Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 204 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 06 Lis 2017 07:05 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
Nie wiem jak tu jest do końca z tymi zniżkami na tej karcie. Ani razu nie braliśmy biletu RT (wtedy widać że jest taniej)
Karta zdaje się na pojedyncze bilety jest w ogóle niepotrzebna (ceny takie same jak z kartą). Natomiast na wszystkie okresowe i RT już tak.
Można doładować ją jakąś większą kwotą i później powiedzieć kierowcy, że się chce skorzystać z takiego a takiego biletu/strefy.

My po prostu kupowaliśmy codziennie bilet jednodniowy bo tak było prościej (nie nabijaliśmy karty większa kwotą, nie było takiej potrzeby)
Kierowca nabijał dzienny bilet na kartę, kasował nas po 13,50 NIS, i to wszystko.
Taka sama cena obowiązuje w Jerozolimie oraz innych miastach i ta sama karta oczywiście.
Bilety są albo na jedną podroż 5,90 NIS, RT (nie korzystaliśmy) albo 1 dniowe czy 7 dniowe, dalej już jakieś chyba miesięczne.
Do tego dochodzą różne strefy. Polecam pobawić się stroną kolei izraelskiej, po zestawieniu połączenia, wskaże nam strefę oraz różne ceny biletów.

Polecam też apkę na androida jest tam bardzo dobrze wszystko rozpisane:
https://play.google.com/store/apps/deta ... g.WhereBus
Jest po angielsku i w przeciwieństwie do moovita (planner zawiera nazwy przystanków również po angielsku)
Można sobie zaplanować całą podroż po Izraelu np od hotelu do hotelu, podaje strefy, podaje ceny biletu, graficznie itp.
Także kierowcy można pokazać jaki się chce nabić bilet na kartę.
Każda strefa ma jakiś kod. Jak kierowca jest ogarnięty (nie każdy jest:) będzie wiedział o co chodzi.


Tak działa na Egged. Na pociągi również działa, na takim jednodniowym można także jeździć pociągami w obrębie TEL AVIU/wykupionej strefy,
na pewno łapie 4 główne stacje Tel Avivu. Bramki nas przepuszczały, ten system jest naprawdę mocno zintegrowany.
Przydaje się czasami pociąg, ponieważ korki są okrutne w mieście.
Jechaliśmy autobusem z Tel Avivu do Jerozolimy (autobus np 480, 30 minut) koszt 16 NIS

Co do ewentualnej odprzedaży zapraszam na PW

Załącznik:
Eggg.jpg
Eggg.jpg [ 101.31 KiB | Obejrzany 2881 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
adam71 uważa post za pomocny.
 
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#42 PostWysłany: 08 Lis 2017 21:23 

Rejestracja: 09 Paź 2015
Posty: 104
Loty: 62
Kilometry: 123 318
Dla tych co w sobotę czyli w szabat próbują dostać się z Jerozolimy na loty po godz. 20, np. o 21:55 do Warszawy czy 22:30 do Lublina.

Wracaliśmy 4.11. Z zapewnień Pana z Informacji wynikało, iż pierwszy bus na lotnisko odjedzie w sobotę po 19. Postanowiliśmy jednak zaufać google maps i oficjalnej stronie przewoźnika: egged.co.il i pojawiliśmy się na Central Bus Station wcześniej. O godz. 16:50 był zachód słońca, ok. 17:40 otwarto główny dworzec autobusowy, o 18:10 (czyli zgodnie z rozkładem na google maps i rozkładem na egged.co.il) odjechał bus nr 950, potem szybka przesiadka na 5X i o 19:00 byliśmy już na Terminalu 1. Bilet kupowany bezpośrednio u kierowcy autobusu 950 za 21,50 szekli (bilet należy zachować, bo podczas przesiadki pokazujemy go przy wejściu do drugiego autobusu). Tyle się naczytaliśmy o długiej odprawie na lotnisku, że chcieliśmy mieć do odlotu 3h. Okazało się jednak, że cała odprawa z kontrolą bezpieczeństwa zajęła nam jedynie 30 min (mieliśmy tylko bagaż podręczny i odprawiając się wspólnie jako para dostaliśmy podczas wstępnej rozmowy w 6 punktowej skali potencjalnego niebezpieczeństwa 2 punkty), co oznacza iż mając lot w okolicy godz. 22 spokojnie mogliśmy jechać na lotnisko bezpośrednim busem nr 485 o 19:05 za 16 szekli, a nawet później. Jako ciekawostkę dodam, że odprawiające się za nami dziewczyny, które spędziły w Izraelu tyle czasu co my dostały 5 punktów i musiały przejść dłuższą, szczegółową kontrolę bezpieczeństwa. Morał: jeżeli jedziecie w składzie mieszanym warto udawać pary i podchodzić wspólnie do kontroli bezpieczeństwa ;)

Przed Bramą Damasceńską przy Ha-Nevi'im St ok. godz. 16:00 arabski naganiacz proponował nam podwózkę na lotnisko swoim busem za 35 szekli od osoby. My nie skorzystaliśmy, bo mając aż 6h do odlotu, zdecydowaliśmy się na spacer na dworzec autobusowy i przejazd komunikacją publiczna, ale myślę że dla ludzi nocujących w okolicy Old Town cena jest atrakcyjna. Niestety nie wiem z jaką jeździ on częstotliwością.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 09 Lis 2017 09:31 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 806
niebieski
Czy w autobusach w Tel Avivie bilet dzienny można kupić tylko mając RAV card, czy też wydają go w formie papierowej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 09 Lis 2017 10:10 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
Wg mnie nie sprzedają papierowych dziennych biletów.
Musisz posiadać kartę RAV-KAV żeby taki bilet na coś nabić (po to własnie wprowadzili te karty)
Co prawda kierowca i tak drukuje jako potwierdzenie takiego dziennego biletu coś takiego.
Ale wątpię żeby na podstawie takiego świstka wpuszczał do autobusu (to raczej potwierdzenie że taki bilet został nabity w razie jakiegoś problemu).
Każdy tam przykłada karty do czytnika, albo kupuje jednorazowy papierowy bilet.

Polecam poczytać jeszcze sobie o reformie taryf transportu miejskiego w Izraelu
http://www.egged.co.il/Article-6327,87- ... Areas.aspx

Załącznik:
daily.jpg
daily.jpg [ 63.57 KiB | Obejrzany 2643 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
flus uważa post za pomocny.
 
      
#45 PostWysłany: 14 Lis 2017 00:45 

Rejestracja: 26 Kwi 2011
Posty: 58
Loty: 74
Kilometry: 158 957
Globi napisał(a):
Jako ciekawostkę dodam, że odprawiające się za nami dziewczyny, które spędziły w Izraelu tyle czasu co my dostały 5 punktów i musiały przejść dłuższą, szczegółową kontrolę bezpieczeństwa. Morał: jeżeli jedziecie w składzie mieszanym warto udawać pary i podchodzić wspólnie do kontroli bezpieczeństwa ;)


W którym momencie taka rozmowa w ogóle może nastąpić? Byłem na tym lotnisku i nikt mnie o nic nie zapytał, jedynie zajrzeli do paszportu i tyle. Tak samo wyglądało to przy przylocie jak i wylocie. Tutaj są historie o przesłuchaniach trwających nawet kilkadziesiąt minut, jak to wtedy wygląda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 14 Lis 2017 09:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Jest dużo relacji, w tym na stronie głównej F4F. Przy przylocie przechodzi się kontrolę paszportową - pewnie miałeś ze dwa pytania - czy masz bilet powrotny, gdzie nocujesz. Na tym etapie można zostać wytypowanym do dodatkowej rozmowy. Z kolei wylatując, jeszcze przed kontrolą bezpieczeństwa pewnie musiałeś podejść do stanowiska, przy którym zapytano Cię czy sam pakowałeś bagaż itd. Tam dostajesz nalepkę na paszport, zależnie od numerków na niej może Cię spotkać dodatkowa kontrola.
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 14 Lis 2017 09:48 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1615
Loty: 56
Kilometry: 51 059
niebieski
To ja mam pytanie odnośnie tych mitycznych numerw od 1 do 5, kiedy się je dostaje ? Przeszedłem kontrole w obie strony i jedyne co dostałem to żółtą nakleję na paszport przy wylocie i porównując ją do naklejki które dostali koledzy były to po prostu kolejne numery. Jeden miał gwiazdkę ale to tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 14 Lis 2017 10:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 245
Kilometry: 294 341
niebieski
mzukowski napisał(a):
Jest dużo relacji, w tym na stronie głównej F4F. Przy przylocie przechodzi się kontrolę paszportową - pewnie miałeś ze dwa pytania - czy masz bilet powrotny, gdzie nocujesz. Na tym etapie można zostać wytypowanym do dodatkowej rozmowy. Z kolei wylatując, jeszcze przed kontrolą bezpieczeństwa pewnie musiałeś podejść do stanowiska, przy którym zapytano Cię czy sam pakowałeś bagaż itd. Tam dostajesz nalepkę na paszport, zależnie od numerków na niej może Cię spotkać dodatkowa kontrola.


mnie na lotnisku przylatując zapytali o cel pobytu i co zamierzam zwiedzać oraz który raz jestem w Izraelu?
prosto i łatwo

wylatując było gorzej. dziwne pytania o pakowanie bagażu, o posiadanie niebezpiecznych narzędzi, czy poznałem kogoś podczas pobytu itp.
potem zwykła kontrola tylko dużo bardziej szczegółowa... należało spakować plecak podręczny ponownie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 14 Lis 2017 13:32 

Rejestracja: 09 Paź 2015
Posty: 104
Loty: 62
Kilometry: 123 318
Właśnie. Te "dziwne" pytania mają na celu przyznanie tych numerków. Domyślam, że że skoro 4989341 pisze o kolejnej szczegółowej kontroli bagażu, po której trzeba było spakować się na nowo - to zapewne oznaczało to numerek wyższy niż 2. Oczywiście nikt nam przy tej wstępnej rozmowie nie mówi jak zostaliśmy zakwalifikowani, ale ta cyferka będzie widoczna przy takiej bramce, gdzie skanowano nasz paszport (albo te otrzymane karteczki - już nie pamiętam dokładnie). Ot, taka ciekawostka. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 09 Gru 2017 11:59 

Rejestracja: 13 Mar 2017
Posty: 41
Kravkrk napisał(a):
To ja mam pytanie odnośnie tych mitycznych numerw od 1 do 5, kiedy się je dostaje ? Przeszedłem kontrole w obie strony i jedyne co dostałem to żółtą nakleję na paszport przy wylocie i porównując ją do naklejki które dostali koledzy były to po prostu kolejne numery. Jeden miał gwiazdkę ale to tyle.


A przeglądali Ci bagaż?

My z Tel Awiwu wróciliśmy w środę. Naszą przygodę z przepytywaniem opisałam w innym dziale (bodajże informacje praktyczne). Tak czy owak - pytania były (te dziwne i prywatne również), dostaliśmy białą naklejkę, a wszystko poszło potem bardzo sprawnie (dla mnie aż za, bo 2 i pół godziny czekaliśmy potem na samolot :P ). Zauważyłam, że ludzie mieli też właśnie żółte naklejki. Jedyny wniosek, który nasunął mi się na podstawie rozmowy z dwójką innych podróżujących jest taki, że żółte oznaczają zaostrzoną kontrolę - m.in. szczegółowe przeglądanie bagażu.
Góra
 Profil Relacje PM off
mzukowski lubi ten post.
 
      
#51 PostWysłany: 03 Sty 2018 22:29 

Rejestracja: 09 Mar 2015
Posty: 73
Witam!! Wybieram się do Izraela w dniach 10-14 stycznia 2018. Wyląduję na lotnisku Ben Gurion o 20:50 dnia 10.01.2018.
1. Czy po 21:00 będę mógł kupić kartę RAV-KAV (ją się kupuje czy wynajmuje) tak aby załadować na nią bilet dzienny??
2. Bilet dzienny to bilet dzienny od 00:00 do 24:00 czy bilet 24 godzinny od momentu pierwszego skasowania czyli np. od 21:32 do 21:31 dnia następnego??
Dzięki za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 06 Sty 2018 23:13 

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 15
karol1c napisał(a):
2. Bilet dzienny to bilet dzienny od 00:00 do 24:00 czy bilet 24 godzinny od momentu pierwszego skasowania czyli np. od 21:32 do 21:31 dnia następnego??

Bilet dzienny jest ważny tylko w tym dniu, w którym go kupujesz. Nie jest to bilet dobowy (24-godzinny).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 07 Sty 2018 10:07 

Rejestracja: 09 Mar 2015
Posty: 73
Dzięki za odpowiedź!! Bilet dzienny jest ważny od 00:00 do 24:00 jak rozumiem... A co z ta kartą?? Mogę ją kupić/wynająć(?) na lotnisku czy dopiero np. w Tel Avivie - bo tam się udam bezpośrednio z lotniska, np. na nowym głównym dworcu autobusowym (od której godziny rano następnego dnia)?? Dzięki za podpowiedzi. Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 07 Sty 2018 10:28 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Niespersonalizowaną kartę możesz kupić nawet u kierowcy autobusu za 5 NIS.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 09 Sty 2018 17:50 

Rejestracja: 09 Mar 2015
Posty: 73
Wielkie dzięki za pomoc! Pewnie przetestuję...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 09 Sty 2018 21:20 

Rejestracja: 08 Lut 2015
Posty: 39
Czy z Tel Avivu na lotnisko można dostać się inaczej niż pociągiem i taksówką? Mam na myśli powrót poniedziałkowym popołudniem. Wiem, że pociąg jeździ często i tanio, ale czy tak całkiem z centrum nie ma jakiegoś busa? Nie uśmiecha mi się wykwaterowanie ok 12 i ganianie z torbami do 16-17 po mieście, tym bardziej że dworce nie są tak całkiem w centrum. Ktoś próbował dojechać inaczej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 09 Sty 2018 21:46 

Rejestracja: 13 Mar 2017
Posty: 41
Hmmm, ja co prawda wysiadałam na HaHagana, ale czy przypadkiem ta kolejna stacja nie jest w miarę w centrum? Obok tej galerii handlowej? Druga sprawa - warto popytać czy nie możesz zostawić bagażu tam gdzie masz nocleg. Nam do tej pory zawsze się to udawało - wychodziliśmy rano np. koło 9 - zwiedzaliśmy, żeby maksymalnie wykorzystać pobyt, a potem wracaliśmy tylko po bagaże.

Co do autobusów - wydaje mi się, że gdzieś na jakimś blogu widziałam info, że da się autobusem, ale nie wiem czy nie z przesiadką. Może znajdzie się tutaj ktoś, kto będzie coś wiedział. Jeszcze są chyba szeruty (małe busiki, czekasz aż się zapełni - nie wiem 6-8 osób i wychodzi dużo taniej niż taksówka), ale to nie pomogę, bo my postawiliśmy jednak na pociąg.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 09 Sty 2018 22:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2016
Posty: 271
Loty: 165
Kilometry: 286 930
niebieski
martusb napisał(a):
Nie uśmiecha mi się wykwaterowanie ok 12 i ganianie z torbami do 16-17 po mieście, tym bardziej że dworce nie są tak całkiem w centrum.

A kto Ci każe ganiać z torbami? Przecież wystarczy poprosić w hotelu/hostelu lub właściciela apartamentu żeby bagaż przechował do odpowiadającej Ci godziny. Poza tym są przechowalnie bagażu. A zamiast taxi upolować szeruta.
Egged nie jeździ bezpośrednio na Ben Gurion z Tel Avivu, trzeba kombinować z przesiadką.
Można dojechać na El-Al Junction i stamtąd shuttle nr 5 do terminali.
Najwygodniej i bez kombinacji wychodzi pociąg lub szerut.
_________________
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Góra
 Profil Relacje PM off
Dyrdymała lubi ten post.
 
      
#59 PostWysłany: 10 Sty 2018 00:16 

Rejestracja: 08 Lut 2015
Posty: 39
Dzięki. Pewnie zdecydujemy się i tak na pociąg. Walizkę rzecz jasna zostawię, ale jak patrzę gdzie pociąg a gdzie hotel to trochę to jednak jest drogi;) A z doświadczenia - w normalny dzień (poniedziałek) ile wcześniej wybieraliście się na lotnisko? Nie chciałabym spędzić tam pół dnia, ale z drugiej strony wygląda na to, że z odprawą może być różnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 10 Sty 2018 00:49 

Rejestracja: 13 Mar 2017
Posty: 41
My też do pociągu dojeżdżaliśmy jeszcze autobusem. No właśnie z odprawą bywa różnie - my zgodnie z zaleceniami "odgórnymi" stawiliśmy się równo 3h przed wylotem. W naszym wypadku kontrola poszła dość sprawnie i mieliśmy naprawdę dużo czekania*, ale nie ryzykowałabym, bo zdarzają się różne skrajne przypadki.

*nie wiem czy to "legalne", ale cały nasz wylot opisałam na blogu: http://dyrdymala.blogspot.com/2017/12/l ... trola.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 204 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group