Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 17 Sty 2016 18:45 

Rejestracja: 16 Gru 2015
Posty: 7
Witam
Chciałbym nieco odświeżyć wątek.

Udało mi się kupić tanie loty do cancun liniami KLM. Ląduje o 3:00 w nocy 27.01.16 w cancun.

Wedle rozkładu autobusów (AOD), nie ma wtedy żadnego podstawianego autobusu.
Chciałbym uniknąć taksówki, wobec tego czy orientujecie się może czy są jakieś inne połączenia zastępcze ? I czy rzeczywiscie o tej porze nic wtedy, poza taxówkami nie jezdzi ?

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#42 PostWysłany: 18 Sty 2016 00:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 338
Loty: 16
Kilometry: 39 898
ADO, taxi albo prywatny transfer z hotelu lub jakiegoś biura które świadczy takie usługi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 18 Sty 2016 08:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
ADO jeździ do późna. Popytaj ludzi to nakierują na przystanek.
Ja jechałem do Playa del Carmen po 21.
Trzeba się ostro targować. Ja jechałem z Cancun z terminalu ADO na lotnisko za 200 pesos taksówką. Autobus kosztował ok. 70.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 18 Sty 2016 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 338
Loty: 16
Kilometry: 39 898
Kolega ląduje o 4, ostatnio ADO jest o 0:30 a pierwszy o 8:00.

Chyba zostaje tylko:
http://www.cancun-discounts.com/cancun- ... huttle.htm
http://www.entertainment-plus.net/trans ... nsfers.asp
http://cancunvalet.com/?p=p_2&sName=airport-transfers
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 27 Sty 2016 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 506
niebieski
Dajcie znac czy ktos korzystal z tego pierwszego linka: Cancun Discounts. Cena wydaje sie zachecajaca, ale jak to wyglada w praktyce? Trzeba czekac az bus sie zapelni, czy maja juz nagranych ludzi?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 31 Sty 2016 17:48 

Rejestracja: 25 Kwi 2014
Posty: 8
Witam,
Podłączę się do dyskusji, mam pytanie czy ktoś korzystał z http://www.shuttleincancun.com/search.php, ja tak to poproszę o wrażenia. Me ktoś chce wspólnie do strefy hotelowej 12.02 - charter z Wawy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 01 Lut 2016 20:38 

Rejestracja: 04 Gru 2013
Posty: 30
Wszystkie ceny macie podane w dolarach USA. Pomnóżcie to przez 17 i będziecie mieli cenę w MXN za osobę.

W strefie przylotów na lotnisku są przedstawiciele tzw. "secure taxi". Podchodzisz do okienka, podajesz adres gdzie chcesz jechać - dostajesz cenę.
Koszt z lotniska do centrum/strefa hoteli nie powinien być większy niż 300 MXN za taxi. Zawsze na lotnisku możesz znaleźć chętnych do podzielenia kosztów.

UWAGA: po wyjściu z lotniska ze strefy przylotów, nie ma już do niej powrotu.

Ponadto możesz zamówić transport na stronie lotniska, jest o wiele taniej http://www.cancun-airport.com/transportation.htm

Zapytaj w swoim hotelu o shuttle taxi. Na lotnisku widziałem ich pełno.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 07 Lut 2016 20:25 

Rejestracja: 05 Sie 2015
Posty: 26
Właśnie wróciłem z Meksyku. Pytając w Cancun o cenę taksówki na lotnisko słyszałem w odpowiedzi 350-400 MXN. Zdecydowałem się więc na autobus ADO za 66 MXN. Gdy taksówką jechałem na dworzec autobusowy taksówkarz powiedział, że kurs z centrum na lotnisko powinien wynieść 250 MXN, a każda kwota powyżej jest łupieniem turysty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 10 Lut 2016 12:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 338
Loty: 16
Kilometry: 39 898
Z tym wyjściem z hali przylotów to chyba nie na każdym tak jest, ja lądowałem na T3 i mogłem się wrócić wypłacić pieniądze w bankomacie. Albo może dlatego mogłem bo się wszystkich pytałem o DZIAŁAJĄCY BANKOMAT.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 11 Lut 2016 14:44 

Rejestracja: 08 Sty 2016
Posty: 5
Nie ma co wydawać na taxi. Po wyjściu z lotniska w Cancun, kieujamy się na prawo i mamy dworzec ADO- przyjemnie, bezpieczne automusy. Za kilka MXD mozna dojechac do samego Cancun, Playa del Carmen, Tulum czy Meridy...oraz wiele innych :) Nie ma co się bac, a ceny można sprawdzić na ich stronie internetowej:

http://www.ado.com.mx/ado/index.jsp
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 25 Lut 2016 18:49 

Rejestracja: 25 Kwi 2014
Posty: 8
Podzielę się informacjami jak to wyglądało w moim przypadku – luty 2016, w jedną stronę 34USD za dwie osoby, kupione na lotnisku za halą przylotów, (Collective Shuttle), transport busem z walizkami pod hotel w strefie hoteli. Jeździ co około 20 min w ciągu dnia nie wiem jak w innych porach.
Powrót z hotelu taniej 400MXN (około 23USD) za normalną taksówkę. Przy powrocie dobrze wiedzieć na który terminal się jedzie T2 czy T3.
pozdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 01 Lut 2017 15:04 

