Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Lis 2015 08:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 797
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
Witam
Proszę o info jak dostać się do Tarragony z lotniska i z powrotem
Będziemy z małym dzieckiem - najlepiej byłoby pociągiem (koszty) lub bezpośrednio autobusem (wygoda)
Będziemy w czerwcu

Także proszę o info od osób będących już w Tarragonie - jak jest z przejściem z miasta na plaże przez linię kolejową. Czy dużo jest przejść, także na wózek - na goglach nie wygląda to dobrze.

.......z góry dziękuję.

Mod o samym miejscu docelowym - tarragona-sui-temporis-stolica-starozytnego-swiata,1255,84945


Ostatnio edytowany przez Abcn, 13 Gru 2015 19:23, edytowano w sumie 1 raz
wklejam link
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 01 Lis 2015 22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Kwi 2014
Posty: 65
Co do transportu do Tarragony:
1) metrem do centrum Barcelony i dalej pociągiem do Tarragony (przesiadka na stacji Barcelona Sants)
2) z samego lotniska kursują autobusy firmy BUSPLANA http://www.busplana.com/new2013/ Szybko i sprawnie, wydaje mi się, że będzie Wam wygodniej z dzieckiem wybrać tę opcję. Zatrzymują się na dworcu autobusowym w Tarragonie (Placa de la Imperial Tarraco).

Tarragona to świetny wybór, mniej oklepany, z pewnością się Wam spodoba. Jednak topograficzne ułożona kaskadowo. Plaża na dole, w połowie amfiteatr, cała starówka na górze. Jeśli chodzi o plażę to polecałabym wybrać tę na wschodzie miasta (mniejsza różnica poziomów). Wiedzie do niej kawałek krętego asfaltu, więc bez problemu się tam dostaniecie. Zaznaczyłam na mapce.
La casa del vermut - polecam zamówić Clara/Champu - jasne piwo + zamrożony sok z cytryny/sprite, ratunek w upale:)
Dzielnica rybacka - dużo restauracji z owocami morza, promocyjnych zestawów nie ma co się spodziewać, ale jeśli macie ochotę na dobrej jakości jedzenie to jest to właściwy adres
Zaznaczyłam też schody ruchome ;)
https://mapsengine.google.com/map/edit? ... kFY8O6vzlQ

Jeśli mało Wam będzie architektury, pojedźcie do Reus (autobusem z dworca).
Bez bagażu warto też pójść na spacer z plaży w La Mora do Altafulla Tamarit (tani i szybki przejazd z Tarragony pociągiem - stacje zaznaczone na mapce). Malownicza trasa po klifach, raczej płaska. W Tamarit jest zamek - wcześniej trzeba umówić się na zwiedzanie. http://www.wikiloc.com/wikiloc/view.do?id=5561469
_________________
The less you have, the more open you become.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zibid uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 03 Lis 2015 12:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
kkatarzyna21 napisał(a):
Co do transportu do Tarragony:
1) metrem do centrum Barcelony i dalej pociągiem do Tarragony (przesiadka na stacji Barcelona Sants)

:roll:
Metro nie pociera jeszcze na lotnisko...
Z reszta się zgodzę.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 03 Lis 2015 16:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Kwi 2014
Posty: 65
Racja, z rozpedu napisalam. O pociag (R2 Nord) oczywiscie chodzilo. :)
_________________
The less you have, the more open you become.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zibid uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 16 Gru 2015 15:04 

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 15
Może komuś przyda się małe doprecyzowanie ws. kosztów :)

Bilety kupowałem w biletomatach.

Lotnisko El Prat - Barcelona Sants 4.10 euro

Barcelona Sants - Tarragona 8.05 euro

Na lotnisko wracałem autokarem Busplany. Bilety można bez problemu kupić na dworcu w Tarragonie, jednak nie wiem jak to wygląda w nocy i nie wiem czy można kupić je u kierowcy. Standard zarówno pociągów jak i autokarów jest wysoki. Busplana była dla mnie super alternatywą, gdyż miałem samolot powrotny około 6 rano, a pociągi wtedy nie jeździły. Pierwszy autokar wyjechał o 4 nad ranem i to właśnie nim się zabrałem. Ważne info: zwróćcie uwagę, na którym terminalu musicie wysiąść, gdyż autokar najpierw zatrzymał się na T1, a dopiero później pojechał na T2. Między jednym a drugim jest kilka dobrych minut płynnej jazdy. No i najważniejsze - koszt biletu w busplanie to 13 euro, jedzie się około godziny. Pic rel ;)

Załączniki:
espa.jpg
espa.jpg [ 81.75 KiB | Obejrzany 7252 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Gru 2015 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@nitrousoxide
A nie próbowałeś od razu na lotnisku kupić biletu do Tarragony? Nie musiałbyś tego 4,10 płacić... ;)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 16 Gru 2015 16:17 

