Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 231 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 15 Sty 2016 16:19 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
sanchopan napisał(a):
To znaczy - jak to rozumieć: shuttle bus wysadzie mnie... za ogrodzeniem? Nie na jakimś podjeździe tylko ZA ogrodzeniem lotniska czy jak?
Może się nie znam na specyfice Izraela, nigdy nie byłem - ale podejrzany jest spacer 2 osób drogą?
To JEŚLI wybiorę się jednak PIESZO z terminala 3 bezpośrednio na skrzyżowanie El Al Junction - to też będzie... podejrzane czy jak?

Autobusy podjezdzaja pod samo lotnisko. Przy wyjezdzie z lotniska pewnie nawet nie zauwazysz kontroli ale przy powrocie jakies pare km od samego terminalu bedziesz mial pierwsza wstepna kontrole bezpieczenstwa. Jak nie spodobasz sie lokalnym straznikom, to wysadza Cie tam i porozmawiasz z nimi dluzej. Ale wiekszosc osob przechodzi ta wstepna kontrole bez problemu i jedzie dalej autobusem pod sam terminal.

Generalnie zacznij sie przyzwyczajac do tego, ze w Izraelu prawie wszystko jest podejrzane, a juz na pewno dwie osoby idace z plecakami piechota w okolicach lotniska.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
 Temat postu: Re: TLV - Jerozolima
#42 PostWysłany: 05 Maj 2016 09:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sie 2015
Posty: 6
Loty: 668
Kilometry: 701 089
Najtańsza opcja dojazdu powrotnego na lotnisko TVL Ben Gurion z Jerozolimy 21,50 szekli.

Powrót z Jerozolimy na lotnisko TLV zielonym autobusem firmy Egged jest bardzio prosty. W CBS (Central Bus Station w Jerozolimie) wsiadamy do autobusu nr 947 (Hajfa) kupujemy bilet u kierowcy na lotnisko TLV Ben Gurion (cena na dzień 22.02.2016 to 21,50 szekli) na wspomnianym w pierwszym poście skrzyżowaniu wysiadamy z autobusu i wsiadamy na autobus nr 5 na tym samym przystanku (pokazujemy tylko kierowcy bilet wcześniej kupiony w autobusie nr 947).

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: TLV - Jerozolima
#43 PostWysłany: 05 Maj 2016 11:02 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Ale obawiam się, że ta opcja nie działa w sobotę.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: TLV - Jerozolima
#44 PostWysłany: 06 Maj 2016 13:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sie 2015
Posty: 6
Loty: 668
Kilometry: 701 089
Japonka76 napisał(a):
Ale obawiam się, że ta opcja nie działa w sobotę.


TAK dzięki za dopowiedzenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: TLV - Jerozolima
#45 PostWysłany: 22 Maj 2016 15:34 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 709
Loty: 312
Kilometry: 479 773
srebrny
Do przystanku 974 jest godzina piechotą lub też 20 minut na rolkach sprawdzane w czwartek.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: TLV - Jerozolima
#46 PostWysłany: 11 Lis 2016 00:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 272
Loty: 104
Kilometry: 143 742
niebieski
generalnie rozumiem, że mapy google działają ok i że można na nich polegać? bo to wszystko co piszecie to mi na google pokazuje :)
_________________
Po więcej relacji zapraszam na mój blog Gotowi do drogi i Gotowi do Drogi kanał na YT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 24 Lis 2016 11:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2014
Posty: 72
Loty: 4
Kilometry: 8 456
Odświeżę trochę temat i podbijam pytanie, czy ktoś się orientuje ile aktualnie kosztuje szerut z lotniska do jerozolimy na centralną stację autobusową? Bo część pisała, że 40 NIS ale wyczytałem wiele informacji na temat kosztu przejazdu w necie że koszt to 60-70 NIS.

Ja przylatuje do Tel Awiwu 15 grudnia o 19:30 i jeżeli faktycznie cena przejazdu to 40 szekli to nie będę sie bawił w przesiadki autobusem.

Z góry dzięki za odpowiedź
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 24 Lis 2016 13:11 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Papek napisał(a):
Odświeżę trochę temat i podbijam pytanie, czy ktoś się orientuje ile aktualnie kosztuje szerut z lotniska do jerozolimy na centralną stację autobusową? Bo część pisała, że 40 NIS ale wyczytałem wiele informacji na temat kosztu przejazdu w necie że koszt to 60-70 NIS.

Ja przylatuje do Tel Awiwu 15 grudnia o 19:30 i jeżeli faktycznie cena przejazdu to 40 szekli to nie będę sie bawił w przesiadki autobusem.

Z góry dzięki za odpowiedź


Bo tutaj Kolego panuje zmowa - jak ktoś pisze "nie to co jest zgodne" z polityką adminów, to wywalają. Ja pisałem i o 40 szeklach i o 70 szeklach i o najlepszym alternatywnym i dość prostym sposobnie (a przy tymi tanim) na dojazd o tej porze do Jerozolimy.
Ale mnie czasowo wtedy zabanowali a posty skasowali - bo nikt o tym wcześniej nie pisał, a jak ja napisałem, to dotknąłem do żywego "jaśnie-ego" panów adminów.
Z tego powodu uprzejmie informuję, że skoro moje informacje są usuwane - to nie będę informował.
...tylko skorzystam sobie ze sposobu raz jeszcze, również na początku grudnia. :lol: :lol: :mrgreen:
Trzeba się dopasować do poziomu adminów - mądry-głupi - i w ten sposób też pisać. :mrgreen: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 24 Lis 2016 13:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2014
Posty: 72
Loty: 4
Kilometry: 8 456
Sanchopan proszę pomóż :D bo już zgłupiałem a chcę wybrać najlepszą ocpję
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Bruner uważa post za pomocny.
 
      
#50 PostWysłany: 24 Lis 2016 14:27 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Airport transfer z Ben Gurion do Jerozolimy door-to-door kosztuje 70 NIS.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 19 Sty 2017 23:26 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Sheruty do Hajfy i Jerozolimy jeżdżą 24/7 (w tym w czasie szabasu), niestety faktycznie nie ma sherutów do Tel Awiwu, mój błąd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 20 Sty 2017 08:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
No niestety, do Tel Awiwu to była jedyna opcja. Te 163 ILS to było za 2 osoby, za 1 jest (chyba) kilka szekli mniej. Ewentualnie można pierwszy dzień poświęcić na zwiedzanie Jerozolimy bo szerut wychodzi trochę taniej i wieczorem dopiero zjechać do Tel Awiwu.
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off
adamek lubi ten post.
 
      
#53 PostWysłany: 20 Sty 2017 11:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2014
Posty: 149
Loty: 405
Kilometry: 918 570
mzukowski napisał(a):
No niestety, do Tel Awiwu to była jedyna opcja. Te 163 ILS to było za 2 osoby, za 1 jest (chyba) kilka szekli mniej. Ewentualnie można pierwszy dzień poświęcić na zwiedzanie Jerozolimy bo szerut wychodzi trochę taniej i wieczorem dopiero zjechać do Tel Awiwu.


Z tą Jerozolimą to jest myśl! dzięki!

Mam też z tyłu głowy poranny spacer do Tel Awiwu - 18 km, jak sie dobrze sprężyć - 3h marszu :D
_________________
Ruszaj ze mną w podróż: http://www.przepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 20 Sty 2017 11:31 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
@‌adamek‌ niestety wyjście z terenu lotniska nie jest takie proste, ponieważ cały obszar jest ściśle chroniony, więc musisz się liczyć z tym, że podejdzie do Ciebie patrol i zapyta dlaczego chodzisz pieszo po terenie przylegającym do lotniska w środku nocy, a odpowiedź, że idziesz pieszo do centrum Tel Awiwu, może się wydać podejrzana ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
mzukowski lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: TLV - Jerozolima
#55 PostWysłany: 25 Kwi 2017 00:56 

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 8
Co ile kursują autobusy 947, czy są całodobowe? przylatuję w czwartek o 21 czasu lokalnego, zakładając, że na na lotnisku zejdzie mi jeszcze trochę to musiałbym łapać autobus koło 23-24, czy nie będzie z tym problemu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 01 Cze 2017 19:31 

Rejestracja: 11 Paź 2013
Posty: 5
Witam
Przeczytałam twój post i chciałabym tylko potwierdzić
Ląduje o 19.25
Czy o tej godzinie dojadę do Jerozolimy pociągiem lub żółto-niebieskim busem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: TLV - Jerozolima
#57 PostWysłany: 04 Cze 2017 14:32 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 68
Loty: 78
Kilometry: 158 859
Witam jeżeli chodzi o autobus to doczytałem się że ponoć uruchomili nową bezpośrednią linie nr 485 za 16 ILS. Z lotnisko TLV na dworzec w Jerozolimie.

https://www.touristisrael.com/bus-ben-g ... lem/20176/

https://abrahamtours.com/theme/airport-transfers/

Prośba do obecnie wybierających się o potwierdzenie w terenie. Jak nie sam to zweryfikuje :P
Góra
 Profil Relacje PM off
kazudoki lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: TLV - Jerozolima
#58 PostWysłany: 04 Cze 2017 15:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2016
Posty: 824
niebieski
Również prosiłbym o ewentualną weryfikację, jeśli rzeczywiście uruchomiono taką linię to duży plus.
Nie doczytałem się tylko jaki jest czas podróży z lotniska do Jerozolimy :oops:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: TLV - Jerozolima
#59 PostWysłany: 04 Cze 2017 15:36 

Rejestracja: 04 Lut 2017
Posty: 297
Loty: 201
Kilometry: 193 619
niebieski
Nawet jak wpiszesz w google maps trasę lotnisko Tel Aviv - Jerozolima i wybierzesz transport publiczny, to pokazuje, że można bez problemu dojechać. Autobus bezpośredni co mniej więcej godzinę, dojazd chyba nieco ponad godzinkę.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: TLV - Jerozolima
#60 PostWysłany: 20 Cze 2017 13:22 

Rejestracja: 30 Wrz 2016
Posty: 13
Autobus 485 faktycznie kursuje. Sprawdziłem w relacji Jerozolima Central Bus Station - Ben Gurion. Odjeżdża z Bus Station ok. 10 min po pełnej godzinie. Bilet 16 NIS. To jest taki zwykły "wycieczkowy" autobus. Kierowca otwiera luk bagażowy i wrzuca się tam walizki/plecaki. Wygodne fotele, przejazd zajął ok. 50min pod terminal 1.
Więcej informacji:
http://talesoftravelandtech.com/bus-jerusalem-airport/
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 231 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group