Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 442 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Dortmund
#21 PostWysłany: 27 Gru 2011 13:17 

Rejestracja: 28 Wrz 2011
Posty: 248
niebieski
Dziękuję za informacje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
 Temat postu: Re: Dortmund
#22 PostWysłany: 30 Gru 2011 02:28 

Rejestracja: 25 Cze 2011
Posty: 183
to ja mam jeszcze pytanko do znawcow odnosnie biletow:
na forum byla taka informacja
SchonerTagTicket bądź Lander Ticket - 36 euro dla 5 osób, ważny jedną dobę oraz dla jednej osoby 18 euro

moje pytanie: do czego uprawnia ten bilet? rozumiem, ze do poruszania sie pociagami regionalnymi( czy tylko?) po Nadrenii Polnocnej-Westfalii
czy takze do kolejek miejskich oraz tramwajow i autobusow?
bo planowalbym dojechac na tym bilecie z Dortmundu do Weeze i jeszcze po drodze moze Kolonie zobaczyc :D
gdy bylem ostatnio w Kolonii i Bonn to placilem podobna kwote za mozliwosc poruszania sie wszelkimi srodkami lokomocji miedzy tymi miastami i w ich obrebie, ale ta oferta wydaje sie o wiele ciekawsza o ile uwzglednia komunikacje miejska...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#23 PostWysłany: 30 Gru 2011 14:21 

Rejestracja: 29 Gru 2011
Posty: 3
Proszę o pomoc. Jak najszybciej dostać się z lotniska do Gelsenkirchen?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#24 PostWysłany: 30 Gru 2011 22:28 

Rejestracja: 01 Gru 2011
Posty: 163
złoty
@arafat111
ze strony bahn.com:
http://www.bahn.com/i/view/GBR/en/prices/germany/laender-ticket.shtml
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#25 PostWysłany: 30 Gru 2011 23:05 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Arafat - tylko kolej DB.

Korek - z lotniska autobus do stacji kolejowej w Holzwickede, pociąg do Dortmundu i przesiadka na pociąg do Gelsen. Przy dobrych wiatrach (krótki czas oczekiwania na przesiadki) zdążysz w 75 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#26 PostWysłany: 31 Gru 2011 03:22 

Rejestracja: 25 Cze 2011
Posty: 183
Maciek78 napisał(a):
Arafat - tylko kolej DB.
.



na stronie DB jest cos takiego:


This ticket is valid from Monday to Friday for one day of your choice from 9 a.m. until 3 a.m. of the following day, Saturday, Sunday and on bank holidays for the whole day. It can be used on all local trains (Interregio-Express, Regional-Express, Regionalbahn, S-Bahn) and the transport systems in North Rhine-Westphalia.



jak rozumiec system transportu w tym landzie? bo skoro w pierwszym punkcie wymienili wszystkie pociagi to w drugim chodzi chyba o autobusy? dziwnie to napisane jest...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#27 PostWysłany: 31 Gru 2011 17:26 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 379
niebieski
Spojrzałąm na Schoner Tag Ticket - od 9 do 3 następnego dnia, pon do piątku. W soboty, niedziele albo wakacje przez cały dzień. Obowiązuje na terenie Nadrenii na lokalne pociągi i cały system komunikacji w landzie (busy, S-Bahn, U-Bahn, Strassenbahn - tramwaje).
Alternatywa: Schones WOCHENENDE Ticket - do 5 osób 40 Euro, w weekendy od 24:00 do 3:00 następnego dnia, ale tylko na jeden dzień (moment skasowania - wybierasz dzień, na który obowiązuje), całe Niemcy, DB - pociągi. Super korzystny przy dłuższysz przejazdach pociągiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#28 PostWysłany: 01 Sty 2012 04:21 

Rejestracja: 25 Cze 2011
Posty: 183
czyli swietna oferta...ciekawe tylko czy w autobusie jadacym z Weeze na lotnisko beda o nim slyszeli i czy go uznaja :D rozumiem, ze bilet ten mozna kupic w automacie biletowym na dowolnej stacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#29 PostWysłany: 01 Sty 2012 15:37 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Czy na dowolnej to nie wiem. Ale w Holzwickede bądź Dortmundzie kupisz na pewno. Możesz też kupić przez internet.

