Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Maj 2013 22:44 

Rejestracja: 06 Maj 2013
Posty: 4
Loty: 34
Kilometry: 47 218
Witam, był ktoś z was kiedyś na greckiej wyspie KOS, wybieram się niebawem i chciałbym się dowiedzieć jak wygląda tam transport z lotniska do centrum, ile kosztuje taxi i wszystkie inne ewentualne informacje związane z transportem z lotniska.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez mashacra, 11 Sty 2015 20:37, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Grecja wyspa KOS
#2 PostWysłany: 06 Maj 2013 23:35 

http://www.nostalgia.gr/timetable-buslines.html
tu masz rozkład do końca maja. W czerwcu może jest jeden kurs więcej ,ale nie licz na to . Na http://www.ktel-kos.gr też jest rozkład wszystkich autobusów. Po wyjściu z terminalu przystanek ok 30m na lewo. Bileciki po 3,2 e Taxi z Lotniska do miasta Kos to 25 e
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja wyspa KOS
#3 PostWysłany: 07 Maj 2013 06:35 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
wyspa-kos-informacje-praktyczne,153,11277
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja wyspa KOS
#4 PostWysłany: 07 Maj 2013 11:41 

Rejestracja: 06 Maj 2013
Posty: 4
Loty: 34
Kilometry: 47 218
OK, dzięki. Generalnie wybieram się do Tingaki, będzie nas sześć osób i tam raczej autobus z/na lotnisko nie jeździ (sprawdzałem http://www.nostalgia.gr/timetable-buslines.html - dzięki andrzejdz )ale znalazłem dobrą cenę http://www.a2btransfers.com/ wychodzi około 5 euro za osobe z dowozem pod wskazany adres.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja wyspa KOS
#5 PostWysłany: 07 Maj 2013 13:36 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
Generalnie bus lotniskowy zasuwa przez Mastichari i Marmari wjeżdzając do nich i zatrzymując się, na 99% wjeżdza też do Tigkaki, bo czemu miałby tego nie robić.

Na Googlach zresztą jest info o przystanku busów z lotniska w Tigkaki w opisach hoteli w tej wioseczce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja wyspa KOS
#6 PostWysłany: 07 Maj 2013 13:45 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 925
niebieski
Może ta odpowiedź nie spełni Twoich oczekiwań, ale jeśli wybierasz się na Kos to koniecznie rozważ wypożyczenie samochodu. Bez tego nie dotrzesz łatwo w wiele miejsc.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja wyspa KOS
#7 PostWysłany: 26 Maj 2013 22:18 

Rejestracja: 06 Maj 2013
Posty: 4
Loty: 34
Kilometry: 47 218
Roku miałeś racje. Po przylocie Ryanairem był podstawiony autobus do KOS. Po tym jak wsiedliśmy kierowca zapytał nas pod który konkretnie hotel ma nas podwieźć, w naszym przypadku Tigaki. Koszt 3,20 euro na osobę, dzieci (2 i 5 lat ) podróżowały za darmo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja wyspa KOS
#8 PostWysłany: 27 Maj 2013 12:24 

Rejestracja: 13 Maj 2013
Posty: 11
@Michal_Walker a były również jakieś busy w innych kierunkach? Konkretnie interesuje mnie czy np. dało się jakoś dojechać do Kardameny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja wyspa KOS
#9 PostWysłany: 27 Maj 2013 13:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Paź 2011
Posty: 768
Loty: 128
Kilometry: 82 783
niebieski
Autobus do Kardameny odjeżdża spod dużego hipermarketu koło lotniska, jednak gdy ja tam lądowałem na przystanku był zerwany rozkład stąd konieczne było wzięcie taksówki(15 euro). Wracałem już standardowo, autobusem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja wyspa KOS
#10 PostWysłany: 28 Maj 2013 10:44 

Rejestracja: 06 Maj 2013
Posty: 4
Loty: 34
Kilometry: 47 218
pankrzysiek napisał(a):
@Michal_Walker a były również jakieś busy w innych kierunkach? Konkretnie interesuje mnie czy np. dało się jakoś dojechać do Kardameny?


Po wyjściu z hali zauważyłem kilka innych busów, które "gdzieś" jechały, nie wiem dokąd ale podejrzewam że do Kardameny - bo gdzie indziej mogły by jechać jeśli nie jechały w stronę KOS.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja wyspa KOS
#11 PostWysłany: 28 Maj 2013 11:42 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
Autobus "lotniskowy" jedzie z Kos przez Tigkaki, Mastichari, Marmari, lotnisko do Kardameny. Lotnisko jest pośrodku (no dobra, w 3/4) trasy. Więc warto sprawdzić, w którą stronę jedzie autobus. Można np będąc w Kardamenie wybrac się do Kos i odwrotnie tez. Za każdym razem bus przejedzie koło lotniska. Tyle że nie jeżdzą zbyt często i na dodatek wcześnie przestają jeździć :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wyspa Kos
#12 PostWysłany: 28 Sie 2013 22:37 

Rejestracja: 24 Lut 2010
Posty: 145
Z tego co bylem na wyspie Kos w sierpniu 2013 to co powyzej napisana sie zgadza, autobusy z lotniska jezdza niezbyt czesto co ok 1-2 godz do miasta Kos, od rana ok 8.00 do wieczora, ostatni powrot z Kos o 23.00 cena biletu w jedna strone to 3,2 euro. Te autobusy przyjezdzajace na lotnisko sa przelotowe, jada zwkle z Kardameny, Kefalos itp. Trasy moga byc rozne w jedna i druga strone, stad trzeba sprawdzac rozklady. Np z lotniska w pierwszej wersji zajechalem na plaze Tigkaki a z powrotem na lotnisko z Tigkaki, musialem jechac do Kos i z Kos na lotnisko z pominieciem Tigkaki, tam w Tigkaki jest ladna, piaskowa plaza. Natomiast autobus z lotniska zawsze przejezdza przez Mastichari tam tez jest piaskowa plaza i autobus z lotniska jedzi ok 8 min za 2 euro, z powrotem to samo, z Mastichari sa tez statki na wyspe obok Kolomnos za 10 euro obie strony, plaza i przystan statkow blisko przystanku autobusow. Najlepiej jesli autobusami to podrozowac z dworca autobusowego z Kos, ale z lotniska tez mozna jechac do Kardameny i Kefalos. Wypozyczenie skutera to 12-18 euro za dzien, rano sie pozycza i wieczorem musi byc oddany, wypozyvzenie roweru to 5 euro za dzien. W Kos jest plaza marna, kamienista, w Karamenie tez sa kamienie ale piasku tez mozna dalej cs znalesc. Jest duzo wycieczek statkami gl z portu w Kos ale bilety sprzedaja po calej wyspi z dowozem do Kos. Polecam wycieczke jednodniowoa na wyspe Nissiros z wulkanem i kraterem z ziejaca jeszcze co nieco siarka, cena z Kos to 25 euro w obie strony plus 8 euro za autobus co dowozi serpentynami do krateru wulkanu w gorach. Razem 33 euro, ta sama wycieczka ale z Kardameny na Nissoros kosztuje mniej 16 euro w obie strony za statek i 8 euro za autobus, razem 24 euro, mniej wiec o 9 euro niz z Kos, ale Kardamena lezy blizej Nysiros i stad ta roznica, zs statek plynie krocej nie oplywajac wyspy Kos. Autobus z Kos do Kardameny to cos ponad 4 euro w jedna strone. Sa inne wycieczki statkami tez np na Rodos w obie strony za 65 euro, w soboty powrot w niedziele lub za 50 euro w obie strony ale powrot w tym samym dniu. Na Trzy wyspy Kolamnos Pati itp mozna kupic wycieczke z Kos za cos 25-30 euro. Do Turcji do Bodrum z Kos mozna plynac za 25 euro w obie str plus 3 euro oplaty portowej w Kos, powrot w tym samym dniu, lub w jedna strone z Kos do Bodrum za 15 euro plus 3 euro oplaty portowej w Kos, z powrotem z Bodrum za 17 euro w jedna strone do Kos juz bez oplaty portowej. Reklamuja ze chyba na jeden dxien wiza do Turcji nie musi byc, ale ja mialem wize na dluzej. Na dluzszy pobyt w Turcji potrzebna jest wykupion na granicy wiza wielokrotnego przekraczaniz za 15 euro na 3 mkesiace wazna. W Bodrum jakies 15 min jest dworzec autobusoby Otogar i mozna jechac na lotnisko w Bodrum za 15 lirow w jedna strone 1lir = ok 1,7-2zl. Skolei dworzec autobusowy w Kos tez jrs ok 10-15 minut od portu w Kos. Statki do Bodrum jednak odplywaja z tylu zamku to jeszcze ok 7 minut pirszo. Wstep na ruiny zamku fortecy w Kos to 3 euro. Lotniska w Kos nie zamykaja na noc, sa tez lawki pod dachem obok lotniska. PRZY LOTNISKU W KOS OK 200 M NA WPROST DOSLOWNIE KILKA MIN DROGI JEST MARKET CARREFUR SREDNIEJ WIELKOSCI, ALE BEZPOSREDNIO Z LOTNISKA GO NIE WIDAC I NIE MA REKLAMY, TO TRZEBA WIEDZIEC, CENY NIEWIELE WYZSZD NIZ W POLSCE, LUB CZSEM NIZSZE, natomiast w Kos w centrum 2-3 razy drozej nawet w sklepie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Kos do Kos Town
#13 PostWysłany: 18 Mar 2014 08:42 

