Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 491 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 25  Następna
Autor Wiadomość
#281 PostWysłany: 15 Gru 2018 10:54 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Spokojnie.
Jeszcze zdążysz zjeść obiad przed odjazdem pociągu. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
redan lubi ten post.
 
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#282 PostWysłany: 04 Sty 2020 01:11 

Rejestracja: 04 Sty 2020
Posty: 2
Moze ktos pomoglby:
Lot mam 23 marca o 6:30, na Krakowie Glownym jestem o 4:10
Czy zdążę pociagiem (Krakow Glowny -> Krakow Airport) na lotnisko ?
Patrzylem na Kolejach Małopolskich ale jeszcze nie ma rozkladu po 16 marca (lub wszystkie kursy sa zawieszone?)
Czy ktos wie ile moglaby ewentualnie kosztowac taksowka w takich godzinach ?
lub jakis inny transport?

Dzieki za pomoc ;)


Ostatnio edytowany przez Abcn 04 Sty 2020 01:37, edytowano w sumie 2 razy
Literówka + link
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#283 PostWysłany: 04 Sty 2020 01:20 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
4:25 spod dworca odjeżdża pierwszy autobus 208 na lotnisko. O 5 powinieneś być na miejscu. Nowy rozkład KMłp będzie pewnie dostępny wkrótce ale nie spodziewałbym się wielkich zmian. Co najwyżej zamiast pociągu będzie autobus zastępczy - jedzie podobną trasą co autobus 208 ale szybciej bo nie zatrzymuje się po drodze. Moim zdaniem musiałbyś mieć sporego pecha żeby nie zdążyć. Zawsze możesz wziąć bolta/ubera - będzie na pewno szybciej i pewniej. Koszt ok.50-60 zł.

PS. Jeśli będziesz wcześniej to o 4:05 na lotnisko jedzie nocny autobus 902. Z tego samego przystanku co 208 - Dworzec Główny Wschód (trzeba wyjść z dworca na stronę dworca autobusowego).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
PoczatkujacyP uważa post za pomocny.
 
      
#284 PostWysłany: 04 Sty 2020 11:03 

Rejestracja: 04 Sty 2020
Posty: 2
greg2014 dzieki za wyczerpujaca odpowiedz, bardzo mi pomogles ;)
A jeszcze gdybys mogl powiedziec w autobusach 208 i 902 sa jakies biletomaty?

P.S Abcn dzieki za poprawki w poscie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#285 PostWysłany: 04 Sty 2020 11:21 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
W autobusach są automaty, w których możesz kupić bilet za monety lub/i kartę. Automat z tego co pamiętam jest również na samym przystanku. Poza tym w autobusach MPK w Krakowie możesz kupować bilety przez aplikacje Mobilet. Robię to od lat - działa bez problemu, zresztą nie tylko w Krakowie. Jest też konkurencyjna aplikacja Skycash. Problemu z biletem być nie powinno.

Jeśli wybierzesz pociąg lub autobus zastępczy (kursuje o niektórych godzinach zamiast pociągu) to bilet kupisz u konduktora (bez żadnej dopłaty). W pociągu są również automaty biletowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#286 PostWysłany: 20 Sty 2020 10:02 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2351
Loty: 239
Kilometry: 330 534
złoty
Jak donosi pasazer.com, od 1 lutego cena biletu na pociąg Kolei Małopolskich z dowolnej stacji w Krakowie na lotnisko wzrasta z 9 do 12 zł w jedną stronę. Wzrost jest o tyle kuriozalny, że następuje w momencie w którym znaczna część kursów realizowana jest zastępczą komunikacją autobusową, stojącą zwykle w większych korkach, niż miejski autobus za 4,60 zł.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#287 PostWysłany: 20 Sty 2020 10:25 

Rejestracja: 17 Paź 2016
Posty: 150
Loty: 47
Kilometry: 55 558
Ja już od 2 lat przestałam korzystać z pociągu na rzecz autobusu 252 lub traficara. Raz, że pociągi są niepewne, duża ilość awarii, dwa spóźniają się i jeżdżą rzadko, trzy są dużo droższe niż autobus i w podobnej cenie co traficar przy 2 osobach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#288 PostWysłany: 20 Sty 2020 10:54 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Nic dziwnego, że są opóźnienia i komunikacja zastępcza skoro prowadzone są remonty torów i budowa nowych stacji, m.in. Kraków Bronowice.
Ale w tym roku powinna skończyć się modernizacja linii do Mydlnik i na pewno pociągi pojadą częściej i będą bardziej punktualne, przynajmniej z Krakowa Głównego. Może stąd już ta podwyżka?
Jeszcze tylko czekać na dokończenie prac pomiędzy Płaszowem i Głównym, to w końcu i z południowo-wschodnich dzielnic będzie można szybko dojechać na lotnisko.

A cena w porównaniu z innymi pociągami lotniskowymi wcale nie jest wygórowana - raptem niecałe 3 EUR. Porównajcie ile kosztuje np. taki niedawno oddany pociąg z lotniska w Bolonii do głównej stacji kolejowej. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#289 PostWysłany: 20 Sty 2020 11:04 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22321
To czemu mamy porównywać z Włochami (i ich wypłatami) a nie np. z Warszawą, Gdańskiem np.?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#290 PostWysłany: 20 Sty 2020 11:15 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Możesz porównywać z czym chcesz, akurat w Bolonii otworzyli nową linię i przyszła mi na myśl.
Równie dobrze możesz wziąć do porównania np. pociąg ze Stansted do Liverpool street, ale raczej taniej też nie będzie. ;)

W każdym razie dla mnie koszt przejazdu np. z takiego Płaszowa czy Bieżanowa na lotnisko rzędu 12-15 zł, o ile będzie szybki (np. w 20-25 minut) i pewny (bez opóźnień, awarii, komunikacji zastępczej) jest jak najbardziej akceptowalny. To taniej i szybciej niż taksówka, fakt dużo drożej niż autobus, ale też przynajmniej 2-3x krócej niż autobus. Coś za coś.
Góra
 Profil Relacje PM off
miro13 lubi ten post.
 
      
#291 PostWysłany: 24 Sty 2020 18:17 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 271
Loty: 27
Kilometry: 41 527
niebieski
Korzystał ktoś z Ubera albo Bolt z lotniska do Centrum? Czy cena sugerowana się sprawdza czy jest mocno zaniżana? Bo 47zl to coś za niska cena mi się wydaje? Uber czy Bolt?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#292 PostWysłany: 24 Sty 2020 18:56 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
Nie korzystałem z Ubera, ale plus minus tyle, albo trochę mniej (nawet ok. 35-40 zł, zależy dokąd dokładnie) powinno wyjść z lotniska do centrum Krakowa taksówką z tańszych sieci, jak np. Icar, więc ta cena Ubera jest realistyczna. Generalnie Uber w Krakowie trzyma ceny porównywalne właśnie z Icarem.

W porównaniu z tym totalnie przedrożone są "oficjalne" taksówki lotniskowe stojące na postoju przed terminalem. W zależność od odległości kurs do centrum łapie się na sztywną stawkę 69 albo 89 zł, ale jakoś starają się tak jeździć, żeby zawsze wyszło 89 :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#293 PostWysłany: 24 Sty 2020 19:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
FreeNow 47 zl spod terminala do centrum w ostatnia niedziele przed polnoca.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
uzi89 uważa post za pomocny.
 
      
#294 PostWysłany: 06 Mar 2020 13:37 

Rejestracja: 09 Wrz 2017
Posty: 12
Z tego co się mówi i czyta, to są plany podciągnięcia pod Balice szybkiej kolei, aby można było szybko i sprawnie dostać się do centrum.
W krajach rozwinietych hula to bardzo dobrze, mam nadzieję, że i u nas tak będzie.

Tutaj wrzucam jeszcze projekt metra:
Image
Gdyby powstało, to byłaby zupełnie inna jakość.

Balice - oprócz komunikacji miejskiej, taki są też jeszcze usługi jak te oferowane przez Go4Drive
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#295 PostWysłany: 06 Mar 2020 14:34 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1358
srebrny
jadąc obecnymi pociągami również sprawnie można dostać się do centru, a czas przejazdu wcale nie jest zatrważający
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#296 PostWysłany: 27 Cze 2020 22:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 424
HON fly4free
Ciężko złapać po północy Ubera, Bolta albo FreeNow?
Będę lądował o 1 w nocy i w ciągu godziny muszę się dostać na dworzec główny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#297 PostWysłany: 18 Gru 2020 15:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
chce się dostać na KRK na wylot o 12.05 (RyanAir), w piątek

wyjeżdżam Intercity z Wrocławia o 6.35, o 9.45 jestem na Krakowie Głównym
niestety, na 9.47 na pociąg lotniskowy się nie załapię, kolejny to dopiero o 10.47, i niby dojeżdża na lotnisko o 11.04.

Czy zdążę w miarę spokojnie zostawić bagaż na ten lot? (toretycznie do 11.25 mam czas, tak? 40min przed odlotem chyba w RyanAir ) Dodatkowy problem jest taki że będę miał sporą torbę sportową ze sprzętem sportowym, czyli, innymi słowy, pytanie jest czy zdążę przez jakieś 10 min przejść z peronu do check-inu. Nie znam terminala, nie byłem na tym lotnisku wieki, stąd pytanie.

Czy może jak dojadę o 9.45 na Krakowie Głównym to powinienem łapać jakiś autobus z okolic dworca? czy tylko taxa wchodzi w grę? (nie wiem czy autobusy stoją w korkach ani ile zająłby im dojazd z głównego na lotnisko).
Inna opcja to wziąć intercity z Wrocławia o 4.58, ale wątpię żebym wstał tak wcześnie :mrgreen: :mrgreen:
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#298 PostWysłany: 18 Gru 2020 15:17 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22321
Pierwszy 208 masz o 1025 i na lotnisko będziesz koło 11:10

Pociąg zazwyczaj jest o czasie, ale połowę razy jak z nim jechałem to miałem opóznienia od 15 do 40 minut.

Bolt powinno być 30 zeta na lotnisko
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#299 PostWysłany: 18 Gru 2020 17:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Jak pisze @Zeus - taksowka, Bolt za ok. 30-40 zl i bedziesz na lotnisku z dobrym zapasem czasu.
Postoj taxi znajduje sie nad peronami, moze sie zdarzyc, ze wsiadziesz do auta 2 minuty minute po wyjsciu z pociagu.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#300 PostWysłany: 18 Gru 2020 17:54 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
Przy dobrych wiatrach możesz jeszcze zdążyć na pociąg o 9:47, bo temu Wyspiańskiemu zdarza się przyjechać do Krakowa kilka minut przed czasem, chociaż opóźnienia też miewa. Tylko nie wiem, czy ten bagaż pozwoli na sprint po peronach... ;)

Z autobusem 208 bym nie ryzykował, jest chyba cały czas remont drogi przed lotniskiem (Rząska, Szczyglice), więc może przyblokować na dłużej.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 491 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 25  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group