Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 207 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 10 Sie 2015 12:49 

Rejestracja: 03 Sty 2014
Posty: 10
pzam - tak, to jest ten przystanek. Z tego przystanku odjeżdżałam dwa tygodnie temu do Rawdy autobusem 11. Jedzie też przez Pomorie. Rozkład jazdy:

Image

Uwaga - rozkład jazdy na KAŻDYM przystanku trasy jest taki sam! Podane godziny dotyczą wyjazdu z przystanku początkowego. Z Burgas na ten przystanek przy lotnisku autobus jedzie ok. 10 - 15 min.

Co do Pomorie - autobus 11 zatrzymuje się na przystanku, z którego jest jeszcze dość daleko (2-3 km) do starego centrum i plaży. Odnośnie dalszych autobusów nic nie wiem, grzaliśmy z buta :)

Jak masz jeszcze jakieś pytania do dawaj, bo jestem na świeżo :)

-- 10 Sie 2015 12:52 --

I jeszcze co do przystanku przy lotnisku - przystanek, na którym znajduje się rozkład linii 10 (i chyba też 11) NIE jest tym, z którego się odjeżdża! Na tym, z którego się odjeżdża nie ma tych rozkładów. To tak dla ułatwienia chyba :)

Bilet kupisz bez problemu w autobusie. Do Rawdy kosztuje 6 lv, do Pomorie będzie chyba jakieś 3-4 lv.
Góra
 Profil Relacje PM off
carcoma uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#62 PostWysłany: 17 Sie 2015 00:13 

Rejestracja: 06 Sie 2015
Posty: 8
Dzięki za odpowiedź, jestem jeszcze w Bułgarii więc na swoje pytania znam już odpowiedzi, a po powrocie pewnie podzielę się nimi na forum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 17 Sie 2015 14:49 

Rejestracja: 16 Sie 2015
Posty: 1
kolejnie pytanie z serii "jak dojadę" :D
Dnia 22.08 około godziny 14 potrzebuje przetransportować się w miarę szybko i tanio z Burgas do Varny.
Ktoś ma jakieś propozycje? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 19 Sie 2015 02:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
Busy na trasie Burgas (dworzec autobusowy) - Varna śmigają bodaj co godzinę.
http://www.bgrazpisanie.com/en/transpor ... razpisanie
Bilet powinien kosztować 14 lewa.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 24 Sie 2015 17:49 

Rejestracja: 16 Cze 2012
Posty: 8
Loty: 36
Kilometry: 27 318
Hej!

Ja z kolei mam pytanie dotyczące dojazdu do Nessebar, najlepiej prosto z lotniska Burgas. Jest taka możliwość? Czy najpierw trzeba jechać do centrum Burgas i potem do Nessebar? Lecę we wrześniu i zaraz po przylocie o 13 chciałbym pojechać na 2-3 godziny do Nessebar, a wieczorem wrócić do Burgas na nocleg. I czy może ktoś wie czy z przystanku w Nessebar do starej części miasta jest daleko?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 25 Sie 2015 00:23 

Rejestracja: 03 Sty 2011
Posty: 172
Hej, czy mógłby ktoś potwierdzić, czy opcja dojazdu z lotniska w Burgas do Nesebyru opisana w tym poście jest nadal aktualna? W końcu to info sprzed trzech lat ;)
Mnie udało się znaleźć taki rozkład (https://translate.google.pl/translate?s ... edit-text=), tyle że to z Burgas, a nie z lotniska w Burgas. O ile dobrze dedukuję, drugim przystankiem na tej trasie jest wspomniane w ww. poście Sarafovo, gdzie autobus dojeżdża z centrum Burgas w jakiś kwadrans, tak? Proszę o info :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 25 Sie 2015 02:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
Odpowiadam na tyle na ile potrafię na dwa powyższe posty. Nie sądzę, by coś zmieniło się od zeszłego roku i nadal przystanek koło ronda będzie najlepszym miejscem, by łapać busa do nadmorskich miejscowości leżących między Burgas a Warną. Nie tylko Burgasbus czy Autotransport2000, można łapać też minibusy jadące do Warny. Jeśli będą miały miejsce, to powinny się zatrzymać. Z tym, że te busy (do Warny) raczej nie wjeżdżają np do Nessebaru, Ravdy czy Białej, a jedynie zatrzymują się na szosie i trzeba sobie dojść.
Nie wiem jak wygląda to cenowo, ale w każdym wypadku powinno kosztować kilka lewa.
I tak, trasa z Burgas do Sarafova to jakieś 15-25 minut.
A to, co Carcoma znalazł(a) to potwierdzenie tego, co jest na zdjęciu kilka postów wyżej;)
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#68 PostWysłany: 28 Sie 2015 09:43 

