Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 204 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 16 Cze 2016 10:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Autoryzowane taksówki z TLV do Tel Avivu w szabat kosztują obecnie dokładnie 163 ILS.
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
#22 PostWysłany: 19 Sty 2017 22:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2014
Posty: 149
Loty: 405
Kilometry: 918 570
mzukowski napisał(a):
Ląduję na TLV w jedną z sobót o 03:45 - rano i do tego szabas. Czy rzeczywiście w grę wchodzi tylko i wyłącznie taksówka? Pamiętacie może jaka jest obecnie cena i jak ma się kwestia dopłat w dni świąteczne? Ewentualnie ktoś z praktyki pamięta może jak to wygląda w sobotę na lotnisku - czy wylądowani pasażerowie organizują się np. w grupy żeby razem pojechać taksówką do centrum, albo może jest łatwa opcja dojazdu na stopa?


Chciałbym podbić temat. Właśnie na to trafiłem i się podłamałem trochę. Ląduję w sobotę o 3:45 rano na Ben GUrionie. Czy jest jakaś opcja na dostanie się do miasta inna niż taxi za miliony???
_________________
Ruszaj ze mną w podróż: http://www.przepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 19 Sty 2017 22:50 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
@‌adamek‌ do Jerozolimy jeżdżą sheruty, więc do Tel Awiwu pewnie też. Powinno wyjść 3-4 razy taniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 19 Sty 2017 23:07 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Ale w szabat? 3:45 w sobotę rano?
Nie wiem czy są shuttle. Ja z miasta na lotnisko jechałam taxi.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 01 Maj 2017 09:33 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6251
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Nadal aktualny jest transport w TLV z lotniska w dowolne miejsce w obrebie metropolii telawiwskiej 150 NIS kazdego dnia ar71jch@gmail.com
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 21 Maj 2017 20:26 

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 427
niebieski
O której mniej więcej rusza transport publiczny w soboty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 24 Maj 2017 13:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
Coś tam się zmieniło z dojazdem na lotnisko w Szabat z Tel Awiw?
W sobotę wracamy wieczornym LOT`em, czy pozostaje nam jedynie taxi?
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 02 Cze 2017 17:18 

Rejestracja: 07 Sty 2017
Posty: 4
Jeśli ktoś z forum chce się zabrać jutro wieczorem z Tel Avivu na lotnisko (lot wizzairem do Warszawy o 22), około 19 będę jechać taksówką z okolic centralnego dworca autobusowego. W razie czego mój mail: klassenlehrestunde@gmail.com
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 21 Cze 2017 17:28 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
lapka88 napisał(a):
Coś tam się zmieniło z dojazdem na lotnisko w Szabat z Tel Awiw?
W sobotę wracamy wieczornym LOT`em, czy pozostaje nam jedynie taxi?

podbijam pytanie. Mam odlot z Ben Gurion o 23.50.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 28 Sie 2017 00:12 

Rejestracja: 28 Gru 2012
Posty: 11
Czy ktoś się orientuje jak dojechać 15 września około 23 z lotniska Ben Gurion do Tel Avivu? Jest to piątek wieczorem czyli szabat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 28 Sie 2017 04:36 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6251
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Nic sie nie zmienilo od 50 lat. taxi is your answer. Wiem, ze chcielibyscie innej ale nie ma. I nie bedzie
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 07 Wrz 2017 20:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
https://projektinwestor.pl/publikacja/inwestycja-w-cieniu-hamasu

Ciekawy artykuł o budowie szybkiej kolei między Tel Awiwem, lotniskiem Ben Guriona i Jerozolimą. Do tej pory nie słyszałem o tym. Niestety widzę, że już dostępny za darmo tylko we fragmencie, mnie udało przeczytać się całość. Podróż z Jerozolimy do Tel Awiwu ma wynieść 28 minut. Niezmienne pozostaną jednak w tym wątku pytania o taksówki w szabat - szybka kolej w ten dzień też nie będzie kursować 8-)
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 16 Wrz 2017 22:01 

Rejestracja: 09 Paź 2015
Posty: 104
Loty: 62
Kilometry: 123 318
Mam pyt. do ludzi bardziej zorientowanych w temacie. Lecę do Tel Avivu na 4 dni przy czym powrót mam sobotę. W planach oczywiście Tel-Aviv i Jerozolima (i okolice). Wiem, że od piątkowego wieczoru nie kursuje transport publiczny i tu wreszcie moje pytanie: które miejsce wybrać najpierw, a które później? Chodzi mi oczywiście o zminimalizowanie kosztu dojazdu na lotnisko w sobotni wieczór, jako że wyjazd ma być ekonomiczny ;) Czy ktoś z was próbował łapać stopa z Jerozolimy albo z Tel Avivu na lotnisko? Słyszałam, że po Izraelu całkiem przyjemnie podróżuje się stopem, ale nie wiem jak ma się do tego szabat...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 16 Wrz 2017 22:18 

Czyli na początek Tel Aviv, kończysz i transport na lotnisko z Jerozolimy, bo masz nawet w sobotę arabski transport

http://www.neshertours.co.il/en
Góra
 PM off  
      
#35 PostWysłany: 17 Wrz 2017 01:09 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6251
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Jak lecisz w tym tygodniu to kiepsko bo jest nowy rok :p
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 02 Lis 2017 08:58 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 335
niebieski
Szanowni Forumowicze,

Ladowanie w TLV o godz. 21.20 w sobote wiec po szabacie.

