Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Kierowcy busów (np 46 czy N17) nie sprzedają biletów jednorazowych, w czerwonych (46) można zapłacić jednorazowy bezdotykową kartą płatniczą
W T1 można zrobić test antygenowy po zamówieniu poprzedniego dnia

Dojazd z lotniska Barcelona Prat (BCN) do Barcelony (centrum) miasta

Ryanair i Wizzair tj najpopularniejsze tanie linie, korzystają z terminala T2 i ten przyjmuję za miejsce startu,
jakkolwiek największy przewoźnik tu latający tj. Vueling ( i np LOT) korzysta z terminala T1 .
Transport między terminalami zapewnia bezpłatny zielony autobus (shuttle bus/lanzadera), także nocą.
:idea: Wyszukiwarka przejazdów z Google Maps bardzo dobrze sobie radzi ze wskazywaniem dojazdów.

-autobus miejski 46 (czerwony)
kursuje między T1 i T2 a Pl. Espanya - od 5:30 do 23:50, z częstotliwością co ok. 20 min; czas przejazdu ok. 30 min.
bilet: u kierowcy- jednorazowy 2,40 € (tylko kartą); lub uprzednio kupiona karta na np 8 przejazdów T-Familiar lub indywidualna* T-Casual: 11,30 € ( zona 1)
- *-> nowe-bilety-karty-komunikacji-publicz-w-barcelonie,1435,147267
przy terminalu T2 na stacji kolejowej w automatach , płatności kartą, monetami i banknotami <50€) godziny otwarcia 4:30-23:55
Lub -może- przy terminalu T1 - w kiosku z wyrobami tytoniowymi Tabac, (info w 1-m poscie) !ale tylko w godzinach pracy, tj 7:30-23:00 !

-autobusy nocne (żółte)
[ Uwaga - w sezonie nitbus może zapełnić się na pierwszych przystankach i na następnych nie zabiera pasażerów ]
N16 - kursuje miedzy Pl. Catalunya i miastem Castelldefels i zatrzymuje sie przy terminalu T2
N17 - kursuje miedzy Pl. Catalunya i terminalem 1
N18 - Pl. Catalunya - T2 i T1 (przystaje w granicach Barcelony,
nie w miejscowościach L'H ani El Prat de LL po drodze)
bilety: jw.

-Aerobus (niebieski)
autobus 'expres' kursujący między lotniskiem i Pl. Catalunya z przystankami na: Pl. Espanya, w pobliżu stacji metra Urgell
i (tylko w kierunku miasta) na Pl. Universitat .
Są 2 trasy: A1 i A2 - odpowiednio z/na terminal 1 i terminal 2.
bilet w 1 str: 5,90€, w dwie 10,20 € (15dni)- kupno przy wejściu do autobusu za gotówkę (lub w automatach na przystanku początkowym i końcowym - płatność kartą).
czas przejazdu ok 30 min, kursuje co 5-10 min http://www.aerobusbcn.com/en :?:

-pociąg
wszystkie pociągi odjeżdżające ze stacji Aeroport zatrzymują się na stacjach: El Prat de Llobregat, Bellvitge, Barcelona Sants (dworzec główny), Passeig de Gracia, El Clot -Arago...
cała trasa i stacje na trasie pociągu R2 Nord odjeżdżającego ze stacji na Lotnisko Barcelona El Prat na stronie:
http://www.barcelonas.com/rodalies-r2-nord.html
bilet: kupno w automatach przy stacji przy T2.
Zalecany bilet na 8 przejazdów T-Familia* lub T-Casual ( 10 ...11,35€ ,1 zona ATM)
jednorazowy ponad 4€ , 4-a strefa Renfe.
http://rodalies.gencat.cat/en/index.html

:idea: Wyszukiwarka przejazdów z Google Maps bardzo dobrze sobie radzi ze wskazywanie dojazdów.

