Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lotnisko Budapeszt
W godzinach 4:00-23:00 jeździ autobus E200 z lotniska terminal 2 do stacji metra Kőbánya-Kispest
Jak dojechać w dzień
Rozkład lini E200
linia 200e
Linia metra M3, do centrum kierunek Újpest Központ
linia m3
W nocy 23:00-4:00 należy skorzystać z lini nocnej 900 i potem z przesiadką na 950/950A na przystanku Bajcsy-Zsilinszky út (pętla autobusowa)
jak dojechać w nocy
Rozkład lini 900 / 950/950A
900
950/950a
dla pasażerów podróżujących na lotnisko, rozkłady
m3
200e
900
Bilety
rodzaje biletów
rodzaje biletów 2
Bilety można nabyć w nowo otwartych punktach obsługi BKK w hali przylotów
-Terminal 2A (codziennie 8:45-22:20) i Terminal 2B (codziennie 6:30-22:15), sprzedający mówią w j. angielskim, mają większość typów biletów, m. inn. grupowe i transfer ticket, oraz co ważne można u nich płacić kartą!
-w terminalu 2 na poczcie
Bilety tam dostępne są jednorazowe, 24h i 72h , pani w okienku wpisuje ręcznie godzinę ważności
W saloniku relay bilety 10przejazdowe w bloczku (3000 huf)
w automacie zaraz po wyjściu z lotniska (przyjmuje tylko monety!!), oraz u kierowcy bilet jednorazowy za 450 huf. Bilety należy skasować po wejściu do pojazdu! Potem należy kupić bilet jednorazowy na stacji metra (350huf).
Najtańszą opcją dostania się do centrum jest transfer ticket za 530 huf dostępnie niestety tylko w punktach z biletami (najbliżej na stacji metra Kobanya kispest)
W informacji turystycznej w terminalu 2A/2B dostępne są również travelcardy
http://budapest-card.com/en/
Dobrym rozwiązaniem dla grupy 5 osób są 24h karty za 3300huf dostępne tylko w punktach obsługi
karty grupowe
Tutaj dostępny jest asystent podróży
Taxi
Polecamy usługi
zona taxi
można również skorzystać z transferów busikowych http://www.airportshuttle.hu/ cena około 5400huf
Kompleksowy poradnik
http://www.fly4free.pl/zima-u-bratankow ... zytelnika/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 408 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Lotnisko Budapest
#41 PostWysłany: 30 Mar 2012 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2011
Posty: 93
Loty: 31
Kilometry: 40 220
polecam Zona Taxi, sprawdzone :)
_________________
http://www.ozlandtravel.com
Facebook: Ozland Travel, Instagram: Ozland Travel
Australia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu
Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN
 Temat postu: Re: Lotnisko Budapest
#42 PostWysłany: 08 Kwi 2012 14:51 

Rejestracja: 12 Lut 2012
Posty: 246
Loty: 61
Kilometry: 102 896
niebieski
Jeśli przylatujecie w ciągu dnia albo ktoś może Wam przywieźć bilet na lotnisko to fajną opcją jest bilet miesięczny na wszystkie autobusy, tramwaje, trolejbusy i linie metra, nawet jeśli zostajecie tylko kilka dni. Bilet normalny kosztuje 9800, studencki 3850 HUF, ale można go odsprzedać :D Bilety są papierowe i teoretycznie powinno się wpisać na nich numer legitymacji czy dowodu, ale jak kontroler zobaczy, że nie gadacie po węgiersku to machnie na to ręką. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Budapest
#43 PostWysłany: 11 Kwi 2012 20:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1557
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
Gdzie można taki bilet nabyć?
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Roku, 13 Lis 2015 03:47, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Budapest
#44 PostWysłany: 11 Kwi 2012 20:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1557
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
Zderzaq napisał(a):
Jedno pytanie co do biletów na komunikację miejską w Budapeszcie: będę tam w sumie 6 dni więc bilet na 7 dni (http://www.bkv.hu/en/travel_cards/7_day_travel_card_en) jest chyba najlepszą opcją ?
Rozumiem, że 2 takie bilety "załatwią" sprawę podróżowania po mieście 2 dorosłych i jednego dziecka (7 lat) ?


