Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Cze 2017 16:03 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22486
Po dzisiejszym dealu pojawią się pytania dotyczące przesiadki na tym lotnisku.

Terminal 2 - Terminal Aeroméxico
Terminal bezkonfliktowy - dobrze oznaczony

Załącznik:
mex_terminal_2_360_wl.png
mex_terminal_2_360_wl.png [ 134.26 KiB | Obejrzany 6992 razy ]



Ważna uwaga - Nawet jak lecicie Via MEX z innego kraju do innego kraju, musicie przejść kontrolę migracyjną i celną.

Przed wylądowaniem dostaniecie kartki migracyjne do wypełnienia

Image

8. ma być puste
14. Transit

Straż graniczna odbiera pierwszą część kartki i zostawia nam drugą i nie można jej zgubić!

Po kontroli granicznej, odbieramy bagaże (nawet jak mamy tag na nią do końca podróży) i przechodzimy do bramek.
Tam oddajemy kartę deklaracyjną

Załącznik:
mexicocustomsdeclaration.jpg
mexicocustomsdeclaration.jpg [ 101.65 KiB | Obejrzany 6992 razy ]


Naciskamy guzik i jak mamy zielone światło przechodzimy dalej a jak czerwone to dodatkowa kontrola. Dodatkowa kontrola, to nić więcej niż otwieranie bagażu, tu pomaga podstawowa znajomość hiszpańskiego, i po 5 minutach możemy wyjść. Przed wyjściem po prawej stronie jest taśma do oddania bagażu jak się ma docelowy tag.

Co można zrobić w trakcie przesiadki?

Zjeść dobry posiłek: lotnisko-ciudad-de-mexico,771,111176
Pojechać na miasto: lotnisko-ciudad-de-mexico-benito-juarez-miasto,770,26120

Warto także wymienić walutę w Terminalu 1 w kantorze, gdzie najlepszy kurs.

Kartkę migracyjną oddajemy przy boardingu razem z biletem i to się liczy jako pieczątka do paszportu (czyli dostaniemy tylko jedną)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
8 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#2 PostWysłany: 12 Cze 2017 16:33 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
5h przesiadki na co można spożytkować? wolałbym nie siedzieć na lotnisku; można sobie pozwolić na wyście i bezpiecznie zdążymy na kolejny lot? proszę o opinie osób, które można tak zrobiły;
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 12 Cze 2017 16:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 419
Kilometry: 793 822
srebrny
Miałam 5,5 godziny. Czyli de facto 3,5 godziny do zagospodarowania. Metrem na plac Zocalo, trochę pochodziłam, zjadłam jakiegoś street fooda i trzeba było wracać. Czy warto?? Zawsze warto zobaczyć coś nowego;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
noaxik_pl lubi ten post.
lukasz666 uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 13 Cze 2017 13:14 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 76
Loty: 20
Kilometry: 30 570
czy na podstawie swoich doświadczeń z pobytu na MEX uważacie, że wystarczą mi 2 godziny na przesiadkę z jednego lotu AeroMexico na drugi tą samą linią?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 13 Cze 2017 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1884
Loty: 277
Kilometry: 318 552
srebrny
@mp90 - tak, dwie godziny powinny wystarczyc tylko nie mozesz marnowac czasu na nic innego. Moze sie zdazyc spora kolejka do kontroli imigracyjnej, mozesz chwile poczekac na bagaz a potem jeszcze kolejka do kontroli bagazu. W razie opoznien linia zapewni Ci inne polaczenie do celu.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 13 Cze 2017 22:56 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 220
Loty: 4
Kilometry: 3 825
niebieski
Cytuj:
Ważna uwaga - Nawet jak lecicie Via MEX z innego kraju do innego kraju, musicie przejść kontrolę migracyjną i celną.
Przed wylądowaniem dostaniecie kartki migracyjne do wypełnienia
Po kontroli granicznej, odbieramy bagaże (nawet jak mamy tag na nią do końca podróży) i przechodzimy do bramek.


Czekaj, dobrze rozumiem że trzeba jeszcze raz nadać bagaż?
Czy jest w razie czego jakaś przechowalnia bagażu w tym terminalu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 13 Cze 2017 23:09 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22486
Jest przechowiwalnia

Chodzi o bramki oclenia. Przed wyjściem, będzie taśma żeby rzucić bagaż, i wtedy nie musimy się martwić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 14 Cze 2017 14:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2012
Posty: 241
Loty: 88
Kilometry: 191 786
niebieski
Rozumiem że można od razu nadać dalej bagaż tj. 6 godz. przed wylotem, i udać się na miasto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 14 Cze 2017 16:25 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22486
Si

Sent from my Nokia 3330 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
JackD uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 14 Cze 2017 23:07 