-Metro: niedawno otwarty odcinek L9 sud , linia wije się przez miejscowosci-satelity ok. 30 minut do Zona Universitaria (okolice stadionu Camp Nou) , zatem raczej dobra tylko dla zmierzających w okolice jej przebiegu, bo nie jest ani szybko ani tanio -
do centrum konieczna przesiadka
bilet jednorazowy 5,15 € z/do Aeroport T1 i T2 ,
!!T-C i T-F nie działają!! , inne wieloprzejazdowe tak , np T-Grup lub HolaBcn , o ile 'się opłacają'
nieco info w wymianie na bieżąco i 1-ym poscie

- taxi
Oficjalna, orientacyjna cena przejazdu między lotniskiem a centrum miasta to ok 30 €
Zależna od czasu przejazdu , do tego dochodzą kwoty rzędu 1€ za każdy bagaż.
Porównaj ceny z app Cabify lub MyTaxi
czy http://www.UnicTransfers.com
Uber nie działa.

-pieszo
Lotnisko jest oddalone o około 10km od granic miasta, kilkanaście km od centrum. Dojście jest proste jeśli przestrzega się poniższego planu:
- z T2 trzeba się skierować w prawo i za blokiem C terminala dojść do Av. Pepa Colomer,
- następnie skierować się w stronę rzeki Llobregat i przejść mostem, który znajduje się na przedłużeniu Av. Onze Setembre.
( mostu, patrząc w lewo, będzie widać w oddali górę Montserrat. Rzeka Llobregat przez wiele lat stanowiła oś przemysłu w tej części Katalonii. Dziś urozmaica przemysłowy, nadbrzeżny krajobraz oraz jest obszarem ważnym ekologicznie)
- za mostem skręcić w prawo i iść wzdłuż drogi aż do ronda. Przy standardowej pogodzie będziemy podziwiać samoloty schodzące do lądowania.
- na rondzie skręcić w lewo, w carrer A (nad drogą będą szły tory metra (L10s w budowie)). W drugiej części tej drogi będzie widać wzgórze Montjuic i obecny na nim cmentarz.
- dochodzimy do carrer Dos (2) i idziemy tą drogą do końca. Będzie tam rondo i po prawej przejście pod torami,
- w tym punkcie kończy się cześć obowiązkowa. Można kontynuować prosto do Gran Via (droga główna) lub udać się w prawo w kierunku wzgórza Montjuic.
Jeśli ktoś nie lubi biegać między samochodami po autostradzie to radzę nie eksperymentować. Na całej długości tej trasy jest chodnik lub miejsce, którym można spokojnie przejść. (c) namteH


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 905 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 46  Następna
Autor Wiadomość
#601 PostWysłany: 12 Sty 2016 19:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2013
Posty: 35
Wylatuję z El Prat T2 w niedzielę o 06:30.
Koło 5 by wypadało już być na lotnisku.

Planuję pojechać Nitbusem N16 z Pl. Espanya korzystając z T10.
Ile czasu zajmuje przejazd z Pl. Espanya na El Prat?
Nie mogę dojść do ładu z ich stroną :(
Znalazłam jakieś odjazdy, nie wiem czy w dobrą stronę:
3:00 AM
3:20 AM
3:40 AM
4:00 AM

Czy bezpiecznie będzie iść pieszo w niedzielę Av del Parallel od Kolumba do Pl. Espanya o 3 - 4 w nocy z walizkami?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#602 PostWysłany: 12 Sty 2016 19:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@bagheera604
- przejazd trwa ok. 1 godziny (choc google mowi 33 minuty ale mysle, ze jak pojedzie godzine to nie bedzie zaskoczenie)
- raczej bezpiecznie, po prostu idź główną ulica (tj Parallel)

Możesz jeszcze wsiąść w N0 przy Kolumbie i podjechać do Gran Vii na wysokości pl Espanya. Od Kolumba do pl. Espanya idzie się po górkę.

Google maps daje rade.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)


Ostatnio edytowany przez namteH, 12 Sty 2016 19:57, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#603 PostWysłany: 12 Sty 2016 19:57 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Popróbuj z www.tmb.cat -> I want to go to
jakim innym nitbusem możesz dojechać do Pl.Catalunya i przesiąść się na N16 , nie musisz iść z walizkami (lekko) pod górkę , nawet po Rambles
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#604 PostWysłany: 12 Sty 2016 21:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
to noc z soboty na niedziele, czyli ze jezdzi metro [od razu widać kto w sobotę w nocy wychodzi na miasto a kto siedzi w domu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ], mozna trójką podjechać z Drassanes na plaza de Espanya i stamtąd się przesiąść

ja bym jednak, zamiast nocnego, wystartował o 5 rano pierwszym 46 z pl. Espanya, on o tej porze w 25 minut będzie w T2 --- zwłaszcza jeśli nie masz / macie walizki rejestrowanej, to jeszcze się wynudzicie na lotnisku
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#605 PostWysłany: 14 Sty 2016 21:44 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 124
Miałbym prośbę o wyjaśnienie czy na bilet T10 na jednym skasowaniu można przejechać trasę:

1) lotnisko El Prat T2 - Pl. Espanya /autobus 46/;
2) Pl. Espanya - Urquinaona / L1/;
3) Urquinaona - Llacuna /L4/.

