Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 05 Sty 2021 10:47 

Loty: 2
Kilometry: 5 016
Legion1 napisał(a):
Pytanko mam blisko 11 godzin przesiadki na lotnisku. Ląduję o 19, a lot do Cancun mam następnego dnia o 7 rano. Czy da się przenocować na lotnisku? czy lepiej szukać jakiegoś pobliskiego hotelu?

Miałem identycznie, także dla potomnych - przy przesiadce nocnej jest obowiązek odebrania bagażu i nadania go na nowo. W każdym sklepie OXXO na lotnisku (~polska żabka) kupicie kartę SIM za kilkadziesiąt MXN, co pozwoli Wam ogarnąć sobie ubera i nocleg. Całościowo za nockę, taxi powinniście się zmieścić za dwójkę w ~80 zł w zależności od standardu.
 Relacje PM off  

#42 PostWysłany: 27 Mar 2021 05:22 
Awatar użytkownika

Loty: 156
Kilometry: 287 405
srebrny
Nie mogę znaleźć informacji, ale takie info jakby ktoś chciał się przesiadać z 2 różnych terminali to jest autobus jeżdżący z terminalu 1 do terminu 2 za 20 MXN. Trochę lekkie zdziwienie mnie złapało jak przypomniałem sobie jak z uśmiechem dalem Pani kelnerce w Cancun ostatnie Peso :)

#43 PostWysłany: 27 Mar 2021 15:30 

srebrny
pociag jest za darmo, trzeba pomachac boarding passem przed wejsciem
 Relacje PM off  

#44 PostWysłany: 25 Lip 2021 19:33 

Trochę odgrzebię temat ;)

Ląduję ok 4:30am w MEX (Iberia), o 7.00am mam sugerowany lot do Acapulco (Volaris) - z tego co widzę, oba loty z terminalu "1".
Czego oczekiwać na takiej przesiadce? Jest jakieś przejście transferowe na lot krajowy, czy najpierw Imigration a później szukanie gate'u?
Przy (teoretycznie) 2.30h do zrealizowania?
Oba odcinki na osobnych biletach, ale tylko z bagażem podręcznym :)

Dziękuję za pomoc!
 Relacje PM off  

#45 PostWysłany: 25 Lip 2021 19:46 
Król Ż
Awatar użytkownika

Loty: 365
Kilometry: 741 369
Do zrobienia, bez ociągania z samolotu i szybciutko do imigracji zanim się wyleje cały samolot
Panromek lubi ten post.
Panromek uważa post za pomocny.

#46 PostWysłany: 28 Lip 2021 22:35 

W kwietniu jak leciałem Iberią to o 5.00 byłem już w terminalu, bo Iberia przyleciała sporo przed czasem. Loty krajowe są zupełnie w innym miejscu niż międzynarodowe, żadnego transferu bezpośrednio nie będzie, więc trzeba będzie jeszcze trochę pochodzić po lotnisku. Ja akurat zawsze po przylocie z Europy aby wziąć lot krajowy po Meksyku musiałem jechać kolejką na inny terminal, więc trochę jestem zaskoczony, że volaris leci z tego samego. Generalnie jest spokojnie do zrobienia, ale jak trafi Ci się opóźnienie, to masz nerwówkę. Pamiętam też, że przed wejściem do kontroli bezpieczeństwa trzeba było pobrać kod qr z jakiejś aplikacji, a to zajmowało dodatkowe kilka minut. Była też kontrola zdrowia (!), z pulsoksymetrem włącznie, więc kolejne minuty. Mimo to ja bym próbował, nawet jak stracisz lot do Acapulco to przecież nie są to wielkie pieniądze.
 Relacje PM off
Panromek lubi ten post.
Panromek uważa post za pomocny.

#47 PostWysłany: 19 Wrz 2021 13:25 

Cześć :)

Linia lotnicza zmieniła mi lot transferowy redukując czas (z 3 h) na przesiadkę MEX - MAD do 50 minut.
Jest szansa się wyrobić? Widzę konieczność zmiany terminala z 4 na 2.

Co najlepiej zrobić w tej sytuacji? Zaczynam panikować ;)
 Relacje PM off  

#48 PostWysłany: 19 Wrz 2021 13:33 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

A jaki jest cały składak?
 Relacje PM off  

#49 PostWysłany: 19 Wrz 2021 14:49 

CUN - MEX - MAD (AeroMexico)

A z MAD lecę do Lotem do WAW (ale na to mam już osobny bilet).
 Relacje PM off  

#50 PostWysłany: 19 Wrz 2021 15:21 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Krajówka, więc jak Ci zmienili na 50 minut, to znaczy się ze się da. Kontroli paszportowej przy wylocie nie ma, i chyba po wylądowaniu jesteś w airside.

PS lotnisko w Ciudad de Mexico ma tylko 2 terminale
PS 2, jak masz się stresować, to możesz poprosić o zmianie lotu na wcześniejszy.
 Relacje PM off  

#51 PostWysłany: 19 Wrz 2021 16:38 

Ale jakto krajowka? Mam godzine na przesiadke na lot do Europy ;)
W mailu od aeromexico jest wzmianka, po locie z CUN - MEX bede na terminalu 4, a lot MEX - MAD odbedzie sie z terminalu 2...
Nic juz nie rozumiem.

I moge ot tak napisac do nich z prośbą o zmianę lotu z CUN - MEX? Ma to w ogóle rację bytu?
Wiem, ze loty na tej trasie sa co godzinę... Dlatego nie rozumiem dlaczego zmienili mi akurat to połączenie :/
 Relacje PM off  

[ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości