Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Kierowcy busów (np 46 czy N17) nie sprzedają biletów jednorazowych, w czerwonych (46) można zapłacić jednorazowy bezdotykową kartą płatniczą
W T1 można zrobić test antygenowy po zamówieniu poprzedniego dnia

Dojazd z lotniska Barcelona Prat (BCN) do Barcelony (centrum) miasta

Ryanair i Wizzair tj najpopularniejsze tanie linie, korzystają z terminala T2 i ten przyjmuję za miejsce startu,
jakkolwiek największy przewoźnik tu latający tj. Vueling ( i np LOT) korzysta z terminala T1 .
Transport między terminalami zapewnia bezpłatny zielony autobus (shuttle bus/lanzadera), także nocą.
:idea: Wyszukiwarka przejazdów z Google Maps bardzo dobrze sobie radzi ze wskazywaniem dojazdów.

-autobus miejski 46 (czerwony)
kursuje między T1 i T2 a Pl. Espanya - od 5:30 do 23:50, z częstotliwością co ok. 20 min; czas przejazdu ok. 30 min.
bilet: u kierowcy- jednorazowy 2,40 € (tylko kartą); lub uprzednio kupiona karta na np 8 przejazdów T-Familiar lub indywidualna* T-Casual: 11,30 € ( zona 1)
- *-> nowe-bilety-karty-komunikacji-publicz-w-barcelonie,1435,147267
przy terminalu T2 na stacji kolejowej w automatach , płatności kartą, monetami i banknotami <50€) godziny otwarcia 4:30-23:55
Lub -może- przy terminalu T1 - w kiosku z wyrobami tytoniowymi Tabac, (info w 1-m poscie) !ale tylko w godzinach pracy, tj 7:30-23:00 !

-autobusy nocne (żółte)
[ Uwaga - w sezonie nitbus może zapełnić się na pierwszych przystankach i na następnych nie zabiera pasażerów ]
N16 - kursuje miedzy Pl. Catalunya i miastem Castelldefels i zatrzymuje sie przy terminalu T2
N17 - kursuje miedzy Pl. Catalunya i terminalem 1
N18 - Pl. Catalunya - T2 i T1 (przystaje w granicach Barcelony,
nie w miejscowościach L'H ani El Prat de LL po drodze)
bilety: jw.

-Aerobus (niebieski)
autobus 'expres' kursujący między lotniskiem i Pl. Catalunya z przystankami na: Pl. Espanya, w pobliżu stacji metra Urgell
i (tylko w kierunku miasta) na Pl. Universitat .
Są 2 trasy: A1 i A2 - odpowiednio z/na terminal 1 i terminal 2.
bilet w 1 str: 5,90€, w dwie 10,20 € (15dni)- kupno przy wejściu do autobusu za gotówkę (lub w automatach na przystanku początkowym i końcowym - płatność kartą).
czas przejazdu ok 30 min, kursuje co 5-10 min http://www.aerobusbcn.com/en :?:

-pociąg
wszystkie pociągi odjeżdżające ze stacji Aeroport zatrzymują się na stacjach: El Prat de Llobregat, Bellvitge, Barcelona Sants (dworzec główny), Passeig de Gracia, El Clot -Arago...
cała trasa i stacje na trasie pociągu R2 Nord odjeżdżającego ze stacji na Lotnisko Barcelona El Prat na stronie:
http://www.barcelonas.com/rodalies-r2-nord.html
bilet: kupno w automatach przy stacji przy T2.
Zalecany bilet na 8 przejazdów T-Familia* lub T-Casual ( 10 ...11,35€ ,1 zona ATM)
jednorazowy ponad 4€ , 4-a strefa Renfe.
http://rodalies.gencat.cat/en/index.html

:idea: Wyszukiwarka przejazdów z Google Maps bardzo dobrze sobie radzi ze wskazywanie dojazdów.

-Metro: niedawno otwarty odcinek L9 sud , linia wije się przez miejscowosci-satelity ok. 30 minut do Zona Universitaria (okolice stadionu Camp Nou) , zatem raczej dobra tylko dla zmierzających w okolice jej przebiegu, bo nie jest ani szybko ani tanio -
do centrum konieczna przesiadka
bilet jednorazowy 5,15 € z/do Aeroport T1 i T2 ,
!!T-C i T-F nie działają!! , inne wieloprzejazdowe tak , np T-Grup lub HolaBcn , o ile 'się opłacają'
nieco info w wymianie na bieżąco i 1-ym poscie

- taxi
Oficjalna, orientacyjna cena przejazdu między lotniskiem a centrum miasta to ok 30 €
Zależna od czasu przejazdu , do tego dochodzą kwoty rzędu 1€ za każdy bagaż.
Porównaj ceny z app Cabify lub MyTaxi
czy http://www.UnicTransfers.com
Uber nie działa.