Czy w okolicach Llacuna jest bezpiecznie? Czy lepiej podjechać taxi np. z Pl. Catalunya?

tomek


Ostatnio edytowany przez tomek_k, 14 Sty 2016 22:04, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#606 PostWysłany: 14 Sty 2016 21:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@tomek_k
patentowany leniu...!
p r z e j r z y j t e n w ą t e k a l b o z o b a c z c o n a p i s a n e j e s t u g ó r y !

W okolicach Llacuna jest bezpiecznie.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#607 PostWysłany: 14 Sty 2016 21:57 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 124
Czytałem, że zasada jest o jednym przejdzie danym typem komunikacji na jednym bilecie.

Jednak czytałem gdzieś w necie, że nie można przechodzić przez bramki w metrze i pomyślałem, iż jest jakiś łącznik bez wychodzenia ze stacji pomiędzy L1 i L4. Chciałem się upewnić, dlatego mój post.


Ostatnio edytowany przez tomek_k, 14 Sty 2016 22:04, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#608 PostWysłany: 14 Sty 2016 22:00 

jak się zmieścisz łącznie w 75 minutach, bez wychodzenia przez bramki metra przy przesiadania się to tak (ale już metro-autobus-metro skasuje 2 razy)
A i chyba linie metra w Barcelonie oznaczone są chyba L1, L6
Góra
 PM off  
      
#609 PostWysłany: 14 Sty 2016 22:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
nie ma żadnych bramek między liniami metra.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#610 PostWysłany: 26 Sty 2016 09:57 

Rejestracja: 12 Lis 2011
Posty: 778
Loty: 391
Kilometry: 612 796
srebrny
http://www.lavanguardia.com/local/barce ... brero.html
Oficjalne otwarcie metra na lotnisko 12.02
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#611 PostWysłany: 26 Sty 2016 10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
Wiadomo juz, ze oplata za przejazd nowa linia metra z/na lotnisko to EUR 4,50.
Ale doplata nie bedzie dotyczyc posiadaczy kart T-Mes, T-50 (1 os.) i T-70.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#612 PostWysłany: 26 Sty 2016 10:40 

A czy coś zmieni się w zasadach przejazdu pociągiem R2 np. na bilecie T-10 ?
bo jak tego nie zmienią to im ta linia metra zbankrutuje - będzie jeździła pusta (ale oby nie zmienili)
Góra
 PM off  
      
#613 PostWysłany: 26 Sty 2016 11:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10965
HON fly4free
Z tego co widzę, to metro będzie dojeżdżać też do T1,
czyli dla tych co lecą Vuelingiem lub liniami legacy z terminala T1, metro może być ciekawą alternatywą, bo odpada shuttle bus między T1 a T2.
Dla tych co podróżują Ryanairem, Wizzairem, Norwegianem (terminal T2) nadal najlepszy będzie pociąg R2,
Widziałem też na własne oczy, że dużo ludzi korzystało z Aerobusu spod T1, więc ten dodatkowy koszt 4,5€ za metro i tak jest mniejszy niż koszt Aerobusu,
tylko co jedzie krócej do centrum A-bus/ pociąg /metro ?
:)
Wkrótce będzie można uzupełnić pierwszy post o metro :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#614 PostWysłany: 29 Sty 2016 05:46 

Rejestracja: 23 Sie 2012
Posty: 16
Cytuj:
Metro: od 12 lutego otwarcie odcinka L9sud po obrzeżach miasta
b. jednorazowy 4,50 € z Aeroport T1 i T2 , t10 nie działa!!

