Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 442 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Dortmund
#81 PostWysłany: 04 Gru 2012 14:47 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 286
Witam, w najblizszą sobotę wraz z grupą przyjaciół wybieramy sie poranym lotem z Wrocławia do Dortmundu o 6 05. Powrót zaplanowany jest na 19 20 do Poznania (taki jednodniowy wypad głównie na jarmark świąteczny). Powiedzcie proszę ile mniej więcej czasu powinna trwać podróż z lotniska do centrum miasta i o której najbezpieczniej będzie zwinąć się z Dortmundu przed wieczornym lotem by wyrobić sie idealnie w ramach czasowych? Może ktoś się orientuje, o ktorej zaczyna sie cos dziać w rynku z racji zbliżających się świąt tzn: o ktorej godzinie można poczuć klimat Bożonarodzeniowy przemierzając stragany? I ostatnie pytanie: jakie atrakcje polecilibyście by zająć czas z rana? Chodzi mi o jakieś muzeum warte zobaczenia typu drezdeńskiego Zwinger, może park czy starówka, a może restauracja w oryginalnej oprawie? Czekam na wasze odpowiedzi i pozdrawiam.
_________________
Image
http://mydlo.fotolog.pl/ - zdjęcia w podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute
Wyjazd na Maderę za 1626 PLN. Loty (dla wszystkich) z Warszawy i 4 noce w 4* hotelu Wyjazd na Maderę za 1626 PLN. Loty (dla wszystkich) z Warszawy i 4 noce w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Dortmund
#82 PostWysłany: 04 Gru 2012 15:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2010
Posty: 112
Czasy przejazdów podał już orfik11. My byliśmy w sobotę 01.12 - droga z lotniska na Hbf zajęła nam ok 50 min. Powrót z Stadgarten (zaraz obok Hansaplatz z choinką i starganami) ok. 40. Z tego co zaobserwowaliśmy to U47 jedzie w kierunku Aplerbeck co ~10 min, a 440 co ~20 min, czasy przejazdu U47 ~25 min i 440 ~10 min. Wychodzi, że w wersji najbardziej pesymistycznej starczy 65 min (10 min czekania na U47, 25 min jazdy U47, 20 min czekania na 440 i 10 min jazdy 440). Choinka robi wrażenie, choć nie widzeliśmy jej po zmroku.
_________________
Image
o naszych wyjazdach - Pacynkowe podróże
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Odp: Dortmund
#83 PostWysłany: 05 Gru 2012 22:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2012
Posty: 547
Loty: 4
Kilometry: 4 702
niebieski
Ja po swoim dzisiejszym pobycie w Dortmundzie moge tylko potwierdzic ze komunikacja miejska jest doskonale zoorganizowana. Jadac 440 z lotniska czekalismy max 2-3 minuty na u47 w druga strone bylo bardziej z emocjami bo po przyjezdzie autobus 440 stal na przystanku ale mimo ze nikt nie kupowal biletow to odnioslem wrazenie jakby czekal na ludzi z u47. Dortmund polecam wszystkim a w szczegolnosci osobom malo rozgarnietym takim jak ja :-P

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#84 PostWysłany: 06 Gru 2012 16:55 

Rejestracja: 19 Lip 2012
Posty: 1
Witam, w sobotę rano wybieram się z Katowic na mecz do Dortmundu. Przestudiowałem wszystkie możliwe środki dotarcia z lotniska do centrum i na powrót, ale przy tej okazji chciałbym się upewnić jak to jest z darmowymi przejazdami, bo będę miał bilet na mecz w ręku.

1. Podróż do dworca głównego autobusem "Airport Express" - wiadomo, kurs sprzed lotniska, płatne 6,5 euro, czas 25 min i bilet na BvB nic mi nie da.
2. Spacer do stacji Holzwickede i stamtąd za 4,7 euro pociąg do dworca ( po drodze Signal Iduna). Czy do tego pociągu muszę kupować bilet przejazdu, jeśli w dniu meczu wsiądę z biletem na mecz?
3. Autobusem spod lotniska linią 440 ( i znowu moje pytanie czy mając bilet na BvB muszę kupować bilet na autobus?) a potem linią metra U47 (tutaj wiadomo, że nie trzeba biletu)

Będę wdzięczny za odpowiedź :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odp: Dortmund
#85 PostWysłany: 06 Gru 2012 18:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2011
Posty: 1175
Zbanowany
niebieski
yoshi napisał(a):
Ja po swoim dzisiejszym pobycie w Dortmundzie moge tylko potwierdzic ze komunikacja miejska jest doskonale zoorganizowana. Jadac 440 z lotniska czekalismy max 2-3 minuty na u47 w druga strone bylo bardziej z emocjami bo po przyjezdzie autobus 440 stal na przystanku ale mimo ze nikt nie kupowal biletow to odnioslem wrazenie jakby czekal na ludzi z u47. Dortmund polecam wszystkim a w szczegolnosci osobom malo rozgarnietym takim jak ja :-P

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk

co od komunikacji to bywa różnie wspomniany przez Ciebie u47 spóźnił sie i skutkiem tego na lotnisku byliśmy o 11:46 zamiast 11:25 - pani na lotnisku powiedziała "geschlossen " i tyle . Przed nami stanęła wizja nocki na lotnisku lub stop z Dortmundu - na szczęście trochę przepychania i zdążyliśmy do samolotu :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#86 PostWysłany: 07 Gru 2012 13:33 

Rejestracja: 03 Kwi 2012
Posty: 29
Witam, poniżej zdjęcie, czy chcąc kupić bilet za 2,40 90cio minutowy wybieramy na automacie pierwszy od lewej w drugim rzędzie EinzelTicket A ERW ??

Image
Zdjęcie pożyczone z innego forum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#87 PostWysłany: 07 Gru 2012 14:21 

Rejestracja: 24 Sty 2012
Posty: 144
Czy bilet całodobowy za 5,70 EUR obejmuje przejazdy pociągiem eurobahn (erb)? ze stacji Holzwickede do Dortmund Hbf jedzie tylko 19 minut, więc byłaby to szybka opcja dostania się do centrum bez niepotrzebnych przesiadek.

Wybieramy się z kolegą na mecz jutro, ale niestety bilety na mecz odbierzemy dopiero przed meczem, więc do tej pory musimy sobie sami radzić, a bilety całodniowe byłyby dobrą opcją :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#88 PostWysłany: 07 Gru 2012 16:51 

Rejestracja: 21 Mar 2011
Posty: 72
alberthus napisał(a):
Czy bilet całodobowy za 5,70 EUR obejmuje przejazdy pociągiem eurobahn (erb)? ze stacji Holzwickede do Dortmund Hbf jedzie tylko 19 minut, więc byłaby to szybka opcja dostania się do centrum bez niepotrzebnych przesiadek.

Wybieramy się z kolegą na mecz jutro, ale niestety bilety na mecz odbierzemy dopiero przed meczem, więc do tej pory musimy sobie sami radzić, a bilety całodniowe byłyby dobrą opcją :)



też jedziemy na ten mecz :)
będzie nas 10 osób

Czy nie wystarczy kupić bilet tylko na stadion?
Na powrotny będzie już obowiązywał bilet na mecz (z biletem na mecz transport jest bezpłatny)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#89 PostWysłany: 08 Gru 2012 23:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sty 2012
Posty: 203
niebieski
Hej,

w sobotę lecę do Dortmundu z Łodzi, w której planowo mam być na dworcu Łódź Kaliska o godz. 9, a bus 65 jedzie dopiero o 9:45, a odlot mam 10:20 :) dlatego będę brał taxi chyba, że znacie inne rozwiązanie?

Zakładając, że zdążę i wyląduję w Dortmundzie (jadę z myślą o Jarmarku bo do Primarku już raczej nie ma się co pchać przed świętami :) ) wsiadam w bus 440 i jadę do przystanku ALPERBECK i potem przesiadam się w U47 tylko powiedzcie, na której stacji najlepiej wysiąść??

- Stadtgarten

- Kampstraße

któreś z tych dwóch stacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#90 PostWysłany: 08 Gru 2012 23:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 69
seelk napisał(a):
Hej,

w sobotę lecę do Dortmundu z Łodzi, w której planowo mam być na dworcu Łódź Kaliska o godz. 9, a bus 65 jedzie dopiero o 9:45, a odlot mam 10:20 :) dlatego będę brał taxi chyba, że znacie inne rozwiązanie?




Ja ostatnio brałem taxi, pierwsza lepsza obok dworca autobusowego, przejazd około 10 minut, koszt 17 PLN.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#91 PostWysłany: 13 Gru 2012 12:20 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 338
Kilometry: 500 411
Na lotnisku w Łodzi nie jesteśmy przyzwyczajeni do pasażerów, więc proszę nam (łodzianom) wybaczyć. Lotnisko Łódź-Lublinek istnieje po to, żeby było i ładnie wyglądało w folderach, każde lądowanie i start samolotu wprowadza niepotrzebne zamieszanie i psuje ład oraz błogą ciszę naszego lotniska, więc nic dziwnego, że zaraz pojawia się pressing, mobbing, napięcia i ogólnie psują się relacje międzyludzkie pomiędzy pracownikami. W tej stresogennej atmosferze zapominają oni o pasażerach, którzy i tak są na łódzkim lotnisku czynnikiem niepotrzebnym, zbędnym, wiecznie niezadowolonym i przepełnionym postawą roszczeniową.
Góra
 Profil Relacje PM off
MaciekM lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Odp: Dortmund
#92 PostWysłany: 15 Gru 2012 11:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2012
Posty: 547
Loty: 4
Kilometry: 4 702
niebieski
Gilus: Einzelticket wedlug moich informacji to jednorazowy :-) bierz Tag Ticket za 5,70 i mozesz caly dzien jezdzic po dortmundzie. Jezeli lubisz :-)

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#93 PostWysłany: 18 Gru 2012 15:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
Na stronie sklepu z biletami BVB jest informacja, że bilet na mecz gwarantuje w dniu meczu darmowy transport środkami komunikacji obsługiwanymi przez VRR. Jak korzystam z wyszukiwarki VRR to poza autobusami i U-bahnami znajduje mi również inne środki komunikacje takie jak: S-Bahn, RegionBahn i RegionalExpress. Czy ten darmo przejazd obowiązuje na którykolwiek z tych środków transportu. Bo mimo, że wyszukiwarka VRR je znajduje to obawiam się, że mogą być obsługiwane przez innego przewoźnika, a w wyszukiwarce prezentowane dla wygody.

I przy okazji drugie pytanie. Z tego co wyczytałem to bilet całodniowy obowiązuje do godziny 3 w nocy. To samo tyczy się tych darmowych przejazdów z biletem (mecz o 20.30)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#94 PostWysłany: 24 Gru 2012 03:51 

Rejestracja: 24 Kwi 2011
Posty: 94
czy jest może bilet 24h?
Ląduję wieczorem a wylatuję na drugi dzień.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#95 PostWysłany: 25 Gru 2012 13:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2012
Posty: 925
Zbanowany
Nie wiem czy dobrze kombinuje więc proszę o potwierdzenie:

Bilet łączony 440+U47 to 2,40e w jedną stronę czyli w dwie 4,80
Bilet całodniowy https://shop.tsvr.de/vrrshop.aspx 5,70e

Czy ten całodniowy to to samo i mogę na nim jechać najpierw autobusem 440 a następnie U47?

Bo zastanawiam się - gdyby to było to samo to warto może dopłacić 0,9e (kupić od razu przez neta) i ewentualnie później można jeszcze jakimś tramwajem podjechać zobaczyć np wieżę telewizyjną.

Przy okazji - ile się płaci za wjazd na wieżę - 1,5e?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#96 PostWysłany: 29 Gru 2012 00:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2012
Posty: 149
tabo89 napisał(a):
Czy ten całodniowy to to samo i mogę na nim jechać najpierw autobusem 440 a następnie U47?

Wydaje mi się, że tak skoro ww. trasa jest w strefie A.
Ja też się zastanawiam nad tym biletem, od stycznia kosztuje 5,90E ale oszczędza się czas na miejscu.
Gorzej tylko jak lot zostanie odwołany ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#97 PostWysłany: 01 Sty 2013 21:04 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
Pierwszy raz będę teraz w Dortmundzie. Interesuje mnie tylko Primark.
Wiem że mam jechać 440. Najtańsza wersja w dwie strony to bilet dzienny za 5,90?
Gdzie mam wysiąść/na co się przesiąść żeby wyjść obok Primarka?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#98 PostWysłany: 01 Sty 2013 21:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2011
Posty: 1175
Zbanowany
niebieski
najpierw na Alpenbreck i tam przesiadasz się na u 47 i wysiadasz na przystanku na Dworcu Głównym

z tym że możesz być zawiedziony asortymentem jesli byłeś w Primarku w Anglii:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#99 PostWysłany: 01 Sty 2013 21:18 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
I najtaniej wziąć ten dzienny za 5,90?
W pobliżu pewnie znajdzie sie jakiś market/spożywczy gdzie można by zaopatrzyć się w jakieś słodycze etc.?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Odp: Dortmund
#100 PostWysłany: 01 Sty 2013 21:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2012
Posty: 547
Loty: 4
Kilometry: 4 702
niebieski
Najlepiej bo pojedynczy bilet jest za 2,40. Wychodzac z dworca idz w kierunku informacji turystycznej i za nia prosto 300-400 metrow po prawej zobaczysz Primark.

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 442 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group