-pieszo
Lotnisko jest oddalone o około 10km od granic miasta, kilkanaście km od centrum. Dojście jest proste jeśli przestrzega się poniższego planu:
- z T2 trzeba się skierować w prawo i za blokiem C terminala dojść do Av. Pepa Colomer,
- następnie skierować się w stronę rzeki Llobregat i przejść mostem, który znajduje się na przedłużeniu Av. Onze Setembre.
( mostu, patrząc w lewo, będzie widać w oddali górę Montserrat. Rzeka Llobregat przez wiele lat stanowiła oś przemysłu w tej części Katalonii. Dziś urozmaica przemysłowy, nadbrzeżny krajobraz oraz jest obszarem ważnym ekologicznie)
- za mostem skręcić w prawo i iść wzdłuż drogi aż do ronda. Przy standardowej pogodzie będziemy podziwiać samoloty schodzące do lądowania.
- na rondzie skręcić w lewo, w carrer A (nad drogą będą szły tory metra (L10s w budowie)). W drugiej części tej drogi będzie widać wzgórze Montjuic i obecny na nim cmentarz.
- dochodzimy do carrer Dos (2) i idziemy tą drogą do końca. Będzie tam rondo i po prawej przejście pod torami,
- w tym punkcie kończy się cześć obowiązkowa. Można kontynuować prosto do Gran Via (droga główna) lub udać się w prawo w kierunku wzgórza Montjuic.
Jeśli ktoś nie lubi biegać między samochodami po autostradzie to radzę nie eksperymentować. Na całej długości tej trasy jest chodnik lub miejsce, którym można spokojnie przejść. (c) namteH


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 905 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 42, 43, 44, 45, 46  Następna
Autor Wiadomość
#881 PostWysłany: 25 Sty 2023 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4006
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Bilet T-casual 10-przejazdowy.

Kolega, któremu przekazałem swój bilet, na którym były jeszcze 4 przejazdy wprawdzie stwierdził, że nie mogą z niego korzystać 2 osoby (był z córką) i zakupił drugi.

Pamiętam, że jego poprzednim T-10 pozwalał na korzystanie więcej niż 1 osoby (pierwsza osoba przechodzi, przekazuje bilet drugiej osobie i ona znowu przechodzi przez bramkę).

Niemniej przez 3 dni zapewne zużyjecie każdy po 10 przejazdów, więc ten wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem (pozwala też wydostać się z lotniska pociągiem R2 Nord lub autobusem 46).
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#882 PostWysłany: 25 Sty 2023 14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
T-casual jest na jedną osobę- bo zauważ, że bilet jest od razu ważny 75 minut w jednej strefie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#883 PostWysłany: 25 Sty 2023 14:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4006
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Ok, zatem muszą kupić bilet dla każdej z osób - czyli po odjęciu przejazdu z/na lotnisko zostaje 8 przejazdów na 3 dni zwiedzania - w zasadzie optymalnie.

Jeśli zabraknie im przejazdów, a nie będzie perspektywy zużycia kolejnych 10 przejazdów to można kupić T-familiar.

https://www.tmb.cat/en/barcelona-fares- ... t-familiar

Z tego co doczytałem, to jest to bilet wieloosobowy na 8 przejazdów za 10 EUR (1 przejazd 1,25 EUR)

@Akna - trzeba pamiętać, że w ramach tych 75 minut nie możemy się "cofać" w stosunku do którego jedziemy - ja miałem taką sytuację, że wybrałem przesiadkę trochę w bok i przy przejściu z metra do metra policzyło mi kolejny bilet.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#884 PostWysłany: 25 Sty 2023 14:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
Chyba taki mix wydaje się być optymalny w ich sytuacji.

@Tomo14 a nie wpadłeś po prostu w inną strefę?
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Akna, 25 Sty 2023 14:21, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#885 PostWysłany: 25 Sty 2023 14:21 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Właśnie wróciłem z Barcelony. Przylatywałem w piątek, wracałem w poniedziałek. T-casual okazał się idealny, bo w tym czasie mieliśmy dokładnie 10 przejazdów, w tym z lotniska i na lotnisko.

Przejazd z lotniska - najpierw udaliśmy się na stację Renfe (po wyjściu na halę T2 do końca w lewą stronę, schodami do góry i łącznikiem na dworzec, gdzie zaraz przy wejściu znajdują się automaty biletowe). Potem wróciliśmy do terminala i pojechaliśmy autobusem 46 na Plaza Espanya, gdzie przesiedliśmy się na metro.

Powrót na lotnisko - skorzystaliśmy z kolejki Rodalies i jechaliśmy ze stacji El Clot pociągiem R2N. Przejazd ponad 30 minut. Natomiast miałem problem z rozkminieniem rozkładów jazdy - zarówno google jak i oficjalna strona pokazywała mi godzinę odjazdu 9:26, natomiast o tej porze był tylko zwykły R2, który nie jedzie na lotnisko. Właściwy był jakieś 10 minut później, trzeba więc patrzeć na wyświetlacze, bo tam jest pokazywany kierunek jazdy i cała trasa. Pociągi na lotnisko jeżdżą z peronu 1, średnio co pół godziny.

@Tomo14 @Akna Jak czytałem, to T-casual pozwala oczywiście na przesiadki w metrze w ramach przejść podziemnych, ale każde wyjście przez bramki z metra i powrót (mimo tego że w ramach 75 minut) będzie skutkować naliczeniem kolejnego przejazdu na karcie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
paweł p uważa post za pomocny.
 
      
#886 PostWysłany: 25 Sty 2023 14:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4006
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
@Akna - no właśnie nie - to było w mieście - pojechałem jakoś tak prostopadle i widać system uznał to za cofanie się.

@Kashpir - no to się wyjaśniło czemu policzyło kolejny przejazd.
Aczkolwiek nie zawsze przesiadka z linii metra na inną linię metra skutkuje ponownym naliczeniem opłaty.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."


Ostatnio edytowany przez Tomo14, 25 Sty 2023 14:50, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#887 PostWysłany: 25 Sty 2023 14:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
Ja jeszcze dodam, że na plaza Espana można się dostać szybciej, przesiadając się na Rodillas na stacji fira/Europa.
Akurat mnie zależało, żeby się dostać na Poble Sec szybko, bo chciałam zdążyć do mojego ulubionego baru przed 16.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
zbery uważa post za pomocny.
 
      
#888 PostWysłany: 27 Sty 2023 22:47 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
Przylatujemy w 3 osoby na El Prat o 13.35, następny lot o 21.00,
Gdzie zostawić bagaże ( z tego co wiem to na lotnisku jest przechowalnia za 12 E /sztuka (: ) ? . Czy są tam też schowki gdzie można włożyć kilka sztuk? Zostaje nam ok. 5 godzin na przejazd do Barcelony i powrót? jest sens? Chciałbym się przejść po Rambli, coś zjeść na szybko. Na więcej raczej nie ma czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#889 PostWysłany: 27 Sty 2023 22:51 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Na lotnisku nie ma przechowywalni bagazu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#890 PostWysłany: 27 Sty 2023 23:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
Kiedys byla, ale po covidzie chyba nie otworzyli.

Ale macie alternatywy:
- w okolicach stacji Sants jest sporo miejsc gdzie mozecie przechowac bagaz, np. pierwszy link z google: https://www.stowyourbags.com/en/shop/ba ... ts-station
- ewentualnie, wypozyczcie za grosze auto na lotnisku (np. RecordGo, maja parking przy terminalu od razu), wlozcie walizki i nawet nie ruszajcie auta z parkingu - moze wyjsc taniej niz schowek na Sants ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
skrzat lubi ten post.
 
      
#891 PostWysłany: 01 Lut 2023 00:06 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
-- 31 Sty 2023 23:16 --

Dzięki za podpowiedzi. Ten pomysł z wypożyczeniem auta jako przechowalnia bagażu jest świetny. Wychodzi mi 13 E za tych kilka godzin. Zostaje tylko kwestia jak najszybciej i najtaniej dostać się do centrum Barcelony i wrócić na czas na lotnisko.

-- 01 Lut 2023 00:06 --

Przy wersji "wypożyczenia" auta zacząłem zastanawiać się czy nie pojechać nim, np. na parking WTC przy pomniku Kolumba. Pół godziny jazdy z lotniska , parking 3,50 /h. Czy ktoś już przerabiał takie rozwiązanie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#892 PostWysłany: 01 Lut 2023 00:37 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Jak widzę, to będziesz w godzinach szczytu. Ja bym w takim razie samochód jednak zostawił na parkingu i pojechał do miasta pociągiem. Jeździ co pół godziny i w 27 minut dojeżdża do Passeig de Gracia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#893 PostWysłany: 01 Lut 2023 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Gregggor napisał(a):
- ewentualnie, wypozyczcie za grosze auto na lotnisku (np. RecordGo, maja parking przy terminalu od razu), wlozcie walizki i nawet nie ruszajcie auta z parkingu - moze wyjsc taniej niz schowek na Sants ;)


dobry pomysł
















....na wywołanie alarmu bombowego
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Rysiek lubi ten post.
 
      
#894 PostWysłany: 02 Lut 2023 22:38 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
Jak interpretować ten zapis na stronie https://www.tmb.cat/en/barcelona-fares- ... t-familiar
odnośnie kart T-Familiar
A multi-person travel card valid for 8 journeys in 30 consecutive days from the first validation. In the case of one-zone cards, passengers have 75 minutes between the first and last validation when changing lines or mode of transport. This time increases by 15 minutes for each zone. Not valid for Aeroport T1 and Aeroport T2 metro stations on line L9 Sud.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#895 PostWysłany: 02 Lut 2023 23:17 

Rejestracja: 19 Paź 2017
Posty: 366
Loty: 72
Kilometry: 94 842
niebieski
No tak jak napisane - nie działa na stacjach lotniskowych. Chcesz wysiąść to kupujesz bilet na przejazd metrem do lotniska za 5,15e https://www.tmb.cat/en/barcelona-fares- ... ort-ticket
Jeśli mnie pamięć nie myli to jak ktoś "zapomni" kupić właściwy bilet to na stacjach lotniskowych są automaty żeby kupić bilet, który umożliwi wyjście z metra.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#896 PostWysłany: 03 Lut 2023 10:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2012
Posty: 1762
srebrny
@Rysiek
Nie działa na linię metra L9 na lotnisko, ale działa na RENFE, które jedzie na lotnisko.
Góra
 Profil Relacje PM off
Rysiek lubi ten post.
 
      
#897 PostWysłany: 16 Lut 2023 11:19 

Rejestracja: 11 Mar 2018
Posty: 202
niebieski
Czy bilet T-usual trzeba kasować, czy jest on ważny przez miesiąc od chwili kupienia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#898 PostWysłany: 16 Lut 2023 11:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
Od momentu skasowania
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Z6GD9 uważa post za pomocny.
 
      
#899 PostWysłany: 24 Lut 2023 15:22 

Rejestracja: 11 Mar 2018
Posty: 202
niebieski
Info dla kupujących bilety w automatach na stacji kolejowej na lotnisku (znajdujących się ok. 20 m przed bramkami na peron): stoi przy nich pracownik, który pomaga kupić bilet (jechałem pociągiem tuż przed 21 i skorzystałem z jego pomocy). I tutaj dodatkowe info (otrzymane od tegoż pracownika) dla chcących kupić bilet T-usual, który jest biletem “imiennym”: przed zakupem trzeba wpisać w automacie nr paszportu/dowodu, ale ponieważ nie ma możliwości wpisania liter (tylko cyfry), wpisujemy tylko część “liczbową”. Na samym bilecie pojawi się numer, w którym zamiast ostatnich trzech cyfr będą widoczne *.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#900 PostWysłany: 26 Lut 2023 11:25 

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 173
Loty: 133
Kilometry: 282 096
Nie znalazłem aktualnej odpowiedzi, więc bywalców proszę o pomoc. Przylatuję do Barcelony Ryanair i kupuję jeden bilet na autobus 46 , czy na ten bilet mogę na Placa Espana przesiąść się na metro ? Jeżeli tak, to gdzie potem skasować bilet. Czy dotyczy to również biletu kupionego u kierowcy ? Bo jeżeli nie można, to skorzystam z aerobusu , wyjdzie niewiele więcej a dojadę do Placu Katalońskiego bez przesiadek. Uprzedzam podpowiedzi nie interesuje mnie T-10 jadę poza Barcelonę (jeden nocleg przy Rambla) Z góry dzięki za odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 905 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 42, 43, 44, 45, 46  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group