Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 27 Sty 2018 20:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2012
Posty: 241
Loty: 88
Kilometry: 191 786
niebieski
Pięc minut temu dostałem od pani z Aeromexico przy odprawie w AMS tę oto ulotkę. Kto kłamie?

Załączniki:
1517077210377-721938967.jpg
1517077210377-721938967.jpg [ 238.77 KiB | Obejrzany 2634 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Michal Szyszka lubi ten post.
 
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#22 PostWysłany: 27 Sty 2018 20:42 

Rejestracja: 27 Sty 2018
Posty: 242
Zbanowany
12groszy :baaa nasza byla lepsza bo na niej byl przylepiony kwitek bagazowy, tylko ze na tym kwitku jak byk stoi napisane AMS-'portdocelowy' a nie AMS-MEX.
Sam sie pytalem w AMS czy mamy przezucic bagaz pomiedzy tasmami, Pani bardzo zaowolona pochwalila nas ze wiemy co mamy zrobic .... rezultat taki ze okolo 30 czechow i jakis 15 polakow czekali jak barany przy tasmie bagazowej w MEX az obsluga zaczela glosno oglaszac FINITO i pytac sie czy connecting flights i pokazywac na biurko naprzeciwko tasmy gdzie dostaniecie informacje ze bagaze jada bezposrednio do miejsca docelowego. Dwa przy podejsciu do schodow ruchomych zaraz za celnym jeszcze raz sie upewnilismy czy aby napewno dobrze nam to tlumaczac pokazalem kwitek bagazowy i jeszcze raz sie pytalem czy bagaz jedzie do portu docelowego odpowiedz byla 'Si Sinior'. Bagaz wyjechal bez problemu na tasmie w porcie docelowym.

Ale jak uwarzasz ze wiesz lepiej, to uznaj moje slowa za klamstwo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 27 Sty 2018 21:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2012
Posty: 241
Loty: 88
Kilometry: 191 786
niebieski
Nigdzie nie stwierdziłem że wiem lepiej. Dostałem dwie wykluczające się informacje. Komu wierzyć? Może ktoś potwierdzi kto to przeszedł w ostatnich dniach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 27 Sty 2018 22:42 

Rejestracja: 27 Sty 2018
Posty: 242
Zbanowany
Wystarczy Ci bylismy w MEX 8h temu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 28 Sty 2018 01:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
Potwierdzam podobno od 3 dni już nie trzeba odbierać bagażu w MEX tylko leci on do docelowego miejsca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 28 Sty 2018 02:45 

Rejestracja: 08 Cze 2011
Posty: 105
Nie trzeba odbierać, zlikwidowali też te przyciski czerwony/zielony do ew. dodatkowej kontroli bagażu lub jej braku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 28 Sty 2018 03:39 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
22 stycznia leciałem do Gwatemali i bagaż musiałem odebrać w MEX i wrzucić na drugą taśmę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 28 Sty 2018 05:03 

Rejestracja: 27 Sty 2018
Posty: 242
Zbanowany
Ani w Cancun na nowym terminalu nie ma juz zadnych przyciskow do losowania kontroli celnej, bagaze podobno wstepnie skanuja przed polozeniem na tasme bagazowa.
I daja znac celnikom ktory bagaz jest podejrzany.

Jak ktos twierdzi ze te Dreamlinery sa cichymi samolotami to chyba na glowe upadl, w porownaniu z przodem A380 lub galeria dwuklasowego A380 wyje w tym samolocie klimatyzacja niemilosiernie jeszce sie da jakos powiedziec ze wzglednie cicho jest w rzedach 8-12 to dalsze to jakies nieporozumienie pod wzgledem szumu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 28 Sty 2018 15:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2012
Posty: 241
Loty: 88
Kilometry: 191 786
niebieski
Potwierdzam na miejscu. Bagaż leci do miejsca docelowego. Kobieta nie miała racji. Forum fFly4free ma aktualniejsze dane niż pracownicy Aeromexico. :D
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 28 Sty 2018 15:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Paź 2014
Posty: 396
Loty: 160
Kilometry: 348 799
srebrny
@Time2GO Dzięki za podzielenie się informacją. Bardzo dobra wiadomość. Będzie więcej czasu na wyskoczenie do miasta podczas stopover w MEX.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 29 Sty 2018 14:45 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 114
jak więc teraz wygląda sytuacja przy nadawaniu bagażu w Amsterdamie.
Jak ktoś planował kupno karty turysty Kubańskiej dopiero w Meksyku to w Amsterdamie nie będą robić większych problemów?
wcześniej teoretycznie leciało sie do Meksyku, a teraz gdy bagaż leci od razu na Kubę, to ten argument odpada.


i przy okazji pytanie - czy punkt Aeromexico z kartami turysty przy gate 54 w Maksyku jest czynny o 4-5 rano.
tak aby po wylądowaniu załatwić karty i jeszcze wyskoczyć do miasta na śniadanie i wschód słońca.
dalszy lot do Hawany o 10.30
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 29 Sty 2018 14:48 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Cytuj:
to w Amsterdamie nie będą robić większych problemów?

Nie będą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 29 Sty 2018 15:21 

Rejestracja: 23 Lut 2016
Posty: 93
Ja byłem odprawiony ale musiałem nadać bagaż w AMS i kobieta z AM zapytała się o kartę turysty. Ale powiedziałem jej po prostu, że planuję kupić na przesiadce w MEX i przyjęła to do wiadomości. Potwierdzam to co mówia poprzednicy, czyli że w AMS mówia że należy odebrać i przerzucić bagaż ale w MEX okazuje się że nie ma takiej potrzeby. Ok 4:30 stanowisko AM w MEX było nieczynne, jak wróciłem po 6 to było czynne i spokojnie można było kupić karty turysty (płaciłem karta)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
grzewor uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 31 Sty 2018 04:40 

Rejestracja: 27 Sty 2018
Posty: 242
Zbanowany
A w druga strone Cancun-Amsterdam ktos wie jak sie odprawic online ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 28 Sie 2018 13:43 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
To ja pociągnę temat trochę, bo mam wrażenie że w tej dyskusji o odbieraniu i przerzucaniu bagażu jeden istotny szczegół został pominięty (albo go przeoczyłem). Ogólnie ucieszony tymi informacjami, ale widząc jakiś bałagan informacyjny przy okazji kontaktu z Aeromexico w innej sprawie zapytałem konsultanta czy na trasie MAD-MEX-CUN muszę odbierać bagaż w MEX i dostałem odpowiedź, że tak. Początkowo pomyślałem, że to może jeszcze niezaktualizowany konsultant, ale zacząłem grzebać głębiej i wygląda na to, że nieodbieranie bagażu dotyczy tylko przesiadki międzynarodowej.
https://www.aicm.com.mx/wp-content/uplo ... inf_91.png

Potwierdzi ktoś, że wszystkie informacje o tym, że już nie trzeba odbierać dotyczyły przesiadki międzynarodowej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 31 Gru 2018 14:55 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
No to ciągnę temat jeszcze dalej. Nie sprawdziły się informacje ze strony lotniska i Aeromexico - lecąc MAD-MEX-CUN bagaż był nadany bezpośrednio - nie trzeba go odbierać.

Druga sprawa to sama przesiadka - miałem na nią ok. 1,5h Schodząc do hali gdzie przechodzi się przez kontrole paszportową zauważyłem standardowo dwie kolejki - dla rezydentów i obcokrajowców. Po ok. pół godziny stania w kolejce zdałem sobie sprawę, że nie ma szans żeby się wyrobić i zapytałem jakiegoś gościa za taśmą, czy nie ma innej kolejki dla pasażerów transferowych - była... pusta - chyba przez ten tłum ludzki nikt nie zauważył, że jest gdzieś wejście do trzeciej kolejki, bo za mną poszło sporo ludzi (chyba, że to jakieś nieoficjalne przejście się zrobiło). Dodatkowo są tam automaty w których można wypełnić formularze imigracyjne (te, które dostaje się w samolocie) - my musieliśmy wypełnić je jeszcze raz, bo wypełniliśmy zielonym długopisem ;) Z pomocą miłego pana poszło mega szybko - większość danych jest sczytywanych z paszportu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 02 Sty 2019 15:59 

Rejestracja: 18 Kwi 2012
Posty: 45
trocha napisał(a):
No to ciągnę temat jeszcze dalej. Nie sprawdziły się informacje ze strony lotniska i Aeromexico - lecąc MAD-MEX-CUN bagaż był nadany bezpośrednio - nie trzeba go odbierać.

Nam na trasie MAD-MEX-CUN pod koniec listopada też nadano bagaż bezpośrednio, pomimo że faktycznie z informacji na stronie Aeromexico i lotniska wynika, że trzeba go samodzielnie przerzucić na taśmie w MEX. Jaka jest prawda - nie wiem do tej pory. Obie nasze walizki dostały nalepkę CUN. Dopytywaliśmy o to jeszcze podczas przesiadki w MEX, ale stanowczo nam powiedziano, że bagaż leci do CUN i mamy się nie przejmować. Po przylocie do CUN okazało się, że jedna walizka dotarła z nami, a druga jeździ sobie wesoło po taśmie w MEX :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 30 Lip 2019 01:31 

Rejestracja: 04 Mar 2019
Posty: 37
Przesiadałem się wielokrotnie w MEX, loty z Europy z przesiadką w MEX i lot do GDL (Guadalajara), nie ma przycisków, bagaż nadany w Europie odbierałem na lotnisku docelowym. W 2016 roku chyba jeszcze przyciski były, pod koniec 2017 jak leciałem już na pewno nie. Teraz również nie ma :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 06 Paź 2020 10:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1861
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Pytanko mam blisko 11 godzin przesiadki na lotnisku. Ląduję o 19, a lot do Cancun mam następnego dnia o 7 rano. Czy da się przenocować na lotnisku? czy lepiej szukać jakiegoś pobliskiego hotelu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 06 Paź 2020 11:13 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Nawet w centrum :)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group