Niestety - nie mam pojęcia jak to wygląda w transporcie kołowym a tym bardziej miejskim. Jednak moim zdaniem bilet ten nie obowiązuje w autobusach/tramwajach miejskich.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#30 PostWysłany: 01 Sty 2012 16:09 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 379
niebieski
Właśnie przecież pisałam - Schoner Tag obowiązuje w całym systemie komunikacji NAdrenii, więc też w komunikacji miejskiej. Nie wiem, jaki jest bus do Weeze - trzeba by sprawdzić, czy jest pod komunikację miejską, czy jest osobną linią w innych cenach. Z doświadczenia - może nie być objęty tym biletem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#31 PostWysłany: 02 Sty 2012 00:49 

Rejestracja: 25 Cze 2011
Posty: 183
trzeba bedzie sprawdzic na miejscu...
na innym forum znalazlem taka informacje o busie z/do Weeze:


Ticket? Depends where you'll start. If you travel e.g. from Düsseldorf to Weeze you will buy a NRW fare ticket for this. Such tickets are zone-to-zone local public transport tickets. Weeze = 1 zone + bus = local public transport ==> the bus trip from the station to the airport is covered by such a ticket.

http://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g1 ... halia.html

ale to tylko oznacza, ze na jednym bilecie mozna pojechac pociagiem w taryfie NRW i owym busem na lotnisko...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#32 PostWysłany: 04 Sty 2012 06:59 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 379
niebieski
Też mnie to mocno interesuje - jak sprawdzisz, koniecznie napisz;))
Może ktoś inny ma jeszcze doświadczenia z przemieszczaniem Dortmund - Weeze, planujemy być w więcej osób, taki Ticket na 5 osób baaardzo by nas urządzał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#33 PostWysłany: 13 Sty 2012 20:39 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
Mam okazję za free przelecieć się do Dortmundu, polećcie proszę jak dostać się do jakiegoś większego fajnego miasta, tj. czym i w jakiej cenie to będzie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#34 PostWysłany: 07 Lut 2012 12:59 

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 362
niebieski
malyczak napisał(a):
Byłem 15.01.11 na meczu BVB więc opiszę jak najtaniej dojechać na stadion: Pomocna stronka vrr.de Na lotnisku zaraz po wyjściu z 1szego piętra kierujemy się na prawo i tam są 3 przystanki autobusowe opisane więc podchodzimy do odpowiedniego.
Wsiadamy w autobus 440 po ok. 13minutach wysiadamy na aplerbeck i idziemy na wprost i po ok 100m po lewo mamy przystanek Ubahna Wsiadamy w u47 i na przystanku markgrafenstrasse przesiadamy sie w u45 który zatrzymuje się pod stadionem. Koszt 2,3E w jedną stronę. Bilet grupowy (5os) kosztuje 12E za caly dzien na tej trasie za 5os :). W ubahnie kanar sprawdzal bilety wiec nie ryzykowałbym :lol: (kara 40E) Z powrotem z aplerbeck do lotniska jechaliśmy taksówką koszt 10,2E
Ogólnie lotnisko bardzo dobrze skomunikowane z miastem.
Czy ten bilet za 2,30 Euro (teraz chyba 2,40 Euro) to bilet 90 minutowy - jednorazowy typ A ?. Gdzie go kupiłeś ? - automat, kierowca, kiosk.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#35 PostWysłany: 07 Lut 2012 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2011
Posty: 380
niebieski
Czy w ramach biletu Wohenende da się dojechać z lotniska do centrum i z centrum na lotnisko?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#36 PostWysłany: 07 Lut 2012 13:47 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Da się.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#37 PostWysłany: 03 Mar 2012 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2011
Posty: 380
niebieski
Planuje wypad na weekend do Dortmundu, 3 osoby i jedno dziecko 13 lat.

Testował ktoś już taki wariant by podróżować najlepiej po całym landzie i wraz z komunikacją miejską, bo zastanawiam się jaki kupić bilet. By się najbardziej opłacało, niestety pewnie muszę kupić dwa bo wszystkie bilety są ważne przez jeden dzień, nawet nie są ważne 24 godziny, a taki by mi wystarczył. A tak muszę kupować dwa, bo jeden to na sobotę i drugi na niedziele.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#38 PostWysłany: 05 Mar 2012 04:32 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 338
Kilometry: 500 411
Z lotniska do centrum można również kupić normalne bilety DB. 4,40 bodajże w pakietach po 4 bilety. Wychodzi 17,6 eu za przejazd 4 osób z lotniska do centrum. W razie gdy 2 osoby, to bilet można zachować i skasować (bo ten bilet się kasuje w pociągu) dwa kupony w drodze powrotnej. Nie trzeba Wohende, który jest cokolwiek drogi. Niestety nie wiem, czy bilet landu odnosi się również do komunikacji miejskiej (kolejka z lotniska do centrum Dortmundu to DB Regio, więc Wohende ją obejmuje).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#39 PostWysłany: 25 Mar 2012 14:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 178
Loty: 2
Kilometry: 3 965
Dobra to takie małe podsumowanie ile muszę dać najtaniej, żeby dostać się z lotniska do centrum ;p w tej opcje ze spacerem ??? :)
Dzięki z góry :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#40 PostWysłany: 26 Mar 2012 22:09 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 995
niebieski
Z tego co ja wiem to 4,90E (jeśli mówimy o tym samym, czyli lotnisko->Holzwickede i stamtąd do Dortmund-Hbf). Musisz wtedy kupić bilet na strefę B - za 4,90 właśnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 442 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group