Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 139 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 07 Kwi 2015 12:30 

Rejestracja: 24 Lut 2015
Posty: 3
Witajcie!

Wyżej przeczytałam wiele cennych wskazówek - dzięki! Chciałam jeszcze tylko dopytać o flybussbergen transport do centrum Bergen). Ląduję 23go kwietnia ok 20.30, to trochę późno, w związku z tym, chciałabym zapytać, czy i skąd dokładnie odjeżdża wtedy flybussbergen? Jest możliwe, żeby kupić bilet w dwie strony (powrót w weekend, sobota ok. 17.00)?

A może dla tych godzin jest jakaś lepsza alternatywa dojazdu do i z centrum? Na pętli byłabym pewnie dopiero ok 21.20..


Pewnie już później to wszystko nie jest takie skomplikowane jak teraz wydaje się być, ale mimo wszystko martwią mnie trochę późnawe godziny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#62 PostWysłany: 22 Kwi 2015 15:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2015
Posty: 47
bardzo przydatne wskazówki, wczoraj wróciłam z Bergen i wszystkie się przydały :)


dodam jeszcze od siebie- Flybuss kosztuje 100koron, a studencki 75 koron.

Na te strefy kazano mi nie patrzec przy kupowaniu biletów, jechałam z lotniska do Asane i tubylcy parę razy powiedzieli że wszędzie raczej mam kupować strefę Bergen. Także dostałam cenną wskazówkę że w niedzielę moge sobie odpuścić kupowanie biletów miejskich bo żaden kontroler nie jest na tyle głupi żeby pracować w niedzielę :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 13 Maj 2015 13:27 

Rejestracja: 10 Sty 2015
Posty: 16
witam :)
21 czerwca (niedziela) lecimy do Bergen na jednodniówkę z Gdańska. chcemy raczej korzystać z flybussen.no i moje pytanie: jak sądzicie, lepiej kupić bilet wcześniej czy u kierowcy? różnica jest 10 NOK, czyli niecałe 5 zł. kwestia taka, że ten bilet kupowany wcześniej jest to bilet na komórkę i raczej nie ogarniam do końca, podobno aplikacja jest tylko po norwesku :D czy w Bergen chętnych na autobus jest tyle, ile na easybus w Londynie? :D czy spokojnie wejdziemy?
będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 13 Maj 2015 13:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3058
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
@joael wszystko ładnie zebrał tutaj: http://fly-from-gdansk.blogspot.com/201 ... ergen.html
z miejscem w busach w Norwegii nie powinno być najmniejszego problemu.
Ja jednak wybieram opcję spaceru na autobus miejski.

Lecimy tym samym samolotem ;)
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
anjya uważa post za pomocny.
 
      
#65 PostWysłany: 13 Maj 2015 21:37 

Rejestracja: 10 Sty 2015
Posty: 16
@marcino123 dziękuję za odpowiedź ;) rozumiem też, że wracasz tym samym samolotem, o której jest wtedy ostatni autobus miejski na lotnisko?

i czy ktoś mógłby mi jeszcze potwierdzić, czy dobrze rozumiem, że Flybussen odjeżdżają z Bergen na lotnisko w niedzielę co 15 minut? http://www.flybussen.no/kunde/flybussen/Filvedlegg/4/Rutetabell_til_flyplassen_1.10.2014.pdf gdzieś wyczytałam, że jest problem w sobotę wieczorem i zwątpiłam, czy dobrze widzę, że w niedzielę to żaden problem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 11 Cze 2015 10:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3058
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
@anjya tak, wracamy tym samym lotem do GDN :)
my zaczynamy odwrót na lotnisko autobusem miejskim 51 o 19:15 z Bergen.

https://www.skyss.no/en/timetable-and-m ... l-planner/
Z: Bergen busstasjon J (Bergen) o 19:15
DO: Kokstadflaten (Bergen) o 19:40

a dalej te 2-2,5km z buta na lotnisko.
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 07 Lip 2015 15:11 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
Wszyscy podają opcje autobusu lotniskowego, ewentualnie spacer 2 kilosy na pętlę. Tymczasem w wyszukiwarce przewoźnika mamy oto takie połączenie w miarę pasujące do przylotu z Gdańska o 11.35. Czy ktoś może korzystał z tej opcji?
https://www.skyss.no/en/timetable-and-m ... nd+(Bergen)&to=Bergen+busstasjon+(Bergen)&lang=en&date=15.07.2015&time=11:35#

Załączniki:
bergen.png
bergen.png [ 164.58 KiB | Obejrzany 3541 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 08 Lip 2015 12:10 

Rejestracja: 11 Lis 2014
Posty: 353
niebieski
Hej,

Wyszukiwarka Skyss jest trochę do kitu, bo wydaje mi się że znalazłem coś czego ona sama nie znalazła.

Połączenie dla przylotu W6 z Gdańska 9.07.2015 (8:20):
9:06 Lufthavn-> [23] -> 9:11 Kokstadflaten
9:22 Kokstadflaten -> [51] -> 9:54 Festplassen A (Bergen)

Bilety kupię w Naevessen na lotnisku. Przetestuję jutro :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 08 Lip 2015 12:29 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
Ja lot mam w środę - przylot o 11.10, a więc poza godzinami szczytu i wtedy już niestety to połączenie nie jest dostępne bo 23 nie jeździ.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 10 Lip 2015 10:26 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
Czy ktoś ostatnio pokonywał pieszo trasę z lotniska do pętli autobusowej i mógłby wypowiedzieć się jak wygląda sprawa dojścia chodnikiem, na google map nie wygląda to zbyt zachęcająco, ale zdjęcia są dość stare?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 10 Lip 2015 10:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 235
Kilometry: 267 982
niebieski
Byliśmy 24 czerwca.
Trwa remont na całej trasie, związany z układaniem nowego torowiska dla szybkiego tramwaju, ale ...
Chodnik i trasa dla rowerów wydzielona na całej długości przejścia barierką odgradzającą od szosy, na trasie przejścia/przejazdu położony odcinkowo nowy asfalt, jest super wyglądowo i bezpiecznie.
Na lotnisko z pętli idzie się ekstra szybko (jest lekko z górki). Z lotniska na pętlę lekko pod górkę :-)
Nie chcę za bardzo chwalić tych Norwegów, ale u nas bez remontów, trasy w wielu miejscach tak nie wyglądają ...
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off
greg1291 uważa post za pomocny.
 
      
#72 PostWysłany: 11 Lip 2015 16:16 

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 21
Witajcie, też mam lot w środę i z tego co tu wyczytałem, to po godz.11.00 autobus 23 nie jeździ. Zastanawiam się czy na jednodniówkę warto poświęcić czas i przejść pieszo na pętlę (różnica w cenie spora) i czy jak tam już dojdę, to czy w tym czasie jest tyle autobusów ile widzę na rozkładzie (bo nie jestem pewny czy dobrze go odczytuję). Według rozkładu podanego w kilku postach wyżej widzę taką częstotliwość: 11.25, 12.25 i 13.25. To trochę kiepsko, kiedy ma się mało czasu. A może ktoś orientuje się w biletach zniżkowych na flybussen. Widzę, że normalny w dwie strony kosztuje 160, dla studentów i seniorów 130 kr, ale nie mogę znaleźć jak zaklasyfikować dzieci do lat 15 i osobę powyżej 67 lat. Czy kupić im bilet dla studentów i seniorów? Tylko czy na potwierdzenie wieku wystarczy dowód czy potrzebny jeszcze jakiś dokument? Wdzięczny będę za odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 11 Lip 2015 18:08 

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 91
Też mam ten sam problem, bo też wybieram się na jednodniówkę do Bergen i nie wiem czy nie szkoda czasu na dojście do pętli i czekanie na autobus. Z tego co widzę, to dodrze sprawdzasz rozkład autobusu 51. Niestety jest jeden autobus na godzinę, a co do zniżek, to się nie orientuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 13 Lip 2015 14:16 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
Ja byłam na jednodniówcę w niedzielę i szłam do pętli. Na Festplassen byłam ok 12:20, na lotnisko wracałam o 19:10 autobusem do pętli i dalej z buta. Mi czasu starczyło - targ, Bryggen, twierdza, wejście pieszo na Floyen i zejście też pieszo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 13 Lip 2015 15:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2015
Posty: 175
Loty: 226
Kilometry: 356 765
@Lilianna a ty lecisz do Bergen 19 lipca?
Bo to już jest ostatni dzien jednodniowek i wlasnie ja tez w tym terminie mam babska wyprawe.
Tez mam obawy czy damy rade zrealizować nasz ambitny plan trase vidden skoro pod Ulriken przy dobrych wiatrach możemy byc dopiero o godz13 ...
Ponieważ w drodze do B za wiele pokombinować nie mozna .bo ogranicza mnie rozkład autobusu nr 12
To mam zamiar jednak dolozyc te 50 NOK i wrocic na spokojnie nie o 19;10 ..tylko ostatnim flybussem np. z pod hotelu radisson który jest o godz 19;50.A może na miejscu znajdzie się jakiś jeszcze późniejszy z Flybussbergen ?
Szkoda czasu żeby przybywać na lotnisko tyle wcześniej i koczować i czekac bezproduktywnie.

Załączniki:
flybussen.jpg
flybussen.jpg [ 88.88 KiB | Obejrzany 3330 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 14 Lip 2015 13:27 

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 21
@ maksima
jechałaś autobusem 50E z pętli o 11.55? 50E jedzie z tego samego miejsca co 51? A co myślicie o tym, żeby wziąć ze sobą pusty termos i grzałkę i zanim udamy się dalej to na "odlotach" skorzystać z prądu i zagotować sobie wody do termosu na kawę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 14 Lip 2015 13:50 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
tak, jechałam tym ok 11:50
Na dodatek nie trzeba iść na pętlę, bo wcześniej jest przystanek przy rondzie w stronę miasta. Akurat przejeżdżał tam autobus w stronę pętli i kierowca się zatrzymał i mnie zabrał. Na pętli chwilę poczekaliśmy i ruszył w stronę centrum
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Robertm lubi ten post.
Robertm uważa post za pomocny.
 
      
#78 PostWysłany: 14 Lip 2015 20:10 

Rejestracja: 06 Cze 2012
Posty: 272
Loty: 227
Kilometry: 311 648
niebieski
spty13 napisał(a):
Tez mam obawy czy damy rade zrealizować nasz ambitny plan trase vidden skoro pod Ulriken przy dobrych wiatrach możemy byc dopiero o godz13 ...


Powiedziałabym, że może być bardzo na styk. W zeszłym tygodniu zrobiłam trasę: Bergen-Floyen-Ulriken-Bergen, bez jeżdżenia kolejkami, wszystko na piechotę. Piszą, że Floyen-Ulriken to 5-6h, u nas ten odcinek wyszedł bodajze 6,5h z jednym postojem jedzeniowym, robieniem zdjęć, ale idąc w tempie dość zwawym, choć oczywiście nie takim jak biegający lub truchtajacy po szlaku lokalesi. Do tego zejście z Ulriken około godzinę, powrót do centrum kolejne 30min, a wcześniej wejście na Floyen jakoś ok. 1h. Także całość to full day, widoki cudowne więc warto mieć czas na podziwianie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 14 Lip 2015 23:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2015
Posty: 175
Loty: 226
Kilometry: 356 765
Jesli bedzie taka pogoda jak w prognozie ,to skonczy sie na floyen ,albo stolzen.
Przy deszczu to jaka przyjemnosc lezc we mgle tylko kilometrow :evil:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 16 Lip 2015 11:58 

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 91
@spty13
Ja z Bergen już wróciłam. Niestety deszcz dał nam do wiwatu, ale i tak warto było :D :D :D Bergen to przepiękne miasto, wspaniałe widoki, ale ponieważ na floyen zaczęło padać, to niestety ograniczyliśmy się tylko do tej "górki". Na początku było ok, zachwycaliśmy się widokami, zrobiliśmy sobie piknik, ale kiedy zaczęło padać dosyć mocno, to postanowiliśmy zejść na dół. Padało, a nawet momentami lało w drodze powrotnej, więc na dole weszliśmy do Mc Donalda i to był bardzo dobry pomysł. Toaleta za darmo i przede wszystkim wspaniała ciepła suszarka do rąk pozwoliła nam się trochę wysuszyć i ugrzać. Potem już padało tylko nieznacznie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Klebek uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 139 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group