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 11
Odbierasz bagaż, naciskasz guzik jak zaświeci się zielone światło to idziesz dalej i zaraz po prawej stronie rzucasz bagaż na taśmę.
2 godziny w zupełności wystarczy na przejście wszystkich kontroli.
My wracając z CUN do AMS przez to lotnisko mieliśmy 10 minut na przesiadkę (lot się opóźnił z CUN) i zdążyliśmy :). Otworzyli nam skrócone przejście i kazali biec do samolotu który na nas czekał. Co więcej nasze bagaże tez zdążyły :) także 2 godzinki to luzik...
Góra
 Profil Relacje PM off
tartal lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 15 Cze 2017 09:17 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
Zeus napisał(a):
Si

Sent from my Nokia 3330 using Tapatalk


Dwa razy muszę nadać bagaż ? To już nie jest tak kolorowo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 15 Cze 2017 16:02 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6255
Loty: 478
Kilometry: 1 019 055
Kurczę @Zeus trochę pokrzyżowałeś moje plany. Myślałem,że będzie podobnie jak w Toroncie. Haps bagaż 5 minut i zrzucony ponownie a ja na miasto. Teraz mam 6h i zastanawiam się czy pchać w ręczny wszystko czy jednak nadać i nie pojechać do Mexico City chociaż na shota tequilli
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 15 Cze 2017 16:27 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22486
Ludzie...

Odbiera się bagaż, kontrola celna, zostawia się bagaż specjalnej tasmy, i potem na miasto/lotnisko/whatewah
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 02 Sie 2017 14:18 

Rejestracja: 02 Sie 2017
Posty: 1
Witam,

mam dwa pytania dla zorientowanych w temacie przesiadek na lotnisku Benito Juarez.

wybieram się właśnie do Meksyku, ale mam kupione bilety docelowe do ACAPULCO, i kilka godzin czekania.

Czy ktoś się orientuje czy po przylocie z AMS odbiór bagażu rejestrowego jest każdorazowo obligatoryjny, ewentualnie jak można bagaż rejestrowy odebrać/nadać na inny lot - chcę docelowo lecieć do Meridy, rezygnując z dalszego lotu do Acapulco, a taka kombinowana przesiadka znacznie skróciłaby mi podróż na Jukatan.

drugie pytanie czy w Aeromexico będzie problem z powrotem do Europy (wejściem na pokład) od portu przesiadkowego MEX-AMS tak żeby załapać się wyłącznie na lot z z Benito Juarez do AMS z pominięciem odcinka Acapulco - Mexicocity? chciałbym uniknąć jazdy do ACA tylko po to aby wsiąść do samolotu.

bede wdzięczny za wszystkie rady
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 02 Sie 2017 14:23 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22486
Nie wrócisz do Amsterdamu.

Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 02 Wrz 2017 16:19 

Rejestracja: 29 Lis 2015
Posty: 13
To ja mam trochę inne pytanie.

Lecę z "burrito deal" Amsterdam-Mexico-Panama. Na powrocie chciałbym wrócić do Panamy, zrezygnować z odcinka do Amsterdamu i zostać na kilka tygodni w Meksyku. Czy jest to możliwe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 02 Wrz 2017 16:33 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6255
Loty: 478
Kilometry: 1 019 055
W sensie AMS-MEX-PTY-MEX ? Siłą Cię nikt do samolotu nie zaciągnie :) ale powrot na wlasny koszt
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 02 Wrz 2017 16:54 

Rejestracja: 29 Lis 2015
Posty: 13
Tak, bardziej chodzi mi o immigration meksykańskie. Z tego co czytałem to tam odbiera się bagaż i idzie do kolejnej odprawy, a ja po prostu bym wyszedł na miasto :)

Jakoś zawsze się wróci, a szkoda być w Meksyku tylko na przesiadkach :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 25 Sty 2018 02:09 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
Czy w terminalu 2 są szafki na bagaże i ile ewentualnie kosztują?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 27 Sty 2018 19:59 

Rejestracja: 27 Sty 2018
Posty: 242
Zbanowany
Aktualnie z MEX :

NIE MA ZADNEGO przycisku wybierajacego do kontroli celnej, sa zwykle dwa przejscia 'nic do deklaracji' i 'towary do deklaracji'
NIE MA ZADNEGO przenoszenia bagazu w tranzycie pomiedzy tasmami bagazowymi, bagaze jada bezposrednio z Amsterdamu do portu docelowego. Wasze bagaze sie nie pojawia na tasmie w MEX jesli lecicie dalej.

Tylu lecialo z aktualnej promocji a nikt nie raczyl sprostowac blednych informacji, wstyd co za forum.
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group