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 15
Mówisz o autokarze z lotniska do Tarragony, czy jest jakiś lepszy trick z pociągami? Kiedy przyleciałem, nie wiedziałem jeszcze o busplanie. Na pewno tam wrócę, więc każde info się przyda :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Gru 2015 16:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Z tego co widać na zdjęciach to pojechałeś pociągiem na Sants a potem do Tarragony, nie?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Gru 2015 17:46 

Rejestracja: 23 Sie 2012
Posty: 16
nitrousoxide napisał(a):
Lotnisko El Prat - Barcelona Sants 4.10 euro

Pewnie było już o tym milion razy, ale tak dla przypomnienia: z lotniska El Prat do Barcelony dojedziesz na bilecie miejskim T10 (10 przejazdów, koszt ok. 10€)... No chyba, że z transportu miejskiego w Bcn w ogóle nie zamierzasz korzystać i tylko ten jeden raz przejechałeś się z lotniska.

nitrousoxide napisał(a):
Na lotnisko wracałem autokarem Busplany. Bilety można bez problemu kupić na dworcu w Tarragonie, jednak nie wiem jak to wygląda w nocy i nie wiem czy można kupić je u kierowcy

Bilety na przejazd Tarragona-El Prat autokarem Plany można kupić na ich stronie internetowej: http://www.busplana.com

Co do pociągu Bcn-Tgn to dodam jeszcze:

1. Spóźnialscy bez problemu kupią bilet w pociągu u "konduktora" w tej samej cenie, co w kasie/biletomacie - nie wiem, czy taka zasada czy po prostu kontrolerzy mają dobre serca, ale widywałam wiele razy pasażerów kupujących bilet w pociągu i nikt nie robił im problemu. Mowa oczywiście o pociągach regionalnych (regional i regional exprés).

2. Jeśli ktoś planuje jeździć na trasie Tgn-Bcn częściej lub podróżuje w większej grupie to zamiast biletu jednorazowego za 8.05€ lepiej wybrać bilet 10-przejazdowy Bono Exprés - może korzystać z niego kilka osób na raz, cena ok. 58€.

3. Pociągi z Sants do Tarragony jeżdżą wg rozkładu co 30-60min, ostatni odjeżdża ok. 21:30.
_________________
Katalonia Bez Przewodnika
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 04 Cze 2018 23:51 

Rejestracja: 12 Gru 2014
Posty: 328
srebrny
Czy bilety na autobus Bus Plana kupię bez problemu na lotnisku? Gdzie i za ile? Przez internet bilety kosztują po 13 euro, ale wolałbym nie kupować, bo nie wiem czy samolot się nie spóźni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 15 Wrz 2019 21:11 

podbijam pytanie czy można kupić bilet na Busplana u kierowcy i gdzie jest jego przystanek na T2 ?
Mam 30 minut zapasu po przylocie i się zastanawiam czy zdążę dojść ( i w ogóle szybko go znaleźć :oops: ) .


Ostatnio edytowany przez Abcn 16 Wrz 2019 12:35, edytowano w sumie 2 razy
W-g google i tripadvisor : 1. Tak za gotówkę 2. Na styku T2B i T2A w-g aena http://aena.mobi/m/en/map.html?idUbicacion=1237559636230&pSite=BCN
Góra
 PM off  
      
#12 PostWysłany: 16 Wrz 2019 09:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
macie bana na google? pierwszy link po wyszukaniu 'busplana tickets' daje taka strone:
https://www.busplana.com/en/tickets

nie ma tam odpowiedzi na wszystkie wasze (zwracam sie do autorow dwoch ostatnich postow), ale jest jedna BARDZO WAZNA informacja.

pozdrawiam
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 16 Wrz 2019 10:47 

Ja doskonale znam tą stronę ale nie znalazłem na niej informacji o rozlokowaniu przystanków i kupnie biletów u kierowcy , wiem że bilet jest ważny na następny kurs jak samolot się spóźni,tyle.
Góra
 PM off  
      
#14 PostWysłany: 16 Wrz 2019 13:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
-- 16 Wrz 2019 11:47 --

1. nie kojarzę żadnego przewoźnika średni / długodystansowego w Hiszpanii który prowadziłby sprzedaż biletu przez kierowcę. Więc możesz założyć, że ten też nie
2. strefa przystanków autobusowych przed T2 nie jest jakaś szczególnie wielka. Znajdziesz w nie więcej niż 3 minuty odpowiedni przystanek (albo dopytasz na informacji lotniskowej, na pewno wiedzą).

-- 16 Wrz 2019 11:57 --

@Abcn nie odpowiadaj prosze na posta w komentarzu o edycji posta : )
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
IldefonsJarzyna uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group