Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 94 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 17 Lut 2018 20:35 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 646
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Korzystaliście z uber pool? Ląduje za 3 godziny i to najtańsza opcja ubera :)

Edit: Odpowiem sam. Korzystałem i wszystko spoko. Czasem można poznac fajnych współpasażerów.

Lotnisko - Zocalo 90 pesos, 30 minut jazdy w sobotę o 16.
Zocalo - Lotnisko 80 pesos. 30 min jazdy okolo 20.
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#82 PostWysłany: 14 Gru 2018 00:53 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Grzegorz40 napisał(a):

nie do końca ogarniam ten schemat. linia z lotniska w pewnym momencie się rozdwaja, ale strzałki sugerują, że na obu odnogach ruch odbywa się w dwie strony. jak to czytać? gdzie najlepiej wysiąść jadąc na zocalo? z którego przystanku wracać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 17 Gru 2018 15:00 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
To odpowiem sam sobie, może komuś się przyda. Te dwie nitki to są tak na prawdę dwie oddzielne linie. północna i południowa. Mówiąc szczerze, nie jestem pewien, czy południowa jeździ też na lotnisko. Ja trafiłem na północną. Wysiadałem na przystanku Rep. de Argentina i z tego samego przystanku wracałem.

Jeżeli chodzi o ten automat, to dla mnie nie do końca intuicyjny był. Nie da się (chyba) wybrać kwoty doładowania, ładuje na kartę tyle ile się włoży pieniędzy. Ja najpierw kupując kartę włożyłem 50, doładowałem jeszcze 100, więc korzystając w dwie osoby 20 MXN zostało niewykorzystane. Być może pominąłem jakieś opcje w tym automacie, ale autobus już podjeżdżał, więc już nie grzebałem. Kartę po powrocie na lotnisko zostawiłem w automacie, może ktoś skorzystał.

Co do tej policji jeżdżącej w każdym autobusie, to... ja mam wrażenie, że to tylko z nazwy ma coś wspólnego z policją. Nie mają żadnej broni a ich praca wygląda bardziej jak praca kanara - pilnują, żeby ludzie kasowali bilety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 21 Gru 2021 20:47 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 52
Jak wygląda aktualnie sytuacja? Ląduje o 1:30 w nocy. Czy o tej godzinie zostaje mi tylko uber/taxi i metro lub busy jeszcze jeżdżą? Ile aktualnie kasuje uber z lotniska do centrum?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 21 Gru 2021 20:57 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22326
Około 3 nad ranem, płaciłem za uber 180 MXN do Guadelupe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 21 Gru 2021 21:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
maggo napisał(a):
Ile aktualnie kasuje uber z lotniska do centrum?

Wystarczy wpisać w apce Ubera jako miejsce odbioru "Aeropuerto Internacional Benito Juarez" i miejsce docelowe jak poniżej:
Załącznik:
IMG_9742.jpg
IMG_9742.jpg [ 336.06 KiB | Obejrzany 620 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 05 Wrz 2022 02:49 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Dawno nie było tu update'ów więc czynię: najtańszym i w sumie całkiem sprawnym środkiem dojazdu z /na lotnisko jest cały czas metro, z zastrzeżeniem, że ktoś nie podróżuje obładowany wielkimi bagażami (stacje nie są do tego przystosowane: wszędzie dużo tradycyjnych schodów, długie przejścia tunelami itp.). Wygodniej jest na terminal 1, bo tu stacja linii 5 znajduje się praktycznie obok (ale nie przy samym terminalu - trzeba kilkaset metrów przejść), wzdłuż linii na kilku stacjach można się przesiadać i dojechać do centrum lub praktycznie wszędzie, gdzie jest zasięg metra w przeciętnie kilkadziesiąt minut. Koszt podróży na dowolną stację w mieście: 5 MXN (jednorazowy bilet można kupić w kasie na każdej stacji, nie trzeba żadnych kart ładować itp.).

