Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 228 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 05 Lis 2014 23:47 

Rejestracja: 05 Lis 2014
Posty: 1
witajcie,
chcę lecieć w grudniu z Wrocławia do Girony, ląduję ok. 23.30,
czy jest szansa na pociąg nocny do Madrytu?

Na stronie Renfe widzę dopiero o 6:46 z Girony, ale może coś przeoczyłam?
Patrzyłam też na przesiadkę z Barcelony, ale dopiero o 5:50 jedzie w kierunku Madrytu.

Może znacie jakieś inne możliwości? Może jakiś autokar?
Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
#142 PostWysłany: 06 Lis 2014 00:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
no jeśli lądujesz o 23:30 a estrella z Barcelony odjeżdża godzinę przed to jeśli nie pomykasz z V=c to może być problem ze wsiądnięciem do tego pociągu.
najtańsze z pociągów co jest na tej trasie to właśnie estrella, natomiast autokary (alsa) mają teraz promocje i być może będzie to jeszcze taniej.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 06 Lis 2014 00:28 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
wro-12 napisał(a):
witajcie,
chcę lecieć w grudniu z Wrocławia do Girony, ląduję ok. 23.30,
czy jest szansa na pociąg nocny do Madrytu?

Na stronie Renfe widzę dopiero o 6:46 z Girony, ale może coś przeoczyłam?
Patrzyłam też na przesiadkę z Barcelony, ale dopiero o 5:50 jedzie w kierunku Madrytu.

Może znacie jakieś inne możliwości? Może jakiś autokar?
Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi.

Teoretycznie jeśli pojedziesz autokarem o 23:30 z GRO do Barcelony, być może zdążysz na Alsa z Est. Nord o 01:00 , ale jest tu dużo ale... bilet Alsa kupić wczesniej przez internet , liczyć na brak opóźnień lotu i sagalesa.
Bezpieczniej chyba wybrać połączenie w dzień i ew.przeczekać noc na lotnisku. Nie wiem czy są jakieś połączenia z Girony , raczej trzeba przez Barcelonę, nawet blablacar
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 03 Sty 2015 22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1689
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Podepnę się tutaj z moim pytaniem.
Niestety FR się uwziął na 23:30 co jest dla nas dramatyczną godziną. Lecimy dużą ekipą - 6 dorosłych, 3 dzieci i niemowlę. Wstępnie pomysł był taki, żeby w GRO pożyczyć 2 auta i jechać na 4 dni do Barcelony, ale z uwagi na godzinę przylotu myślę, że to kiepski pomysł. Mamy jakieś rozsądne alternatywy? 10 biletów na autobus to sporo kasy - wiadomo, taniej wyjdzie wypożyczalnia. Ale bardziej obawiamy się nocnego tłuczenia do centrum, co zatem robić:
- szukać noclegu o północy w GRO dla 10 osób?
- brać auto i jechać nad morze (Lloret albo coś) i tam nocleg o 1:00 do rana
- brać auto i tłuc się do BCN
- jechać autokarem do BCN i tam hotel?
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 04 Sty 2015 01:46 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Tak na gorąco / szybko, może kontekst będzie nieco szerszy

- szukać noclegu o północy w GRO dla 10 osób?
Jest hotel kilkaset metrów od terminalu, nie najtańszy, ale najprostsze wyjście
Jest też chyba o polnocy ostatni autobus do miasta Girony, gdzie będziecie mieli większy wybór noclegu ( j.n. warto zobaczyć to miasto!)

