Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lotnisko Budapeszt
W godzinach 4:00-23:00 jeździ autobus E200 z lotniska terminal 2 do stacji metra Kőbánya-Kispest
Jak dojechać w dzień
Rozkład lini E200
linia 200e
Linia metra M3, do centrum kierunek Újpest Központ
linia m3
W nocy 23:00-4:00 należy skorzystać z lini nocnej 900 i potem z przesiadką na 950/950A na przystanku Bajcsy-Zsilinszky út (pętla autobusowa)
jak dojechać w nocy
Rozkład lini 900 / 950/950A
900
950/950a
dla pasażerów podróżujących na lotnisko, rozkłady
m3
200e
900
Bilety
rodzaje biletów
rodzaje biletów 2
Bilety można nabyć w nowo otwartych punktach obsługi BKK w hali przylotów
-Terminal 2A (codziennie 8:45-22:20) i Terminal 2B (codziennie 6:30-22:15), sprzedający mówią w j. angielskim, mają większość typów biletów, m. inn. grupowe i transfer ticket, oraz co ważne można u nich płacić kartą!
-w terminalu 2 na poczcie
Bilety tam dostępne są jednorazowe, 24h i 72h , pani w okienku wpisuje ręcznie godzinę ważności
W saloniku relay bilety 10przejazdowe w bloczku (3000 huf)
w automacie zaraz po wyjściu z lotniska (przyjmuje tylko monety!!), oraz u kierowcy bilet jednorazowy za 450 huf. Bilety należy skasować po wejściu do pojazdu! Potem należy kupić bilet jednorazowy na stacji metra (350huf).
Najtańszą opcją dostania się do centrum jest transfer ticket za 530 huf dostępnie niestety tylko w punktach z biletami (najbliżej na stacji metra Kobanya kispest)
W informacji turystycznej w terminalu 2A/2B dostępne są również travelcardy
http://budapest-card.com/en/
Dobrym rozwiązaniem dla grupy 5 osób są 24h karty za 3300huf dostępne tylko w punktach obsługi
karty grupowe
Tutaj dostępny jest asystent podróży
Taxi
Polecamy usługi
zona taxi
można również skorzystać z transferów busikowych http://www.airportshuttle.hu/ cena około 5400huf
Kompleksowy poradnik
http://www.fly4free.pl/zima-u-bratankow ... zytelnika/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 408 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Lotnisko Budapest
#81 PostWysłany: 21 Wrz 2012 22:49 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 373
niebieski
Podróż komunikacją miejską jest o wiele tańsza i dostanie się do centrum jest bardzo proste ;) Nawet w godzinach nocnych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
 Temat postu: Budapeszt
#82 PostWysłany: 22 Wrz 2012 19:48 

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 105
Mam pytanie odnośnie dojazdu z Portu Lotniczego do centrum... przeszukałem Fly4Free i jest straszny bałagan i chaos.
O ile na Malcie, Majorce czy w Portugalii jest klarownie opisane to tutaj przykładowy temat "Lotnisko Budapeszt" posiada 19 stron,
z których mało wynika.

Może ktoś byłby w stanie zebrać wszystko w całość tzn. napisać konkretnie co i jak ?

Ryanair ląduje na: Terminal 2
Wizz Air ląduje na: Terminal 2 (Terminal 1 jest nieczynny)


Jak dojechać do centrum?
(linia autobusu, metro, gdzie na jakiej stacji się przesiąść i w co?)

W DZIEŃ

Image

W NOCY
Image

Cena biletu?
(czy kupować bilety jednorazowe lepiej, czy 24H i ile kosztują?)

Ceny i rodzaje dostępnych biletów znajdują się tutaj:
http://www.bkv.hu/en/travel_cards

Gdzie mogę kupić bilet?

lpedro napisał(a):
Co do biletów - na lotnisku raczej nie kupisz biletu innego niż jednorazowy. Podobno można kupić inne bilety na poczcie, ale była już zamknięta jak przyleciałem, więc nie mogę tego potwierdzić. Jednorazowy można kupić np. w kiosku Riley. Dopiero na stacji metra jest punkt, gdzie można kupić wszystkie rodzaje biletów.

Jeżeli będziesz wracał z centrum na lotnisko, to kup transfer ticket, na którym można jechać z przesiadką. Pierwszą część kasujesz w metrze, drugą w autobusie.



Gdzie kupić bilet jeśli ląduje w Budapeszcie ok. 23:30 (Ryanair z Krakowa) ?

Płatność monetami/banknotami/ możliwość płatności w Euro?


Na przystanku autobusowym przed terminalem znajduję się biletomat, który przyjmuje tylko i wyłącznie monety.

Oraz inne wskazówki. Myślę, że nie tylko ja po 2 godzinach czytania postów będę wdzięczny.

Uaktualnione dzięki pomocy użytkowników, którzy wpisali posty poniżej.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Washington 08 Kwi 2014 13:52, edytowano w sumie 7 razy
porządki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 26 Wrz 2012 09:40 

Rejestracja: 26 Lis 2011
Posty: 156
Z tego co widze to i Wizz i Ryan ląduja na T2, osobiście przekonam się na początku października
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 26 Wrz 2012 10:49 

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 7
Obie linie lądują na T2. Po wyjściu z terminala przystanek autobusowy jest w zasięgu wzroku, są też tabliczki wskazujące, więc trafisz bez problemu. Stamtąd do centrum dostaniesz się autobusem 200E - jedziesz nim do samego końca (Kobanya-Kispest). Tam jest metro M3, którym możesz dojechać do centrum (np. stacja Deak Ferenc Ter, gdzie krzyżują się linie metra).

Co do biletów - na lotnisku raczej nie kupisz biletu innego niż jednorazowy. Podobno można kupić inne bilety na poczcie, ale była już zamknięta jak przyleciałem, więc nie mogę tego potwierdzić. Jednorazowy można kupić np. w kiosku Riley. Dopiero na stacji metra jest punkt, gdzie można kupić wszystkie rodzaje biletów. Co do cen, to musisz sobie wyliczyć, jaki bilet lepiej wyjdzie.. Ja kupiłem 7-dniowy, bo mieszkałem kawałek od centrum i codziennie jeździłem.

Jeżeli będziesz wracał z centrum na lotnisko, to kup transfer ticket, na którym można jechać z przesiadką. Pierwszą część kasujesz w metrze, drugą w autobusie.


Ostatnio edytowany przez lpedro, 26 Wrz 2012 10:52, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 26 Wrz 2012 10:50 

Rejestracja: 30 Cze 2011
Posty: 494
niebieski
Na świeżo, bo byłem w Budapeszcie na weekend: Termianal T1 jest zamknięty. Loty odbywają się tylko z T2. Z lotniska jeździ autobus 200E do najbliższej stacji metra Kőbánya-Kispest. Bez monet nie kupi się biletów w automatach. Kierowca sprzedawał bilety single ticket za 400 HUF. Potem na metro trzeba kupić jeszcze jeden (w kasie są tańsze za 320 HUF), ewnetualnie travelcardy 24h (grupowe za 3100HUF). W powrotną stronę lepiej zaoptrzyć się w transfer ticket za 490HUF obejmujący przejazd i metrem i autobusem na jednym bilecie(kasuje się go po wejściu do metra i do autobusu).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 26 Wrz 2012 11:00 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
TOM(E)CZEK napisał(a):
Mam pytanie odnośnie dojazdu z Portu Lotniczego do centrum... przeszukałem Fly4Free i jest straszny bałagan i chaos. O ile na Malcie, Majorce czy w Portugalii jest klarownie opisane to tutaj przykładowy temat "Lotnisko Budapeszt" posiada 19 stron, z których mało wynika.

Może ktoś byłby w stanie zebrać wszystko w całość tzn. napisać konkretnie co i jak ?

Ryanair ląduje na: Terminal 2B
Wizz Air ląduje na: Terminal 1

Jak dojechać? (linia autobusu, gdzie na jakiej stacji się przesiąść i w co itd.)
Cena biletu? (czy bilety jednorazowe lepiej, czy 24H itd.)
Gdzie kupić bilet?

Oraz inne wskazówki. Myślę, że nie tylko ja po 2 godzinach czytania postów będę wdzięczny.
Najlepiej jakby ktoś podał opcję dla Wizz'a oraz ktoś dla Ryana.

Edit:

Kwestia cen biletów znajduję się tutaj:

http://www.bkv.hu/en/travel_cards

Pomiędzy dwoma terminalami jeździ autobus 200E

Metro w Budapeszcie kursuje do 23:30


Informacja o dojeździe z lotniska do centrum:

1. na stronie lotniska:

http://www.bud.hu/english/passengers/access_and_parking

2. na stronie zakładów komunikacji miejskiej:

http://www.bkv.hu/en/from_the_airport_t ... ces_of_bkv

Terminal A jest nieczynny, więc i Wizz ląduje przy Terminalu 2. Informacja o tym na stronie lotniska:

http://www.bud.hu/english/passengers/ac ... sportation
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 12 Paź 2012 13:47 

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 1
A ile czasu zabiera dojazd do centrum komunikacją miejską - autobus + metro?
Gdzieś przeczytałem, że ok. 1,5 godziny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 12 Paź 2012 16:25 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Jacek0x napisał(a):
A ile czasu zabiera dojazd do centrum komunikacją miejską - autobus + metro?
Gdzieś przeczytałem, że ok. 1,5 godziny


Tu masz rozkład autobusu:

http://www.bkv.hu/bus/200Evissza.pdf

Na górze przy nazwach przystanków podany jest czas podróży liczony od pierwszego przystanku,

a tu masz rozkład metra:

http://www.bkv.hu/metro_/M3_.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 29 Paź 2012 00:07 

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 105
W innym temacie otrzymałem cenną poradę, którą zacytuje:

krasnal napisał(a):
Hej, automat jest na przystanku i przyjmuje tylko monety. Wg strony bkv.hu w terminalu 2A jest jeszcze jeden automat przyjmujący banknoty/karty (nie sprawdzałem). Poza tym bilety jednorazowe możesz kupić w saloniku RELAY - wg strony lotniska w BUD salonik T2A Arrivals Landside: jest czynny 07.30-00.30.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Budapest
#90 PostWysłany: 29 Paź 2012 11:10 

Rejestracja: 17 Sty 2012
Posty: 87
Korzystał ktoś z usług tej firmy?

http://www.airportshuttle.hu/en/

Wyliczona cena wychodzi niższa niż w przypadku transferów innych firm, są godni zaufania?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Budapest
#91 PostWysłany: 08 Lis 2012 01:25 

Rejestracja: 14 Gru 2010
Posty: 102
Można przejść w formie tranzytu. Po wejściu do budynku terminalu od razu kierujesz się w lewo do schodków oznaczonych jako "Tranfer" i już jesteś na terminalu w strefie bezcłowej :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Budapest
#92 PostWysłany: 08 Lis 2012 04:07 

Rejestracja: 14 Gru 2010
Posty: 102
Tak :) jak wejdziesz tymi schodkami do góry na tranzyt, to wchodzisz od razu do hali odlotów :) czyli tam gdzie wszystkie bramki, sklepy wolnocłowe i knajpy / fast foody na pięterku :) drugiej kontroli bezpieczeństwa już nie ma, więc bez problemu procenty możesz zakupić na pierwszym lotnisku :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 08 Lis 2012 18:17 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 480
Loty: 125
Kilometry: 222 311
niebieski
Orientuje się ktoś czy 26 grudnia działa jakaś komunikacja do centrum,bo będę tam o 19.05?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 09 Lis 2012 20:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Dwa posty wyżej masz informację !

http://www.bkv.hu/bus/200Evissza.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 11 Lis 2012 23:12 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 480
Loty: 125
Kilometry: 222 311
niebieski
zulu napisał(a):
Dwa posty wyżej masz informację !

http://www.bkv.hu/bus/200Evissza.pdf

czyli nie ma
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 14 Lis 2012 23:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
77kylo napisał(a):
zulu napisał(a):
Dwa posty wyżej masz informację !

http://www.bkv.hu/bus/200Evissza.pdf

czyli nie ma

Jak nie ma ? Przecież "zielona" część obejmuje rozkład świąteczny !!! Stoi tam jak wół Saturday, Sunday and Public Holidays.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Węgry - Budapeszt
#97 PostWysłany: 17 Lis 2012 11:27 

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 13
Mam aktualne (16.11.2012) informacje na temat pozostałych wątpliwości .

Bilety na lotnisku można kupić:
-w kiosku relay - bilet jednorazowy 320HUF/ płatność gotówką
-w automacie przed terminalem 2B - bilet jednorazowy 320HUF, bilet 24H dla 1 osoby - 1550HUF/ płatność wyłącznie monetami
-w automacie przed terminalem 2A - bilet jednorazowy 320HUF, bilet 24H dla 1 osoby - 1550HUF/ płatność monetami i banknotami(!)

Teraz moja porada.
-Jeżeli potrzebujemy bilet 24H dla 1 osoby (to jest bilet na całą komunikację w Budapeszcie) to warto kupić go już na lotnisku, w automatach można to zrobić całą dobę.
-Jeżeli potrzebujemy jakiś inny bilet (np. grupowy, albo 7 dniowy), najbardziej opłaca się kupić bilet jednorazowy, dojechać autobusem 200E do metra i tam kupić w kasie dowolny bilet. W takim przypadku trzeba jednak pamiętać że kasa biletowa w metrze może nie być czynna (nie wiem o której zamykają, tuż przed 21 było jeszcze otwarte).
-Jeżeli chcemy tylko wydostać się z lotniska, najlepiej kupić odpowiednią liczbę biletów jednorazowych (w zależności ile razy się przesiadamy)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Węgry - Budapeszt
#98 PostWysłany: 22 Lis 2012 09:13 

Rejestracja: 16 Lis 2012
Posty: 11
Czyli ten bilet na 72h uprawnia także na przejazd z lotniska komunikacją miejską ale nie kupimy go na lotnisku ?

http://www.bkv.hu/en/travel_cards/72_hour_travel_card

Czyli najwygodniej kupić jednorazowy - dojechać do metra, potem kupić bilet na 72h który uprawni nas do jeżdzenia całą komunikacją włącznie z autobusem komunikacji miejskiej na lotnisko w drodze powrotnej.

Poprawcie mnie jeśli źle załapałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Węgry - Budapeszt
#99 PostWysłany: 22 Lis 2012 09:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
4 * TAK
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Węgry - Budapeszt
#100 PostWysłany: 05 Gru 2012 12:54 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 2
Napiszę coś od siebie.

Byłem w Budapeszcie 24h.


Kierowałem się wszystkim co napisane na forum, obszedłem całe lotnisko i jedyny automat do biletów stoi przy przystanku 200E między terminalem 2A i 2B i przyjmuje tylko monety. Na lotnisku nikt mi nie chciał wymienić banknotu więc kupiłem jednorazowy w kiosku RELAY.

I tutaj ciekawe spostrzeżenie które już widziałem w opowieści na forum, niestety dopiero na stacji Kobanya zorientowałem się, że babka w kiosku na reszcie za bilet przycięła sobie z 1000 forintów a miałem tylko 5000 więc liczcie resztę co do grosza.

Na stacji wymieniłem wymieniłem resztę kasy w pobliskim TESCO bo automat na stacji też przyjmuję tylko monety i tu też uwaga nie wiem czy tak jest zawsze ale jeśli nie wrzucicie równej kwoty to automat zje wam kasę, kolesiowi z hiszpanii przede mną wcięło 600 forintów, a potem i mi trochę bo okazało się, że nie starczy mi na 24H, więc znów musiałem kupić jednorazowy, a 24h kupiłem dopiero na stacji metra w kasie.


Na lotnisku śpi się jak w hotelu, jeśli chcecie spać i iść prosto na samolot to rzeczywiście warto przejść odprawę i spać w głównej sali bo są tam super hiper kanapy. Ja kimałem w rogu terminalu 2B pod schodami na fotelach i bladym świtem znów uderzałem do miasta.

Być może akurat miałem pecha z automatami czy z babą w kiosku, być może automatów było kilka wcześniej lub czegoś nie ogarnąłem ale lotnisko obszedłem całe.

pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 408 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group