Jeśli ktoś podróżuje do terminalu 2 z centrum, wtedy polecam także dojazd 5 do terminalu 1 (kolejne stacje są niby bliżej, ale żadna nie jest przy samym terminalu - trzeba przejść m.in. 1,5 km), a następnie przejazd za darmo (na podstawie biletu - jest sprawdzany) kolejką między terminalami. Wygodniejsze i tańsze to IMO niż przejazdy łączone z autobusami z Lazaro pod terminal 1. Między terminalami krąży też autobus, ale jest płatny 16 MXN.
Góra
 Profil Relacje PM off
billabong lubi ten post.
 
      
#88 PostWysłany: 05 Wrz 2022 08:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2019
Posty: 519
Loty: 149
Kilometry: 261 923
srebrny
Dodam, że w godzinach szczytu (16-18) na stacjach metra jest mega tłoczno. Mi udało się wepchać dopiero do 4. pociągu, do wcześniejszych nie było szans aby wejść. Tak samo trzeba zrobić aby wyjść z pociągu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 05 Wrz 2022 15:20 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 877
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
Jeździliśmy metrem w styczniu 2022 praktycznie wszędzie przez 4dni i tłumów nie było. Większy ruch jedynie w sobotę w drugiej połowie dnia, ale bez dramatu.
Z lotniska nie ma sensu brać ubera, bo za taksówkę płaci się w oficjalnym kiosku, dostaje bilet i z nim idzie do samochodu. Ryzyko, że ktoś Cię orżnie zerowe. A ceny są uzależnione od stref więc zwykle jest taniej niż uberem.
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 27 Sie 2023 19:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2021
Posty: 61
Loty: 50
Kilometry: 107 268
Mam pytanie o Metrobus z lotniska do miasta i z powrotem . Nie mogę już ponad dobę wejść na ich stronę żeby zobaczyć trasę . Czy on normalnie jeździ i jak tak ,to gdzie ma przystanki? Mam czas pomiędzy lotami około 7 godzin ( przylot 13 następny lot 20 ) , chcę pojechać do Zocalo z godzinę tam pochodzić i wrócić. Czytałem że Metrobus ma swoje wydzielone pasy więc nie stoi w korkach ,etc. Gdzie na niego kupić kartę i jak lepiej zapłacić , czy bezpiecznie na lotnisku kupować miejscowi peso ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 27 Sie 2023 19:53 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22326
Nie lepiej metrem? Jedna przesiadka i po problemie.
Kupisz kartę na lotnisku - przystanku, doładujesz i będzie git. A peso tez bezpiecznie kupisz na MEX. To normalny kraj
Góra
 Profil Relacje PM off
BP2?? uważa post za pomocny.
 
      
#92 PostWysłany: 27 Sie 2023 20:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2021
Posty: 61
Loty: 50
Kilometry: 107 268
@Zeus dziękuję, ale chcę zostać przy Metrobusie jak działa . Mam mała klaustrofobie na metro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 27 Sie 2023 20:11 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Metro w MEX na lotnisko i tak w sporej części trasy jedzie po ziemi a nie pod nią.
Góra
 Profil Relacje PM off
BP2?? uważa post za pomocny.
 
      
#94 PostWysłany: 08 Lut 2024 02:20 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
Metro kosztuje bez zmian 5 peso. Jednak nie sprzedają już biletów jednorazowych, jedynie karta + doładowanie. A przynajmniej na stacji lotniskowej. Dochodzi do absurdów, np. kilka dni temu Pani w okienku nie miała nowych kart, w maszynie ich też nie było. Więc chcąc odbyć podróż trzeba było liczyć na łaskę innych osób, płacąc im do ręki i prosząc o odbicie karty. Niektóre linie metra też są w remoncie i kursuje autobus zastępczy, bardzo źle oznakowany. Więc wycieczka dla cierpliwych.

Na lotnisko jechałem Uberem z zachodniej części centrum za 170 peso.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 94 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group