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 11
Polecam rozwiązanie w postaci Ado Bus. Kursują co 30 minut z lotniska do Centrum Cancun. Koszt to 73 MXD. Z lotniska również tym samym przewoźnikiem można dostać się bezpośrednio do Playa del Carmen oraz Meridy. My chcieliśmy się dostać do Meridy - uwaga - taniej wyniesie Was pojechanie z lotniska na dworzec do Cancun i stamtąd do Meridy niż bezpośrednio z lotniska.
Cancun lotnisko - Merida - koszt 650 MXD
Cancun lotnisko - Cencun centrum - Merida - koszt 470 MXD - co więcej można jeszcze taniej biorąc pod uwagę innego przewoźnika Otiente (troszkę niższy standard). Z centrum Cancun do Meridy autobusy są prawie co 30-40 minut i spokojnie kupiliśmy bilety na miejscu 8 minut przed odjazdem - autobus był zapełniony w około 70%.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 27 Lut 2017 18:28 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Ceny ADO z lotniska:
Cancun centro 72 MXN - co 30-40min odjazdy
Playa del Carmen 178 MXN - rownie czesto
Niewarto kupowac pakietu na Cozumel za 300 z hakiem. Bo na miejscu kupicie OW z Playa za 83 MXN w Mexico Waterjets czyli razem 261 MXN.

Z lotniska do Cancun 30min jazdy. Wysiadka i na prawo do glownej ulicy. Jezdza tam busiki R1 do strefy hotelowej. Co chwila.
10.5 MXN bilet - chcialbym poznac tego co wymyslil taka cene :)
Masa przystankow w strefie hotelowej.
Jest tez R2 linia ale ona jakos inaczej chyba kolo dworca ADO jedzie. Na pewno po strefie hotelowej smiga niemal do samego konca, do Playa Delfines bez problemu.
Czasem sa korki przy wjezdzie do strefy hotelowej ...

Z lotniska dojazd do hotelu 82.5 MXN/os czyli 4 USD z hakiem. Godzina z hakiem max.
Góra
 Profil Relacje PM off
maciass lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 19 Mar 2017 20:12 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 68
Loty: 78
Kilometry: 158 859
Witam, cena taksówki do centrum w okolice Marcado 28 to 500 peso po małym targowaniu początkowo było 600. A ceny biletów ADO są na zdjęciu możliwość kupienia biletów w hali przylotów jak również na zewnątrz. Można troszeczkę zaoszczędzić na drodze do Playa, jeżeli weźmiemy ADO z lotniska na dworzec za 72 peso i stamtąd do Playa który kosztuje 65 peso odjazd co 15 min łącznie 137 peso. Ja polecam rozważyć opcję busów które stoją po wyjściu z hali przylotów, po gadce z naganiaczem do Playa zapłaciliśmy tyle samo co ADO tj. 178 peso a zawiózł nas na miejsce i było szybciej.

Załączniki:
IMAG42862.jpg
IMAG42862.jpg [ 249.37 KiB | Obejrzany 3529 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 27 Sty 2018 21:02 

Rejestracja: 27 Sty 2018
Posty: 242
Zbanowany
Obecnie Areomexico chyba laduje na nowym Terminalu 4 tam nie ma zadnego bankomatu, wiec skonczylo sie na wizycie na Terminalu 2 aby wybrac jakas kase na taksowke.
Miejscowi twierdza ze trasa taxi Terminal 4 do 15km to koszt 170peset, ale zadna taksowna normalna nie zabierze was z lotniska tylko naganiacze oferuja przejazdy w promieniu do 15km w koszcie 600-700peset. Po dlugim targowaniu dwie osoby i trzy walizki pojechaly te 15km Mazda prywatna za 300peset (platne nie kierowcy ale naganiaczowi.
Uber zbanowany obecnie wiec nie ma wyboru chyba ze ktos z lekkim bagazem wyjdzie poza obreb lotniska i zlapie wyjezdzajace z terminalu normalne taksowki a te za 200peset powinny pojechac te 15km (cena dla tubylcow).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 21 Lis 2018 16:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2018
Posty: 929
złoty
Orientuje się ktoś jak wygląda dojazd komunikacją publiczną z lotniska w Cancun do miasta, jakim autobusem, za ile i ew. gdzie można sprawdzić jego trasę? I przy okazji zapytam jeszcze czy jest sens wymieniać dolary na lotnisku czy lepiej w mieście?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 21 Lis 2018 17:07 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
ADO bus , cena za osobe ok. 12 złotych w jedną stronę, jeżdza o ile pamiętam co pół godziny. Przy czwórce pasażerów mozecie trafić taksówkę za cenę busa. Kantory w centrum , jest ich bardzo duzo , ale róznice kursów sa minimalne.
Góra
 Profil Relacje PM off
Piatek lubi ten post.
Piatek uważa post za pomocny.
 
      
#58 PostWysłany: 26 Lis 2018 14:43 

Rejestracja: 23 Kwi 2013
Posty: 80
Loty: 78
Kilometry: 169 142
My korzystaliśmy z transferu kupionego przez Booking. Dla 6 osób wyszło niecałe 90 zł, taniej niż lokalne taxi. Kierowca czekał z kartą z nazwiskiem.
Tyle tylko, że to raczej rozwiązanie raczej dla większej ilości osób. No i nie ma problemu z bagażem.
W hotelu wisiało info, że kurs na lotnisko kosztuje ok 350 pesos. Oczywiście cenę trzeba negocjować.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 28 Lis 2018 20:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2018
Posty: 929
złoty
Odpowiem sam sobie, za autobus ADO dałem 82 pesos (ok 16zł). Bilety kupujemy po wyjściu z przylotów, centralnie przed opuszczeniem terminala (dotyczy terminalu 4). Można płacić kartą, autobus z WiFi i klimatyzacją.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 08 Mar 2019 23:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
Orientujecie sie czy autobusy ADO jezdza z lotniska do centrum takze w nocy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group