Jak najlepiej dostac sie do Olympia Hotel, HaYarkon St 164 ?

Moja propozycja z google:
Pociag z lotniska do Tel Aviv Center Railway Station, dalej autobusem 161 do Ben Yehuda i dalej pieszo.
Czy ma to finansowy/komfortowy sens przy 2 osoby dorosle + dziecko ?
Czy lepiej wziąć taxi lub przejazd Gett (pokazuje mi ok. 120 NIS).

Ewentualnie inne propozycje mile slyszane :)

Drugie pytanie:
zeby zlapac autobus do Jerozolimy musze wrocic do dworca centralnego i linia 480
czy jest cos blizej mojego hotelu ?

Dzieki za info !

.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 02 Lis 2017 10:00 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Finansowo za osobę będzie wychodziło tak:
13,5 NIS za pociąg do Tel Aviwu
5,90 NIS za autobus miejski w Tel Aviw
Jeśli dziecko ma poniżej 5 lat, to będzie miało przejazdy za darmo, jeśli powyżej, to płaci pełną stawkę, więc za dojazd zapłacicie: 38,80 NIS lub 58,20 NIS.

Komfort sobie sam oceń i czy oszczędności są warte pewnych niedogodności (przesiadki), bo to kwestia subiektywna.

Tak, musisz wrócić na dworzec centralny, jeśli chcesz jechać tym 480.
Ew. możesz jechać z dworca południowego (Central Bus Station) autobusem nr 405. Kursuje częściej niż 480 i jest mniej zatłoczony. Z HaYarkon będziesz miał chyba podobną odległośc do obu dworców.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Siemion uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 04 Lis 2017 23:51 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1615
Loty: 56
Kilometry: 51 059
niebieski
Podbijam, wie ktos w jakim czasie trzeba wykorzystac bilet rt na pociag ?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 05 Lis 2017 06:58 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
Jestem od prawie tygodnia w Izraelu, także kilka informacji, co do ważności RT, to nie wiem można zapytać na chat-ie kolei izraelskiej.
W biletomatach jest możliwość płatności kartą, menu po angielsku tez jest.
Nie wybierajcie pieniędzy na lotnisku, mnie skasowali 5 NIS (Revoult)
Natomiast miejcie na uwadze, aby zakupić taki bilet RT potrzebujecie kartę RAV-KAV.
A takiej nie dostaniecie na lotnisku tak nas poinformowała przynajmniej pani przy biletomatach na BEN GURION.
Kartę można dostać tylko w Tel Avie na dworcach, można ja tez kupić np u kierowcy w autobusie (kosztuje 5 NIS) on też doładuje ją nam także na bilet jaki potrzebujemy. Polecam jednodniowy koszt raptem 13,50 NIS to taniej niż dobówka w Warszawie. Ważny bodajże do 5:30 rano.

Polecam lekturę kolei izraelskich oraz autobusów i kart RAV-KAV:
https://www.rail.co.il/en/taarif/pages/default.aspx
http://www.egged.co.il/Article-786-Rav-Kav-Card.aspx

Sam system biletowy, który prowadzili jak dla mnie jest rewelacyjny, jedna karta na cały Izrael i tylko doładowane w zależności od części kraju w której przebywamy np same pociągi, pociągi+autobusy w danym mieście/regionie, czy te same bilety między miastami. Bardzo dobrze zintegrowany system.
Na wspomnienia wyżej stronie kolei, można sobie skalkulować bilet w zależności od strefy w której części Izraela jesteśmy, i jak już posiadamy RAV-Kav możemy doładować ją przez internet, chociaż nam się to nie udało, mamy najprostsza wersję Anonymous Rav Kav Card. Może potrzeba izraelskiej karty albo tej karty ale ze zdjęciem.

Załącznik:
RAIL.jpg
RAIL.jpg [ 58.72 KiB | Obejrzany 2561 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 05 Lis 2017 14:04 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2334
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Bilet RT może być doładowany tylko na karcie, której na lotnisku nie dostaniemy, więc jeśli nie uzyskamy jej w Polsce to problem RT odpada. Piszesz o tym, że można doładować ją za 13,50 na bilet całodzienny. Czyli nie mogę tych pieniędzy wykorzystać przez kilka dni tylko zawsze na jeden dzień, a jeśli przekroczę limit to doładowuje kolejną kwotę? Na karcie anonimowej jest zniżka, bo Nie działa to tak jak IstnabulKart, gdzie kwotę mogę wykorzystać bezterminowo? Karta działa na transport autobusowy miejski, Egged (do JErozolimy) oraz pociągi?

Ps. Gdzie mieszkasz? Mógłbym odkupić jak wrócisz bo jadę pod koniec listopada
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 204 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group