Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 160 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 08 Sty 2020 20:59 

niebieski
Jeśli może mi ktoś odpowiedzieć gdzie znajduje się przystanek końcowy jadąc autobusem z lotniska TLV do Tel Awiwu?
 Relacje PM off  

#142 PostWysłany: 09 Sty 2020 10:54 

-- 09 Sty 2020 10:31 --

Przystanek końcowy w Tel Aviv linii 445 z Lotniska Ben Gurion znajduje na Reading Terminal Power Station. Reading Terminal znajduje się na północy Tel-Aviv w niedalekiej odległości od Portu Tel-aviv. Na stronie bus.gov.il jak wybierzesz opcje Route Number , wpiszesz Origin City: Tel Aviv i route: 445 to obok godzin odjazdów możesz kliknąć w ikonkę mapy i wtedy zobaczysz usytuowanie wszystkich przystanków.

-- 09 Sty 2020 10:34 --

-- 09 Sty 2020 10:54 --

ted07 napisał(a):
Może mi ktoś powiedzieć gdzie należy wysiąść jadąc z lotniska TLV do Tel Awiwu aby trafić na plaże w Tel Awiwie?
Masz na myśli autobus czy pociąg ? . Jeśli pociąg, to od stacji Ha-Hagana (pierwsza w Tel Aviv jak jedziesz z lotniska) masz autobus 104 i 204 w kierunku Reading Terminal . Ja wysiadałem na przystanku Ben Yehuda/Allenby. 5 minut piechotką i jesteś na promenadzie. Ale te linie jadą dalej na północ równolegle do promenady, w niewielkiej odległości od niej , wiec teoretycznie można pojechać jeszcze dalej . Jeśli autobus 445 z lotniska, to tez możesz wysiąść na wspomianym wcześniej przystanku Ben Yehuda/Allenby. I podobnie jak 104 czy 204 linia 445 tez jedzie dalej równolegle do promenady .
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#143 PostWysłany: 11 Sty 2020 21:25 

Hej, lecimy jutro do Tel Avivu, lądowanie ok. 21:25. Czy ktoś orientuje się, jak najlepiej w niedzielę o tej porze dostać się do miasta nie wydając milionów na taxę? :) Pociągi kursują jeszcze o tej porze czy zostają inne środki transportu? Dzięki z góry za odpowiedź, bo już trochę namieszało mi się czytając różne info o dojazdach...
 Relacje PM off  

#144 PostWysłany: 11 Sty 2020 21:27 

Niedziela tam to zwykły dzień roboczy

Reszta na forum
 PM off  

#145 PostWysłany: 20 Sty 2020 17:52 

Czy ktoś też 21 lutego 2020 ląduje na Ben Gurionie ok. 21:40 i chce jechać taxi do Tel-Avivu ?!

Moglibyśmy jechać razem taxi do Tel
 Relacje PM off  

#146 PostWysłany: 20 Sty 2020 18:44 

Ze swojej strony w Szabat bardzo polecam transport z lotniska do Tel Awiwu z rosyjskojęzycznym małżeństwem Michaiłem i Tanją za 100 ILS za cały samochód. Numer whatsupp +974 54 481 0489 lub fb Tanya Glushakova.
 Relacje PM off
TanyaGlushakova lubi ten post.
rugul uważa post za pomocny.

#147 PostWysłany: 22 Sty 2020 09:25 

Hej,
Moi rodzice sami przylatują i muszą się dostać do Tel Awiwu, co wiąże się z zakupem karty, ogarnięciem peronu i złapaniem odpowiedniego pociągu.
Chce im to wszystko dobrze wytłumaczyć żeby nie było zamieszania.
Ma ktoś może mapkę albo zdjęcia gdzie po wyjściu z lotniska trzeba iść, gdzie jest automat na bilety itp, itd? Wiecie, takie typowe instrukcje dla nieznających języka?
 Relacje PM off  

#148 PostWysłany: 22 Sty 2020 10:38 
Awatar użytkownika

złoty
@mwacko Na stację sami dojdą o ile odróżniają ikonę pociągu od toalety. Automaty biletowe są po angielsku, hebrajsku i arabsku, więc jak nie znają któregoś z tych języków, to na wiele one im się nie przydadzą. Obsługa chętnie pomoże, ale bez znajomości przynajmniej podstaw angielskiego, to w bardzo ograniczonym zakresie, jak wszędzie zresztą.
2 ludzi lubi ten post.

