Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 442 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Dortmund
#301 PostWysłany: 20 Gru 2014 11:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 603
Loty: 302
Kilometry: 377 901
niebieski
littleboy1989 napisał(a):
Hej, mam pytania odnośnie dojazdu do miasta z lotniska:
1. Mogę kupić bilety całodniowe dla dwóch osób u kierowcy w autobusie 440 ?
2a. Na jakim przystanku najlepiej wysiąść, żeby być jak najbliżej centrum ?
2b. a na jakim, żeby było najbliżej stadionu ?


1. Tak,jak najbardziej. Niektórzy kierowcy mówią po angielsku. ;) Nie trzeba mieć odliczonej gotówki,kierowca bezproblemowo wydaje resztę.
2a. Hauptbahnhof (są zapowiedzi głosowe kolejnych przystanków).
2b. Westfalenhallen
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Dortmund
#302 PostWysłany: 20 Gru 2014 12:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
littleboy1989 napisał(a):
2a. Na jakim przystanku najlepiej wysiąść, żeby być jak najbliżej centrum ?

Tulsa napisał(a):
2a. Hauptbahnhof (są zapowiedzi głosowe kolejnych przystanków).

Jeżeli chcesz iść na spacer po centrum to lepiej wysiąść jeden przystanek wcześniej na Kampstrase. Jak wysiądziesz na dworcu głównym (Hauptbahnhof) to trzeba będzie się ten przystanek wrócić na piechotkę (co prawda jest to dość blisko).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#303 PostWysłany: 04 Sty 2015 12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2012
Posty: 925
Zbanowany
Na bilecie TagesTicket 5 Personen kupionym tutaj https://shop.tsvr.de/vrrshop.aspx można jeździć tylko autobusami i tramwajami czy również pociągiem (np z lotniska na stadion albo odwrotnie)?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#304 PostWysłany: 06 Sty 2015 15:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Co do Tages Ticket'u na https://shop.tsvr.de/vrrshop.aspx nie widdać żadnej informacji odnośnie pociągów, ale za to pod adresem http://dortmund.bus-und-bahn.de/31030.html?id=178 znalazłem info, że:
Cytuj:
Mit dem TagesTicket machen Sie beliebig viele Fahrten in allen Nahverkehrsmitteln (...) Die Züge der 1. Klasse können mit dem TagesTicket genutzt werden, vorausgesetzt man hat vorher pro Person und Fahrt ein ZusatzTicket entwertet.

co w wolnym tłumaczeniu znaczy tyle, że można się przesiadać wielokrotnie we wszystkich "środkach bliskiego transportu", oraz, że można jechać pociągami 1. klasy, o ile dokupi się dodatkowy bilet - drogą dedukcji: skoro można pociągami 1. klasy za dopłatą, to pewnie i można 2. klasy bez dopłaty na podstawie samego TagesTicketu.
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#305 PostWysłany: 06 Sty 2015 18:36 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 986
niebieski
Tabo, pamiętaj tylko, że stacja obok lotniska Holzwickede leży w innej strefie cenowej, więc tam potrzebny jest TagesTicket ale na inną strefę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#306 PostWysłany: 06 Sty 2015 19:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
Wydaje mi się, że to jest ta sama strefa. I spokojnie z biletem kupionym na Dortmund na strefę A przejedzie pociągiem. Te bilety kiedyś (wątpię, aby się zmieniło) działały tak, że możesz jeździć po wykupionej strefie i możesz też wjechać do bezpośrednio sąsiadujących stref, ale po nich jeździć nie możesz. Czyli podróż (pojedynczym środkiem transportu) musi się kończyć lub zaczynać w wykupionej strefie.

Na tej zasadzie się jeździ 440 do Aplerbeck i na tej samej zasadnie można wsiąść w pociąg w Holzwickede i wysiąść na głównym dworcu w Dortmundzie czy przy stadionie jak ktoś woli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#307 PostWysłany: 06 Sty 2015 22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Trasa autobusu 440 (do Aplerbeck i dalej ) ma początek w Dortmundzie na przystanku "Airport", natomiast stacja kolejowa w Holzwickede to już inna miejscowość. Parę miesięcy temu, jak ogarniałem temat transportu z lotniska do centrum Dortmundu, wyszło mi że najlepiej 440, a potem przesiadka na U-bahnę.
Jeśli ktoś nie ma w priorytecie jak najszybciej znaleźć się w centrum, polecam nie wysiadać z 440 na Aplerbeck (skąd U47 dalej jedzie się do centrum) tylko podjechać dalej do przystanku Bickefeld, stamtąd kilka kroków jest do sztucznego jez. Phoenix. Stamtąd spacerek (albo autobus 445) do stacji Hörde-Bf., skąd linią U41 można jechać dalej do centrum.

PS. linia 445 jeździ bardzo rzadko, ale za to jest dobrze skomunikowana z kursem 440 dobrze skomunikowanym z porannym W6 z KTW :)

Załączniki:
Komentarz do pliku: wycinek mapki sytuacyjnej z oficjalnej strony... tylko nie pamiętam już z której
Do-Horde.jpg
Do-Horde.jpg [ 244.32 KiB | Obejrzany 2194 razy ]
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#308 PostWysłany: 14 Sty 2015 22:42 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 20
Witam

mam następujące zapytanie:

potrzebuję w miarę sprawnie dotrzeć z lotniska do miejscowości Kamp-Lintfort.

Na stronie VRR znalazłem połączenie, jednak mam wątpliwości odnośnie taryfy.
I tu dwa przykłady:
- na dzień 15.01 wyszukiwarka uznaje, że można jechać z biletem na strefę D
- na dzień 27.01, który mnie interesuje, info o taryfie już nie ma (tak jakby połączenie było przekombinowane i przejazd całej trasy na bilecie strefowym jest niemożliwy)

Czy kupić bilet na strefę D i jechać czy kombinować najpierw na A, a od Aplerbeck na D?

I drugie pytanie - czy bilet na strefę D można kupić u kierowcy tudzież w automacie(o ile takowy jest na lotnisku) ?

Do tej pory zawsze dojeżdżałem do/z lotniska w DTM samochodem więc to mój debiut z komunikacją miejską.

Z góry dzięki za pomoc osób obeznanych w temacie. Pozdrawiam ;)

Załączniki:
Rysunek1.JPG
Rysunek1.JPG [ 32.02 KiB | Obejrzany 2085 razy ]
Rysunek2.jpg
Rysunek2.jpg [ 32.88 KiB | Obejrzany 2085 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#309 PostWysłany: 15 Sty 2015 06:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 603
Loty: 302
Kilometry: 377 901
niebieski
Ponowna podwyżka cen biletów jednodniowych (nieznaczna,ale jednak). :evil: Byłam w Dortmundzie 2 dni temu i zapłaciłam już właśnie 6,60€.

Załączniki:
Cennik2015.jpg
Cennik2015.jpg [ 33.42 KiB | Obejrzany 2046 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#310 PostWysłany: 15 Sty 2015 14:16 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 986
niebieski
Jednorazowy też (chyba) uległ zmianie z 2,50 na 2,60E.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#311 PostWysłany: 17 Sty 2015 16:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2014
Posty: 181
Loty: 24
Kilometry: 39 364
Hej.
Dokąd trzeba było jechać A440, aby przesiąść się na RB53(chyba), aby dojechać pod Stadion Borusii?
Station Hbf Bahnhofsvorplatz? Już kiedyś to robiłem i nie mogę sobie przypomnieć.
A może jakaś inna dobra opcja, aby poruszać się na linii Airport/Terminal - Stadion - Stadtgarten - Airport?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#312 PostWysłany: 17 Sty 2015 17:43 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 986
niebieski
440 -> Aplerbeck i przejść ok.500m i przesiadka do RB na Aplerbeck Bf ~8min lub może z 440 wysiadka na Hoerde Bf i tam w RB? (~4min jazdy RB)

jak to nie żadna z tych opcji to niestety nie wiem :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#313 PostWysłany: 17 Sty 2015 17:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2014
Posty: 181
Loty: 24
Kilometry: 39 364
chris0o napisał(a):
440 -> Aplerbeck i przejść ok.500m i przesiadka do RB na Aplerbeck Bf ~8min lub może z 440 wysiadka na Hoerde Bf i tam w RB? (~4min jazdy RB)

jak to nie żadna z tych opcji to niestety nie wiem :P

Tak! Hoerde Bahnhof. Dziękuje bardzo, taka skleroza w tym wieku...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#314 PostWysłany: 22 Sty 2015 01:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 327
Loty: 31
Kilometry: 52 322
Proszę o sprawdzenie :) . Jest mi potrzebny transport dla dwóch osób z lotniska DTM do Essen, potem do Bochum i Dortmundu. Chcę kupić tagesticket Preisstuffe B dla strefy "bazowej" Dortmund Mitte. Czy bilet dzienny B dla 2 osób za 16,9 euro jest ważny na wspomniane trasy?