Rejestracja: 28 Sie 2015
Posty: 1
Witam wszystkich!

Wybieramy się za niecały tydzień do Bułgarii, lądujemy w Burgas i musimy się dostać do hotelu w Elenite. Ktoś mógłby poradzić jak najlepiej dostać się do tego miasta? Jest nas czwórka dorosłych i półtoraroczne dziecko.

Ps. Może moglibyście polecić jakieś fajne miejsca wypadowe, które warto odwiedzić, będąc w tych rejonach?

Dzięki i pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 02 Wrz 2015 13:54 

Rejestracja: 03 Sty 2014
Posty: 10
kd5 napisał(a):
Ja z kolei mam pytanie dotyczące dojazdu do Nessebar, najlepiej prosto z lotniska Burgas. Jest taka możliwość?
I czy może ktoś wie czy z przystanku w Nessebar do starej części miasta jest daleko?


Jedź tym autobusem 11 wg. rozkładu z góry strony. Wsiadasz na omówionym wcześniej przystanku na rondzie koło lotniska, wysiadasz na końcowym przystanku od razu w starym Nessebyrze, na wyspie. Bliżej starego miasta się nie da :) Zapłacisz może ok. 8 Lv.
Z powrotem do Burgas też polecam autobus 11, ale może jest też inna możliwość, nie wiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 02 Wrz 2015 21:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
haller napisał(a):
Elenite... jakieś fajne miejsca wypadowe, które warto odwiedzić, będąc w tych rejonach?


Pewnie już tam jesteście.
Jak ktoś lubi chodzić, to można zrobić sobie całodzienny spacer. Z Elenite mozna przejść ścieżkami leśno - pagórko - polnymi do Emony. Na Google maps wszystko widać. To takie odludzia, mimo że niedaleko są kurorty. Ważne, by zabrać ze sobą zapas wody. Po drodze jest dzika plaża. Jak ja tam byłem w 2012, to akurat krowy się w morzu kąpały. Kapitalne wspomnienie:)
W Emonie jest sklepik i niewiele poza tym. Mi się podobało.
Potem można udać się drogą w stronę dzikiej i spokojnej długiej plaży Irakli (dużo zdjęć do znalezienia w necie), dalej do trasy Warna - burgas i tam można sobie złapać autobus powrotny w stronę Sunny Beach.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 10 Wrz 2015 19:45 

Rejestracja: 16 Cze 2012
Posty: 8
Loty: 36
Kilometry: 27 318
amanka napisał(a):
kd5 napisał(a):
Ja z kolei mam pytanie dotyczące dojazdu do Nessebar, najlepiej prosto z lotniska Burgas. Jest taka możliwość?
I czy może ktoś wie czy z przystanku w Nessebar do starej części miasta jest daleko?


Jedź tym autobusem 11 wg. rozkładu z góry strony. Wsiadasz na omówionym wcześniej przystanku na rondzie koło lotniska, wysiadasz na końcowym przystanku od razu w starym Nessebyrze, na wyspie. Bliżej starego miasta się nie da :) Zapłacisz może ok. 8 Lv.
Z powrotem do Burgas też polecam autobus 11, ale może jest też inna możliwość, nie wiem.


Dzięki, jestem już po wyjeździe :) Potwierdzam tę wersję z autobusem nr 11, bilet kosztował 6 leva i autobus jedzie na dworzec w starym Nessebarze. Rozkład też potwierdzam, nic się nie zmieniło :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 17 Cze 2016 10:51 

Rejestracja: 17 Cze 2016
Posty: 2
Witam.
Czy może ktoś potwierdzić, czy z przystanku na rondzie dostanę się do Słonecznego Brzegu?
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 19 Cze 2016 03:59 

Rejestracja: 18 Lut 2011
Posty: 185
Potwierdzam.
Dochodzac do ronda masz blizszy przystanek,dla autobusow jadacych do Burgas.
Musisz przejsc przez rondo na przystanek do Sl Brzegu i Nesebaru.
Jesli wczesniej przyjedzie autobus do Nesebaru,tez wsiadaj,
Koniec trasy jest przy starej czesci miasta i stamtad odjezdzaja b czesto autobusy jadace do Sl Brzegu,majace wiele przystankow wdluz glownej ulicy SB.
Z kolei autobus z Burgas,jadacy przez lotnisko,koncowy przystanek w SB ma na dworcu autobusowym.A Sl Brzeg ciagnie sie jeszcze przez kilka km.
Wiec sprawdz gdzie lezy Twoj hotel,bo moze przesiadka w Nesebarze bedze korzystniejsza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 20 Cze 2016 10:14 

Rejestracja: 03 Cze 2016
Posty: 5
a jak najsensowniej dostać się z lotniska Burgas do Sinemorec? Nie wiem czy dobrze wyszukałem ale wychodzi mi że z centrum Burgas jeżdżą autobusy ale według rozkładu to są 2 na dobę? Może jest jakieś częstsze połączenie ale z przesiadką gdzieś po drodze? Jak to cenowo wyjdzie i jak z bagażami się zabrać (będę miał wózek dziecięcy bo synek ma 1,5 roku i pewnie ze 2 walizki lub walizkę i plecak), te busy to tak jak nasze PKSy i mają miejsce na bagaż czy to może bardziej "busiki" typu VW transporter albo Mercedes Vito itp i tam może być problem z wózkiem i plecakami? Ile czasu taka podróż zajmie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 29 Cze 2016 11:11 

Rejestracja: 03 Cze 2016
Posty: 5
Nikt chyba nie zna odpowiedzi na moje powyższe pytanie to teraz może coś łatwiejszego ;)
Jak w tym roku wygląda sprawa zakupu biletów na komunikację miejską w Burgass - muszę w jakimś kiosku czy mogę od kierowcy autobusu, czy też jeszcze inaczej to wygląda? Rozumiem że dalej jeździ bus nr 15 z ronda za lotniskiem do South Bus station w Burgas (czyli to jest ten ich dworzec główny koło stacji kolejowej?) I tam jeżdż autobusy na południe, czyli np do Sinemorec.
Koszt biletów miejskich jest na linię czy na czas przejazdu? Jak poznać że już się dojechało na ten dworzec główny autobusów (czy będzie to na tyle charakterystyczne że będę widział przez okno z autobusu czy lepiej kogoś zapytać?)
Jak później wygląda sprawa autobusów dalekobieżnych - czyli np tych do Sinemorca czy Achtopolu - czy to jest dalej autobus miejski czy już innego przewoźnika? Jak się na nie kupuje bilety - od kierowcy? W jakiejś budce?
Jak wygląda sprawa jazdy z wózkiem dziecięcym i plecakami - czy na to trzeba osobny bilet zakupić czy nie?
Przylatuję w sobotę rano do Burgas i czeka mnie niezła przeprawa coś czuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 02 Lip 2016 11:12 

Rejestracja: 17 Cze 2016
Posty: 2
Nowy rozkład.

