Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wyspa Kos
#21 PostWysłany: 19 Cze 2014 18:38 

Rejestracja: 19 Maj 2013
Posty: 105
Loty: 34
Kilometry: 73 282
Czytam jeszcze odnośnie wykupienia transferu w a2btransfers.com bo to nawet bardziej uzasadnione dla naszej 5. Tak na szybko: o ile po wylądowaniu nie powinienem miec problemu ze zlokalizowaniem kogos z a2btransfers.com to jak jest z transferem powrotnym ? W trakcie pobytu na kilka dni przed powrotem trzeba cos potwierdzac, dzwonic, szukac netu czy tez jezeli nie zmienily sie godziny powrotu to tylko czekam na transport pod hotelem i juz ?

I jeszcze jedno. Witryna a2btransfers.com ma polski język i podaje cene w PLN. Z karty sciagaja te PLN (placac karta rozliczana w zlotowkach) czy tez lepiej płacic kartą rozliczaną od razu w euro ?

Dzieki za info. To mój pierwszy raz z transferem poprzez pośrednika. Od bidy zostanie mi autobus.

PS. Jako, że lecę czarterem Tui i biore wieksza walizkę (niz wymiarówka Ryanaira) to chyba problemów w a2btransfers.com z tą walizka nie bedzie ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów
Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel
 Temat postu: Re: Wyspa Kos
#22 PostWysłany: 19 Cze 2014 18:48 

Rejestracja: 25 Cze 2012
Posty: 35
Polecam zamówić transfer Resorthoppa w razie opóźnienia samolotu na pewno będą czekać i zawiozą pod hotel. Testowałem 2 tygodnie temu koszt około 3 euro za osobę z kodem zniżkowym w jedną stronę z lotniska do Tigaki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wyspa Kos
#23 PostWysłany: 19 Cze 2014 19:09 

Rejestracja: 19 Maj 2013
Posty: 105
Loty: 34
Kilometry: 73 282
Lechito: dzięki za info. Powrót trzeba powierdzać, dzwonić, robić to przez net czy nie ? To mój debiut.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wyspa Kos
#24 PostWysłany: 19 Cze 2014 19:37 

Rejestracja: 28 Wrz 2012
Posty: 153
Zbanowany
Extigy napisał(a):
Lechito: dzięki za info. Powrót trzeba powierdzać, dzwonić, robić to przez net czy nie ? To mój debiut.

Na lotnisku będzie pracownik firmy, u której wykupiłeś transfer, wskaże ci właściwy autobus oraz da dokumenty, w których masz dane adresowe (email i telefon) do potwierdzenia transferu powrotnego. Piszesz do nich email a oni odpisują o której pod twoim hotelem będzie autobus powrotny. Maja zastrzeżenie, że jeżeli (chyba) na 24h przed powrotem nie potwierdzisz transferu powrotnego to nie odpowiadają za niedostarczenie na lotnisko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wyspa Kos
#25 PostWysłany: 19 Cze 2014 21:49 

Rejestracja: 19 Maj 2013
Posty: 105
Loty: 34
Kilometry: 73 282
Dzięki za info. Zarezerwowałem na resorthoppa.com. Z kodem na -15%: VCHOP15.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Extigy 20 Cze 2014 07:28, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wyspa Kos
#26 PostWysłany: 19 Cze 2014 22:11 

Rejestracja: 25 Cze 2012
Posty: 35
Jeżeli chodzi o transfer powrotny to nie pomogę bo korzystaliśmy z Resorthoopa tylko w jedną stronę. Nasz pobyt podzieliłem na 4 noce Tigaki i 3 w Kardamenie z której wracaliśmy na lotnisko autobusem za 2 euro.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wyspa Kos
#27 PostWysłany: 20 Cze 2014 14:56 

Rejestracja: 14 Kwi 2011
Posty: 73
Extigy napisał(a):
Dzięki za info. Zarezerwowałem na resorthoppa.com. Z kodem na -15%: VCHOP15.

tylko pamiętajcie, że my mamy zegarki a oni czas :lol: więc uzbrójcie się w cierpliwość
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wyspa Kos
#28 PostWysłany: 22 Cze 2014 05:19 

Rejestracja: 19 Maj 2013
Posty: 105
Loty: 34
Kilometry: 73 282
Nie było tak źle. Po wyjściu z terminalu od razu w oczy rzuciła mi się kobietka z logo resorthoppa na kartce. Też nas wyczaiła i podeszła pierwsza. Wskazała autobus. 20 minut czekania i wyjazd. Reasumując to na walizki czekaliśmy dłużej niż na transfer.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wyspa Kos
#29 PostWysłany: 05 Lip 2014 21:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1331
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Orientuje się ktoś ile kosztowałoby taxi z lotniska do Kefalos, gdyby się nagle okazało że w VIII.2014 tak zmienią rozkład jazdy, że nie będzie już autobusu po 16:40? (o 16:40 przylatuje Ryanair, którym wybieram się z Krakowa)

PS. przy okazji Dzień Dobry wszystkim! to mój pierwszy post na forum
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wyspa Kos
#30 PostWysłany: 14 Sie 2014 10:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1331
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Raphael napisał(a):
ile kosztowałoby taxi z lotniska

No i już wiem, bo byłem - szczęśliwie z Taxi korzystać nie musiałem. Poniżej zalinkowane zdjęcie cennika widniejącego na postoju taksówek przed lotniskiem:
http://oi61.tinypic.com/29xenhc.jpg

Natomiast autobus z Kefalos na lotnisko kosztuje 2 EUR.
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wyspa Kos
#31 PostWysłany: 28 Sie 2014 22:47 

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 24
Loty: 26
Kilometry: 40 458
Mam takie pytanie o autobusy Ktel, skąd one dokładnie odjeżdżają i gdzie dokładnie w mieście KOS się zatrzymują, jest tam jakiś końcowy w centrum czy jak to dokładnie wygląda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wyspa Kos
#32 PostWysłany: 16 Wrz 2014 22:50 

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 77
Mam prośbę do osób które korzystały na Kos z resorthoppa, czy opiszecie krok po kroku jak się to odbywa ?
Będę korzystać z transferu rezerwowanego we własnym zakresie przez internet pierwszy raz i mam problem... Od początku - rezerwuję przez internat i nie wiem jaką godzinę wpisać rezerwując transfer: przylot chyba godzinę zgodnie z przylotem na Kos, a odlot ? Wpisać godzinę odlotu z Kos i ktoś będzie wiedział że musi przyjechać po mnie do hotelu 2 h wcześniej, czy wpisać inną godzinę ? Np. odlot samolotu jest o 17.00 to wpisać w rezerwacji godzinę 15.00 i samochód przyjedzie po mnie do hotelu o 15.00 żeby zdążyć na lotnisko na 17.00 ? Czy trzeba potwierdzać telefonicznie lub mailowo terminy przylotu i powrotu ? Kiedy ? Czy transport jest pod sam hotel ? Jeżeli tak, to kiedy podaję do jakiego hotelu chcę się dostać ? Generalnie też mój angielski jest bardzo baardzo marnej jakości i chciałabym wiedzieć wcześniej jak to wygląda. Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wyspa Kos
#33 PostWysłany: 16 Wrz 2014 23:03 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
czy macie pomysł jak mogę się dostać z Kefalos na lotnisko na lot o 5:40 rano?
Czy lotnisko w nocy jest otwarte dla pasażerów?
i ostatnie pytanie czy to możliwe, żeby Resorthoppa jeździł np. o 3 w nocy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wyspa Kos
#34 PostWysłany: 16 Wrz 2014 23:21 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3578
złoty
Milkad napisał(a):
Mam prośbę do osób które korzystały na Kos z resorthoppa, czy opiszecie krok po kroku jak się to odbywa ?
Będę korzystać z transferu rezerwowanego we własnym zakresie przez internet pierwszy raz i mam problem... Od początku - rezerwuję przez internat i nie wiem jaką godzinę wpisać rezerwując transfer: przylot chyba godzinę zgodnie z przylotem na Kos, a odlot ? Wpisać godzinę odlotu z Kos i ktoś będzie wiedział że musi przyjechać po mnie do hotelu 2 h wcześniej, czy wpisać inną godzinę ? Np. odlot samolotu jest o 17.00 to wpisać w rezerwacji godzinę 15.00 i samochód przyjedzie po mnie do hotelu o 15.00 żeby zdążyć na lotnisko na 17.00 ? Czy trzeba potwierdzać telefonicznie lub mailowo terminy przylotu i powrotu ? Kiedy ? Czy transport jest pod sam hotel ? Jeżeli tak, to kiedy podaję do jakiego hotelu chcę się dostać ? Generalnie też mój angielski jest bardzo baardzo marnej jakości i chciałabym wiedzieć wcześniej jak to wygląda. Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.


Wpisujesz godzinę przylotu oraz lotnisko z którego przylatujesz i nr lotu. Wtedy oni kontrolują czy już przyleciałeś czy jest opóźnienie. Przy powrocie podajesz godzinę odlotu samolotu. Oni sami ustalają godzinę i to z takim wyprzedzeniem, że jeszcze się nasiedzisz na lotnisku często 3-4 godziny przed odlotem.

