Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Bardzo ładnie KZK GOP - obecnie ZTM - opisał wszystko tutaj: https://www.metropoliaztm.pl/pl/s/linie-lotniskowe-2022
Autobusy miejskie przyjeżdżają przed terminal A, a odjeżdżają sprzed C. Terminale są trzy, położone po kolei: A nie-Schengen, B Schengen, C przyloty


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 749 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 38  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 14 Kwi 2012 21:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
nrm napisał(a):
Krew mnie zalewa jak mam lecieć z Katowic. Równie dobrze mogę latać z Krakowa, nawet taniej (!!!) wyjdzie. Dziwi mnie, że władze lotniska ignorują jeden z największych problemów tego miejsca.

Z drugiej strony skoro dotąd nie powstał żaden prywatny przewoźnik na trasie do Kato to należy sądzić, że... nie ma takiej potrzeby. Ciężko w to uwierzyć no ale podobno (z ekonomicznego punktu widzenia) natura nie znosi próżni ;)

Za to sa tanie parkingi. W Krakowie masz drogie parkingi, drogi pociag (za 20 min jazdy 12zl) i tani autobus MPK :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
#82 PostWysłany: 14 Kwi 2012 21:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
To niestety niczego nie zmienia ;) Rozumiem, że mam się cieszyć, że parkingi są taniej niż w Krakau ale dla mnie to żadna różnica.
Z kolei tam nie opłaca się jechać PKP - dużo drożej, wolno, częste opóźnienia, już lepiej MPK. Co nie zmienia faktu, że masz opcji do wyboru do koloru, a tutaj w zasadzie nic (50 PLN za busa to imho absurd, o taxi za +100 nie wspominam).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 14 Kwi 2012 22:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
nrm napisał(a):
To niestety niczego nie zmienia ;) Rozumiem, że mam się cieszyć, że parkingi są taniej niż w Krakau ale dla mnie to żadna różnica.
Z kolei tam nie opłaca się jechać PKP - dużo drożej, wolno, częste opóźnienia, już lepiej MPK. Co nie zmienia faktu, że masz opcji do wyboru do koloru, a tutaj w zasadzie nic (50 PLN za busa to imho absurd, o taxi za +100 nie wspominam).

Czesciowo masz racje. Ale ja wlasnie wole latac z KTW (ze wzgledu na wizza i dobre ceny). Auto na LPG, tani parking i wychodzi naprawde przyzwoicie. Za to w przypadku KRK (mieszkam w poludniowej czesci miasta) jade MPK, bo autem za drogi parking.
Do tego niezly paradoks - wspanialy ZIKiT ukladajac rozklad 208 i 292 (tylko te 2 linie jezdza na lotnisko) nie zwrocil uwagi, ze polowa kursow jedzie o podobnej porze. A pociag rusza z tego samego miejsca co autobus. Smiac sie czy plakac ?
Po prostu w naszym kraju ludzie latajacy samolotami nadal uwazani sa za burzujow, ktorzy dojada sobie taxi.
Sorry za OT :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 14 Kwi 2012 23:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
No tak, tylko ja patrze na to w ujęciu globalnym, pasażerskim, a nie prywatnym (gdzie można kombinować i szukać alternatyw typu znajomi). Przylatujesz/wylatujesz i zonk, w zasadzie jedna możliwość - cena zaiście europejska ;)

A prywatnie: lecąc na dłużej to też nie jest (parking) rozsądne rozwiązanie. Kolejne koszty i to nie małe.

Kolei na Pyrzowice raczej się nie doczekamy ;) Zabawne, znalazłem wątek o dojeździe przez Bytom z 2008 roku i tam ktoś napisał, że w 2012 to spoko, już będziemy koleją dojeżdżać do lotniska :D Komentarza nie wymaga ;)

Katowickie lotnisko niby tak walczy o pasażerów, kierunki, niby tak bardzo im zależy na podniesieniu rangi i większych potokach a zapominają o najbanalniejszej rzeczy - na lotnisko jest TRUDNO sie dostać ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 14 Kwi 2012 23:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
nrm napisał(a):
No tak, tylko ja patrze na to w ujęciu globalnym, pasażerskim, a nie prywatnym (gdzie można kombinować i szukać alternatyw typu znajomi). Przylatujesz/wylatujesz i zonk, w zasadzie jedna możliwość - cena zaiście europejska ;)

A prywatnie: lecąc na dłużej to też nie jest (parking) rozsądne rozwiązanie. Kolejne koszty i to nie małe.

Kolei na Pyrzowice raczej się nie doczekamy ;) Zabawne, znalazłem wątek o dojeździe przez Bytom z 2008 roku i tam ktoś napisał, że w 2012 to spoko, już będziemy koleją dojeżdżać do lotniska :D Komentarza nie wymaga ;)

Katowickie lotnisko niby tak walczy o pasażerów, kierunki, niby tak bardzo im zależy na podniesieniu rangi i większych potokach a zapominają o najbanalniejszej rzeczy - na lotnisko jest TRUDNO sie dostać ;)


Kiedys na jakims forum lotniczym czytalem, ze wojtowi czy tam soltysowi Pyrzowic nie na reke pociag, bo ma parking przy lotnisku i stara sie, zeby inwestycji nie bylo. Nie wiem czy to prawda, ale autor raczej wydawal sie wiarygodny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 14 Kwi 2012 23:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
Wójt to akurat mniejszy problem. Większy to wieczne protesty przeciwko trasie (prawne czyli wolna amerykanka, cokolwiek zrobić byle prawnie zatrzymać proces np. wywłaszczenia) choć to już podobno pokonali. Teraz mają studium wykonalności, prognozy na bagatela 2 miliardy złotych i lata aby najpierw opracować studium, potem aby znaleźć finansowanie, decyzje, decyzje, decyzje, polityka, polityka, polityka, przetargi i ew. zaczęcie prac. Jedno jest pewnie: nie mamy szans na taka kolej przed 2016 rokiem. (mówi się, że może 2020?). Tak to niestety w Polsce sie odbywa ;( Gdzie indziej się planuje i wykonuje, u nas się ciągle mysli (albo i nie).

Dobra, koniec tych rozważań. W tej chwili poza busem PKM Katowice za złodziejska stawkę nie ma żadnej rozsądnej alternatywy dostania sie na lotnisko i tyle. Pozostaje przyjąć ze smutkiem do wiadomości.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 14 Kwi 2012 23:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
nrm napisał(a):
Dobra, koniec tych rozważań. W tej chwili poza busem PKM Katowice za złodziejska stawkę nie ma żadnej rozsądnej alternatywy dostania sie na lotnisko i tyle. Pozostaje przyjąć ze smutkiem do wiadomości.

Skoro tak uwazasz.. ;)

Ja tam uwazam, ze przy dobrym zgraniu autobusów KZKGOP mozna dojechac niewiele pozniej, a duzo taniej. Mój rekord - start z Czarnowiejskiej w Krakowie o 20.35, a na lotnisku byłem 23 (!). Fakt, że wszystko miałem zgrane idealnie i niewielkie opóźnienie i trzeba by było sięgnąć po plan B, no ale trzeba miec w zyciu troche szczescia :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 14 Kwi 2012 23:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
Tak właśnie uważam, ta kombinacja z Bytomiem to strasznie dużo czasu, sam ten zwykły bus to godzina jazdy + dostanie się do Bytomia. Plus trzeba pamiętać, że z dużym bagażem kanar się do nas dowali. Może kiedyś spróbuje tak dojechać, choćby dla testu ale robię się coraz starszy i coraz trudniej mi takie fikołki wyczyniać ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 18 Kwi 2012 22:50 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 133
Kolejna podwyżka dostania się na lotnisko :( http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35 ... icach.html

Mieszkam w Katowicach, ale nie cierpię latać z Pyrzowic. Zawsze wybieram Kraków lub nawet i Wrocław.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 18 Kwi 2012 23:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
Ten cytat z tego artykułu jakby żywcem ze mnie z poprzedniej strony tego wątku :D Ktoś z gazety nas czyta? Pozdrawiam. ;)
Szkoda tylko, że pan redaktor nie przycisnął ludzi z KZK/PKM czy lotniska bo pocisneli pare głodnych kawałków i tyle.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 22 Kwi 2012 23:49 

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 15
Ja osobiście mogę zaproponować 2 nieopisane wcześniej opcje:
a)Image
zwłaszcza w weekendy, kiedy niełatwo o tani autobus, półgodzinny spacer do przystanku Mierzęcice Siedliska.Autobus np. 625 do Będzina, tam(11 Listopada lub Będzin Kościuszki) przesiadka na np. 40 lub 61 do Katowic.Załączam mapkę, jednak nie skorzystałem z tej możliwości bo wybrałem inną, mianowicie:

b)AUTOSTOP.W końcu jesteśmy na forum o tanim lataniu, a autostop jest sztandarowym punktem w kanonie sposobów na tanie podróżowanie.Zachęcony norweskimi przejażdżkami, postanowiłem wypróbować tego tu właśnie.A więc, stanąłem zaraz za wyjazdem z parkingu i skrzyżowaniem dróg: wojewódzkiej 913 i wjazdu na S1.Tam mamy już wstępny odsiew kierowców nie zmierzających bezpośrednio do Katowic(ew. omijających korki czy wybierających dłuższą trasę). Karton z wypisaną nazwą miejscowości, 20 minut czekania(miałem pecha trafić na dziurę w rozkładzie lotów, przez prawie godzinę nic nie latało więc ruch samochodów mniejszy) i po 25 minutach znalazłem się dokładnie koło interesującego mnie przystanku w Katowicach(w tygodniu zapewne zajmie to więcej czasu).Sądzę, że kawałek kartonu z napisem KRAKÓW czy CZĘSTOCHOWA też może dać całkiem niezły efekt, sam widziałem kilka wyjeżdżających aut na krakowskich tablicach, tych drugich całkiem sporo.Niestety, ta opcja musi działać gorzej w drugą stronę, raczej trudno jest znaleźć wśród potoku aut jadących na północ podążające do Pyrzowic, jednak zawsze można pokombinować z wcześniejszym wysiadaniem na trasie drogi 86(w okolicach skrzyżowania z S1, etc.).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 04 Maj 2012 21:54 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
Najtańszą na tę chwilę metodą jest transfer busami podstawianymi z Wizzaira: http://wizzair.com/useful_information/s ... anguage=PL za 25zł.
Plusem tego jest to ,że samoloty są skoordynowane z samolotami więc nie ma kłopotów z rozkładem.
Nie wierzę ,że doczekałem dnia w którym transfer autobusowy oferowany przez LCC który słynie z zdzierstwa będzie najtańszą metodą transportu do centrum. Skandal.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 04 Maj 2012 21:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
Nie wiem jak to liczyłeś ale wg. cennika to jest 25 zł "w jedną stronę za paxa" więc mimo wszystko te kilka zeta taniej jest bus PKMu. (przez zadupia KZKGOPem nawet nie uwzględniam)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 05 Maj 2012 00:17 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
PKM ma 26zł w jedną stronę

Wysyłane z mojego Galaxy Spica za pomocą Tapatalk 2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 05 Maj 2012 00:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
No tak, ja liczyłem podwójny (powrotny) bo przecież jakoś wrócić też muszę, a ten jest za bodajże 46 zeta.

Wysłane z mojej głowy za pomocą rąk.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 05 Maj 2012 08:38 

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 15
Pacjonek napisał(a):
Najtańszą na tę chwilę metodą jest transfer busami podstawianymi z Wizzaira: http://wizzair.com/useful_information/s ... anguage=PL za 25zł.
Plusem tego jest to ,że samoloty są skoordynowane z samolotami więc nie ma kłopotów z rozkładem.
Nie wierzę ,że doczekałem dnia w którym transfer autobusowy oferowany przez LCC który słynie z zdzierstwa będzie najtańszą metodą transportu do centrum. Skandal.
Pacjonek napisał(a):
Najtańszą na tę chwilę metodą jest transfer busami podstawianymi z Wizzaira: http://wizzair.com/useful_information/s ... anguage=PL za 25zł.
Plusem tego jest to ,że samoloty są skoordynowane z samolotami więc nie ma kłopotów z rozkładem.
Nie wierzę ,że doczekałem dnia w którym transfer autobusowy oferowany przez LCC który słynie z zdzierstwa będzie najtańszą metodą transportu do centrum. Skandal.

Nie, najtańszy z bezpośrednich transferów z/do Katowic to Matuszek, z biletami kupowanymi na jego stronie (na konkretny przejazd zsynchronizowany z lotami) - 20/40 zł(a z Krakowa 44/88):
http://www.matuszek.com.pl/transfery.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 05 Maj 2012 09:23 

Rejestracja: 24 Gru 2011
Posty: 54
Najtaniej ale nie najszybciej jest podróż pociągiem z katowic do bytomia -5,8zł cały(studencki niecale 3zł) i tam wsiadamy spod dworca w jeden z dwóch mksów które za niecałe 2zł wiozą nas pod samiutkie lotnisko. Nie pamietam co ile one jeżdza ale z tego co pamietam to dosc czesto(na pweno co godzine - moze czesciej). Calkowity koszt z katowic bez zniżek to niecale 8zł. Jesli ktos jedzie do Katowic pociagiem to warto od razu kupić bilet do bytomia, nie do katowic, bo wtedy wyjdzie jeszcze taniej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 05 Maj 2012 10:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
Gwoli ścisłości to całkowity koszt Matuszka to wyżej podane kwoty plus:
+2,50 zł za kupno przez neta
+5,00 zł za kupno u kierowcy (choć w FAQ podają inną kwotę - 6 zł)

;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 05 Maj 2012 16:37 

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 15
Maciej1722 napisał(a):
Najtaniej ale nie najszybciej jest podróż pociągiem z katowic do bytomia -5,8zł cały(studencki niecale 3zł) i tam wsiadamy spod dworca w jeden z dwóch mksów które za niecałe 2zł wiozą nas pod samiutkie lotnisko. Nie pamietam co ile one jeżdza ale z tego co pamietam to dosc czesto(na pweno co godzine - moze czesciej). Calkowity koszt z katowic bez zniżek to niecale 8zł. Jesli ktos jedzie do Katowic pociagiem to warto od razu kupić bilet do bytomia, nie do katowic, bo wtedy wyjdzie jeszcze taniej

Bilet na pociąg kosztuje, w wypadku jeśli jedziemy na bilecie aglomeracyjnym, 3 zł normalny.
Zwykle i tak wygodniej jest dojechać autobusem 820/830 z przystanku Katowice Stawowa - częściej i w sumie krócej jeżdżą ;)
O busikach nie słyszałem, nie ma o nich żadnej informacji w internecie?
Kupując bilety normalne wychodzi taniej/porównywalnie z dojazdem 860+85 przez Kamień :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 17 Maj 2012 23:03 

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 164
Nie orientuje się ktoś z Was czy na trasie Pyrzowice - Kraków jeździ jeszcze firma Car Polonia (wizz-bus.com)? Rok temu jechałem z nimi z Krakowa do Pyrzowic za 35 zł, zawsze to taniej niż u Matuszka. Teraz próbując wyszukać kursu przez ich stronę pojawia się cały czas brak kursów. Czyżby zawiesili działalność? Ewentualnie ma ktoś może 3 wolne miejsca z Pyrzowic do Krakowa w poniedziałek 21 maja po którymś z wieczornych przylotów Wizzair - my wracamy z Forli, a w grę wchodzi jeszcze Luton, bo podobna godzina przylotu. Oczywiście dokładka do paliwa. Jak coś to PW.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 749 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 38  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group