Ktoś potwierdzi? Też mnie to interesuje :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Budapest
#45 PostWysłany: 12 Kwi 2012 06:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2191
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
z tymi miesiecznymi to bardzo dobry pomysl :)
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Budapest
#46 PostWysłany: 16 Kwi 2012 20:43 

Rejestracja: 16 Kwi 2012
Posty: 1
oh też lecę 19.04, no i mam takie pytanko, moze ktoś wie czy koniecznie trzeba sobie wczesniej jakies taxi zamawiać przez internet czy są jakieś na postoju przed lotniskiem o tak późnej porze ( 00;00), no albo telefonicznie na miejscu czy można zadzwonić, czy po prostu taniej zaklepać rzecz przez internet??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Budapest
#47 PostWysłany: 16 Kwi 2012 21:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1557
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
katles napisał(a):
oh też lecę 19.04, no i mam takie pytanko, moze ktoś wie czy koniecznie trzeba sobie wczesniej jakies taxi zamawiać przez internet czy są jakieś na postoju przed lotniskiem o tak późnej porze ( 00;00), no albo telefonicznie na miejscu czy można zadzwonić, czy po prostu taniej zaklepać rzecz przez internet??



przy wyjsciu stoi masa ludzi proponuja transfery:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Budapest
#48 PostWysłany: 16 Kwi 2012 21:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 355
niebieski
Myśmy zapłacili w ten czwartek 20 euro (w tym 4 za tabliczkę bo kiero na nas czekał). Porozwoził nas po hotelach sprawnie i pod same drzwi, byliśmy we 4 osoby, także jakieś 20 zł na głowę. Korporacja - Zona taxi. Jak komuś się chce kombinować można taniej ale jak zbierzecie większą grupę to taxi to naprawdę dobry pomysł zważywszy na fakt, że terminal 2 jest na totalnym zadupiu... W 15 min jesteście w centrum pod hotelem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Budapest
#49 PostWysłany: 20 Kwi 2012 11:44 

Rejestracja: 11 Kwi 2012
Posty: 59
Informacje odnosnie lotniska: terminal1 otwarty 24h/dobe. Mozna spac bez problemu, nikt nie niepokoi :) Dodatkowo jest darmowy prysznic, o kluczyk trzeba poprosic w go4travel (na parterze na przeciwko informacji)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Budapest
#50 PostWysłany: 26 Kwi 2012 00:43 

Rejestracja: 10 Mar 2012
Posty: 11
pawi napisał(a):
jacekb napisał(a):
Witam, leci ktoś jutro może tj 26.04? Wiem,że się powtarzam, ale czy ktoś mógłby mi napisać jak dojechać po przylocie ryanair z krakowa(23.20) pod ten adres: H-1145 Budapest, Amerikai Street 23., Budapest, 1145 ?

To mój pierwszy taki wyjazd więc proszę o pomoc


Wysiadasz z lotniska, od razu pod terminalem masz autobusy miejskie - wsiadasz w autobus numer 200E, jedziesz do końca. Ostatni przystanek 200E jest zarazem pierwszym przystankiem metra M3. Wsiadasz do metra, wysiadasz na stacji Deák Ferenc tér‎ - przesiadka z M3 na M2 i wysiadasz na Puskás Ferenc Stadion‎. Tu przesiadasz się na tramwaj 1 lub 1A. Przystanek tramwajowy nazywa się Puskás Ferenc Stadion M‎, jedziesz dwa przystanki i wysiadasz na Zugló vasútállomás‎.

jesteś już przy tym adresie :)

zerknij na mapkę: http://g.co/maps/9dxe3

Możesz też jechać z Terminalu 2 autobusem 200E do stacji kolejowej przy terminalu 1 i tam jechać bezpośrednio do Budapest-Zugló megállóhely‎, ale nie wiem którym pociągiem i jaki koszt.

Metrem plus autobusy, tramwaje - można kupić dobówki, kilkudniowe czy też tygodniowe i jeździsz do woli :)


Metro jeździ do 23, także tego. :P

900-, Dél-pesti autóbuszgarázs to (18 stop(s))
914-, Káposztásmegyer, Mogyoródi-patak to (22 stop(s))
901-, Bécsi út (Vörösvári út) to (8 stop(s))

http://utazastervezo.bkv.hu/tervezo/index.php?lng=eng <--- i wszystko jasne. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Budapest
#51 PostWysłany: 26 Kwi 2012 13:02 

Rejestracja: 02 Wrz 2011
Posty: 11
Dzięki za odpowiedzi, postanowiłem, że wezmę busa lotniskowego za jakies 4311 HUF za 2 osoby, więc w sumie nie tak drogo:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Budapest
#52 PostWysłany: 26 Kwi 2012 13:13 

Rejestracja: 20 Gru 2010
Posty: 395
Loty: 178
Kilometry: 400 854
niebieski
jacekb napisał(a):
Dzięki za odpowiedzi, postanowiłem, że wezmę busa lotniskowego za jakies 4311 HUF za 2 osoby, więc w sumie nie tak drogo:)

Nie wiem gdzie jedziesz, ale taxi (taxi zona) do centrum kosztuje 3600 huf.
_________________
Image
http://mrowisko.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Budapest
#53 PostWysłany: 12 Maj 2012 22:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 95
Loty: 78
Kilometry: 90 328
Oficjalne info na stronie lotniska:
http://www.bud.hu/english/budapest-airp ... -9989.html
_________________
Uber
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Budapest
#54 PostWysłany: 29 Maj 2012 19:08 

Rejestracja: 28 Mar 2011
Posty: 27
Loty: 70
Kilometry: 136 451
Czy na lotnisku są prysznice?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Budapest
#55 PostWysłany: 29 Maj 2012 19:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1651
srebrny
viewtopic.php?p=97135#p97135

Tutaj użytkownik relacjonował, że prysznic jest i można z niego korzystać nieodpłatnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Budapest
#56 PostWysłany: 30 Maj 2012 01:14 

Rejestracja: 11 Kwi 2012
Posty: 59
To ja jeszcze raz napisze ;) W kwietniu prysznice jeszcze były i miały się dobrze :) tylko trzeba skoczyć po kluczyk do go4travel. My byliśmy ok 23 i jeszcze było otwarte i udało się wziąć prysznic
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Budapest
#57 PostWysłany: 27 Cze 2012 11:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2010
Posty: 324
Loty: 85
Kilometry: 133 834
niebieski
Tak jak pisali poprzednicy Terminal 1 jest całkowicie zamknięty i wszystkie samoloty lądują / startują na Terminalu 2. Oba terminale są bardzo daleko od siebie.

Spanie na lotnisku
Bez problemu, lotnisko jest otwarte non stop.

Dojazd z/na lotnisko
Bardzo prosty i bezproblemowy. Wsiadamy w autobus 200E i dojeżdżamy na końcowy przystanek obok galerii handlowej. Jest tam Tesco, gdzie można zaopatrzyć się w tanie produkty. Następny krok to linia metra numer 3. Powrót identyczny. Automat biletowy koło lotniska przyjmuje tylko monety.

Czas oczekiwania na samolot
Jak wszędzie polecam strefę po kontroli bezpieczeństwa. Bardzo wygodne siedzenia, bezpłatne Wi-Fi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Budapest
#58 PostWysłany: 02 Lip 2012 18:14 

Rejestracja: 31 Maj 2011
Posty: 40
Loty: 1
Kilometry: 1 775
Właśnie wróciliśmy z budapesztu.
Nie ma najmniejszego problemu z transportem do centrum w godzinach nocnych. W autobusach są informacje na jakim jesteśmy przystanku i na jaki autobus możemy aktualnie się przesiaść. W starszych autobusach takich informacji nie ma, wystarczy zapytać kierowcy.
Na lostnisku proponują taxi, ale koszt do centrum to 9000huf! Trzeba uważać i pytać zawsze o cenę!

Jeśli chodzi o posta Vojtasa, informacje normalnie się pojawiały, nie było tylko loga ryanaira ani wizza. Wydaje mi się, że jest to związane z remontem terminala 1. Tablica w terminalu 2 poprostu nie posiada takich tabliczek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Budapest
#59 PostWysłany: 03 Lip 2012 12:19 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 1170
platynowy
sztajek napisał(a):
Właśnie wróciliśmy z budapesztu.
Na lostnisku proponują taxi, ale koszt do centrum to 9000huf! Trzeba uważać i pytać zawsze o cenę!


No, jeśli ktoś dolatuje, wychodzi z terminala i zaczyna się rozglądać za panem taksówką to być może otrzyma taką ofertę.
Natomiast po wyjściu z terminala rzuca się w oczy czerwony kiosk jednej z korporacji taksówkowych (FoTaxi) w której kurs do centrum kosztuje w granicach 6000HUF (90PLN). Konkrety -> http://fotaxi.eu/Read/124

Są jednak alternatywy - wystarczy zarezerwować przejazd wcześniej online. W kwietniu zapłaciłem za jedną osobę ~10EUR za miejsce w busie. Teraz jestem mądrzejszy i wiem, że rezerwacja taksówki sieciowej to wydatek rzędu 3600-4000HUF (55-60PLN, kurs do centrum) i jadą cztery osoby.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Budapest
#60 PostWysłany: 17 Lip 2012 13:04 

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 809
Zbanowany
aeonflux napisał(a):
sztajek napisał(a):
Właśnie wróciliśmy z budapesztu.
Na lostnisku proponują taxi, ale koszt do centrum to 9000huf! Trzeba uważać i pytać zawsze o cenę!


No, jeśli ktoś dolatuje, wychodzi z terminala i zaczyna się rozglądać za panem taksówką to być może otrzyma taką ofertę.
Natomiast po wyjściu z terminala rzuca się w oczy czerwony kiosk jednej z korporacji taksówkowych (FoTaxi) w której kurs do centrum kosztuje w granicach 6000HUF (90PLN). Konkrety -> http://fotaxi.eu/Read/124

Są jednak alternatywy - wystarczy zarezerwować przejazd wcześniej online. W kwietniu zapłaciłem za jedną osobę ~10EUR za miejsce w busie. Teraz jestem mądrzejszy i wiem, że rezerwacja taksówki sieciowej to wydatek rzędu 3600-4000HUF (55-60PLN, kurs do centrum) i jadą cztery osoby.

Ma ktoś link do takiej rezerwacji?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 408 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group