Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 228 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 04 Mar 2013 22:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
seenbysoho napisał(a):
Żarty żartami... a nie wiecie np czy bilety tam i z powrotem są jakoś oznaczone/imienne (typu jeden Girona-BCN, drugi BCN - Girona), czy mogą z nich skorzystać dwie osoby na raz? Zawsze to 7 euro mniej, czyli połowa jednego biletu :)

A z tym regionalem mam trochę obaw, bo wystarczy się zagapimy i cztery litery zbite ;) A w Katalonii, uwierzcie mi, są babki w kasach które ani po hiszpańsku, ani po angielsku, a ja katalońskiego nie znam ;)

bilety sie kupuje w automatach... (tak! jest więcej języków niż 2 do wyboru)
a jak masz chałę odwalać za 7euro to może nie opuszczaj granic bo znów będzie wstyd.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
First minute: loty w sezonie do Bangkoku i Chiang Mai z Warszawy od 2806 PLN. Dużo terminów First minute: loty w sezonie do Bangkoku i Chiang Mai z Warszawy od 2806 PLN. Dużo terminów
Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu
#42 PostWysłany: 14 Mar 2013 22:03 

Rejestracja: 05 Sty 2013
Posty: 16
Witam,

Lecę pierwszy raz samolotem od 6 lat i pierwszy raz w życiu do Hiszpanii i mam w związku z tym kilka pytań.

Udało mi się kupić tanie połączenie Ryanairem z Rzeszowa do Girona Barcelona. Samolot ląduje o 23:45 w niedzielę. Tutaj mam pierwsze pytanie do starych wyjadaczy. Czy da się jakoś bezkosztowo przesiedzieć noc, czy lepiej płacić hotel w Barcelonie nawet jeśli miałbym do niego dotrzeć około 3:00 w nocy?

Jeśli samolot ląduje tuż przed północą, to jest jeszcze jakiś autobus do centrum Girony? Wiem, że do Barcelony jest o 0:15, a w przypadku gdyby się samolot spóźnił to trzeba czekać do 9:00.

Czy lotnisko w Gironie jest zamykane na noc?

Jaka może być pogoda w Barcelonie w połowie kwietnia? Jaka jest szansa na deszcz?

Czy po angielsku dogadam się wszędzie (knajpy, dworce, autobusy)?

Dzięki za pomoc! :mrgreen:
_________________
Włochy - zapraszam na moją stronę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 14 Mar 2013 22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
pianeta napisał(a):
Witam,

Lecę pierwszy raz samolotem od 6 lat i pierwszy raz w życiu do Hiszpanii i mam w związku z tym kilka pytań.

Udało mi się kupić tanie połączenie Ryanairem z Rzeszowa do Girona Barcelona. Samolot ląduje o 23:45 w niedzielę. Tutaj mam pierwsze pytanie do starych wyjadaczy. Czy da się jakoś bezkosztowo przesiedzieć noc, czy lepiej płacić hotel w Barcelonie nawet jeśli miałbym do niego dotrzeć około 3:00 w nocy?
chyba się da, poszukaj o tym na forum(->spanie na lotniskach)

Jeśli samolot ląduje tuż przed północą, to jest jeszcze jakiś autobus do centrum Girony? Wiem, że do Barcelony jest o 0:15, a w przypadku gdyby się samolot spóźnił to trzeba czekać do 9:00.
ostatnio do Girony powinien byc 0:30

Jaka może być pogoda w Barcelonie w połowie kwietnia? Jaka jest szansa na deszcz?
jest szansa a pogoda może być różna
Czy po angielsku dogadam się wszędzie (knajpy, dworce, autobusy)?
na dworcu raczej tak a w innych miejsca to loteria. ale nie zjedzą Cię ;)
:mrgreen:
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 14 Mar 2013 23:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
krótko ode mnie:

-autobusy Girona Airport - Barcelona są zsynchronizowane z samolotami ryanaira i czekają na nie, więc jeśli Twój samolot się opóźni i przylecisz o 2 w nocy to ciągle będzie możliwośc dojazdu do BCN autobusem

-lotnisko nie jest zamykane na noc

-w Barcelonie sporo ludzi mówi po angielsku, nawet miejscowych, raczej nie ma problemu
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 15 Mar 2013 01:15 

Rejestracja: 05 Sty 2013
Posty: 16
Ten autobus do jakiego miejsca dojeżdża w centrum Barcelony? Czy z tego samego miejsca potem odjeżdża z Barcelony na lotnisko?
_________________
Włochy - zapraszam na moją stronę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 15 Mar 2013 08:11 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Planeto,
Estacio Nord ,
http://www.barcelonaNord.com
CZy nie czytales niniejszego watku ?
viewtopic.php?f=36&t=19&p=33971#p33971 :D


Btw
rw30 napisał(a):
-w Barcelonie sporo ludzi mówi po angielsku, nawet miejscowych,
caly rw30, caly on... :-)
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 15 Mar 2013 11:07 

Rejestracja: 05 Sty 2013
Posty: 16
Dzięki, dzięki! Czytałem, ale rozemocjonowany zakupionym biletem :mrgreen:
_________________
Włochy - zapraszam na moją stronę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 01 Kwi 2013 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Cze 2012
Posty: 60
Hej!