- brać auto i jechać nad morze (Lloret albo coś) i tam nocleg o 1:00 do rana
Może morze rozmyje efekty nocy (żartuję, to Wasz wybór, ale jak niżej...)
- brać auto i tłuc się do BCN
To jest chyba to co Wam sie nie podoba, weźcie też pod uwagę koszty parkowania

- jechać autokarem do BCN i tam hotel?
DZieci do lat 4 ( +- ) , jeśli takowe macie , nie płacą
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 04 Sty 2015 02:28 

Rejestracja: 09 Kwi 2014
Posty: 753
Loty: 64
Kilometry: 111 587
niebieski
Najlepsza opcja moim zdaniem bedzie transport do Girony i tam gdzies tani , nocleg nastepnie autobusem do Barcelony. Transport do Girony z lotniska albo poprzez resorthopa(szukaj wtedy 15% rabatu bo zawsze gdzies jest kod) albo jak Was tyle to jakas taksowka wielka, na kilka osob moze wyjdzie porownywalnie. Zawsze po przyjezdzie do Girony, mozna sie przejsc jeszcze i troche miasta zobaczyc. Z Llloret de Mar jest transport do Barcelony najpierw autobus do Blanes, następnie pociag, więc chyba jeśli z bagażami to bezposrednio autobusem lub pociągiem z Girony.

Opcja z samochodem chyba najgorsza, szukanie miejsca parkingowego w Barcelonie plus koszty parkowania to strata czasu i pieniędzy. Dodatkowo wszędzie złodzieje, którzy mogą zobaczyć ze turyści zajechali samochodem(wiele historii o podobnych sprawach na forum).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 04 Sty 2015 14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1689
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Kurcze, no to klops jak widzę, bo już wczoraj w sumie zdecydowaliśmy się na opcję samochodową i przemęczenie się, ale widzę że Barcelona równie przyjazna jak Rzym...
No dobra, w takim razie przerabiamy koncepcję i raczej transport publiczny, muszę to omówić jeszcze z resztą rodziny. Ma to zaletę, że nie musimy targać fotelików samochodowych ze sobą.

Braliśmy też pod uwagę opcję KTW-BCN W6, ale przy takiej bandzie jak my to cenowo wyjdzie kosmiczna różnica na samych biletach (jakieś 1500 vs 3000 zł no i ten śmieszny mały podręczny...).
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 14 Sty 2015 02:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
czy ktoś przypadkiem ma może na dysku LETNI rozkład Girona Busa [BCN Nord <-> Girona Airport] ?

na internetach jest tylko biezący, zimowy
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 11 Mar 2015 09:14 

Rejestracja: 20 Paź 2014
Posty: 55
Loty: 163
Kilometry: 293 546
Hej :)
12.04 będziemy wracać z lotniska Girona do Poznania (4 osoby) - wylot jest o 21:00, a według rozkładu dostępnego na stronie Sagales (http://www.sagales.com/pubdocs/4470_aeroport-girona-costa-brava---barcelona-%28estacio-nord%29-2015-02-23-%28604%29.pdf) ostatni autobus z Barcelony na lotnisko jest o 16... myślicie, że warto kombinować jakiś inny transport, trochę później? Macie coś wypróbowanego? Będziemy w Barcelonie tylko 2,5 dnia i w sumie każda minuta jest cenna ;) z góry dzięki za porady :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 11 Mar 2015 10:20 

Rejestracja: 29 Mar 2011
Posty: 254
Loty: 10
Kilometry: 28 060
niebieski
No ja to z ekipą 5osób -wzielismy wypożyczylismy samochód no i apartament na Airbnb (z parkingiem) i było super. Ewentualnie szukać czegoś z parkingiem. No polecam takie rozwiązanie.

ps. na ryanair przykładowy wynajem 15-19.04 Samochodzik z Firefly (127pln)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 11 Mar 2015 12:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@kaziuta, możesz pojechać pociągiem do girony (~8 euro)
i potem autobusem na lotnisko (~2,5 euro)

pociąg :arrow: http://rodalies.gencat.cat/es/horaris// ... alies=true

autobus :arrow: http://www.sagales.com/pubdocs/4472_aer ... -23-(estiu)-(607).pdf
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 11 Mar 2015 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
można też zaszaleć i karnąć się na trasie BCN-Girona hiszpańskim teżewe! jakieś 15 euro OW jeśli dobrze pamiętam

inne pytanie:

jak oceniacie moje szanse na to, żeby, wyjeżdżając z Bcna Nord o 16.30 SPÓŹNIĆ się na samolot startujący z Żirona Interneszynal o 18.25?
Ja oceniam je nisko, ale może ktoś ma odmienne zdanie w tej sprawie [albo po prostu większe doświadczenia z tym nieszczęsnym lotniskiem]

z moich doświadczeń wynika że z reguły 70-75 minut wystarcza na dojazd , ale głównie tyczy się to trasy w odwrotnym kierunku, tzn Lotnisko -> Bcna Nord, w przeciwnym kierunku nigdy nie musiałem mierzyć więc też nie zwracałem uwagi

