Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 09 Lut 2022 23:16 

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 52
Dodam swoje 3 grosze i kilka wskazówek, bo mój pierwotny plan musiał szybko ulec modyfikacji.
Jeśli ktoś chce jechać budżetowo i samodzielnie z lotniska, to:
Autobus ADO - punkt sprzedaży jest przy samym wyjściu z terminala 4, można płacić kartą. 98 peso od osoby. Uwaga, domyślnie sprzedają wam bilet na najbliższy autobus, a jak się spóźnicie, to na kolejny was nie wpuszczą i trzeba przebukowywać. Autobusy jeżdżą dość często, a postój ADO jest na końcu, więc sugeruję sprawne tempo.

Jeśli ktoś jedzie ADO do Cancun, to niech sobie odpuści szukanie bankomatu na lotnisku - przy wyjściu go nie ma, wbrew temu co sugerowało mi google maps. Można znaleźć citibanmex przechodząc dość daleko od wyjścia jakby w bok terminala, ale mija się 2 punkty bez powrotu - takie security, że nie wpuszcza was z powrotem, a oddalacie się od ADO. Do tego udało mi się wypłacić tylko raz 6000 MXN

Na dworcu Cancun jest Santander, który ma limit chyba 9000 MXN i bierze 35 MXN prowizji, polecam takie rozwiązanie.

Taksówka do portu Juarez 150 MXN z dworca - nie targowałem bo już nie miałem siły po długiej podróży i padał deszcz, a i tak byłem zadowolony z całościowego kosztu dostania się na Ultramar.
Góra
 Profil Relacje PM off
no_pain uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#122 PostWysłany: 17 Lut 2022 14:50 

Rejestracja: 07 Lut 2021
Posty: 20
Witam.
Dla zainteresowanych lecących do Cancun. Ostatni autobus odjeżdża o 23.40. Bilet można kupić przez Internet lub na miejscu przy wyjściu z lotniska. Mój lot z Lizbony był planowo o 23.00 i nie było problemu aby zdążyć.
Góra
 Profil Relacje PM off
Urys88 lubi ten post.
 
      
#123 PostWysłany: 22 Lut 2022 14:48 

Rejestracja: 19 Sty 2022
Posty: 5
I to jest informacja, której potrzebowałem! Przyleciałeś koło 23 czy wcześniej? Bo widziałem po fr24, że przez kilka dni były tak dobre wiatry, że samoloty lądowały przed 22.


Ostatnio edytowany przez dmirstek, 22 Lut 2022 14:58, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 22 Lut 2022 15:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 858
niebieski
@Urys88 ja lądowałem TAPem koło 23 i zdążyłem mimo, że kupowałem bilet na miejscu i jeszcze zawiesił się terminal. Przejście przez kontrolę paszportową też bardzo sprawne. Ale polecam kupić wcześniej przez internet.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Urys88 lubi ten post.
Urys88 uważa post za pomocny.
 
      
#125 PostWysłany: 22 Lut 2022 15:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 664
srebrny
My również lądowaliśmy Tap, była bardzo długa kolejka do odprawy, przyleciały samoloty ze Stanów, do tego system padł i przez jakiś czas była przerwa. W rezultacie dotarliśmy po bagaż koło 0:30, więc jak widać z ADO czasami się uda, czasami nie. My na szczęście nie potrzebowaliśmy autobusu. Gdy z kolei lądowaliśmy wracając z Gwatemali znowu była duza kolejka, tym razem ponad godzina czekania.
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 22 Lut 2022 16:06 

Rejestracja: 19 Sty 2022
Posty: 5
amphi napisał(a):
My również lądowaliśmy Tap, była bardzo długa kolejka do odprawy, przyleciały samoloty ze Stanów, do tego system padł i przez jakiś czas była przerwa. W rezultacie dotarliśmy po bagaż koło 0:30, więc jak widać z ADO czasami się uda, czasami nie. My na szczęście nie potrzebowaliśmy autobusu. Gdy z kolei lądowaliśmy wracając z Gwatemali znowu była duza kolejka, tym razem ponad godzina czekania.


Ja na szczęście tylko z podręcznym więc może uda się szybciej dobiec do odprawy :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 22 Lut 2022 16:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 858
niebieski
@Urys88 najpierw masz kontrolę dokumentów, potem odbiór bagażu :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Urys88 lubi ten post.
 
      
#128 PostWysłany: 17 Paź 2023 23:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2021
Posty: 61
Loty: 50
Kilometry: 107 268
Jutro ląduje w Cancunie o 19.05. Cały czas szukam taxi w normalnej cenie do zona hoteliera. Hoppa.com pokazuje cenę 57USD((( . Nawet taxi na booking tańsze bo "tylko" 44 USD. Czy są tam jakieś korporację oficjalne przed wyjściem i ile kosztują ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 18 Paź 2023 00:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Tam takie ceny to normalka, jedź busem są w normalnej cenie i w centrum przesiadka na busa miejskiego do zona hotelara za kilkanaście peso
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#130 PostWysłany: 18 Paź 2023 00:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2021
Posty: 61
Loty: 50
Kilometry: 107 268
interesuje taxi, bo jestem teraz w Cuzco, nie spałem ponad dobę a jutro będę totalnie padnięty, znalazłem na stronie aeroportu transfer za 26USD.dziękuję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 06 Lis 2023 20:59 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
OSK napisał(a):
OSK napisał(a):
Czy korzystajac z Ado mozna wysiasc gdzies po drodze czy on jedzie tylko do centrum?Mam nocleg 6km od lotniska w kierunku Cancun I szukam jak sie tam dostac
Podbijam

Czytam i w dalszym ciągu nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie. Czy autobus ADO jadący z lotniska do centrum po drodze gdzieś się zatrzymuje? Potrzebuję dostać się do hotelu Ibis. Proszę bardziej doświadczonych o podpowiedź.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 16 Gru 2023 11:00 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Od 15 grudnia z lotniska Cancún dojedziemy pociągiem do Campeche (przez Valladolid i Chichen Itza) i od stycznia do Tulum

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Canc%C3 ... ay_station
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
#133 PostWysłany: 18 Gru 2023 12:48 

Rejestracja: 12 Paź 2022
Posty: 28
Tematem interesuję się od dawna. Strona główna jest w fatalnym stanie, bilety są koszmarnie drogie, a stacje oddalone od centrum miasta o kilkadziesiąt kilometrów. Nie rozumiem jaka jest uzytecznosc tych kolei dla turystow?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 21 Gru 2023 22:38 

Rejestracja: 11 Sie 2022
Posty: 45
potek7 napisał(a):
OSK napisał(a):
OSK napisał(a):
Czy korzystajac z Ado mozna wysiasc gdzies po drodze czy on jedzie tylko do centrum?Mam nocleg 6km od lotniska w kierunku Cancun I szukam jak sie tam dostac
Podbijam

Czytam i w dalszym ciągu nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie. Czy autobus ADO jadący z lotniska do centrum po drodze gdzieś się zatrzymuje? Potrzebuję dostać się do hotelu Ibis. Proszę bardziej doświadczonych o podpowiedź.

Nie wiem, czy nie za późno ta informacja, ale jakby co, to autobusy ADO jadą prosto na dworzec, bez żadnych przystanków, poza tymi na poszczególnych terminalach lotniska. Tak było przynajmniej rok temu, nie sądzę aby coś się zmieniło.
Góra
 Profil Relacje PM off
potek7 lubi ten post.
potek7 uważa post za pomocny.
 
      
#135 PostWysłany: 08 Lut 2024 02:42 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
UWAGA, Uber z lotniska nie działa. Lokalna mafia korporacji taksówkarskich sprawiła że Ubera już nie zamówimy. W drugą stronę, czyli z miasta na lotnisko, bez problemu. W samym mieście i zona hotelera też działa ok. DZICZ absolutna.

Załącznik:
CUN.jpg
CUN.jpg [ 24.62 KiB | Obejrzany 162 razy ]


Najtańszy sposób dotarcia do miasta to wciąż autobus ADO. Cena 130 peso a do Playa del Carmen 250 peso. Czas podróży ok. 1h. Bywa że na kolejny autobus trzeba czekać 1-2h jeśli jest dużo chętnych.

Ja postanowiłem pójść pieszo poza lotnisko i czegoś poszukać ale nie polecam tego rozwiązania. Złapała mnie babeczka która zaproponowała 'collectivo', ustaliłem cenę 200 peso (miałem nocleg w połowie drogi między lotniskiem a miastem), ona zadzwoniła po busa który po chwili przyjechał. Warunek był płatności kartą bo 'szef tak wymaga dla transparentności'. Po dojechaniu na miejsce podstawiono mi terminal z prawie całkowicie wyciemnionym ekranem i w słońcu nic nie było widać, ale jak zakryłem ręką to zauważyłem na wyświetlaczu kwotę... 5.000 peso. Kierowca twierdził że to terminal z Kolumbii i to peso kolumbijskie :lol: także nie dałem się nabrać, zapłaciłem gotówką i spier***łem gdzie pieprz rośnie. Dobrze że to w miejscu w miarę ruchliwym a nie w ciemnej uliczce.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#136 PostWysłany: 08 Lut 2024 10:04 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Mogłeś 5000 cop zabulić :P to 21.5 MXN
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 01 Mar 2024 13:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
mucha napisał(a):
UWAGA, Uber z lotniska nie działa. Lokalna mafia korporacji taksówkarskich ...


Tak, gnidy-nagabywacze na przylotach pięknie koszą.
Za 18km żądał na początku 80 usd.. wyśmiałem typa. po 10, 5 dolców zeszliśmy do 30 usd.
Ale doszlismy do argumentów że naganiacz Juana Pablo Secondo w sercu nie ma jak tyle chce ode mnie, a on że w kraju Lewandowskiego to noszą drogie tshirty.. i jak na taki mnie stać to 50usd tez bym miał. Stary nie jest kwestia tego czy mam tylko czy ci chce tyle zapłacić.

NA lotnisko pięknie uberkiem za 195mxn przyjechaliśmy w 4 os. Niby Comfort brany ale podjechał maluszek z bagaznikiem dachowym i 2 walizki jechały na dachu :D
z Delfines to 220mxn..

Załączniki:
delfinesDOcun.jpg
delfinesDOcun.jpg [ 102.17 KiB | Obejrzany 76 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group