Podróżował ktoś w ostatnim czasie koleją RENFE z Riudellots do Barcelony? W sobotę rano planuję być na stacji Riudellots. Budynek na zdjęciach wygląda trochę zaniedbany. Ktoś pisał wcześniej, że są tam automaty biletowe. Czy ta informacja jest dalej aktualna?
Jak coś przygotuje sobie kartkę po hiszpańsku i katalońsku z wydrukowanym pociągiem Regional który mnie interesuje, godziną, trasą (Riudellots - Barcelona-Sants) i może nie będzie dramatu ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 05 Kwi 2013 10:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
KrzysiekWRC napisał(a):
Hej!

Podróżował ktoś w ostatnim czasie koleją RENFE z Riudellots do Barcelony? W sobotę rano planuję być na stacji Riudellots. Budynek na zdjęciach wygląda trochę zaniedbany. Ktoś pisał wcześniej, że są tam automaty biletowe. Czy ta informacja jest dalej aktualna?
Jak coś przygotuje sobie kartkę po hiszpańsku i katalońsku z wydrukowanym pociągiem Regional który mnie interesuje, godziną, trasą (Riudellots - Barcelona-Sants) i może nie będzie dramatu ;)

nikt nic nie powie? Mam podobny problem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 05 Kwi 2013 14:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Blackall napisał(a):
KrzysiekWRC napisał(a):
Hej!

Podróżował ktoś w ostatnim czasie koleją RENFE z Riudellots do Barcelony? W sobotę rano planuję być na stacji Riudellots. Budynek na zdjęciach wygląda trochę zaniedbany. Ktoś pisał wcześniej, że są tam automaty biletowe. Czy ta informacja jest dalej aktualna?
Jak coś przygotuje sobie kartkę po hiszpańsku i katalońsku z wydrukowanym pociągiem Regional który mnie interesuje, godziną, trasą (Riudellots - Barcelona-Sants) i może nie będzie dramatu ;)

nikt nic nie powie? Mam podobny problem :)

jak nie ma automatu to kupisz sobie w pociągu czy w kasie.
po za tym, to jedyne co trzeba napisać(jeśli w ogóle) to dokąd chcesz jechać bo bilety są ważne parę godzin od zakupu a nie na konkretny pociąg.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 06 Kwi 2013 12:59 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Sam nie bylem, zgadzam sie z idea postu namteHa,
(z wyjatkiem tego ze nie kazdy bilet jest wazny na kazdy pociag, np Regional a Catalunya EXpres )
jednak intuicja K.wro i B-a dobrze swedzi
Jak mozna przeczytac na http://ca.wikipedia.org/wiki/Estaci%C3%B3_de_Riudellots , budynek stacyjki byl zamkniety/demolowany, nie wiem na ile plany remontu zostaly wprowadzone w zycie ,
moze seenbysoho z kolega widzieli ?
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 06 Kwi 2013 19:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Abcn napisał(a):
... (z wyjatkiem tego ze nie kazdy bilet jest wazny na kazdy pociag, np Regional a Catalunya EXpres ) ...

naturalnie!
chodziło mi konkretnie o ten pociąg (nie wiem czy na tamtej stacji CatEx staje) a jeździ on co 2 godziny więc jak się kupi i jakimś cudem nie zdąży to za 2 godziny jest następny
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 09 Kwi 2013 08:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Cze 2012
Posty: 60
Właśnie wróciłem z Girony/Riudellots/Barcelony więc mam najświeższe info.
Budynek w Riudellots zamknięty - część wejsć na łańcuchy i kłódki, część w ogóle zamurowana. Nie ma żadnych automatów na bilety. Wsiada się do pociągu i czeka aż podejdzie konduktor (a podszedł po dobrych 30minutach podróży) więc np. gość jadący 2 stacje przejechał za darmo. Bilet kupuje sie na słowo, czyli mówisz na jakiej stacji wsiadłeś i dokąd chcesz jechać.
Jeśli chodzi o powrót to na dworcu Sants jest sporo automatów Renfe jedak trzeba patrzeć który sprzedaje bilety na pociągi Regional (niektóre tylko na Ave czy inne ekspresy). Bilet powrotny na Regional można kupic tylko jeśli wraca sie tego samego bądź następnego dnia - tak powiedział mi konduktor i tak samo sprawdziłem z ciekawości w automacie na Sants. Do tego spradziłem jeszcze, że w przypadku biletu powrotnego nic nie zaoszczędzimy - jednostronny 7,20E a powrotny 14,40E.
Jak coś to pytajcie, odpowiem co będę wiedział :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 13 Kwi 2013 23:10 

Rejestracja: 05 Sty 2013
Posty: 16
Czy jeśli ląduję jutro w Gironie o północy, to na lotnisku będzie jeszcze czynna kasa biletowa na autobus do Estacio Nord, czy lepiej kupić bilety przez internet?