#149 PostWysłany: 22 Sty 2020 14:24 

srebrny
@mwacko, przy automatach chyba zawsze jest ktoś, kto pomaga turystom w zakupie biletów. Może przygotuj dla rodziców kartkę z prośbą o pomoc po angielsku? Coś w stylu "I don't speak English. Please help me to buy tickets to Tel Aviv. Thank you."
 Relacje PM off  

#150 PostWysłany: 23 Sty 2020 10:47 

przem44 napisał(a):
Ze swojej strony w Szabat bardzo polecam transport z lotniska do Tel Awiwu z rosyjskojęzycznym małżeństwem Michaiłem i Tanją za 100 ILS za cały samochód. Numer whatsupp +974 54 481 0489 lub fb Tanya Glushakova.

+972544810489 Michael
+972545541140 Tanya

Z racji tego, że nie umiem wyedytować posta powyżej wskazuje poprawione numery telefonów i whatsuppow do małżeństwa Glushakov ☺
 Relacje PM off  

#151 PostWysłany: 24 Sty 2020 16:44 

-- 24 Sty 2020 16:39 --

mwacko napisał(a):
Hej,
Moi rodzice sami przylatują i muszą się dostać do Tel Awiwu, co wiąże się z zakupem karty, ogarnięciem peronu i złapaniem odpowiedniego pociągu.
Chce im to wszystko dobrze wytłumaczyć żeby nie było zamieszania.
Ma ktoś może mapkę albo zdjęcia gdzie po wyjściu z lotniska trzeba iść, gdzie jest automat na bilety itp, itd? Wiecie, takie typowe instrukcje dla nieznających języka?

Załączam zdjęcie (na końcu postu) punktu Informacyjnego Transportu Publicznego, znajdującego sie w terminalu nr 3 (czynny od niedzieli do czwartku od 7 do 23, a w piątki od 7 do 15. Najlepiej przygotuj kartkę po angielsku np: "Anonymus RAV-Card + 1 day pass contract number 142 for today, price 21,50 NIS + 5 NIS for card"
Na tym kontrakcie mogą jechać do Tel-aviv i do woli do godziny 4.30 rano jeżdzić transportem publicznym w Tel-aviv . To jest wygodna opcja gdyż kierowcy
autobusów miejskich w TEL-aviv nie sprzedają obecnie biletów.

-- 24 Sty 2020 16:44 --

Jeśli chodzi o pociągi, to na stacji na lotnisku jest tylko jeden peron z dwoma krawędziami
peronowymi . Wystarczy tylko obserwować wyświetlacze informacyjne na peronie, jak i wyświetlacze na boku wagonów. Pociągi do TEl-aviv zwykle jadą aż do Naharija, ale może zdarzyć się też że tylko np. do Hajfa.
W Tel aviv są 4 stacje kolejowe . Pierwsza jest HaHagana i to jest jednocześnie pierwsza stacja na której pociąg się zatrzymuje po odjeździe z lotniska . Czas jazdy pomiędzy
Ben Gurion a HaHagana to 12 minut. W załączniku schemat linii kolejowych ze wszystkimi stacjami.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#152 PostWysłany: 01 Lut 2020 23:24 

niebieski
Może mi ktoś powiedzieć czy z lotniska TLV do Tel Awiwu kursują oprócz pociągów jakieś autobusy miejskie? Jaka cena za przejazd takim autobusem miejskim?
 Relacje PM off  

#153 PostWysłany: 03 Lut 2020 18:31 

Ja mam inne pytanie. Czy bez karty na autobusy będę w stanie nimi pojechać gdziekolwiek?? Będę w Izraelu ale dopiero w maju na 4 dni i nie bardzo mi się chce kupować kartę bo to dość krótki czas a później co z nią zrobię. Dodatkowo trzeba ją doładować i na pewno nie wceluje się tak że wszystkie środki wykorzystam.

