Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Kierowcy busów (np 46 czy N17) nie sprzedają biletów jednorazowych, w czerwonych (46) można zapłacić jednorazowy bezdotykową kartą płatniczą
W T1 można zrobić test antygenowy po zamówieniu poprzedniego dnia

Dojazd z lotniska Barcelona Prat (BCN) do Barcelony (centrum) miasta

Ryanair i Wizzair tj najpopularniejsze tanie linie, korzystają z terminala T2 i ten przyjmuję za miejsce startu,
jakkolwiek największy przewoźnik tu latający tj. Vueling ( i np LOT) korzysta z terminala T1 .
Transport między terminalami zapewnia bezpłatny zielony autobus (shuttle bus/lanzadera), także nocą.
:idea: Wyszukiwarka przejazdów z Google Maps bardzo dobrze sobie radzi ze wskazywaniem dojazdów.

-autobus miejski 46 (czerwony)
kursuje między T1 i T2 a Pl. Espanya - od 5:30 do 23:50, z częstotliwością co ok. 20 min; czas przejazdu ok. 30 min.
bilet: u kierowcy- jednorazowy 2,40 € (tylko kartą); lub uprzednio kupiona karta na np 8 przejazdów T-Familiar lub indywidualna* T-Casual: 11,30 € ( zona 1)
- *-> nowe-bilety-karty-komunikacji-publicz-w-barcelonie,1435,147267
przy terminalu T2 na stacji kolejowej w automatach , płatności kartą, monetami i banknotami <50€) godziny otwarcia 4:30-23:55
Lub -może- przy terminalu T1 - w kiosku z wyrobami tytoniowymi Tabac, (info w 1-m poscie) !ale tylko w godzinach pracy, tj 7:30-23:00 !

-autobusy nocne (żółte)
[ Uwaga - w sezonie nitbus może zapełnić się na pierwszych przystankach i na następnych nie zabiera pasażerów ]
N16 - kursuje miedzy Pl. Catalunya i miastem Castelldefels i zatrzymuje sie przy terminalu T2
N17 - kursuje miedzy Pl. Catalunya i terminalem 1
N18 - Pl. Catalunya - T2 i T1 (przystaje w granicach Barcelony,
nie w miejscowościach L'H ani El Prat de LL po drodze)
bilety: jw.

-Aerobus (niebieski)
autobus 'expres' kursujący między lotniskiem i Pl. Catalunya z przystankami na: Pl. Espanya, w pobliżu stacji metra Urgell
i (tylko w kierunku miasta) na Pl. Universitat .
Są 2 trasy: A1 i A2 - odpowiednio z/na terminal 1 i terminal 2.
bilet w 1 str: 5,90€, w dwie 10,20 € (15dni)- kupno przy wejściu do autobusu za gotówkę (lub w automatach na przystanku początkowym i końcowym - płatność kartą).
czas przejazdu ok 30 min, kursuje co 5-10 min http://www.aerobusbcn.com/en :?:

-pociąg
wszystkie pociągi odjeżdżające ze stacji Aeroport zatrzymują się na stacjach: El Prat de Llobregat, Bellvitge, Barcelona Sants (dworzec główny), Passeig de Gracia, El Clot -Arago...
cała trasa i stacje na trasie pociągu R2 Nord odjeżdżającego ze stacji na Lotnisko Barcelona El Prat na stronie:
http://www.barcelonas.com/rodalies-r2-nord.html
bilet: kupno w automatach przy stacji przy T2.
Zalecany bilet na 8 przejazdów T-Familia* lub T-Casual ( 10 ...11,35€ ,1 zona ATM)
jednorazowy ponad 4€ , 4-a strefa Renfe.
http://rodalies.gencat.cat/en/index.html

:idea: Wyszukiwarka przejazdów z Google Maps bardzo dobrze sobie radzi ze wskazywanie dojazdów.

-Metro: niedawno otwarty odcinek L9 sud , linia wije się przez miejscowosci-satelity ok. 30 minut do Zona Universitaria (okolice stadionu Camp Nou) , zatem raczej dobra tylko dla zmierzających w okolice jej przebiegu, bo nie jest ani szybko ani tanio -
do centrum konieczna przesiadka
bilet jednorazowy 5,15 € z/do Aeroport T1 i T2 ,
!!T-C i T-F nie działają!! , inne wieloprzejazdowe tak , np T-Grup lub HolaBcn , o ile 'się opłacają'
nieco info w wymianie na bieżąco i 1-ym poscie

- taxi
Oficjalna, orientacyjna cena przejazdu między lotniskiem a centrum miasta to ok 30 €
Zależna od czasu przejazdu , do tego dochodzą kwoty rzędu 1€ za każdy bagaż.
Porównaj ceny z app Cabify lub MyTaxi
czy http://www.UnicTransfers.com
Uber nie działa.

-pieszo
Lotnisko jest oddalone o około 10km od granic miasta, kilkanaście km od centrum. Dojście jest proste jeśli przestrzega się poniższego planu:
- z T2 trzeba się skierować w prawo i za blokiem C terminala dojść do Av. Pepa Colomer,
- następnie skierować się w stronę rzeki Llobregat i przejść mostem, który znajduje się na przedłużeniu Av. Onze Setembre.
( mostu, patrząc w lewo, będzie widać w oddali górę Montserrat. Rzeka Llobregat przez wiele lat stanowiła oś przemysłu w tej części Katalonii. Dziś urozmaica przemysłowy, nadbrzeżny krajobraz oraz jest obszarem ważnym ekologicznie)
- za mostem skręcić w prawo i iść wzdłuż drogi aż do ronda. Przy standardowej pogodzie będziemy podziwiać samoloty schodzące do lądowania.
- na rondzie skręcić w lewo, w carrer A (nad drogą będą szły tory metra (L10s w budowie)). W drugiej części tej drogi będzie widać wzgórze Montjuic i obecny na nim cmentarz.
- dochodzimy do carrer Dos (2) i idziemy tą drogą do końca. Będzie tam rondo i po prawej przejście pod torami,
- w tym punkcie kończy się cześć obowiązkowa. Można kontynuować prosto do Gran Via (droga główna) lub udać się w prawo w kierunku wzgórza Montjuic.
Jeśli ktoś nie lubi biegać między samochodami po autostradzie to radzę nie eksperymentować. Na całej długości tej trasy jest chodnik lub miejsce, którym można spokojnie przejść. (c) namteH


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 907 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 46  Następna
Autor Wiadomość
#561 PostWysłany: 20 Paź 2015 11:38 

namteH napisał(a):


- z całym szacunkiem, ale przy 3 godzinach od wylądowania do startu to chyba w wersji dla maratończyka: lotnisko dość obszerne, a trzeba wyjść i po powrocie na piętrze przejść kontrolę bezpieczeństwa, boarding zaczyna się po wylądowaniu i połączeniu samolotu do rękawa lotniczego, nie zna drogi bo pójdzie pierwszy raz do tego z jakimś tam bagażem ...
- ale też "do odważnych świat należy", choć w opcji z zapasem gotówki na nowy bilet lotniczy, czy też inną opcję dotarcia do PL


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 20 Paź 2015 11:41, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
City break w Puli za 503 PLN. Loty (piątek-niedziela) z Katowic i noclegi w centrum City break w Puli za 503 PLN. Loty (piątek-niedziela) z Katowic i noclegi w centrum
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 1907 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 1907 PLN. Wyloty z 4 miast
#562 PostWysłany: 20 Paź 2015 11:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@gorny77
ale przecież nie mówię żeby całe to przechodził...
wystarczy że podskoczy do T1 shuttle busem i potem można pospacerować po okolicy.
w okolicy T2 w zasadzie nic nie ma tak na szybko.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#563 PostWysłany: 20 Paź 2015 11:43 

wersja spaceru czy przejażdżki między terminalami z pooddychaniem świeżym powietrzem, z spojrzeniem na rosnące tam palmy wydaje się ok ;)
Góra
 PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#564 PostWysłany: 22 Paź 2015 10:29 

Rejestracja: 30 Wrz 2011
Posty: 363
niebieski
Rzeczywiście chyba jednak odpuścimy. Jeśli już te 3 h na lotnisku to co doradzicie?Jakas sensowna knajpka gdzie jest wifi?
_________________
https://www.youtube.com/user/MrDziewon
Życie w Andaluzji

www.amigoucieka.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#565 PostWysłany: 25 Paź 2015 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Hej, potrzebujemy dojechać na 4.30 jutro na lotnisko z dzielnicy Poble Nou. Chcemy zamówić taxi na 6 os. Zna ktoś jakiś pewny numer telefonu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#566 PostWysłany: 25 Paź 2015 14:54 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
+34 933110011 , FonoTaxi , ale ... wydaje mi się że jesli będą chcieli rozmawiać z nie-hiszpanskim telefonem /może gospodarz kwatery pomoże?/
pewnie powiedzą żeby zadzwonić jak się zacznie nocna zmiana.

U prywatnych cena może być porównywalna z dwoma zwyklymi taksówkami...
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off
Shaq uważa post za pomocny.
 
      
#567 PostWysłany: 27 Paź 2015 21:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
@Abcn, dzięki za wskazówki. Ostatecznie zamówiliśmy z głównej barcelonskiej koroporacji. Nie pamiętam jej nazwy, ale jeździ ich sporo - mają reklamę "miasto - Airport 29e". Faktycznie wyszło 32e + dopłata 15 euro za 6-os. taksówkę. I tak wyszło taniej, niż zamówić 2 taksówki osobno.

Kurs było o 3.30 w nocy z dzielnicy Poble Nou (ok. 20 km).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#568 PostWysłany: 02 Lis 2015 23:30 

Rejestracja: 26 Lis 2014
Posty: 3
arahja napisał(a):
Hej,
czy w biletomacie na stacji pociągów na lotnisku będę mogła zapłacić kartą maestro (płaska, niekredytowa) ?
Lecę dzisiaj i zorientowałam się, że mam same 100etki, którymi na pewno w automacie nie zapłacę. Ląduję o 20 więc kioski odpadają...

-----------
mod abcn -
@arahja i wszyscy szczęśliwi posiadacze samych setek euro ;-)
Na stacyjce jest też kasa biletowa z osobą, która powinna przyjąć 100 ( i wydać resztę :-)
/nie wiem jakie kioski masz na myśli , jesli Tabac to faktycznie go już nie ma/


Dodaję po powrocie. Na stacji są dwa rodzaje biletomatów: tłumnie oblegane TMB, w których nie da się zapłacić maestro i nie cieszące się zainteresowaniem, pomarańczowe maszyny renfe, które akceptują płatności tymi kartami. Oczywiście Visa i MasterCard przechodzą w obydwu. Potwierdzam istnienie kasy biletowej, o której istnieniu wcześniej nawet nie pomyślałam... :roll: Nie wiem, do której jest czynna, ale przed 21 była otwarta.
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#569 PostWysłany: 05 Lis 2015 18:51 

Rejestracja: 13 Sty 2014
Posty: 93
Loty: 7
Kilometry: 18 893
Potrzebuję się dostać po wylądowaniu do stacji kolejowej Barcelona-Sant Andreu Comtal,google pokazują mi pociąg R2N bezposrednio z terminala Lotniska.Moje pytanie ,czy takim pociagiem mogę pojechać na bilet T-10 ,czy nalezy zakupić jakiś inny bilet specjalnie na ten rodzaj pociągu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#570 PostWysłany: 05 Lis 2015 19:01 

deha napisał(a):

Potrzebuję się dostać po wylądowaniu do stacji kolejowej Barcelona-Sant Andreu Comtal,google pokazują mi pociąg R2N bezposrednio z terminala Lotniska.



Kod:
Zalecany bilet na 10 przejazdów T-10 (1 zona, 9,95€)


o ile przylatujesz w czasie, gdy pociągi kursują (szczegółowe info u góry)
Góra
 PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#571 PostWysłany: 11 Lis 2015 00:05 

Teraz ja zapytam się ,czy przesiadając się na bilecie T10 w metrze w Barcelonie ,jak skasuję w bramce na 2 osoby i przejdziemy to czy potem po ok 20 min jak się przesiadamy i ponownie przechodzimy przez bramki na inną linie i wkładamy bilet do aby przejść przez bramki do tej następnej linii metra to wg biletu system liczy 2 przejazdy czy 4 ???? Na wydruku na bilecie ostatnim razem wszystko było zamazane i nie byłem w stanie policzyć.
Góra
 PM off  
      
#572 PostWysłany: 11 Lis 2015 00:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@andrzejdz Generalnie przechodząc z jednej linii metra do drugiej to nie trzeba przechodzić przez żadne bramki...
Tak jest tylko jeśli wyjdziesz z metra i wtedy będą to 4 przejazdy.
Być może przechodziliście z metra do np FGC i wtedy rzeczywiście trzeba przejść przez bramki i przepościć bilet 2 razy ale on już tylko przeleci przez kasownik (w tym konkretnym przypadku), bez drukowania.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#573 PostWysłany: 11 Lis 2015 00:18 

Anonymous napisał(a):
Teraz ja zapytam się ,czy przesiadając się na bilecie T10 w metrze w Barcelonie ,jak skasuję w bramce na 2 osoby i przejdziemy to czy potem po ok 20 min jak się przesiadamy i ponownie przechodzimy przez bramki na inną linie i wkładamy bilet do aby przejść przez bramki do tej następnej linii metra to wg biletu system liczy 2 przejazdy czy 4 ???? Na wydruku na bilecie ostatnim razem wszystko było zamazane i nie byłem w stanie policzyć.


Mylisz pojęcia:
- z lotniska jedziesz linią pociągu R2, wchodząc i wychodząc z peronu wkładasz przy wejściu do czytnika bilet np. T-10, kasujecie x 2 bo dwie osoby, przekazując sobie po przejściu przez bramkę
- wychodząc przez bramkę na peronie po wyjściu z pociągu, gdy musisz przesiąść się na którąś z linii metra przy wejściu na peron metra na bramce /w wkładasz bilet zapewne T-10 do czytnika i do 75 minut od skasowania na lotnisku z w ramach tylko jednego wejścia na stację metra już nie skasuje, tylko przepuści przez czytnik
- na stacji metra pomiędzy liniami metra nie ma bramek i nic nie naliczy o ile zmieścisz się w tych 75 minutach od skasowania, przy czym to skontroluje jedyne kontroler, gdyż jak to w metrze np. w Barcelonie i Warszawie przy wyjściu z metra biletu już do czytnika nie wkładamy (przy wyjściu bilet wkładamy tylko do czytników na stacjach pociągów np. R2, jadąc lub wracając pociągiem z Montserrat)


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 11 Lis 2015 00:31, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
#574 PostWysłany: 11 Lis 2015 00:19 

Jak nie ? Przeciesz kilka dni temu przsiadałem się i dwa razy po wyjściu z jednej linii na drugą musiałem wkładać bilet do bramek aby się otworzyły. coś nie tak robiłem? ,byłem pierwszy raz i nie zauważyłem innego przejścia bez skasowania biletu.
Góra
 PM off  
      
#575 PostWysłany: 11 Lis 2015 00:23 

Przeczytaj powoli, ze zrozumieniem, bo tak to działa w Barcelonie (być może na niektórych stacjach metra, by wyjść wkładasz bilet do czytnika, ale w ramach 75 minut od skasowania nic nie skasuje)
Góra
 PM off  
      
#576 PostWysłany: 11 Lis 2015 00:34 

I tak ma być,dobrze radzisz. Mieliśmy na 2 os T 10 i przesiadaliśmy się chyba 3 razy .Jednym prostym liczeniem wyszło nam, po chyba 7 przejazdów i na lotnisku za 8 razem jeszcze otworzyły nam się bramki.Liczyłem,dlatego pytam. Na samym papierowym bilecie druki kasowania się nakładały i nie byłem w stanie policzyć.
Dzięki .Pozdrawiam
D
Góra
 PM off  
      
#577 PostWysłany: 11 Lis 2015 00:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Anonymous napisał(a):
Jak nie ? Przeciesz kilka dni temu przsiadałem się i dwa razy po wyjściu z jednej linii na drugą musiałem wkładać bilet do bramek aby się otworzyły. ..

a przypomnisz sobie na jakiej to stacji było?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#578 PostWysłany: 11 Lis 2015 00:43 

Anonymous napisał(a):
I tak ma być,dobrze radzisz. Mieliśmy na 2 os T 10 i przesiadaliśmy się chyba 3 razy .Jednym prostym liczeniem wyszło nam, po chyba 7 przejazdów i na lotnisku za 8 razem jeszcze otworzyły nam się bramki.Liczyłem,dlatego pytam. Na samym papierowym bilecie druki kasowania się nakładały i nie byłem w stanie policzyć.
Dzięki .Pozdrawiam
D


W sumie wystarczyło spojrzeć na czytnik kasownika na bramce metra zaraz po skasowaniu, wyświetla się ile jeszcze pozostało przejazdów np. na bilecie T-10 (w sumie nie wiem po co napisałeś: by sprawdzić czy głupot ci nie napiszemy, czy chcesz sprzedać kupiony bilet T-10 i nie wiesz ile pozostało przejazdów innego pomysłu nie mam)
Góra
 PM off  
      
#579 PostWysłany: 11 Lis 2015 00:48 

Na jakiej stacji to było ?? cha cha :lol: Jak byś był pierwszy raz to też byś pamiętał nazwę?? Jednak nie było problemu.

-- 10 Lis 2015 23:58 --

@gorny77 chciałem tylko aby ktoś napisał o tym T10.
Teraz już wiem ,sprzedawać go nie będę bo nic nie ma na nim. . Chodziło mi o to ,że 8 razy skasowałem go we 2 osoby na bramkach i właśnie dlaczego tak było? Teraz kapuję ten system.
Góra
 PM off  
      
#580 PostWysłany: 11 Lis 2015 01:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Anonymous napisał(a):
Na jakiej stacji to było ?? cha cha :lol: Jak byś był pierwszy raz to też byś pamiętał nazwę?? Jednak nie było problemu.
....

Nooo ja akurat doskonale pamiętam moją pierwszą trasę:
z Arc de Triomf do Santa Eulalia z przesiadką na Urquinaona ;)
Skroili nas wtedy :mrgreen:
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 21 Lis 2015 07:37, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 907 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 46  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group