Załączniki:
Rozkład Burgas1.png
Rozkład Burgas1.png [ 696.17 KiB | Obejrzany 3835 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#77 PostWysłany: 09 Lip 2016 23:02 

Rejestracja: 21 Sty 2014
Posty: 213
niebieski
Z innej beczki, nie chce zakładać oddzielnego tematu. Czy w drodze powrotnej do PL oplaca sie kupic alkohol w wolnoclowce na lotnisku w Burgas? Czy lepiej zrobić zakupy w normalnym spożywczym? Miejscowe wina wodki czy whisky sa dosc tanie ( 1.75 wodki ok. 38 zl, 0.5 miejscowej whisky ok. 24 zl), cos bym zabral na poczęstunek ;)
_________________
Image
[color=#0000FF]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 10 Lip 2016 14:16 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Bułgaria od 9 lat jest w Unii Europejskiej, więc niższe ceny na bezcłówce nie dotyczą lotów wewnątrz Unii. No chyba, że nie wracasz do Polski tylko do kraju poza Unią.

Tak więc, jeśli masz bagaż rejestrowany i możliwość przewiezienia płynów to oczywiście kupuj w spożywczym.

Chociaż na samym lotnisku też nie jest jakoś bardzo drogo (oczywiście jak na ceny na lotniskach), ja kupiłem 0,5 rakiji i 0,7 mastiki płacąc za to chyba 24 lewa. Oczywiście w spożywczym byś miał pewnie z 2 razy drożej, ale ja miałem tylko podręczny, a coś przywieść wypadało.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 12 Lip 2016 19:48 

Rejestracja: 21 Sty 2014
Posty: 213
niebieski
Jestem wlasnie w wolnoclowce na lotnisku w Burgas, ceny dwa razy wyzsze niz w normalnym alkoholowym nawet w turystycznej miejscowości. Macie rejestrowany to nie kupujcie na lotnisku, sensu brak całkiem.
_________________
Image
[color=#0000FF]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 17 Lip 2016 00:36 

Rejestracja: 03 Cze 2016
Posty: 5
Nie wiem czy w dobrym miejscu ale opiszę jak to było u mnie w tym roku (właśnie wróciłem z wakacji w Bułgarii, które sobie sam zorganizowałem bez żadnego biura podróży). Pojechałem z żoną i dzieckiem 1,5 roku do Sinemorca (tuż przy granicy Tureckiej). W sumie nie będę opisywał całego pobytu a jedynie skupię się na kilku istotnych informacjach:

1) Internet - przydatna sprawa (google maps, itp). Na lotnisku w holu odpraw jest punkt lokalnego operatora (Telenor) - można kupić kartę mobile internet 2 GB na 7 dni za 9.9 lewa, potem można doładować na kolejny tydzień za 6 lewa poprzez wpisanie kodu w przeglądarce, do tego trzeba mieć kartę kredytową - dobre jak ma się telefon dual sim.

2) Wyjście z lotniska - wychodzimy z budynku przylotów i udajemy się w lewo wzdłuż budynku przylotów i odlotów aż dojdziemy do przystanku autobusowego (to nie jest przystanek w stronę Burgas!), przechodzimy na drugą stronę ulicy i będzie widać budkę i szlaban a za nim rondo. Na tym rondzie odrazu jest przystanek - to jest ten w kierunku Burgas

3) Autobusy do Burgas - 10 i 15 dojeżdża do dworca głównego w Burgas (tzw dworzec południowy dla autobusów - ichni PKS). Nie należy panikować jak widzimy że idąc wzdłuż terminali na lotnisku mija nas 15tka. Ona jeszcze objedzie całe Serafowo zanim dojedzie na nasz przystanek na rondzie. Bilety kupuje się w autobusie. Wchodzi się i się czeka, konduktor sam podejdzie. Bilet do Burgas kosztuje 1 lewa dla osoby dorosłej. Dzieci do lat 7 i bagaże są gratis. Warto sprawdzić wcześniej na google street wiev jak wygląda okolica dworca żeby wiedzieć kiedy wysiąść (park i takie w starym stylu żółte budynki).

