety u kierowcy czy są jakieś kasy? Może przez neta jak dalekobieżne, ale nie widzę tam takiej opcji...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 09 Gru 2016 22:00 

U KIEROWCY
A i pilnujcie, bo te dalekobieżne jak prawie wszędzie zabierają tylko do dostępności miejsc siedzących, raz tylko widziałem jak z Larnaki do Nikozji 2 osobom pozwolił stać (a działo się to w listopadzie, czyli głęboko po sezonie)
Góra
 PM off
chris0o uważa post za pomocny.
 
      
#106 PostWysłany: 09 Gru 2016 22:02 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 986
niebieski
No właśnie dlatego pytałem o możliwość jakiejkolwiek rezerwacji w necie. No nic, postaramy się stawić na pierwszym przystanku i wracać przedostatnim autobusem, co by się na ostatni jeszcze załapać w razie draki :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 09 Gru 2016 22:05 

przejedziesz się raz czy dwa to zobaczysz jakie straszne tłumy, zwłaszcza w tym 425 czy innych miejskich :) (taxi z lotniska do centrum Larnaki głównie wypasionymi Mercedesami np. ok. 22 za 15 euro/kurs)
Góra
 PM off  
      
#108 PostWysłany: 09 Gru 2016 22:06 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 986
niebieski
No właśnie lądowanie po 21, więc w autobusach 425 taryfa nocna już... Przy 4 osobach masz 10E a taxa 15... wnioski nasuwają się same :D Mam nadzieję tylko obejdzie się bez kierowców krętaczy :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 09 Gru 2016 22:11 

Przy wyjściu niżej (przyloty) masz postój taksówek (typowa spółdzielnia taksówkowa, siedzi gościu przy stoliku i za cenę 15 euro wyznacza, który kierowca zawozi (przy plaży w Larnace obok McDonalds podobna "spółdzielnia", ale przejazd np. na lotnisko 12 euro)
Autobusy startują czy też mają przystanki piętro wyżej przed wejściem do strefy odlotów
Góra
 PM off
chris0o uważa post za pomocny.
 
      
#110 PostWysłany: 10 Gru 2016 01:50 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 986
niebieski
A wiesz może o której odjeżdżają autobusy 425 w stronę Larnaki w soboty po 21? Niby jest 425 podany, ale rozkład jest tylko w jedną stronę (nie wiem w którą), wyszukiwarka w ogóle 425 nie pokazuje jak wpisuje przystanki z jej trasy... Zaś jak wpisuje inne to każe mi jechać 425 i się przesiadać. Nic z tej ich strony nie rozumiem. Wywnioskowałem tylko tyle, że 21:34 odjazd (szukając odjazdów w inną stronę ;) ).

Albo jakikolwiek inny autobus. Interesuje mnie wysiadka w tym miejscu.
https://goo.gl/maps/1USAB9wUMcB2

Prawdopodobnie skończy się na taxi, bo z tymi autobusami to widzę ładny meksyk (Jak są oni tacy jak ich strona).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 10 Gru 2016 02:08 

A więc:
- ja przyleciałem po 21 lotem W6 z Warszawy, po wyjściu na piętrze autobusu nie było (rozkład mniej więcej odpowiada godzinie odjazdu, ale jak nie przyjeżdza trzeba cierpliwie czekać rozkład tu jest), ze względu na koszt autobusu i podróżowanie z osobą starszą wzięliśmy taksówkę za 15 euro (nie żałuję po kilku minutach na miejscu, my wybraliśmy nieco dalej tj. 1 km bliżej Finikoudes
- z obecną wiedzą, gdybym leciał ponownie z wszystkimi młodymi osobami można rozważyć poza taksówką spacer, szedłem do Finikoudes z pobliskiego Sultan Tekke spacerkiem jakieś 50 minut, młodzi spokojnie przejdą w podobnym czasie lub krócej pod wskazany w linku adres (ale nocą potrafi wiać teraz chłodny mocny wiatr i robi się mało przyjemnie, wtedy taxi)
Góra
 PM off
chris0o uważa post za pomocny.
 
      
#112 PostWysłany: 10 Gru 2016 11:08 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Autobus 425 rusza z lotniska 20 i 50 po każdej godzinie (było już o tym w niniejszym wątku pierdylion razy). Dokładny rozkład jest na stronie przewoźnika i pokazuje całą trasę, a nie tylko odjazd z wybranej pętli, co jest ewenementem w tej części świata i tej kulturze. To jeden z lepszych przewoźników - autobus zawsze punktualny i nowoczesny. Może czasem się zepsuje, ale to się może zdarzyć nawet w Szwajcarii. Oczywiście ktoś może się czuć zdezorientowany, widząc tę dziwną strukturę rozkładu, gdzie za punkt początkowy uznano dworzec w środku trasy, podobnie jak choćby brak rozkładów na przystankach. Ale na południe od Mediolanu to standard. Aha, jakby co, to na lotnisku mają punkt obsługi. Na dole, przy Floh Cafe.
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak lubi ten post.
chris0o uważa post za pomocny.
 
      
#113 PostWysłany: 10 Gru 2016 11:24 

W tej częśći świata te punkty zapewne w sobotę po 21 nie pracują, cała reszta w pełni oddaje to co zastaniecie po wylądowaniu
Ale z transportu publicznego poza godzinami szczytu mało osob korzysta, nie dotyczy autobusów dalekobieznych
Góra
 PM off  
      
#114 PostWysłany: 10 Gru 2016 13:06 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Zgadza się. Zwłaszcza te małe linie w Larnace. Kierowcy na nasz widok byli zadziwieni i musieli odblokowywać zamki w drzwiach. Ale mimo to jeździli sprawnie, punktualnie i podjeżdżali na najbardziej wymyślne przystanki zgodnie z trasą. Co do kultury tego rejonu, oni przyzwyczajeni do zasady "będzie, będzie, a jak nie dziś to jutro". Ale Cypr jest dobrze zorganizowany. To nie kontynentalna Grecja, gdzie można się tylko domyślać, którędy coś jedzie, zwłaszcza na liniach regionalnych. Albo Włochy, co nie wiadomo, czy w ogóle coś jeździ.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 29 Gru 2016 16:05 

Rejestracja: 23 Paź 2016
Posty: 12
Czy posiada ktoś aktualny rozkład jazdy autobusów z centrum Larnaki do Ayia Napi ?
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 29 Gru 2016 16:15 

A wystarczy u góry w szukaj lub w tym temacie wpisać 711, kilkadziesiąt postów, a wiedza bezcenna

http://www.cyprusbybus.com/RouteDetails.aspx?id=207&t=2

99% zagranicznych turystów jeździ drożej z promenady dalekobieżnym green busem

http://www.intercity-buses.com/?wp=rout ... AD491027E0
Góra
 PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#117 PostWysłany: 29 Gru 2016 23:30 

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 380
Loty: 139
Kilometry: 183 310
niebieski
Nie widziałem żeby to tutaj było: od zeszłego miesiąca na Cyprze są również autobusy Flibco. Obsługują trasy:

Lotnisko Larnaka <-> Nikozja (17-20 kursów dziennie, 40 min)
Lotnisko Larnaka <-> Lotnisko Pafos (3-4 kursy dziennie, 90 min)
Lotnisko Pafos <-> Lotnisko Larnaka/Larnaka (3-4 kursy dziennie, 90 min prawdopodobnie do lotniska, na razie podane są takie same godziny przyjazdu dla lotniska i centrum)
Lotnisko Pafos <-> Nikozja (3-4 kursy dziennie, 90 min)

Bilety od 5 euro, ale - jak w Brukseli czy Frankfurcie - tylko kilka na dany kurs. Zazwyczaj od 8 na tej najkrótszej trasie i od 15 EUR na pozostałych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 30 Gru 2016 01:33 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
@‌slotherin‌: Dzięki, zbieram szczękę z podłogi. No doprawdy, że im się udało przy cypryjskim systemie koncesyjnym? Swoją drogą przewoźnik Intercity też próbuje dostać się do lotniska i zbiera podpisy pasażerów, ale zatrzymał się na nieco powyżej 400, a chciał 2000:
https://secure.avaaz.org/el/petition/Ep ... m_content=
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 03 Sty 2017 20:20 

Rejestracja: 23 Paź 2016
Posty: 12
Dobry wieczór,
przylatuję jutro do Larnaki, wracam w niedzielę mam pytanie czy w wekeend kursują normalnie autobusy z Ayia napi na lotnisko w Larnace ?
Muszę przybyć na miejsce około godziny 8.40
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 03 Sty 2017 20:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Nie ma bezpośrednich autobusów Ayia Napa - lotnisko.

Należy z Ayia Napa przyjechać albo międzymiastowym Green Busem (przystanek przy deptaku) albo autobusem podmiejskim 711 (przystanek Old Hospital).

Na lotnisko zawiezie nas autobus 425
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 251 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group