Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 92 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 02 Wrz 2016 16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
W Cicar wystarczy gotówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#62 PostWysłany: 05 Wrz 2016 10:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 329
Loty: 56
Kilometry: 155 526
niebieski
Cherry_Muffin napisał(a):
Czy ktoś orientuje się jak wygląda wypożyczanie aut na Fuercie?

Lecimy z mężem w tym miesiącu. Chcielibyśmy wypożyczyć auto. Problem polega na tym, że mąż nie ma karty kredytowej i nie zdąży jej wyrobić. Ja natomiast nie mam prawa jazdy, ale mam kartę kredytową.
Jest szansa na wynajęcie auta w takiej sytuacji? Możemy wynająć auto na mnie, jeśli nie mam prawka?

W Autoreisen wystarczy debetówka, a w Cicar jak kolega wyżej pisze nawet gotówka, porównaj ceny która taniej wyjdzie w Twoim terminie obie wypożyczalnie są "bezproblemowe" polecam.


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 17 Lis 2021 11:07, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 06 Wrz 2016 10:30 

Rejestracja: 09 Kwi 2013
Posty: 45
A czy ktoś wie, czy można dojechać komunikacją miejską do El Cotillo i o której odjeżdża ostatni autobus. ?
_________________
INDONEZJA: http://www.youtube.com/watch?v=Fb_3NVSmG1A
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 06 Wrz 2016 11:12 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2157
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
Dojedziesz na pewno przez Puerto del Rosario i Corralejo a czy bezpośrednio coś jest z Puerto del Rosario to nie wiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 06 Wrz 2016 19:48 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
Wg ulotki którą dostałam kilka tygodni temu na lotnisku, ostatni autobus z Puerto del Rosario do El Cotillo jest o 19:00.

Do Puerto del Rosario z lotniska jest sporo połączeń.

Data wydania ulotki to luty 2015.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 08 Paź 2020 19:14 

Rejestracja: 03 Lip 2018
Posty: 271
Loty: 55
Kilometry: 102 698
Strefa z poidełkiem w dzisiejszych czasach niedostępna.
Jak bierzecie wodę z automatu, to lepiej płacić odliczonymi, bo mi z 5€ wydało zbyt mało, po terapii wstrząsowej wydało jeszcze trochę, ale i tak byłem stratny. Widziałem oburzenie wśród ludzi wokół.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 26 Lis 2020 10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2132
platynowy
Nie zaszkodzi w tym temacie link do strony komunikacji autobusowej na Fuercie:

https://tiadhe.com/en/home/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 17 Lip 2021 10:57 

Rejestracja: 02 Paź 2017
Posty: 14
Ma ktoś jakieś aktualne informacje jak wygląda obecnie komunikacja miejska? Mam przylot o 21 i się zastanawiam czy cokolwiek będzie jeszcze jeździło
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 17 Lip 2021 16:55 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 228
niebieski
Wróciłem przedwczoraj. Komunikacja kursuje normalnie wg rozkładu. Firma organizująca transfer między lotniskiem FUE, a dowolnym miejscem na wyspie, także.
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.
 
      
#70 PostWysłany: 02 Lis 2021 21:55 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
Jak wygląda kwestia transferu (zbiorowego) z lotniska na południe wyspy? Wystarczy to ogarnąć z biegu po wylądowaniu w jakimś "okienku" na lotnisku, czy lepiej zrobić rezerwację z wyprzedzeniem via net przez hoppa czy tym podobne serwisy? Co wychodzi lepiej cenowo?

Dodam, że przylot jest o zwykłej porze koło 13, ale akurat rozmija się z autobusem publicznym, który rzadko jedzie w tamtym kierunku przez lotnisko.
Góra
 Profil Relacje PM off
MTalma lubi ten post.
 
      
#71 PostWysłany: 11 Lis 2021 18:09 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
Hej czy ktoś z was ostatnio kupowal transfer z lotniska do El Cotillo ? Jeśli tak to gdzie ? Wydaje mi się ze taksówka byłaby bardzo droga a autobusowy rozkład jest słaby, mamy ze sobą infanta to by się przydał transfer bezpośrednio z lotniska do el cotillo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 15 Lis 2021 00:28 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
@michcioj:
odpowiem po części także na swój wcześniejszy post: autobusy publiczne jeżdżą wolno i w zależności od kierunku z mniejszą lub trochę większą częstotliwością - poza przystankiem początkowym ciężko też dokładnie określić godzinę odjazdu, bo rozkłady pokazują tylko godzinę wyjazdu, do tego dalsze kursy są często opóźnione.

Jeśli chodzi o rezerwację transferu: ostatecznie skorzystałem z CanaryShuttle (https://www.canaryshuttle.com/en/home) - cena transferu na południe do Morro Jable była nawet ciut niższa niż cena biletu na autobus publiczny, płatność z wyprzedzeniem (możliwość odwołania z refundem do 24 h, z refundem 50% do 12 h), na miejscu pracownik kieruje do właściwego autobusu i w zależności od pory dnia i kierunku trzeba poczekać na odjazd; w moim przypadku ponad godzinę, ale część autobusów odjeżdżała szybciej. Gdybyś rezerwował spowrotem z hotelu / apartamentu na lotnisko to KONIECZNIE min. 4 dni przed - później ich system nie pozwala na automatyczną rezerwacją, a po kontakcie mailowym na 2 dni przed datą podróży odpowiedzieli (bardzo szybko), że nie ma już miejsc na interesujący mnie termin i mogą tylko zaoferować transfer prywatny (drogi!). Na szczęście udało mi się ogarnąć powrót autobusem publicznym, tyle że z przesiadką w stolicy (która jest blisko lotniska, ok. 15 min autobusem).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#73 PostWysłany: 16 Lis 2021 23:38 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
@michcioj Czy chce Ci się naprawdę brać transfer? W Cicar ceny są bardzo niskie, zasady też najbardziej liberalne (dostałem z pełnym bakiem, oddałem z pustym, dostałem pomarańczowy czyściuteńki, oddałem szary). Żal nie brać, a auto i tak przyda się by zwiedzić wyspę.
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
#74 PostWysłany: 16 Lis 2021 23:42 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
ume napisał(a):
...W Cicar ceny są bardzo niskie, ....



Dasz przykład obecnie "bardzo niskiej ceny" :roll: tj czy zaglądałeś ostatnio np na stronę Cicar?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#75 PostWysłany: 17 Lis 2021 00:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@ume Nie wiem kiedy ostatnio byłeś na kanarach, ale w branży rent a car od jakiegoś czasu ceny to jest horror, w cicar szczególnie 8-)
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#76 PostWysłany: 17 Lis 2021 00:06 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Co do autobusów to ja mam odmienne zdanie - jeździły na północy w ostatni weekend punktualnie. :)
Z lotniska jadą do Puerto del Rosario na dworzec i tam można przesiąść się na inne trasy np. do Corralejo i El Cotillo na północy. Rozkłady które są na stronie przewoźnika są aktualne. To prawda, że są tam podane tylko czasy odjazdów ze stacji krańcowych, ale apka Rome2Rio w miarę dokładnie liczy czasy odjazdów z innych większych miejscowości na trasie.
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#77 PostWysłany: 17 Lis 2021 00:12 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
nick napisał(a):
@ume Nie wiem kiedy ostatnio byłeś na kanarach, ale w branży rent a car od jakiegoś czasu ceny to jest horror, w cicar szczególnie 8-)

I tylko dlatego @ume ten temat i inne o transporcie zbiorowym na innych Canary Islands "wróciły do żywych"

Czy mamy powód by tu i tam pisać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 17 Lis 2021 09:50 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
nick napisał(a):
@ume Nie wiem kiedy ostatnio byłeś na kanarach, ale w branży rent a car od jakiegoś czasu ceny to jest horror, w cicar szczególnie 8-)

dg72 napisał(a):
ume napisał(a):
...W Cicar ceny są bardzo niskie, ....



Dasz przykład obecnie "bardzo niskiej ceny" :roll: tj czy zaglądałeś ostatnio np na stronę Cicar?

Tak, przed chwilą. Na tydzień z wzięciem i zwrotem na FUE ceny od 151,42€, czyli od 21,63€ doba. Od początku pandemii nie byłem na Kanarach, ale taka cena nie zakrawa mi na horror. IMHO fakt, że mają punkt na lotnisku to przewaga względem wynajmu z hoteli i realna alternatywa dla shuttle busów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 17 Lis 2021 10:39 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Było po ok 50 euro tydzień, normalna cena wypożyczenia to ok 100 euro.
A teraz 250-450 euro tydzień najtańsze klasy pojazdów, tyle z mojej strony EOT @ume
Szczegóły w tematach o wypożyczaniu aut na Canary Islands 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#80 PostWysłany: 17 Lis 2021 20:54 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
Hej skończyło się na tym ze pojechaliśmy do el cotillo zwykłym autobusem z przesiadkami w peurto de rosario i corallejo.. Transfer był wyprzedany zreszta nie było jasne na stronie co z bagażami dodatkowymi i wózkami dla infantow, o samochodzie nie myśleliśmy bo wyspe już wcześniej zwiedziliśmy. Koszt autobusu to 1,4 euro plus 2,9 euro plus 3,1 euro. Infanci nie płaca :-).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 92 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group