Rzecz działaby się 1 kwietnia - nie wiem czy to coś zmienia, ale moim zdaniem działa na moją korzyść, jako że moje doświadczenie mówi, że Hiszpanie często gęsto wyjeżdżają na Wielkanoc sporo wcześniej i w ostatnich dniach ją poprzedzających wielkiego ruchu nie ma
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 11 Mar 2015 21:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
koneserzy żab mogą tłumnie zjechać
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 11 Mar 2015 22:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
namteH napisał(a):
koneserzy żab mogą tłumnie zjechać



panie, to nie twierdza szyfrów, nie trzeba 'kodować'! pisz więc pan zrozumiale
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 11 Mar 2015 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
rw30 napisał(a):
namteH napisał(a):
koneserzy żab mogą tłumnie zjechać

panie, to nie twierdza szyfrów, nie trzeba 'kodować'! pisz więc pan zrozumiale

w sierpniu ubiegłego roku ponoć N-II była dość bardzo oblegana przez Francuzów, więc przypuszczam że na Wielkanoc też się będą zjeżdżać i nie tylko do Bcn i bardziej na południe ale także na Costa Brava.

tak w ogóle to wątpię by to miało przeszkodzić w dojeździe na lotnisko no ale wyobraź sobie choć jeden wypadek na trasie...

no i zawsze możesz regionalnym do Riudellots i potem z buta 4,5 km, co to dla Ciebie?! :mrgreen:
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 11 Mar 2015 22:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
myślałem że z Francji do Barcelony to odwrotny kierunek niż z Barcelony do Girony i poza tym że 1 kwietnia to nie sierpień - ale zawsze jest szansa że mogę się mylić :mrgreen:
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 11 Mar 2015 22:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
właśnie dlatego dodałem, że nie chodzi mi o przyjezdnych do bcn tylko także tych co będą się poruszać po regionie...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 13 Mar 2015 13:54 

Rejestracja: 20 Paź 2014
Posty: 55
Loty: 163
Kilometry: 293 546
rw30 napisał(a):
namteH napisał(a):
@kaziuta, możesz pojechać pociągiem do girony (~8 euro)
i potem autobusem na lotnisko (~2,5 euro)

pociąg :arrow: http://rodalies.gencat.cat/es/horaris// ... alies=true

autobus :arrow: http://www.sagales.com/pubdocs/4472_aer ... -23-(estiu)-(607).pdf



można też zaszaleć i karnąć się na trasie BCN-Girona hiszpańskim teżewe! jakieś 15 euro OW jeśli dobrze pamiętam



dzięki za podpowiedzi ;) chyba nie będziemy ryzykować z opcją pociąg + autobus, bo jak coś się "posypie", to będzie stresior :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 10 Maj 2015 19:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
ktos mi powie jak na nowej stronce sagales znalezc rozklad Girona Airport<-> Barcelona ?

edit: to linia 604, ale ciężko to znaleźć, bo wyszukiwarka jest skopana


ale
rozklad jest tylko do 30.06 :(
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 18 Maj 2015 19:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
Czy ktoś kupował bilety online? Zastanawia mnie to, czy jeśli nie zdążę na wybraną godzinę autobusu (przylatuję do Girony o 16:20, a najbliższy autobus do Barcelony jest o 16:45) to czy mój bilet nadal będzie ważny jeśli pojadę kolejnym? Wiem, że bilety można kupić na lotnisku ale wolałabym mieć to już z głowy ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 228 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group