Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 228 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 24 Gru 2017 13:13 

niebieski
shagrat napisał(a):
Znacie może jakiś sensowny parking krótkoterminowy (1-2 dni) koło KTW? Z tego co widzę, to każdy kasuje za min. 3 dni co najmniej 30 zł, co jak na wypad bez noclegu od rana do wieczora się zupełnie nie opłaca. Niestety wiele wcześniejszych postów o 10 zł za dzień jest już dawno nieaktualnych. Ktoś coś?

Wyguglaj Last minute Pyrzowice. Na nogach około 10 minut, z właścicielką idzie się dogadać - jak dla mnie najtańsi i blisko do terminala. Parkowałem tam kilka razy i żadnych problemów.
 Relacje PM off  

#162 PostWysłany: 26 Gru 2017 16:07 

niebieski
grreg20 napisał(a):
Ja osobiście polecam Parking Darex. http://www.parkingdarex.pl/

Zdecydowanie odradzam, jedyna zaleta to trochę niższa cena. Korzystałem cztery razy i tylko raz obyło się bez zgrzytu. Jeden zadowolony klient to trzech kolejnych...
 Relacje PM off  

#163 PostWysłany: 15 Cze 2018 15:21 

platynowy
Parę dni temu próbowałem zarezerwować miejsce na chyba najbliższym od lotniska parkingu w Pyrzowicach - "Parkingu pod Skrzydłami" . Chodziło o dwa terminy w lipcu - za ok. miesiąc i półtora miesiąca. Wysłałem maila, na którego otrzymałem odpowiedź, że niestety nie mają wolnych miejsc. Nie wiem jak u nich jest jest z miejscem naprawdę bo od ponad roku taką odpowiedź otrzymałem już kilka razy bez względu na to z jakim wyprzedzeniem próbowałem zrobić rezerwację. W każdym razie jeśli ktoś szuka parkingu na szybko to proponuję sobie ich odpuścić bo albo obsługują tylko stałych klientów albo preferują dłuższe terminy albo...nie wiem co.
 Relacje PM off  

#164 PostWysłany: 15 Cze 2018 15:26 

Dlatego ja rezerwację po drugiej stronie czyli ALDA Parking Pyrzowice, ul. Wolności 86, który ma ponadto garaże i wiaty
Powód jest prosty, pod skrzydłami to stosunkowo mały parking
 PM off
baja lubi ten post.

#165 PostWysłany: 28 Cze 2018 17:34 

Parking w dobrym miejscu, nie trzeba się zastanawiać nad dowozem. Zostawiłem auto na 8 dni. Zapłaciłem przy odbiorze 80 zł, w domu wszedłem na ich stronę by dokładnie sprawdzić cennik. Powinno być 65. Na zapytanie mailowe zero odpowiedzi. Nie chodzi o różnicę 5 czy 50 zł. Oczekiwałem jakiegoś wyjaśnienia. Szkoda.
 Relacje PM off  

#166 PostWysłany: 28 Cze 2018 21:02 

niebieski
Darex też inne ceny podawał przez telefon, a inaczej kasował na miejscu. Różnice rzędu 5 zł więc nie upominałem się ale mimo wszystko byłem trochę zdziwiony. Problem był jednak inny. Rezerwacje miejsca każdorazowo robiłem z duużym wyprzedzeniem, a jak przyjeżdżałem to rżnęli głupa, że nie mają żadnych danych ale znajdą jakieś miejsce. Później już przezornie przypominałem się tydzień przed wylotem ale i tak na miejscu nikt nic nie kojarzył. Przeważnie mieli miejsce ale kuriozum były sytuacje kiedy zjawiłem się o wyznaczonej porze, a tam nikogo i nikt nie odbierał telefonu. 15 minut chodziłem wokół ich domu na posesji z parkingiem i pukałem do okien. Nagle telefon zadzwonił i kobieta stwierdziła, że za chwilę zejdzie bo nie słyszała telefonu wieszając pranie. Kory wybiło mi gdy kolejnym razem mimo telefonicznego zgłoszenia, że czekam na obiór przy wejściu do terminalu, stałem pod lotniskiem dobre 20 minut. Było już ciemno i pizgało jak w kieleckim. W końcu skontaktowaliśmy się ponownie i kobieta stwierdziła, że oznajmiłem, iż idę do nich piechotą (wtf). Kiedy podjechała to zatrzymała się jakieś 100 m dalej na końcu pustego już parkingu (inni pasażerowie dawno odjechali albo rozeszli się). Kiedy wrzuciłem bety i wsiadłem w milczeniu, zatrzymała samochód i niczym przekupa na targu zaczyna mnie opindalać, że ona zrozumiała, iż idę piechotą. Mieliśmy ciężkie plecaki i byliśmy wykończeni. Bolał mnie kręgosłup i marzyłem by znaleźć się w domu. Pomylić się czy źle coś zrozumieć to ludzka rzecz ale łgać ofensywnym tonem zamiast zwykłego - przepraszam, źle pana zrozumiałam, to było już ponad moje nerwy. Uznaliśmy, że za każdym razem jest tam jakiś problem, a przecież Ci ludzie odcinają kupony z działki przy lotnisku i nie stać ich na szacunek czy zwykły ludzki odruch. Dlatego my już tam nie zaparkujemy.

Ostatnio edytowany przez Washington, 28 Cze 2018 22:10, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
 Relacje PM off  

#167 PostWysłany: 28 Cze 2018 21:17 
Awatar użytkownika

niebieski
O którym parkingu mowa bo w dwóch ostatnich postach pada wiele słów ale nazwy brak.
 Relacje PM off  

#168 PostWysłany: 28 Cze 2018 22:01 

niebieski
Wydaje mi się, że podałem nazwę parkingu do którego odnoszę swoją wypowiedź.
 Relacje PM off  

#169 PostWysłany: 28 Cze 2018 22:25 

srebrny
Przecież teraz parking na lotnisku (P2 - więc co prawda dość daleko) ma niezłe ceny, rzędu niecałych 70 zł za tydzień, więc po co się użerać z prywaciarzami?
 Relacje PM off  

#170 PostWysłany: 29 Cze 2018 06:55 
Awatar użytkownika

Loty: 52
Kilometry: 100 098
@greg2014 ja z parkingiem Pod Skrzydłami mam identyczne doświadczenia - czy to rezerwacja na kilka dni lub trzy miesiące przed, w sezonie czy też nie - zawsze odpowiedź, że nie mają miejsc. Teraz już tam nawet nie wysyłam zapytań.

#171 PostWysłany: 29 Cze 2018 07:08 
Awatar użytkownika

Loty: 6
Kilometry: 8 924
srebrny
od drzwi wyjsciowych terminala przylotow do najblizszych parkingow
kilku a pewnie nawet kilkunastu jest raptem 500m piechota
jesli nie macie ciezkiej walizki, nie ma sciany deszczu jaki sens jest dzwonic po kogokolwiek by przyjechal po Was?
 Relacje PM off  

#172 PostWysłany: 29 Cze 2018 11:19 

niebieski
spora część parkingów oddalona jest od terminala nawet pod 1000 metrów z buta.
marsz z cięższymi tobołami/plecakami, na mrozie czy w deszczu, najlepiej nocą i kiedy boli Cię kręgosłup albo jesteś po prostu zmęczony podróżą powinien wystarczyć Ci za odpowiedź :idea:
poza tym jeśli regularnie latasz to inaczej patrzysz na pewne sprawy niż jeśli parkujesz przy lotnisku raz na pół roku.
 Relacje PM off  

#173 PostWysłany: 29 Cze 2018 11:41 
Awatar użytkownika

srebrny
@baja
regularnie latam z Pyrzowic i zatrzymuje sie od lat na tym samym parkingu
nie bede kolejny raz podawal nazwy by nie wyszlo na nachalna reklame
moim zdaniem przy porownywalnych cenach nie ma sensu wybierac parkingu
ktory jest daleko od lotniska, w Pyrzowicach praktycznie co dom to parking

parkowanie na tym samym parkingu ma tez dodatkowe plusy
bedac stalym klientem czesto sa nizsze ceny, przyjezdzasz cala paczka to
np placisz za dwa auta, a trzecie stoi gratis itd, taka sytuacja jest praktycznie wykluczona
gdy parkujesz za kazdym razem w innym miejscu

tak jak napisalem w poprzednim poscie nie masz ciezkich tobolow nie ma sciany deszczu
to spokojnym krokiem 5-6 minut i jestes pod autem bez fatygowania kogokolwiek
pojdziesz na reke wlascicielowi parkingu on pojdzie Tobie ... zycie :)
Załącznik:
ktw.JPG

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#174 PostWysłany: 29 Cze 2018 13:56 

niebieski
ale o co my się tłuczemy? im bliżej lotniska tym częściej brak miejsc, zwłaszcza w sezonie urlopowym. dlatego czasem ludzie zostawiają auta na parkingach które są dalej. czasem cena jest przez to trochę niższa, a właściciel dowozi na lotnisko i z powrotem - dla mnie nic w tym dziwnego czy zaskakującego i jeśli o mnie chodzi, ten komfort wcale nie musi być uzasadniony ścianą deszczu. po prostu nie każdy ma ochotę na prawie kilometrowy marsz z tobołami, a sam dowóz nigdy nie ma wpływu na finalną cenę więc to jałowa dyskusja, howgh ;)
Image
Image
Image
 Relacje PM off  

#175 PostWysłany: 04 Wrz 2018 19:08 

platynowy
Dzisiaj zabrałem się za rezerwacje alternatywnego parkingu przy lotnisku w Pyrzowicach (wyjazd na tydzień w najbliższy weekend).
Rozesłałem standardowe "wici" i czekałem na odzew.
Po otrzymaniu dwóch maili o braku miejsc i problemu ze skontaktowaniem się telefonicznym z dwoma kolejnymi parkingami "dla sportu" sprawdziłem ceny na parkingu lotniskowym P2, który położony nie jest może na wprost terminali ale znacznie bliżej niż większość parkingów alternatywnych. I ku mojemu zdziwieniu okazało się, że różnice cenowe są dużo mniejsze niż się mogło wydawać.
Tydzień na lotniskowym P2 przy rezerwacji przez stronę lotniska kosztuje 66 zł. Najbliższe parkingi przy ul. Wolności, z których do tej pory korzystałem kosztują 60 zł, nieco dalej jest to zwykle 55 zł, chociaż zdarzają się wyjątki (np. parking prawie 2 km dalej za 70 zł czyli drożej niż przy lotnisku). Wniosek jest taki, że chyba czasem nie warto szarpać się o parę złotych, pisać czy dzwonić tylko od razu zrobić rezerwację przez stronę lotniskową i jechać prosto tam.
Co ciekawe z P2 pod terminale jeździ (wg strony bo w realu nie wiem jak to funkcjonuje) jakiś bus.
 Relacje PM off  

#176 PostWysłany: 05 Wrz 2018 07:33 

srebrny
Nigdy tego busa tam nie widziałem, chociaż już kilka razy korzystałem z tego parkingu. W bliskim sąsiedztwie wjazdu jest mocno oblegany, a droga z dalekich sektorów to dodatkowe 200-300m
 Relacje PM off  

#177 PostWysłany: 05 Wrz 2018 08:07 

Loty: 73
Kilometry: 187 322
Ja ze dwa razy zostawiałem na parkingu Lotniskowiec. Pełnia sezonu lipiec-sierpień i jakoś nie było problemu z miejscami. Za tydzień 60 zł, a za 2 jeszcze lepiej bo 90. Na 1-2 dni trochę mniej opłacalne. Cenę podbija pewnie dowóz w 2 strony, bo pierwszy dzień za 30 zł a każdy kolejny z 5 zł.

#178 PostWysłany: 05 Wrz 2018 08:19 

Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
zostawilem auto na 13 dni przy lotnisku. rezerwowalem poprzez wizzair za 69zl

nie ma nic lepszego. te 300-400m piechota tez dobrze zrobi po locie :D
 Relacje PM off  

#179 PostWysłany: 05 Wrz 2018 08:23 
Awatar użytkownika

srebrny
@Kian
Szybki Parking Airport Katowice?
 Relacje PM off  

#180 PostWysłany: 05 Wrz 2018 08:45 
Awatar użytkownika

Loty: 101
Kilometry: 215 118
greg2014 napisał(a):
Co ciekawe z P2 pod terminale jeździ (wg strony bo w realu nie wiem jak to funkcjonuje) jakiś bus.

sranda napisał(a):
Nigdy tego busa tam nie widziałem, chociaż już kilka razy korzystałem z tego parkingu. W bliskim sąsiedztwie wjazdu jest mocno oblegany, a droga z dalekich sektorów to dodatkowe 200-300m

Jeździ bus. Są na parkingu takie wiaty-przystanki. Tam są tabliczki z numerem telefonu. Dzwonisz i za moment podjeżdża bus i wiezie cię pod terminal. W drugą stronę to samo. Dzwonisz spod terminala i bus zawozi cię na parking.
 Relacje PM off  

[ 228 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 2 gości