Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 117 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 15 Paź 2018 20:59 

Rejestracja: 21 Cze 2017
Posty: 26
dlaczego nie wolicie wypożyczyć auta? chyba taniej wychodzi niż kupowanie biletów na autobusy
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN
Boże Ciało w Nowym Jorku za 3673 PLN. Loty z Berlina i noclegi w hotelu Boże Ciało w Nowym Jorku za 3673 PLN. Loty z Berlina i noclegi w hotelu
#102 PostWysłany: 15 Paź 2018 23:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@kowterski inna opcja to napisac do hotelu, aby zorganizowali Ci transport. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 16 Paź 2018 09:05 

Rejestracja: 23 Kwi 2012
Posty: 12
-- 16 Paź 2018 08:55 --

cccc napisał(a):
@kowterski inna opcja to napisac do hotelu, aby zorganizowali Ci transport. ;)


Hotel to Airbnb :)

-- 16 Paź 2018 09:05 --

Conrad857 napisał(a):
dlaczego nie wolicie wypożyczyć auta? chyba taniej wychodzi niż kupowanie biletów na autobusy

Pierwsze kilka dni nie będziemy potrzebowali auta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 08 Lis 2018 15:21 

Rejestracja: 08 Lis 2018
Posty: 1
My przetestujemy w najbliższą sobotę rano linię 66 z lotniska do San Agustin i podzielimy się wrażeniami :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 08 Lis 2018 15:58 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
kowterski...właśnie przeszukuję Booking i bywaja jak widzę możliwości wzięcia apartamentu na Kanarach gdzie...price includind car :P :P :P . Na fotkach widzę Dacia ale 4x4 wiec nieżle. Czasami właściciel AirB&B także może użyczyć samochodzik więc warto napisać maila do gospodarza :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 11 Lis 2018 15:12 

Rejestracja: 23 Kwi 2012
Posty: 12
Dzięki za wskazówki. Ponieważ przez pierwsze dni nie potrzebujemy auta, wzięliśmy taxi z lotniska.
Kurs do San Agustin wyniósł 35 EUR (3 taryfa bo w nocy sobota / niedziela). W normalny dzień na pewno byłoby taniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 09 Gru 2018 23:39 

Rejestracja: 12 Gru 2014
Posty: 328
srebrny
Pytanie po części związane z tematem, ale w całości z lotniskiem LPA.
Będę leciał z Al - Ujun (Sahara Zachodnia) na Gran Canarię. Wg rozkładu powinienem przylecieć o 18.30, w praktyce wg flightradar często jest to nawet 18.00, ale czasami nawet i 19.00. Natomiast z Gran Canarii chciałem polecieć jeszcze tego samego dnia na La Palmę i ostatni samolot jest o 19.55. Co Wy na to? Będę miał oczywiście tylko bagaż podręczny, ale boję się, że lecąc z Sahary ugrzęznę w jakiejś kolejce wizowej (dla Marokańczyków) i będę musiał wyjść normalnie na teren lotniska i dopiero od nowa przechodzić całą procedurę z bramkami bezpieczeństwa. Raczej tranzytu nie będzie... Jeżeli bym wylądował o 18 to dwie godzinny powinny wystarczyć, ale o 19.00 to chyba byłoby ciężko. Ma ktoś jakąś wiedzę na ten temat?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 10 Gru 2018 00:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Chris Peen, jesli masz na jednym bilecie to nie ma czym sie przejmowac. ;)
A jesli sie zamawia 2 bilety tak na styk to trzeba miec mocne nerwy i ewentualnie plan "B". :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 10 Gru 2018 00:55 