Przeczytałam dzisiaj w gazecie, że otwierają, pomyślałam "no, nareszcie!"... a tu taki zonk :evil: Nic dla ludzi, wszystko dla turystów :roll:
Cóż... zawsze lubiłam pociągi.
Niech to lotniskowe metro kursuje chociaż do jakichś bardzo późnych godzin nocnych, bo inaczej nie widzę zalet.
_________________
Katalonia Bez Przewodnika
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#615 PostWysłany: 29 Sty 2016 10:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
Nie siej paniki ;) Jesli masz T-Mes, T-50 lub T-70 to z linii L9 mozesz korzystac bez doplat.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#616 PostWysłany: 29 Sty 2016 10:22 

A ilu turystów korzysta z tych rodzajów biletów - 1%???.
Trzeba czekać na nowe zasady korzystania z pociągów R2, być może pozostawią obecne, ale osobiście wątpię...
Góra
 PM off  
      
#617 PostWysłany: 29 Sty 2016 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Pożyjemy - zobaczymy...
Już widać, że np z T2 wystarczy wsiąść w L77 i podjechać do Mas Blau (10min<) i tam już powinno T-10 ładnie śmigać. Niestety, w drugą stronę tak łatwo nie jest...
Największym zmartwieniem by było usuniecie 46 lub wprowadzenie w nim tych dopłat za dojazd na lotnisko.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Mlody lubi ten post.
 
      
#618 PostWysłany: 29 Sty 2016 21:24 

Rejestracja: 29 Sty 2016
Posty: 3
Nie wiem, czy we właściwym dziale. Jeśli nie, to proszę o przeniesienie, ale dotyczy to dojazdu z lotniska do centrum, bo pewnie nieprzypadkowo stacjonują tam bandy amatorów cudzej własności.

Kilka dni temu mieliśmy nieprzyjemną sytuację po wyjściu z autobusu linii 46 z lotniska na Plaza Espana. Godzina 21. Wysiedliśmy z plecakami i nieroztropnie zaczęliśmy studiować mapkę dojazdu do centrum. Po chwili jakiś "miły" miejscowy zwrócił uwagę mojej towarzyszce, że ma brudną kurtkę i plecak. Faktycznie przez plecy przebiegała biała linia jakiejś mazi. Facet zasugerował, że to ptak napaskudził i zaproponował chusteczkę. Moja towarzyszka podróży zdjęła plecak i zaczęła czyścić kurtkę. Nagle wokół nas znalazło się ze trzech śniadych buców i jeden z nich niepostrzeżenie podniósł oparty o murek plecak. Na szczęście dostrzegłem to, zacząłem krzyczeć i szybko wyrwałem łup. W naszym przypadku skończyło się dobrze, ale uważajcie na taki rodzaj gościnności :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#619 PostWysłany: 29 Sty 2016 23:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Tak się zastawiam jak oni rozwiążą problem komunikacji między terminalami. Nie chce mi się wierzyć, że trzeba będzie w ogóle coś płacić(czyli za darmo, jak teraz) a 4,5€ (czy nawet 2,35€) za przejazd na tej trasie postrzegam w kategoriach sci-fi.

No bo załóżmy, że chce pojechać z T1 na T2...i mi się zapomni i wysiądę pod Camp Nou :mrgreen:
albo się przesiądnę inną linię...
Będą musieli na wszystkich stacjach linii postawić nowe bramki dla "wychodzących z metra z biletem T-10 albo jednorazowym", no bo już jadąc pomiędzy innymi stacjami T-10 ma działać. :)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#620 PostWysłany: 30 Sty 2016 15:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2012
Posty: 1762
srebrny
@namteH
powiedz,gdzie wy wyczytaliscie, ze bilet T-10 ma nie działać na lini L9sud?

Ja żadnej oficjalnej informacji nie widziałem, że linia L9sud ma być wykluczona ze strefy 1.
Na RENFE też jest jednorazowy bilet z lotniska (chyba za 3,45 e), a można jechać na T-10 i tak mi się wydaje będzie w przypadku lini metra L9.
NA dworcu RENFE przy lotnisku przy automatach z biletami osoby z obsługi, które pomagają w kupnie biletu, jak się ich zapytasz jaki bilet trzeba kupić odpowiedzą Ci, że ten za 3,45 euro i wiele osób taki bilet właśnie kupuje.
Wg mnie kto będzie wiedział, że można jechać na T-10 będzie kozrystał z T-10, a pozostali będą kupować za 4,50 e tak jak w przypadku RENFE.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 905 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 46  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group