Czy jest taka możliwość, że w autobusie zabraknie miejsc dla wszystkich? To ostatnie połączenie. Jeśli będzie leciało 150 osób, to jeden autobus może ich nie pomieścić ;)
_________________
Włochy - zapraszam na moją stronę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 17 Kwi 2013 15:02 

Rejestracja: 17 Kwi 2013
Posty: 1
Witam serdecznie, to mój pierwszy post.
Szukam transportu z Girona- Barcelona na 21.05 godzina ~13:20 oraz Barcelona- Girona na 25.05 ~ 03:00.
Zdążyłem sie zorientowac, ze jezdza busy, ale za nic w Swiecie nie mogę się zorientować gdzie się zatrzymują, skąd dokąd dokładnie jadą i czy jakiś bus pojedzie między 01:00-03:00 do Girony? BarcelonaBus.com niewiele mi daje, to będzie moja pierwsza " budżetowa " podróż więc wybaczcie te mogłoby się wydawać banalne pytania.
Dodam, że lecę przez Ryanair.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 17 Kwi 2013 15:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Hubii napisał(a):
Witam serdecznie, to mój pierwszy post.
Szukam transportu z Girona- Barcelona na 21.05 godzina ~13:20 oraz Barcelona- Girona na 25.05 ~ 03:00.
Zdążyłem sie zorientowac, ze jezdza busy, ale za nic w Swiecie nie mogę się zorientować gdzie się zatrzymują, skąd dokąd dokładnie jadą i czy jakiś bus pojedzie między 01:00-03:00 do Girony? BarcelonaBus.com niewiele mi daje, to będzie moja pierwsza " budżetowa " podróż więc wybaczcie te mogłoby się wydawać banalne pytania.
Dodam, że lecę przez Ryanair.

na forum pewnie ten link przewinął się z milion razy http://www.sagales.com/index.php?secc=l ... terurbanes

tam wszystko jest. skąd, dokąd i za ile.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 17 Kwi 2013 16:42 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Hubii napisał(a):
Witam serdecznie, to mój pierwszy post.
Szukam transportu z Girona- Barcelona na 21.05 godzina ~13:20 oraz Barcelona- Girona na 25.05 ~ 03:00.
Zdążyłem sie zorientowac, ze jezdza busy, ale za nic w Swiecie nie mogę się zorientować gdzie się zatrzymują, skąd dokąd dokładnie jadą i czy jakiś bus pojedzie między 01:00-03:00 do Girony? BarcelonaBus.com niewiele mi daje, to będzie moja pierwsza " budżetowa " podróż więc wybaczcie te mogłoby się wydawać banalne pytania.
Dodam, że lecę przez Ryanair.
witam na forum,
Dodam do namteHa ze w pierwszym poscie watku jest zbierana info, pisz jesli masz szczegolowe pytanie (tzn co do jakiego brakujacego szczegolu)
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 22 Kwi 2013 21:53 

Rejestracja: 30 Sty 2012
Posty: 21
Wiecie może, jaka jest trasa autobusów z lotniska w Gironie do Barcelony? Mam zamiar zatrzymać się w Sabadell i zastanawiam, się, czy jest jakaś opcja, że jest jakiś transport z lotniska przez Sabadell. Powrót mam zaplanowany samolotem o 6 rano i zastanawiam się, czy będzie trzeba nocować na lotnisku, czy da się tam rano jakoś sensownie dojechać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 22 Kwi 2013 22:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
autobus barcelona-lotniska girona nigdzie się nie zatrzymuje po drodze

jedyne(chyba) co Ci pozostaje to albo pojechać do bcn i potem np pociągiem FGC do sabadell,
albo najpierw do girony busem, potem pociągiem do granollers i stamtąd do sabadell(pewnie jakimś autobusem)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 22 Kwi 2013 22:06 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
pi.memphis napisał(a):
Wiecie może, jaka jest trasa autobusów z lotniska w Gironie do Barcelony? Mam zamiar zatrzymać się w Sabadell i zastanawiam, się, czy jest jakaś opcja, że jest jakiś transport z lotniska przez Sabadell.

z lotniska /pomijamy taxi/ na pewno nie - Sagales jedzie bezposrednio na Barcelona Nord jw nH i w pierwszym poscie.
*nie wiem czy shuttledirect (itp półbezpośrednie) rozwozi do Sabadell ?
Spróbuj wyszukiwarki połączeń trans.publ. (po kataluńsku) http://www20.gencat.cat/portal/site/mobilitat **
ale jak nH , pewnie trzeba przez Bar-nę
z B. (i okolic) jeżdzi też renfe (rodalies) , jeśli godzina przylotu Ci pozwoli
Cytuj:
Powrót mam zaplanowany samolotem o 6 rano i zastanawiam się, czy będzie trzeba nocować na lotnisku, czy da się tam rano jakoś sensownie dojechać.
na Sagales trzeba dojechać ** nitbusem
*nie wiem czy shuttledirect itp dowozi z Sabadell ??
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 228 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group