4) Autobusy z dworca centralnego do Sinemorec - jest 6 stanowisk, Busy do kurortów są takie jak nasze PKSy czyli duże i pomieszczą kupę bagaży, busy do małych miejscowości, turystycznych co najwyżej dla Bułgarów to takie minibusiki jak mercedes Vito itp, więc i cienko tam z miejscem bagażowym (a że ja jechałem do małej wioski to i te busy były małe a kierowcy strasznie marudzili na wielkość moich bagaży i wózek dziecięcy - koniec końców wózek rozkładałem na części pierwsze i przekonywałem ich że wszystko się da skompresować jak się chce, bo byli bardzo niechętni do zabierania moich bagaży). Bezpośrednie autobusy do Sinemorec odjeżdżają ze stanowiska 6 i kosztują 12 lewa za osobę dorosła, dzieci do lat 7 i bagaże gratis. Bilety w Burgas kupujemy tak jak w w busach miejskiej komunikacji Burgas - tj. wsiadamy do busa i czekamy aż kierowca przed odjazdem obejdzie busik i zbierze opłaty. Bezpośrednie autobusy do Sinemorec są o 14:00 i 17:30 - przy czym można jechać jakimkolwiek na południe i potem przesiadka, czym dalej na południe, tj bliżej Sinemorec tym więcej lokalnych połączeń.

5) Busy z Sinemorec do Burgas - W drodze powrotnej była inna zasada zakupu biletów jak w Burgas. W Sinemorcu musiałem kupić bilety przed przyjazdem busika w budce na przystanku. Busy do Burgas odjeżdżają o 6:40; 8:15; 10:00; 11:15; 12:30. Można analogicznie jak w Burgas jechać czymkolwiek na północ w kierunku Burgas, np do Czarnomorca czy Sozopola a potem jest więcej busików.

6) Przechowalnia bagaży - tu się nieźle zdziwiłem, na lotnisku nie ma czegoś takiego! W Serafowie też nie (to ta wioska za rondem od lotniska). Jedyna przechowalnia w Burgas to na dworcu południowym autobusów. Cena 2 lewa za 1 bagaż. Przechowalnia czynna do godziny 22:00

7) Informacje inne:
- na lotnisku opadła nas szarańcza taksówkarzy z cenami z dupy, nie ważne że im mówiłem że nie chcę ich usług że znam ceny i że mnie rozśmieszają tymi ich propozycjami. Do Sinemorca chcą od 100 do 120 lewa, do Burgas chcą 20 lewa. Trzeba ich do bólu zbywać i nie ma sensu wdawać się w dyskusję
- oni odwrotnie machają głową niż my, tj na tak machają w poziomie a na nie w pionie co jest strasznie mylące. Trzeba mieć to na uwadze przy wszelkich pytaniach.
- autostop to dla nich chleb powszedni i chętnie się zatrzymują, dodatkowo mają gdzieś ograniczenia liczby osób w pojazdach, np zatrzymywali się samochodem na 5 osób jadąc już w 7 i brali jeszcze mnie, dziecko i żonę (jakoś na kolana się dzieci kompresowały). Pasy bezpieczeństwa to dla nich też jakiś zbędny wymysł.
- poza kurortami sezon zaczyna się dopiero od drugiej połowy lipca, wcześniej można jechać w ciemno bo wszystkie kwatery puste i nikogo nie ma.
- jak ktoś się zapędzi do Sinemorca lub Rezova to polecam wybierać się na plażę Silistar - bardzo ładna, w zatoczce, daleko od miast (około 7km, stąd moje podróże autostopem), piaskowa z drobnym piaskiem jak mąka, dobrze wyposażona (kibelki, prysznice, knajpka itp.) z cenami niższymi niż w samych miastach, z płytkim wejściem do wody (z 200m od brzegu dalej miałem wody po pas - dobra plaża dla małych dzieci), fale rozbijają się daleko od brzegu i przy brzegu woda jest spokojna.
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 207 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group