https://shop.tsvr.de/pdf/Geltungsbereic ... Ticket.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#315 PostWysłany: 22 Sty 2015 17:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Nie wypowiem się na 100%, ale jak na mój gust NIE.
Na 27 str. zalinkowanego dokumentu wymalowali, że jeżeli Starttarifgebiet'em ("strefą startową taryfy") jest "38 Dortmund Ost", to w ramach Preisstufe B można jeździć tylko w strefach o kolorze eee... jasnowizzairowym (oraz w strefie 08 Olfen tylko na wybranych liniach, bo generalnie ta strefa jest poza zasięgiem sieci VRR.
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off
MaciekM lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#316 PostWysłany: 22 Sty 2015 18:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 327
Loty: 31
Kilometry: 52 322
Tylko jeśli kupię bilet online: w jaki sposób mogą zweryfikować, która strefa traktowana jest jako początkowa? Mogłem przecież zacząć podróż z centrum Dortmundu, pojechać na lotnisko i wrócić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#317 PostWysłany: 22 Sty 2015 18:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Kupując taki bilet przez internet z góry określasz jaki będzie jego Starttarifgebiet. Nie wiem jak to sprawdzają, ale pewnie potem będzie to albo na wydruku biletu, albo trzeba to będzie gdzieś skasować, albo będzie weryfikował kierowca przy wsiadaniu.
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#318 PostWysłany: 23 Sty 2015 15:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
qras napisał(a):
Proszę o sprawdzenie :) . Jest mi potrzebny transport dla dwóch osób z lotniska DTM do Essen, potem do Bochum i Dortmundu. Chcę kupić tagesticket Preisstuffe B dla strefy "bazowej" Dortmund Mitte. Czy bilet dzienny B dla 2 osób za 16,9 euro jest ważny na wspomniane trasy?

https://shop.tsvr.de/pdf/Geltungsbereic ... Ticket.pdf


Jeśli ten dokument jest aktualny to powinno być ok. W Essen musisz tylko uważać, bo Ci nie obejmuje całego Essen (bez Essen Ost). Z tego co pamiętam to możesz wjechać do Essen Ost, albo nie możesz po nim jeździć. Czyli środek transportu w którym będziesz zawsze musi wyjeżdżać albo zmierzać do strefy która masz opłaconą. Przy zachowanym tym warunku, może wjeżdżać do stref sąsiadujących z Twoje.

Strefę startu wybierasz kupując i tyle, jest wydrukowana na bilecie i nikogo nie obchodzi skąd zaczniesz póki poruszasz się swojej strefie. Ja jechałem raz do Gelsenkirchen z lotniska własnie na takim bilecie jak chcesz kupić i nikt nie miał z tym problemu. Na wszelki wypadek wydrukowałem sobie taką mapkę jak z Twojego linka, aby udowadniać swoje racje.
Góra
 Profil Relacje PM off
qras uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#319 PostWysłany: 27 Sty 2015 02:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 327
Loty: 31
Kilometry: 52 322
Już wróciłem z Dortmundu i mogę potwierdzić wersję, że można kupić bilet online z dowolną strefą startową. Poruszać możemy się według klucza dla taryfy B biletów dziennych. Podróż z lotniska do Essen zaliczona bez problemu.
https://shop.tsvr.de/pdf/Geltungsbereic ... Ticket.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#320 PostWysłany: 08 Lut 2015 14:03 

Rejestracja: 11 Cze 2011
Posty: 288
Prosiłbym, aby ktoś potwierdził, czy to tak rzeczywiście działa:

Kupuję bilet dzienny grupowy dla 2 osób na strefę B za 16,9€.
Wybieram strefę startową [bazową] - np. "67 Schwelm/ Ennepetal/ Gevelsberg/ Breckerfeld" [53 str. z powyższego linka].
Na tym bilecie mogę jechać pociągiem ze stacji kolejowej Holzwickede do Wuppertalu i tam poruszać się komunikacją miejską, a następnie wrócić na lotnisko? [na tej trasie jeździ Regional-Express (RE) i eurobahn (ERB) wg strony DB]
Gdyby tak było, to zakładam, że jest to najkorzystniejsza opcja dla 2 osób?


Ostatnio edytowany przez nobody, 08 Lut 2015 14:15, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 442 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group