Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 437 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Dortmund
#61 PostWysłany: 23 Paź 2012 10:09 

niebieski
A między McD a marketem jest bardzo dobry kebab.
 Relacje PM off  

#62 PostWysłany: 29 Paź 2012 00:07 

1. Jak z płatnością kartą w automacie i ew. u kierowcy autobusu?
2. Czy stadion BVB można zwiedzić kiedy nie grają meczu, wybieram się w sobotę 15 grudnia (trochę frajdy dla dziecka)?
 Relacje PM off  

Temat postu: Odp: Dortmund
#63 PostWysłany: 29 Paź 2012 00:28 
Awatar użytkownika

Loty: 4
Kilometry: 4 702
niebieski
Tez mam kilka pytan do obytych w Dortmundzie.
1. Czy realnym jest dostanie i powrot do wychwalanego sklepu Primark w ciagu 5 godzin? Przylatujemy o 7:30 a wylatujemy o 12:40?
2. Jezeli na pierwsze pytanie padla odpowiedz NIE to w takim razie co warto zobaczyc na miejscu w takim przedziale czasu?
3. Czy ktos kojarzy cene tego Kebabu miedzy Liedlem a Mc?

Lecimy 5 grudnia z WRO

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk
 Relacje PM off  

Temat postu: Dortmund
#64 PostWysłany: 29 Paź 2012 08:13 

niebieski
Kebab od 3 euro.
 Relacje PM off  

#65 PostWysłany: 29 Paź 2012 10:01 

hej,

AD 1>
musisz zalozyc okolo 45 min na dojazd do centrum - primark jest w Thier galerie http://maps.google.pl/maps?hl=pl&tab=wl

sprawdzic dojazd mozesz na konkretna godzine tu:
http://www.netzplan-dortmund.de/

generalnei najpierw bus 440, a potem U bahn ( Do Kampstrasse albo Westentor masz najblizej z galerii)
 Relacje PM off  

#66 PostWysłany: 29 Paź 2012 13:02 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Loty: 70
Kilometry: 83 301
Jak wszystko sprawie zorganizujesz (opuszczenie samolotu, wyjście z lotniska, środek lokomocji, określony czas spędzony w Primarku, itp) to w 3 max 3,5 godziny zdążysz!

http://www.fly4free.pl/dortmund-na-mecz ... nodniowke/

Primark jest tutaj: http://goo.gl/maps/s6zur
 Relacje PM off  

#67 PostWysłany: 20 Lis 2012 16:37 

Loty: 215
Kilometry: 233 184
srebrny
Hej.
Istnieje juz watek "Oslo Torp - kilkugodzinny wypad". Moze by stad wyodrebnic watek "Dortmund Holzwickede - kilkugodzinny wypad"?

Wlasnie wrocilem z kilkugodzinnej wycieczki WRO-DTM-WRO i chcialbym podzielic sie kilkoma spostrzezeniami.

Pierwszy raz mi sie zdarzylo zeby lowcosty korzystaly z rekawa na lotnisku. Przy wylocie i przy powrocie na WRO nasz A320 byl podpiety do rekawa. Niby fajny bajer ale przez to tylko jedno wyjscie bylo dostepne i boarding dluzej trwal.

Po drugie. W planach w ogole nie mielismy zwiedzania Dortmundu tylko spacer po okolicy. Z ciekawosci zajrzalem na dworzec i w automacie pakiet czterobiletowy kosztowal 17,30€.

Po trzecie. Kebab o ktorym wspominacie jest czynny w dni robocze od 11:30 wiec nie ma co na niego liczyc jesli bylismy na miejscu kolo 7:20 a przed 12:00 trzeba byc z powrotem na lotnisku. Sniadanie w McDonaldzie plus zakupy w Lidlu zalatwiaja kwestie zywieniowe.
Potem zauwazylismy jeszcze bardzo zachecajaco wygladajaca piekarnie przy ulicy prowadzacej do dworca (Nordstraße). Nie sposob nie zauwazyc, miala stoliki i krzesla czyli pewnie cos na miejscu mozna opedzlowac.

Ciekawa rzecz znajduje sie na ulicy Stehfenstraße kawalek za Aldikiem. Takie male centrum handlowe gdzie znajduje sie sklep ze wzglednie tania i dobrej jakosci odzieza (przynajmniej tak dziewczyna ocenila :). Jest tam tez cos jak chinski supermarket. Z cala masa roznego rodzaju badziewia w cenach od 0,50€. Mozna wylowic cos przydatnego.

Poza tym to jest srednio ciekawe miasteczko z ladnym cmentarzem i kilkoma uliczkami do pochodzenia.

Pozdro
 Relacje PM off  

#68 PostWysłany: 20 Lis 2012 17:28 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 274
Kilometry: 404 754
Zawsze warto polecieć, aby móc ocenić i ew. później krytykować. Jednak Holzwikede jest jedną ze "słabszych" turystycznie miejscowości lotniskowych. Nie mówiąc już o wspaniałym Bergamo, to nawet Nykoping czy Sandefjord (Oslo Torp i Sztokholm Skavsta) oferują jakies fajne miejsca i jest gdzie miło spędzić czas przez kilka godzin, natomiast Holzwikede jest porządnym czystym niemieckim małym miasteczkiem, gdzie nie wiedziałbym co robić. Chociaż w sumie można pójść do tych atrakcji typu kebab czy McDonald. No i jeszcze widziałem pizzerię po drodze do stacji DBahn :lol:
 Relacje PM off  

#69 PostWysłany: 23 Lis 2012 20:25 

Ktoś może wie jak dostać się ze stadionu (mają tam "sklep kibica"?) do primarka a potem na lotnisko w jak najszybszym czasie? Ląduję jutro o 11.55 w dortmundzie a wylot mam o 19.20. jest realne żeby zdążyć zrobić szybkie zakupy w primarku i kupić szalik borussi w przeciągu tego czasu?
 Relacje PM off  

#70 PostWysłany: 23 Lis 2012 20:41 

niebieski
Kolego, jeżeli chcesz zrobić zakupy w Primarku to odpuść stadion. Tam nie da się zrobić zakupów godzinę. Serio. W czerwcu byłem w Dortmundzie. Pojechałem na Stadion, potem do centrum Dortmundu. Spacer po Centrum, troszkę zwiedzania i wejście do Primarku...0,5 godziny i wyszliśmy bo nie dało się nic kupić w tym czasie. 28.11.2012 r lecę w zasadzie tylko tam plus jakieś piwko w Centrum. Dodam, że ja lądowałem ok. 7.40 a wracałem jakoś o 17.00. Pozdrawiam

#71 PostWysłany: 23 Lis 2012 21:01 

a czy gdzieś w pobliżu primarka można kupić szalik borussi? bo to główny punkt wypadowy dla mojego chłopaka :) dla mnie zakupy dla niego szaliczek :) no i jak z tym dojazdem do primarka? z lotniska linia 440, potem przesiadka na Aplerbeck a co dalej? :)
 Relacje PM off  

#72 PostWysłany: 23 Lis 2012 21:24 

niebieski
Witaj. Nie ma z tym problemu, w Centrum jest bardzo dużo/w czerwcu było/ miejsc gdzie taki szalik kupisz, nawet w Centrum Handlowym gdzie jest Primark. Co do poruszania się to zacytuję tu już kolegę który to opisał"
Wsiadamy w autobus 440 po ok. 13minutach wysiadamy na aplerbeck i idziemy na wprost i po ok 100m po lewo mamy przystanek Ubahna Wsiadamy w u47 i na przystanku markgrafenstrasse przesiadamy sie w u45 który zatrzymuje się pod stadionem. Koszt 2,3E w jedną stronę. Bilet grupowy (5os) kosztuje 12E za caly dzien na tej trasie za 5os . W ubahnie kanar sprawdzal bilety wiec nie ryzykowałbym (kara 40E) Z powrotem z aplerbeck do lotniska jechaliśmy taksówką koszt 10,2E" To droga na Stadion.
Z lotniska do Centrum:
podjechać linią 440 do przystanku Aplerbeck i stamtąd U47. Wszystko sprawnie i szybko.
Pozdrawiam

#73 PostWysłany: 23 Lis 2012 21:31 

dzięki za szybką odpowiedź, prawdziwa ulga z tym szalikiem :P a jak z tym dojazdem do Primarka/ to jest dojazd do centrum tak?
 Relacje PM off  

#74 PostWysłany: 23 Lis 2012 21:41 
Awatar użytkownika

Zbanowany
orfik11 napisał(a):
Kolego, jeżeli chcesz zrobić zakupy w Primarku to odpuść stadion. Tam nie da się zrobić zakupów godzinę. Serio. W czerwcu byłem w Dortmundzie. Pojechałem na Stadion, potem do centrum Dortmundu. Spacer po Centrum, troszkę zwiedzania i wejście do Primarku...0,5 godziny i wyszliśmy bo nie dało się nic kupić w tym czasie. 28.11.2012 r lecę w zasadzie tylko tam plus jakieś piwko w Centrum. Dodam, że ja lądowałem ok. 7.40 a wracałem jakoś o 17.00. Pozdrawiam

tyle ludzi ?:)

#75 PostWysłany: 23 Lis 2012 22:08 

dzięki za odpowiedzi :)
 Relacje PM off  

#76 PostWysłany: 24 Lis 2012 12:57 
Awatar użytkownika

srebrny
Dla zainteresowanych podaję godziny otwarcia McDonalda przy lotnisku:

Niedziela-Czwartek - 7:00-1:00
Piątek oraz Sobota - 7:00-3:00

Z pozdrowieniami!
 Relacje PM off  

#77 PostWysłany: 25 Lis 2012 17:33 

niebieski
Witam. Myślę, że wystarczy czasu. Dla spokoju warto ruszczyć z Centrum powiedzmy ok. 2 godziny przed odlotem. Ja lecę w środę. Pozdrawiam

#78 PostWysłany: 25 Lis 2012 17:33 

Taką trasę jaką planujesz zrobiłam wczoraj, samolot miał lekkie opóźnienie i wyladowaliśmy 12.15, potem autobus 440 o godzinie 12.32 i przesiadka na U47. W centrum byliśmy około 13.00. Z powrotem nie było problemu z komunikacją. Zebraliśmy się wcześniej żeby nie było niespodzianek, tzn koło 16.40, na lotnisku byliśmy 17.20, także można było spokojnie wracać później. koszt biletu do centrum to 2.40 euro, można kupić u kierowcy. bilet dobowy kosztuje 5,70 euro.
Pozdrawiam
 Relacje PM off  

#79 PostWysłany: 29 Lis 2012 19:57 

niebieski
Witam. Wczoraj byliśmy w Dortmundzie kolejny raz. Może kilka świeżych informacji i spostrzeżeń.
Podróż z lotniska: tak jak pisałem autobus 440, po 10 minutach przesiadka na U47 i po kolejnych 22 minutach Dworzec Centralny Dortmund. Całość ok. 40 minut, powrót dokładnie tyle samo czasu. Koszt: 2,40 za osobę w jedną stronę lub 12,60 E za bilet całodniowy do wykorzystania dla 5 osób.
PRIMARK. W czerwcu byliśmy tam ok. 13.00 i było strasznie dużo ludzi. Wczoraj kilka minut po 9.00 bezpośrednio po przylocie i ....było tylko kilkanaście osób w większości Polacy z tego samego samolotu/pozdrowienia dla wszystkich i szczególne dla mamy jednego z poznanych kolegów/, pusto, spokojnie, dopiero ok. 12.00 zaczęli się schodzić ludzie i było troszkę więcej ale i tak spokojnie. Co do zakupów...zonie nie specjalnie się udały, mnie jak najbardziej :D
Miasto ślicznie przystrojone, czuć już świąteczną atmosferę. Polecam grzane wino, sprzedawane dosłownie wszędzie. Było dość zimno więc bardzo smakowało. Na targowisku olbrzymia śliczna choinka świąteczna.
Proszę pytać w razie wątpliwości.
Pozdrawiam

#80 PostWysłany: 29 Lis 2012 21:19 

niebieski
Witam. Wobec pytań na priv, podzielę się informacją w szerszym gronie. Jeżeli chodzi o odjazdy autobusów z lotniska to w dniu powszednie kursują od godziny 4.52 o każdej 12, 32 i 52 po pełnej. w soboty od rana o każdej 02, 32 do 8,42 kiedy to zaczynają kursować jak w dni powszednie. do godziny 18,52. Pozdrawiam

[ 437 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 22  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości