Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 289 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
Autor Wiadomość
#281 PostWysłany: 15 Gru 2018 09:54 

srebrny
Spokojnie.
Jeszcze zdążysz zjeść obiad przed odjazdem pociągu. ;)
 Relacje PM off
redan lubi ten post.

#282 PostWysłany: 20 Sty 2020 09:02 
Moderator forum

Loty: 143
Kilometry: 185 401
Jak donosi pasazer.com, od 1 lutego cena biletu na pociąg Kolei Małopolskich z dowolnej stacji w Krakowie na lotnisko wzrasta z 9 do 12 zł w jedną stronę. Wzrost jest o tyle kuriozalny, że następuje w momencie w którym znaczna część kursów realizowana jest zastępczą komunikacją autobusową, stojącą zwykle w większych korkach, niż miejski autobus za 4,60 zł.

#283 PostWysłany: 20 Sty 2020 09:25 

Loty: 47
Kilometry: 55 558
Ja już od 2 lat przestałam korzystać z pociągu na rzecz autobusu 252 lub traficara. Raz, że pociągi są niepewne, duża ilość awarii, dwa spóźniają się i jeżdżą rzadko, trzy są dużo droższe niż autobus i w podobnej cenie co traficar przy 2 osobach.
Zeus lubi ten post.

#284 PostWysłany: 20 Sty 2020 09:54 

srebrny
Nic dziwnego, że są opóźnienia i komunikacja zastępcza skoro prowadzone są remonty torów i budowa nowych stacji, m.in. Kraków Bronowice.
Ale w tym roku powinna skończyć się modernizacja linii do Mydlnik i na pewno pociągi pojadą częściej i będą bardziej punktualne, przynajmniej z Krakowa Głównego. Może stąd już ta podwyżka?
Jeszcze tylko czekać na dokończenie prac pomiędzy Płaszowem i Głównym, to w końcu i z południowo-wschodnich dzielnic będzie można szybko dojechać na lotnisko.

A cena w porównaniu z innymi pociągami lotniskowymi wcale nie jest wygórowana - raptem niecałe 3 EUR. Porównajcie ile kosztuje np. taki niedawno oddany pociąg z lotniska w Bolonii do głównej stacji kolejowej. ;)
 Relacje PM off  

#285 PostWysłany: 20 Sty 2020 10:04 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Loty: 374
Kilometry: 493 634
To czemu mamy porównywać z Włochami (i ich wypłatami) a nie np. z Warszawą, Gdańskiem np.?
 Relacje PM off  

#286 PostWysłany: 20 Sty 2020 10:15 

srebrny
Możesz porównywać z czym chcesz, akurat w Bolonii otworzyli nową linię i przyszła mi na myśl.
Równie dobrze możesz wziąć do porównania np. pociąg ze Stansted do Liverpool street, ale raczej taniej też nie będzie. ;)

W każdym razie dla mnie koszt przejazdu np. z takiego Płaszowa czy Bieżanowa na lotnisko rzędu 12-15 zł, o ile będzie szybki (np. w 20-25 minut) i pewny (bez opóźnień, awarii, komunikacji zastępczej) jest jak najbardziej akceptowalny. To taniej i szybciej niż taksówka, fakt dużo drożej niż autobus, ale też przynajmniej 2-3x krócej niż autobus. Coś za coś.
 Relacje PM off
miro13 lubi ten post.

#287 PostWysłany: 24 Sty 2020 17:17 

Loty: 27
Kilometry: 41 527
Korzystał ktoś z Ubera albo Bolt z lotniska do Centrum? Czy cena sugerowana się sprawdza czy jest mocno zaniżana? Bo 47zl to coś za niska cena mi się wydaje? Uber czy Bolt?
 Relacje PM off  

#288 PostWysłany: 24 Sty 2020 17:56 

srebrny
Nie korzystałem z Ubera, ale plus minus tyle, albo trochę mniej (nawet ok. 35-40 zł, zależy dokąd dokładnie) powinno wyjść z lotniska do centrum Krakowa taksówką z tańszych sieci, jak np. Icar, więc ta cena Ubera jest realistyczna. Generalnie Uber w Krakowie trzyma ceny porównywalne właśnie z Icarem.

W porównaniu z tym totalnie przedrożone są "oficjalne" taksówki lotniskowe stojące na postoju przed terminalem. W zależność od odległości kurs do centrum łapie się na sztywną stawkę 69 albo 89 zł, ale jakoś starają się tak jeździć, żeby zawsze wyszło 89 :)
 Relacje PM off  

#289 PostWysłany: 24 Sty 2020 18:38 
Awatar użytkownika

Loty: 426
Kilometry: 681 111
platynowy
FreeNow 47 zl spod terminala do centrum w ostatnia niedziele przed polnoca.
Resort = ministerstwo
 Relacje PM off
uzi89 uważa post za pomocny.

[ 289 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 2 gości