Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 74 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 26 Sty 2017 09:51 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
No tak, dlatego napisałem "przynajmniej coś więcej wiemy".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#62 PostWysłany: 05 Lut 2017 23:24 

Rejestracja: 13 Sty 2014
Posty: 93
Loty: 7
Kilometry: 18 893
Wczoraj wróciliśmy z Glasgow i przetestowałem kilka opcji dojazdu z lotniska GLA do Glasgow i z centrum na lotnisko:
-lotnisko GLA-Paisley Gilmour Street autobus 757 koszt 2.5 GBP czas 20 minut
-Paisley Gilmour Street-Central Station Glasgow pociąg Scot Rail koszt 3.5 GBP czas 15 minut
-Buchanan Bus Station-Lotnisko GLA autobus 77 koszt 5 GBP czas 65 minut
-Buchanan Bus Station-Lotnisko GLA autobus 700 koszt 7.5 GBP czas 25 minut (bilet w obie strony ważny 28 dni 10 GBP)
-Lotnisko GLA -Buchanan Bus Station autobus 700 koszt 7.5 GBP czas 20 minut (bilet w obie strony ważny 28 dni 10 GBP)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 06 Lut 2017 00:05 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
deha napisał(a):
-Paisley Gilmour Street-Central Station Glasgow pociąg Scot Rail koszt 3.5 GBP czas 15 minut

O, czyli sam pociąg kosztuje tyle samo, co pociąg z przesiadką na autobus. Ciekawe, poza faktem, że poza stacją nie da się tego biletu uzyskać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 24 Kwi 2017 23:32 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 276
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Dorzucę moje przemyślenia.
Jeżeli mamy czas a priorytetem dla nas jest tanie podróżowanie to jest jeszcze jedna opcja. Zwłaszcza jak przylatujemy rano - lub jak śpię w hotelu przy lotnisku (za punkty :D) i potem udajemy się do centrum.

Można kupić 3 strefowy bilet "Network FirstDay" za 6 funtów. Jest jak widzę ważny jest również na linię 77 z lotniska. Do tego w ramach tego biletu mamy cały dzień jeżdżenia w mieście i w strefie podmiejskiej. Ważne dla tych co i tak chcieli kupić jakiś dzienny bilet na autobusy w Glasgow.

Mam natomiast inne pytanie. Czy ktoś używał aplikacji mTickets dla tej korporacji autobusowej? Wygląda fajnie, łatwo się obsługuje, można ją połączyć np z przedpłaconą funtową kartą Aliora. Tyle wytestowałem. Można kupić np 2 bilety ale czy można skasować dwa dla dwóch osób? Bo nie chciał bym się przekonać, że przy próbie aktywacji drugiego biletu dziennego dla drugiej osoby, dostanę informację, że przecież jeden już mam więc nie pozwolimy ci użyć drugiego?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#65 PostWysłany: 25 Kwi 2017 23:47 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 276
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Ok sam sobie odpowiem - może innym się przyda.
Nie można aktywować dwóch biletów na jednym telefonie w tym samym czasie. Zatem każda osoba musi mieć swój telefon. Szkoda - było by łatwiej. Mimo wszystko zakupimy w ten sposób bilety z czystej ciekawości.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 04 Maj 2017 10:28 

Rejestracja: 08 Sie 2011
Posty: 1251
niebieski
arturro napisał(a):
Online da się kupić, ale... przylatując do Glasgow nie będzie chyba jak go odebrać :D
Z tego co kojarzę, na GLA nie ma automatów z biletami kolejowymi.


Chyba coś się zmieniło na lepsze :) Można już odebrać bilet na kolej w automacie na lotnisku. Dzisiaj otrzymałem takiego maila:

Kod:
Dear XXX,
Thank you for your email dated the 01 May 2017 regarding your planned journey on the 16 May 2017.
The ticket vending machine within Glasgow Airport is located on the ground floor next to the Tourist Information point across from WHSmith.
I hope this information is helpful.
Thank you for getting in touch.


Yours sincerely

Louise B….
Customer Relations
ScotRail
www.scotrail.co.uk
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#67 PostWysłany: 12 Maj 2017 19:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
Nigdy nie wiadomo, jaka informacja komu się przyda.
Na GLA można bezpłatnie zaparkować motor. Wjeżdżamy na T2, bierzemy przy wjeździe bilet. Wyjeżdżając po prostu przejeżdżamy pod barierką lub za kimś, kto wyjeżdża samochodem.
Nie, nie namawiam tu do parkowania "na gapę". Pytałem obsługi - jest to akceptowane i praktykowane, choć zdaje się, że nie ma na to żadnego oficjalnego przepisu.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 18 Maj 2017 14:45 

Rejestracja: 08 Sie 2011
Posty: 1251
niebieski
Chyba jednak postawienie automatu biletowego na lotnisku niewiele zmieniło :o

Próbowałem kupić bilet przez internet przed wyjazdem, ale nie można było zrealizować transakcji bo pojawiał się błąd karty płatniczej. Sprawdziłem 3 szt. i żadna nie zadziałała. Po drodze aplikacja nie pozwalała na wybór biletomatu na lotnisku (nie ma go w spisie) i pytała się czy na pewno chcę odebrać bilet w centrum Glasgow.

Postanowiłem kupić bilet bezpośrednio w biletomacie na lotnisku. Automat stoi, ma nawet opcję odbioru biletów (!), a także można kupić bilety na kolej. Po wybraniu stacji docelowej - Glasgow Central (lub innej w centrum) - pokazuje, że nie ma takiej taryfy :evil:

Pani w informacji obok sprzedająca bilety na autobus powiedziała, że to oczywiste bo na lotnisko nie dojeźdża kolej, a na stronie internetowej pokazującej tę taryfę jest błąd. Ale wygląda na to, że nie chcą sobie psuć interesu z autobusami - na przystanku linii 500 stała długa kolejka chętnych, a autobusy co chwilę podjeżdzały.
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#69 PostWysłany: 21 Maj 2017 23:22 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Że tak powiem... w normalnych krajach po to się kupuje bilety w internecie, żeby je sobie wydrukować. W imperium wolą uparcie wyważać otwarte drzwi.
Góra
 Profil Relacje PM off
sko1czek lubi ten post.
 
      
#70 PostWysłany: 06 Cze 2017 15:37 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 276
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
rafafi napisał(a):
Ok sam sobie odpowiem - może innym się przyda.
Nie można aktywować dwóch biletów na jednym telefonie w tym samym czasie. Zatem każda osoba musi mieć swój telefon. Szkoda - było by łatwiej. Mimo wszystko zakupimy w ten sposób bilety z czystej ciekawości.


Kontynuując temat biletów na telefonie. Program działa. Z najważniejszych informacji - bilet działa offline. Kupiony dzienny bilet można aktywować np w hotelu (nie próbowałem aktywacji offline) A po aktywacji już cały dzień można go wyświetlić bez dostępu do internetu. Wyświetla się na nim czas jaki pozostał do końca ważności biletu a pod tym czasem animują się wzorki - chyba po to żeby kierowca widział, że np to nie jest tylko zdjęcie biletu :D

Bardzo to było wygodne i polecam wszystkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 02 Paź 2018 10:19 

Rejestracja: 22 Mar 2017
Posty: 77
tutaj aktualne ceny 500

ja korzystam z opcji Family 2+2, gdzie co najmniej dwoje musi być dorosłych (powyżej 16 lat) i do dwojga dzieci (do 16 lat) i return ważny 28 dni kosztuje 24 funty, bilet kupowany w aplikacji mTicket
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 05 Cze 2022 19:51 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
Czy ktoś leciał ostatnio z GLA? Ryanair wysłał maila o dotarciu na lotnisko 3h przed wylotem. Czy bez bagażu nadawanego naprawdę jest taki chaos na security?

Odpowiem sam sobie: dotarłem na lotnisko 130 minut przed odlotem, bez bagażu do nadania. Z ciekawości jednak popatrzyłem jak wygląda check-in z bagażem. Faktycznie tłumy, ale realistycznie odprawa zaczyna się standardowo dwie godziny przed odlotem. W przypadku Ryanair, nie było nawet stanowiska, bo mój lot był pierwszym, dziś, dla tej linii. Na samym security kolejki nie było i przeszedłem w jakieś 5 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 20 Sty 2024 00:19 

Rejestracja: 09 Sie 2018
Posty: 129
Loty: 22
Kilometry: 31 820
Czy dobrze kombinuję dla 4 osób to będzie najkorzystniejszy sposób na dostanie się z /na lotnisko w Glasgow?
Cena dla numeru 700 :



(Maksymalnie 5 osób dorosłych, 2 przejazdy. Zwrot ważny do 28 dni.)

38,00 GBP
Ten drugi 77 chyba nie ma grupowych.

Edit: temat wątku lotniska i dojazd do nich :Glasgow

Pomimo piątku ..pytanie o korzystny sposób na przejazd z/na lotnisko


Ostatnio edytowany przez dabecja1 20 Sty 2024 01:00, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 20 Sty 2024 00:24 

Rejestracja: 24 Maj 2013
Posty: 294
Loty: 139
Kilometry: 286 579
niebieski
Wiem że jest piątek i późno.
Ale jakbyś napisała pełnym zdaniem co kombinujesz i czemu / dlaczego/kiedy - byłoby CI łatwiej odpowiedzieć.
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 74 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group