-- 16 Wrz 2014 23:23 --

totti napisał(a):
czy macie pomysł jak mogę się dostać z Kefalos na lotnisko na lot o 5:40 rano?
Czy lotnisko w nocy jest otwarte dla pasażerów?
i ostatnie pytanie czy to możliwe, żeby Resorthoppa jeździł np. o 3 w nocy?


Jeżeli tylko działa tam resorthoppa to jeździ w nocy. Bardzo dużo lotów jest z rana 6-7 i pierwsze autokary są pełne pomimo nocnych godzin. Nie ma się czego obawiać. W godzinach nocnych to często najtańsza opcja, bo alternatywą są tylko taksówki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wyspa Kos
#35 PostWysłany: 17 Wrz 2014 15:18 

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 77
Wpisujesz godzinę przylotu oraz lotnisko z którego przylatujesz i nr lotu. Wtedy oni kontrolują czy już przyleciałeś czy jest opóźnienie. Przy powrocie podajesz godzinę odlotu samolotu. Oni sami ustalają godzinę i to z takim wyprzedzeniem, że jeszcze się nasiedzisz na lotnisku często 3-4 godziny przed odlotem.

acha, to ja chyba wolę transfer tylko z lotniska do hotelu, a na lotnisko pojadę autobusem 2 godzinki wczesniej... o ile 1 października będzie jeszcze kursował ...;-)

A czy trzeba potwierdzać telefonicznie lub mailowo terminy przylotu i powrotu ? Kiedy ? Czy transport jest pod sam hotel ? Jeżeli tak, to kiedy podaję do jakiego hotelu chcę się dostać ?

A orientuje się może ktoś, ile jedzie autobus z Kefalos na lotnisko ? Czy on jedzie bezpośrednio czy np. przez Kos?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wyspa Kos
#36 PostWysłany: 17 Wrz 2014 16:15 

Rozkład autobusów na Kos dostępny jest jak narazie do 30,09 http://www.ktel-kos.gr/site_en/ myślę że za tydzień będzie dostępny na pażdziernik. Teraz z Lotniska do Kefalos jest 6 x dziennie. W pażdzierniku napewno zostanie jeszcze okrojony do 3-4 kursów.
Autobus z Kefalos zawsze jedzie bezpośrednio najpierw na lotnisko jakieś 20 min
Góra
 PM off
Milkad lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wyspa Kos
#37 PostWysłany: 19 Wrz 2014 09:00 

Rejestracja: 29 Lis 2011
Posty: 418
srebrny
Korzystałem z resorthopa na Kos w tym roku. Po wyjściu z lotniska na parkingu stały 2-3 autobusy,pokazujesz rezerwacje i jeśli to własciwy jedziesz pod hotel. Z lotniska do hotelu nic nietrzeba potwierdzać. Jest teraz poska strona resorthoppa i po wydruku vouchera będziesz miał instrukcję postępowania po polsku.
Góra
 Profil Relacje PM off
Milkad lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wyspa Kos
#38 PostWysłany: 28 Wrz 2014 18:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1331
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Anonymous napisał(a):
Rozkład autobusów na Kos dostępny jest jak narazie do 30,09 http://www.ktel-kos.gr/site_en/ myślę że za tydzień będzie dostępny na pażdziernik.

Co do rozkładu, należy pamiętać, że to GRECKI rozkład, a nie japoński czy niemiecki, w związku z czym należy go traktować raczej orientacyjnie - mi akurat trafiło się półgodzinne spóźnienie na początku trasy autobusu.
W VIII.2014 cena za przejazd Kefalos - lotnisko 2 EUR.
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 12 Sty 2015 15:00 

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 77
Dla zainteresowanych tematem - we wrześniu 2014 korzystałam z resorthoppa: transfer z lotniska na Kos do hotelu w Kefalos i z hotelu na lotnisko. Po wyjściu z lotniska zanim się ogarnęliśmy, podeszła do nas Pani z kartką czytając nasze nazwiska i wskazała do którego busika mamy się udać. Transport pod sam hotel trwał ponad godzinę - po drodze rozwoziliśmy innych pasażerów, my byliśmy najdalej więc na końcu. Powrotny transfer trzeba było potwierdzić - próbowaliśmy mailowo ale nikt nie odpisywał, więc poprosiliśmy o pomoc w hotelu i właściciel zadzwonił do resorthoppa i potwierdził termin i godzinę powrotu telefonicznie. Za transfer do hotelu i na lotnisko zapłaciliśmy 98,46 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Kos dojazd z lotniska
#40 PostWysłany: 02 Cze 2015 11:04 

Rejestracja: 02 Cze 2015
Posty: 2
https://www.facebook.com/compasstravelkos?fref=ts Compass Travel znajdziecie ich na Fb. +30 2242 091871 lub w necie http://www.compasstravelkos.gr/en/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group