Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 139 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 29 Lip 2013 08:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2012
Posty: 160
Loty: 171
Kilometry: 313 106
Cytuj:
Podoba mi się ta opcja, tylko my lądujemy w niedzielę 1 września o godz. 21.30. Czy z tego terminala kursują autobusy 50E lub 51 o tej porze - czyli gdzieś po spacerku to będzie ok. 22.00 ?

W niedzielę z Birkelandskrysset terminal masz autobus do centrum (przystanek Bergen busstasjon lub następny Festplassen) o 20.43, 21.43 i 22.43. Potem już poniedziałek rano 6.05. Zakładając że nie będzie opóźnienia, zdążycie ze spokojem.

http://www.skyss.no/Global/Bussruter/Sommerruter%202013/Bergen%20sentrum,%20inkl.%20vest%20og%20%C3%85sane/Linje_51.pdf
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#42 PostWysłany: 06 Sie 2013 11:37 

Rejestracja: 06 Sie 2013
Posty: 1
Witam,
23.08 2013 lecimy w 4 osoby z Gdańska do Bergen. Musimy dostać się do portu
Bergen Havn. Rozumiem, że lotnisko nie jest w granicach miasta, ale nie wiem jak jest z portem. Interesuje mnie:
1. czy jeździ bezpośredni autobus w okolice portu' jeżeli nie, to jak najlepiej dojechać , na jakim przystanku wysiąść i za ile
2. czy moze wystarczy dojechać do cenrum i potem przejść (nie wiem jaka to jest odległość)
3. czy lepiej wziąć taksówkę
4. może czyta ktoś, kto płynie rejsem na Chopinie i ma już rozeznane połączenia
Pozdrawiam Katarzyna :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 25 Sie 2013 13:34 

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 6
sprzed terminalu jadą dwie linie expressowe do centrum
1. za 100 NOK w jedna strone i 160 NOK w dwie
2. za 140 NOK RT

trzecia opcja w sobotę / niedziele, ale także w dzień roboczy to pieszo do drugiego ronda ( pierwsze jest przy Statoli ) jest chodnik dla pieszych i na drugim rodzie na lewo jest przystanek Kokstad v/Scandic autobus linia 51- w weekendy co 60 min, w dzień roboczy co 15 min ; jedzie do bus terminal w centrum miasta
w sob odjazdy : 21:25,22:25 i 23:25; w niedz 21:50 i 22:50
czas przejazdu około 30 min
u kierowcy płacimy tylko gotówką, nie honoruje kart kredytowych.
jeśli jedziemy poza Beregen, np. do Asesne, Knarvik ijest tam połączenie w sieci operatora skyss.no to kupujemy już u kierowcy w busie 51- jest dużo taniej i możemy się przesiadać na inne linie,
na bilecie mamy informacje do której godziny jest ważny

z Bergen do Asane jezdzi bezpłatny autobus Ikea- niebieski
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 12 Sty 2014 22:06 

Rejestracja: 06 Lip 2013
Posty: 39
Witam serdecznie,
Czy ktoś się orientuje jakie są godziny odjazdów WIZZ BUSa z lotniska w Bergen do centrum i z powrotem w niedziele?
Nie potrafię nigdzie znaleźć rozkładu, jedynie ogólne informacje.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 26 Sty 2014 23:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2013
Posty: 143
Loty: 2
Kilometry: 1 126
bodzio301 napisał(a):
sprzed terminalu jadą dwie linie expressowe do centrum
1. za 100 NOK w jedna strone i 160 NOK w dwie
2. za 140 NOK RT

trzecia opcja w sobotę / niedziele, ale także w dzień roboczy to pieszo do drugiego ronda ( pierwsze jest przy Statoli ) jest chodnik dla pieszych i na drugim rodzie na lewo jest przystanek Kokstad v/Scandic autobus linia 51- w weekendy co 60 min, w dzień roboczy co 15 min ; jedzie do bus terminal w centrum miasta
w sob odjazdy : 21:25,22:25 i 23:25; w niedz 21:50 i 22:50
czas przejazdu około 30 min
u kierowcy płacimy tylko gotówką, nie honoruje kart kredytowych.