Rejestracja: 12 Gru 2014
Posty: 328
srebrny
Nie mam. Z Sahary lecę Royal Air Maroc, a z Gran Canarii musiałbym kupić osobny bilet Canarias Airlines.
Tego drugiego biletu nie mam jeszcze kupionego, ale zastanawiam się czy to zrobić. Ten drugi lot jest miejscowy - pomiędzy wyspami, więc pewnie wystarczy być niedługo przed wylotem. No, ale ryzyko jest i nie wiem czy jednak nie nocować na Gran Canarii, a na Palmę ruszyć następnego dnia rano. Chociaż wolałbym oczywiście lecieć jeszcze tego samego dnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 10 Gru 2018 01:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Ja na Twoim miejscu bym przekimal 1 noc na Gran Canarii. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 10 Gru 2018 01:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
spytaj może na tripAdvisorze.... nie wiem, jedyne lotnisko na którym często lądowałem startując spoza Schoengen to BCN ale przecież wydaje mi się że ważne jest to że jesteś z kraju UE, czyli wbijasz na lotnisko do kolejki UE citizens, czyli nie powinieneś mieć problemów z żadną kolejką marokańczyków.... a nawet jeśli, to robisz spanikowaną minę błagalno proszącą i cię 'puszczą przodem'.
Lotniska w LPA szczególnie nie pamiętam, ale chyba nie było szczególnie wielkie. Ja bym wziął ten bilet o 19.55, to będzie troszkę teoretyzowanie z mojej strony ale zakłądając że wylądujesz nie później niż o 18.30 to powinieneś zdążyć spokojnie a jeśli wylądujesz trochę później to ciągle też powinieneś zdążyć.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 11 Gru 2018 22:27 

Rejestracja: 12 Gru 2014
Posty: 328
srebrny
cccc i rw30 dziękuję za podpowiedzi...
Poczekam jeszcze trochę i poobserwuję o której ten lot z Al - Ujun zazwyczaj ląduje (np. dzisiaj o 18.25), ale chyba jednak nie będę ryzykował. LPA to wielki port (w tamtym roku ponad 13 milionów pasażerów) i jednak obawiam się, że może trochę potrwać zanim dostanę się do terminala (bo na transit skoro przylecę z Sahary Zachodniej raczej nie mam co liczyć). Chyba jednak przenocuję w Alcaravaneras Hostel w Las Palmas (spałem w nim już rok temu), a na La Palmę polecę na spokojnie następnego dnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 11 Gru 2018 22:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Chris Peen rozsadna decyzja. :)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 06 Sty 2019 17:50 

Rejestracja: 27 Mar 2015
Posty: 40
W sobotę 12 stycznia w 3 osoby lądujemy o 22:55. Jak najtaniej dojechać o tej porze do Playa del Ingles?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 30 Mar 2021 13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2016
Posty: 13
Loty: 269
Kilometry: 521 116
Witam, trochę odgrzewam temat.

Czy ktoś ostatnio w czasach covidka korzystał z transportu publicznego aby dojechać z lotniska LPA do Maspalomas / Playa del Ingles?

pozdr.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 15 Lis 2021 00:41 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7917
HON fly4free
Bieżące info (listopad 21):
Przejazd z LPA do Playa des Ingles / Mmas jest bezproblemowy, autobusy jeżdżą regularnie, nie ma kłopotu z większym bagażem (kierowca otwiera / zamyka bagażnik na każdym przystanku), aktualna cena przejazdu z lotniska do Playa des Ingles 3,5 euro (do Maspalomas zdaje się 4,05 euro), można płacić w gotówce lub kartą bezpośrednio u kierowcy, dla osób chcących więcej / dłużej korzystać z komunikacji na wyspie są też karty, które można załadować dowolną kwotą (ale minimum zdaje się 10 euro), wtedy pojedyncza przejazdy powinny wyjść nawet taniej - ja się nie bawiłem w to ze względu na krótki pobyt. Niektórzy kierowcy nie biorą kolejnych pasażerów, jeśli miejsca siedzące się zapełnią - zgłaszają wtedy to do bazy i nie zatrzymują się na kolejnych przystankach (o ile nikt nie zgłosił chęci wysiadania) lub nie pozwalają wsiadać kolejnym osobom. Zdarzają się opóźnienia kursów - przykładowo mój autobus na lotnisko był spóźniony 10-15 minut względem rozkładu, warto więc to wszystko brać to pod uwagę przy planowaniu przejazdu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#117 PostWysłany: 30 Wrz 2023 17:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2516
Loty: 240
Kilometry: 540 731
platynowy
Zapowiada się strajk od poniedziałku
https://www.canarianweekly.com/posts/Co ... rom-Monday
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 117 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group