Rejestracja: 03 Mar 2013
Posty: 91
Cześć,
Na początku kwietnia lecę na Kos. Ląduje ok. 19 i nie mam już autobusy do miasta Kos. Pomyślałam, że tańszym od taksówki rozwiązaniem będzie transfer np. Ryanair lub Travel Republic. Czy ktoś wie jak to się odbywa, kto po mnie przyjedzie (busik, prywatny samochód?), jak tego kogoś znajdę?

Proszę o jakieś podpowiedzi, bo pierwszy raz korzystam z takiego transferu :)
_________________
Moje podróże -> http://www.podrozniczo.pl


Ostatnio edytowany przez Washington, 06 Kwi 2014 13:42, edytowano w sumie 1 raz
porządki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 18 Mar 2014 11:03 

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 14
W zeszłym roku korzystałem z a2btransfers na Kosie operuje dla nich Dodekanes Travel. Po wylądowaniu będzie stala osoba z kartką Dodekanes Travel udasz sie do niej pokarzesz swój voucher ona powie ci do jakiego autobusu masz wejść ( pewnie w kwietniu będzie 1) a jak nie będziesz widział tej osoby to zawsze ktoś stoi z jakiegoś biura i się go zapytasz.Jedyny minus tego typu transferu jest to ,że autobus odjeżdża jak się zapełni co może trwać 30 jak i 90 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wyspa Kos
#15 PostWysłany: 14 Kwi 2014 16:52 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 92
W jaki sposob tanio dostac sie z lotniska do Kos Town lub Kefalos po godzinie 18? Z tego co sprawdzilem nie mam juz autobusu, taksowka odpada.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wyspa Kos
#16 PostWysłany: 15 Kwi 2014 00:38 

LuckyLukeLBN napisał(a):
W jaki sposob tanio dostac sie z lotniska do Kos Town lub Kefalos po godzinie 18? Z tego co sprawdzilem nie mam juz autobusu, taksowka odpada.

Jeżeli jedziesz jeszcze w kwietniu to w/g rozkładu co sprawdzałeś. Możesz podejść jakieś 500 m do ronda i łapać stopa,napewno się zabierzesz. Jeśli w maju ,to będzie nowy rozkład KTEL codziennie o 18,30 oprócz niedziel i 20,00 dwa razy w tygodniu. Od czerwca codziennie nawet do 23,30
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Wyspa Kos
#17 PostWysłany: 15 Kwi 2014 10:14 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 92
Jade w maju. Krotko mowiac, nie jest zle. W razie czego zlapie stopa, dzieki :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wyspa Kos
#18 PostWysłany: 20 Maj 2014 12:15 

Info na temat kursowania autobusów
Autobus z Kos Town na lotnisko jedzie główną "magistralą" wyspy tzw. Main road. Z Tigaki czy Marmari trzeba podejść do tej drogi, praktycznie w dowolnym miejscu( np. Koło Marmari przystanek nie jest nawet oznaczony, tylko zwyczajowy).W\g rozkładu jazdy miał odjechać o 14.30. Dobrze, że super sympatyczny właściciel hotelu Summer Village (dzięki Christos ;) ) uprzedził nas , że może jechać dużo wcześniej.Podrzucił nas gratis swoim Jeepem ( znowu dzięki) już o 14.
Autobus pojawił się o 14.10 !! 20 minut przed czasem.
Warto o tym pamiętać...
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Wyspa Kos
#19 PostWysłany: 19 Cze 2014 17:48 

Rejestracja: 19 Maj 2013
Posty: 105
Loty: 34
Kilometry: 73 282
Czy z lotniska jedzie autobus miejski do (przez) Tigaki czy też trzeba najpierw jechać do Kos i przesiadka ? Pytam bo nie wiem czy uda mi się załatwić a2b transfer czy zostanie mi komunikacja miejska na start pobytu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wyspa Kos
#20 PostWysłany: 19 Cze 2014 18:27 

Autobus do Kos czeka na samolot Ryanair i jedzie przez Tigaki.
Jak powiesz kierowcy jaki hotel, a będzie po drodze to stanie.
Są b.uprzejmi.
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group