Cena za bilet na autobus 51 to u kierowcy 40 NOK a w automacie 29 NOK, bilet ważny 90 min wiec nie kupujcie za wcześnie.
do tego polecam spanie na lotnisku, wydzielona strefa odpoczynku
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 08 Lut 2014 14:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Właśnie jestem w Bergen. Rano przespacerowałem się z lotniska na pętlę autobusów 51 i 53. Zajęło mi to 17min wolnym chodem. Na pętli nie ma automatu więc trzeba kupić bilet u kierowcy za 41 NOK. Szkoda ze nie wiedziałem wcześniej ze ok. 3km dalej jest następna pętla tramwaju Bybanen i tam jest automat i do tego McDonalds. A czekałem na pętli na autobus ponad godzinę, to spokojnie bym tam doszedł.

Informacja na przyszłość. Na lotnisku powstaje nowy terminal, który zostanie oddany do użytku w 2017 roku. Do tego czasu na lotnisko będzie dojeżdżać także tramwaj Bybanen (wzdłuż trasy pomiędzy lotniskiem a pętlą autobusową trwają już prace ziemne. Końcowy odcinek linii tramwajowej będzie pod ziemią, bo widziałem jak drążą tunel ok. 600m przed lotniskiem).

Poza tym informacja do osób które chcą zrobić tranzyt na tym lotnisku. Osoby wysiadające z samolotu mijają te wsiadające, więc sytuacja wygląda dokładnie tak samo jak na Torp. Nie trzeba drugi raz przechodzić security. Wysiadamy do hali odlotów :D

Załącznik:
Bergen-z-lotniska-do-centrum.JPG
Bergen-z-lotniska-do-centrum.JPG [ 254.96 KiB | Obejrzany 4483 razy ]


Image
Góra
 Profil Relacje PM off
anulkax7 lubi ten post.
 
      
#47 PostWysłany: 14 Lut 2014 19:33 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
Dziś w emailach z informacjami o nowościach w Wizzair info o możliwym transporcie z/do lotniska w Bergen od 12 Euro. Czyli szału nie robią :/ Nawet drożej niż Flybuss.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 16 Lut 2014 19:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Ponieważ Bergen jest ostatnio na topie przez tanie bilety, pokusiłem się o zrobienie przewodnika po mojej wycieczce, może komuś ułatwi to planowanie wyjazdu. Dodatkowo podam że cena biletu zdrożała do 31 NOK na autobus miejski (od 1.02)

Przewodnik po Bergen, dojazd z lotniska, mapy

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Ella uważa post za pomocny.
 
      
#49 PostWysłany: 16 Lut 2014 19:21 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
Dzięki. B. przydatne. Doskonały pomysł gdyż na pewno się tam wybiorę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 16 Lut 2014 21:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
Właśnie miałem pisać, ze bilety podrożały. Polecam opcje z dojściem na nogach bo dojazd do 56,57 może wyjsc rownie droga jak shuttle busy jak nam sie nie zagrają i trzeba bedzie nowy bilet kupować.

Dojście całą droge chodnikiem. Dziś szybkim tempem (w przerwie miedzy falami deszczu) doszlismy na lotnisko w 19 minut.

Wyprawa na tramwaj i do automatu to już razem z pierwszym odcinkiem sporo, a teraz dojście jeszcze utrudnione przez remonty drog i budowe kolejki na lotnisko.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 20 Mar 2014 18:00 

Rejestracja: 20 Mar 2014
Posty: 1
Witam wszystkich użytkowników :)
Co prawda nie chce dostać się do Bergen tylko do centrum Nesttum ale trasa bardzo podobna.Orientuje się ktoś,czy jeździ tam jakiś flybuss,czy muszę jechać z pętli Birkelandskrysset autobusem 53 do Lagunen,a dopiero stamtąd tramwajem do Nesttum?
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 24 Mar 2014 20:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4006
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
merw napisał(a):
bodzio301 napisał(a):
sprzed terminalu jadą dwie linie expressowe do centrum
1. za 100 NOK w jedna strone i 160 NOK w dwie
2. za 140 NOK RT

trzecia opcja w sobotę / niedziele, ale także w dzień roboczy to pieszo do drugiego ronda ( pierwsze jest przy Statoli ) jest chodnik dla pieszych i na drugim rodzie na lewo jest przystanek Kokstad v/Scandic autobus linia 51- w weekendy co 60 min, w dzień roboczy co 15 min ; jedzie do bus terminal w centrum miasta
w sob odjazdy : 21:25,22:25 i 23:25; w niedz 21:50 i 22:50
czas przejazdu około 30 min
u kierowcy płacimy tylko gotówką, nie honoruje kart kredytowych.


Cena za bilet na autobus 51 to u kierowcy 40 NOK a w automacie 29 NOK, bilet ważny 90 min wiec nie kupujcie za wcześnie.
do tego polecam spanie na lotnisku, wydzielona strefa odpoczynku


W sobotę byłem w Bergen
Na pętli 51 nie ma automatu i u kierowcy też nie można kupić.
W automacie w mieście koszt biletu to 31 NOK
Czyżby zmienili coś w ciągu miesiąca ?
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 19 Paź 2014 22:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 61
Loty: 2
Kilometry: 2 056
AndziaP84 napisał(a):
marcino86 napisał(a):
Shuttle kosztuje 160nok w dwie str. , miejski 58nok.


są dwa rodzaje autobusów z lotniska:
1. Flybussen - 100NOK w jedną stronę / 160NOK w obydwie http://www.flybussen.no/
2. Flybussbergen - 70NOK w jedną stronę / 140NOK w obydwie http://www.flybussbergen.no/ - od 1 maja zdrożało, bilet kosztuje 90NOK


W ten weekend płaciłam za Flybussen 90 NOK w jedną stronę płacąc u kierowcy.


marcino86 napisał(a):
W dni wolne autobusy miejskie nie kursują z lotniska do centrum,

moja trasa wyglądała tak:
- 1,2km spacer z lotniska do terminala autobusowego Birkelandskrysset A (jest elegancki chodnik wzdłuż drogi)
- autobus 50E (jeździ też 51) do centrum (przystanek Festplassen), jeżdżą co godzinę
- powrót z przystanku Nordahl Bruns gate I (30m od Festplassen, pokazane na mapce)
- dojazd do Birkelandskrysset A i spacer :D

koszt to 29 NOK w jedną stronę, czas 30 min.

W dni powszednie można podjechać 56 lub 57 z lotniska do Birkelandskrysset A i tam przesiąść się na 51 lub 50e (tak mi się wydaje), nie znam cen w przypadku przesiadek - na drugi raz też szedłbym pieszo te 1,2km :) trzeba sobie tylko spisać godziny odjazdów z http://www.skyss.no/

http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... bd88466f15

Shuttle kosztuje 160nok w dwie str. , miejski 58nok.

Odniosę się do słynnej trasy pozwalającej oszczędzić parę groszy, jechałam autobusem 51 do centrum, za bilet zapłaciłam 41NOK u kierowcy. Droga na autobus nie jest zbyt trudna, ale teraz wygląda okropnie i niezbyt przyjaźnie ze względu na przebudowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 27 Lis 2014 10:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Cze 2012
Posty: 60
Witam!
Byłem wczoraj w Bergen. Dojście do pętli Birkelandskrysset to faktycznie ok. 2km. Trwają prace przy drodze, jednak ścieżka dla pieszych/rowerzystów jest odgrodzona od jezdni, także jest spokojnie i bezpiecznie. Prace trwają również w okolicach pętli autobusowej dlatego jest ona przeniesiona i kilkadziesiąt metrów w prawo (patrząc od strony lotniska). Należy iść za strzałkami "TERMINAL" by trafić na przystanki - są one schowane za niewielką skarpą w związku z tym słabo je widać. Co do autobusów 51 i 53 kursują wg rozkładów. Na małej "prowizorycznej" pętli nie ma automatów, dlatego bilet trzeba kupić u kierowcy - co ciekawe na Skandynawię - można płacić gotówką! Tak więc bezproblemowo dostaliśmy się zarówno w jedną jak i drugą stronę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 03 Sty 2015 00:39 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 27
Wiecie może czy te bilety można jakoś taniej kupić dla studentów, czy płacą normalną cenę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 31 Sty 2015 00:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2011
Posty: 78
Ałtobus srałtobus...
http://app.endomondo.com/workouts/465714310/4666387
_________________
Lądy i morza przemierzam - https://paranoix.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
Ella lubi ten post.
 
      
#57 PostWysłany: 24 Lut 2015 20:38 

Rejestracja: 24 Lut 2015
Posty: 3
Witam!
Lecę do Bergen 17 kwietnia, przeczytałam to, co napisaliście i chciałam w związku z tym zapytać, czy są jakieś nowości/zmiany? :)
Czy nadal można (po podejściu do Birkelandskrysset) podjechać linią 51, 53 do centrum? Konkretnie chodzi o Bryggen.
To taki 2 dniowy, spontaniczny, studencki trip :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 24 Lut 2015 21:30 

Rejestracja: 28 Cze 2014
Posty: 7
Mieszkam niedaleko więc się wypowiem.
Nic się nie zmieniło, nadal wielki plac budowy nowego terminalu Birkelandskrysset i linii tramwajowej (Bybanen) do lotniska. Polecam bardziej linie 53 niż 51 (jedzie kilka minut szybciej).
Bilet jednorazowy w Bergen (enkeltbillett lub enkeltskyss) to bilet ważny przez 90 minut, można się wielokrotnie w ciągu tego czasu przesiadać. Nie ma obowiązku pokazywania go kierowcy (chyba, że o to poprosi).
Od 1 lutego są nowe ceny biletów:
Bilet u kierowcy: 50kr
Bilet w automacie: 35kr (aktywuje sie od razu, nie można go kupic "na później").
Mapka z automatami:
https://www.skyss.no/nn-NO/Billettar-og ... ttautomat/
Jeśli ktoś lubi piesze wycieczki to najbliższy jest na ostatniej stacji Bybanen: Lagunen
6km od lotniska
https://goo.gl/maps/R1vIC
Bybanen łączy Lagunen bezpośrednio z centrum, jedzie się chyba 32 minuty.

Inna opcja dotarcia z lotniska do centrum:
Linia 23 bezpośrednio z lotniska do przystanku Dolvik terminal, a następnie z tego samego przystanku linia 51 lub 50E bezpośrednio już do centrum (Festplassen- to przedostatni przystanek 50E oraz ostatni dla linii 51 czy 53, stąd już niedaleko do Fisketorget czy Bryggen).
Miejsce przystanku 23 na lotnisku:
https://goo.gl/maps/Ej8LF
Przed hotelem: Po wyjściu z terminalu lotniska należy kierować się w lewo i przejść około 200metrów.

Rozkład linii 23:
https://www.skyss.no/globalassets/bussr ... nje_23.pdf
Bergen lufthavn - lotnisko
50E
https://www.skyss.no/globalassets/bussr ... je_50e.pdf
51:
https://www.skyss.no/globalassets/bussr ... nje_51.pdf

Wszystkie przystanki są "na żądanie" więc należy machnać ręką będąc na przystanku lub wcisknąć przycisk będąc w autobusie.
Kontrole biletów są często w Bybanen, w autobusach bardzo rzadko żeby nie powiedzieć wcale.
Kara za brak biletu to 750kr, więc nie polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off
Roben lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#59 PostWysłany: 07 Mar 2015 03:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lip 2011
Posty: 125
Loty: 502
Kilometry: 514 566
max206 napisał(a):
Bilet w automacie: 35kr (aktywuje sie od razu, nie można go kupic "na później").



Dodam jeszcze tylko, że w NARVESEN na lotnisku można kupić bilet za 35kr i aktywować go zbliżeniowo w autobusie, więc jest możliwość zaoszczędzenia i zakupu "na później".
Trafiłem akurat w "23" na kierowcę polaka, krótka pogawędka o stabilnym życiu w Norwegii i wysokich cenach i zaraz byliśmy w Dolvik, gdzie przesiadłem się na 51. Autobus 23 jeździ tylko w godzinach szczytu, czyli rano i po południu w dni robocze.
Góra
 Profil Relacje PM off
Lokersan uważa post za pomocny.
 
      
#60 PostWysłany: 17 Mar 2015 13:39 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 1
Cześć!
Potrzebuje pomocy. Będę w Bergen w piątek i tutaj z dojazdem do centrum nie powinienem mieć problemu. Bazę noclegową mam w Breistein (to jest strefa Bergen? zone 1-2?) i tam również wiem jak dojechać. Mój problem to transfer z Breistein na lotnisko, wylot mam o 8:40 w niedzielę i nie mogę nic znaleźć. Interesuje mnie transport miejski oczywiście jeżeli taki jest możliwy.

Z góry dziękuje za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 139 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group