Mój wstępny plan zakłada przylot do Tel Aviv później z lotniska do miasta pociągiem więc karty nie potrzeba
Następny dzień chciałbym Jerozolimę - czy muszę autobusem czy pociągiem tym samym co z lotniska do Tel Avivu też się da??
a na następny chciałbym z Tel Avivu nad morze martwe
Jakieś sugestię np zakup biletu i kierowcy itd??
 Relacje PM off  

#154 PostWysłany: 03 Lut 2020 19:26 
Awatar użytkownika

złoty
Ta karta jest bardzo kosztowna.
2 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.

#155 PostWysłany: 03 Lut 2020 22:45 

Może nie jest aż tak kosztowna ale jak to się mówi ziarnko do ziarnka i uzbiera...... Poza tym ja jestem zwolennikiem prostych i szybkich rozwiązań i jak najmniejszej liczby kombinacji. Będę tam 3 dni i skorzystam z karty może 3 x albo i nie wiec wolałbym kupić sobie bilet u kierowcy.
 Relacje PM off  

#156 PostWysłany: 05 Lut 2020 00:00 

Już o tym wielokrotnie pisano, ale w autobusie z Tel-Awiwu do Jerozolimy kupisz bilet normalnie u kierowcy bez żadnej karty. Natomiast po Tel-Awiwie bez karty autobusem nie pojeździsz.

#157 PostWysłany: 09 Lut 2020 09:09 
Awatar użytkownika

złoty
Upewnijcie mnie Rav-kav w TLV jest i na autobusy i na pociągi?

#158 PostWysłany: 09 Lut 2020 17:41 

niebieski
Ja swoją Rav-Kav kupiłem w autobusie miejskim wracając ze starej Jaffy do centrum Tel Awiwu.
Wróciłem dwa dni temu i teraz ani przez chwilę nie zostawiałbym się nad zakupem karty Rev-Kav. Karta bardzo przydatna i ułatwia poruszanie się po całym Izraelu nie tylko w Tel Awiwie czy Jerozolimie.
 Relacje PM off  

#159 PostWysłany: 09 Lut 2020 20:22 

niebieski
ChristianG napisał(a):
Ja mam inne pytanie. Czy bez karty na autobusy będę w stanie nimi pojechać gdziekolwiek?? Będę w Izraelu ale dopiero w maju na 4 dni i nie bardzo mi się chce kupować kartę bo to dość krótki czas a później co z nią zrobię. Dodatkowo trzeba ją doładować i na pewno nie wceluje się tak że wszystkie środki wykorzystam.

Mój wstępny plan zakłada przylot do Tel Aviv później z lotniska do miasta pociągiem więc karty nie potrzeba
Następny dzień chciałbym Jerozolimę - czy muszę autobusem czy pociągiem tym samym co z lotniska do Tel Avivu też się da??
a na następny chciałbym z Tel Avivu nad morze martwe
Jakieś sugestię np zakup biletu i kierowcy itd??

Spróbuj oszacować ile wydasz i załaduj kartę ravkav(pamiętaj że dostajesz 25% więcej).
Morze Martwe - Ein Bokek - najlepiej z Jerozolimy - bilet całodzienny na kartę (code 375) za 40 ILS płatne osobno. Za sam bilet w jedną stronę tutaj dałbyś 37,5 ILS.

Telaviv- lotnisko-Jerozolima najlepiej pociągiem wg mnie.
 Relacje PM off  

#160 PostWysłany: 09 Lut 2020 21:15 

niebieski
Dodam, że w piątki pociąg nie jeździ. Z Jerozolimy na lotnisko polecam autobus 485 cena biletu 16 nis.
 Relacje PM off  

[ 160 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość