Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Lotnisko w Atenach, Eleftherios Venizelos - Αερολιμένας Αθηνών - Ελευθέριος Βενιζέλος(ATH, LGAV)

położony około 27 kilometrów od centrum Aten, w pobliżu miasta Spata,
otwarty w 2001 roku, i zawiera 2 terminale (Schengen i poza Schengen)
Strona lotniska: http://www.aia.gr

Lotnisko posiada doskonałe połączenia komunikacji publicznej do Aten, Pireusu i innych miast.

Jak dojechać z lotniska w Atenach do miasta:

Metro

Chyba najszybsza opcja, dojechania do miasta.
Do centrum miasta dojedziemy za € 10 (za pół ceny dla lat 18 lub powyżej 65 lat, bilet jest ważny przez 1,5 godziny w na podróż komunikacją miejską w Atenach); cena za biletu tam i z powrotem to koszt € 18 (bilet ważny 48h). Także można kupić bilety grupowe (2 lub 3 osoby) z zniżką. Przystanek metra, w lotnisku, znajduje się w hali odlotów, i trzeba się przejdź przez skybridge. Znajdują się tam kasy biletowe, automaty (przyjmują tylko monety i banknoty euro) i bankomat narodowego banku greckiego, Ethniki.

Nie zapomnijcie o skasowaniu swojego biletu przed udaniem się na peron i wejściem do pociągu (kasowniki są przed schodami ruchomych koło kas). Za nieprzestrzeganie skasowania biletu na początku podróży lub przejazd na gapę jest mandat 120 €.

Rozkład jazdy znajdziemy tu: http://www.stasy.gr/index.php?id=70&L=1

Do placu Syntagma dojedziemy w 38 minut a do Monastiraki w 40 minut.

Kolejka miejska - Proastiakos

Drugą opcją, to kolejka miejska. Z nią możemy dojechać do Pireusu (z przesiadką w Ano Liosia), do Koryntu, do Patry (z przesiadką w Koryncie na Autobus) albo także do Chalkidi lub Salonik (z przesiadką w SKA). Odjeżdża z tego samego dworca, co Metro. Cena 8 euro normalny, 4 ulgowy

Rozkłady kolejek:
Lotnisko Aten - Korynt - Kiato: http://www.trainose.gr/wp-content/uploa ... pdf?13bbb2
Cennik: http://www.trainose.gr/wp-content/uploa ... pdf?13bbb2

Lotnisko Aten - Centrum Aten (Stathmos Larisis): http://www.trainose.gr/wp-content/uploa ... pdf?13bbb2

Ateny - SKA - Chalkida: http://www.trainose.gr/wp-content/uploa ... pdf?13bbb2
Cennik: http://www.trainose.gr/wp-content/uploa ... pdf?13bbb2

Kiato - Patra: http://www.trainose.gr/wp-content/uploa ... pdf?13bbb2

Dokładna mapa: http://www.trainose.gr/wp-content/uploa ... pdf?13bbb2

Autobusy

Przystanek autobusowy znajduje się, przy hali przylotów, koło ostatniego gate (4 i 5, jak się wychodzi z taśmy bagażowej, po prawo). To jest najtańsza opcja dojechania do miasta (6 euro normalny, studencki 3 euro), ale czas podróży może być różny w zależności od korków. Autobusy kursują 24 godziny na dobę i rozkład mają taki sam w dni robocze, oraz niedziele i święta. Bilety kupimy w budce biletowej przy hali przylotów.

Są 4 linie autobusowe:

X93: Jedzie do dworca autobusowego Kifisos (największy dworzec autobusowy, z autobusami do wysp Jońskich, i całej kontynentalnej Grecji)
Czas jazdy: od 40 minut do: 1:30

X95: Jedzie do centrum Aten, plac Syntagma.
Czas jazdy: od 40 minut do: 60

X96: Jedzie do Pireusu, przez wybrzeże Ateńskie, np. Alimos, Glyfada
Czas jazdy: około 80-90 minut

X97: Do przystanku metra Elliniko
Czas jazdy: Niestety nie wiem, bo nie miałem okazje z nim jechać

Zmienili stronę do aktualnego rozkładu jazdy, i trzeba szukać ręcznie przez ta stronę: http://telematics.oasa.gr/en/#main
I wybieramy

Line Information
Choose Line
X93, X95, X96, X97

Taksówka:

Cena stała: € 38 (5:00-24:00) i € 54 (0:00-5:00).
Więcej info: http://www.athensairporttaxi.com/

KTEL - Autobusy typu PKS

Autokary odjeżdżają koło hotelu Sofitel (wyjście 2-3), i jadą do dwóch innych popularnych portów Rafina i Lavrio. Niestety nie mają stronę po Angielsku.

Rafina

http://www.ktelattikis.gr/company/Airpo ... 6-2015.pdf

Cena: 3 euro, czas przejazdu 30 minut

Autostop

Szanse do złapienia stopa, to marne. Raczej bym nie liczył na złapanie stopa.

Rowerem

Jazda rowerem, w autostradzie jest zabroniona i nie niebezpieczna. Jedyna opcja, to przez Spate i hangarem Olympic Air

[ 604 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31  Następna
Autor Wiadomość
#561 PostWysłany: 28 Lut 2019 11:14 

Z tym mandatem za to, że bramka w metrze nie będzie chciała przepuścić, to Wy na poważnie? Ląduję 5. marca i chciałam udać się piechotą na przystanek autobusowy, ale mandatu to mi się nie uśmiecha płacić :)
 Relacje PM off  

#562 PostWysłany: 28 Lut 2019 11:24 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

No to kup normalny bilet, i nie cebule.
 Relacje PM off  

#563 PostWysłany: 28 Lut 2019 11:31 

a orientuje sie ktos jak to jest z tym uberem teraz w atenach? jezdza? w nocy to bedzie dobry deal zeby jechac uberem? nie ma korkow itp...
 Relacje PM off  

#564 PostWysłany: 28 Lut 2019 11:35 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Image
 Relacje PM off  

#565 PostWysłany: 28 Lut 2019 11:38 

no googluje i nie ma sprecyzowanych informacji dlatego pytam na forum ludzi którzy są tam jak Ty lub ostatnio byli i może korzystali, chyba w końcu po to jest to forum no nie?
 Relacje PM off  

#566 PostWysłany: 28 Lut 2019 12:06 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Oczywiście ze jest. Oczywiście ze nawet opisałem sytuację ostatnio w forum dot. Ubera w Grecji. Ale raczej zapomniałem, ze trzeba odpowiadać na bieżąco, zamiast ciut poszukać.
 Relacje PM off  

#567 PostWysłany: 28 Lut 2019 13:15 

oczywiscie ze nie musisz odpowiadac, ale skoro i tak odpowiadasz w ten czy inny sposob to nie lepiej napisac od razu? zasmieca sie temat zbednymi posatmi nic nieznaczacymi, ale to juz jak tam wolisz... czyli uber nie działa... a moze jest cos zastepczego?
 Relacje PM off  

#568 PostWysłany: 28 Lut 2019 15:34 

Z tego co przeczytałam, wyższa taryfa na metro obowiązuje do stacji Pallini (?). Co oznaczałoby, że autobus 304 ze sposobu opisanego w #417 zatrzymuje się przy stacji dalszej, objętej normalną taryfą. Nie widzę tu zatem cebulactwa i cwaniakowania :).
 Relacje PM off  

#569 PostWysłany: 28 Lut 2019 15:38 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Nie wiem jak wy chcecie piechotą przejść z 304 na lotnisko, jak tam jest całkowity zakaż pieszych.
Co do cebuli, to do ludzi co jadą za 1.4 i wysiadają na lotnisku.

Szanowna pani @aaaa565
Na górze jest Wikipost, który mi zajął 3-4h do rozpisania, o dojazdach z/do lotniska w Atenach, a pani nawet nie przeczytała. Więc po co mam odpowiadać na pytania, gdzie osoba pytająca nawet 5-15 minut z życia nie przeznaczyła do przeszukania?
 Relacje PM off  

#570 PostWysłany: 28 Lut 2019 16:05 

@Zeus jak to? Zatem Twoim zdaniem nie da się (legalnie/ bez problemów) dojść do autobusu 304?
A off topic- czy znacie jakieś aplikacje, które tłumaczą z greki (na pol. lub ang) ze zdjęcia, ale nie muszą być online? (google translator musi być online, by tłumaczyć np. napis ze zdjęcia)(.
 Relacje PM off  

#571 PostWysłany: 28 Lut 2019 16:30 

@Zeus
przeleciałem ten post szukając potrzebnych mi rzeczy i jakoś umknęła mi wzmianka/post że nadal uber nie działa. widziałem w postach z zeszłego roku z kwietnia-maja że został wstrzymany w atenach, ale znając takie aplikacje zapytałem grzecznie ludzi co byli ostatnio lub co tam mieszkają ( jak Ty ) czy może już działa, w domyśle czy coś na jego miejsce powstało, jakiś klon...
zrobiłeś kawał dobrej roboty z tym podwieszonym postem jak również udzielasz wielu cennych informacji w innych tematach. czytałem i nie ukrywam ze planując zwiedzanie będę korzystał z Twoich rad. jednak tutaj nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie i chciałem sprawdzić jakieś alternatywne opcje przejazdu z lotniska takie jak właśnie uber lub może ktoś z forum ma znajomego co che sobie dorobić itp. nie liczę na żaden darmowy transport, broń boże! ale 56 eur za taxi to jednak trochę za dużo a jednak wolałbym z dzieciakami w nocy nie tłuc się metrem czy autobusem z przesiadkami.

ps. nazywam się Andrzej ;) i pozdrawiam
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

#572 PostWysłany: 02 Mar 2019 01:23 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

No cóż nie ma inny sposób o tej porze. Albo taksa, albo autobus, albo transfer od hotelu/airbnb
 Relacje PM off  

#573 PostWysłany: 07 Mar 2019 14:31 
Awatar użytkownika

kilka stron temu ktoś wrzucał apkę gdzie można kupić bilety na komunikacje, niestety link już nieaktywny. Czy biletów mobilnych już nie można kupić?
Poza tym, planowałem kupić bilet 24h, czy też go kupie w kasie biletowej przy hali przylotów tam, gdzie bilety na autobusy X? Widze też, że są studenckie, w związku z tym nie będę cebulował i korzystac z 304 tylko kupie oba te bilety w jednym miejscu. Czy mógłby ktoś potwierdzić?

#574 PostWysłany: 07 Mar 2019 14:41 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Aplikacja upadła, i nie planują rozbudowanie jej.
 Relacje PM off  

#575 PostWysłany: 19 Maj 2019 18:36 

Witajcie, 27.05 mam przylot o godzinie 23:00. Z tego co się zorientowałem najlepiej jest z lotniska do centrum dostać się busem, jeśli się uda zdążyć to 23:20 wyruszymy i o 00:00 planowo na miejscu - Syntagma. Do hotelu pokazuje, że można podjechać metrem m2, ale jakoś nie mogę nigdzie znaleźć rozkładu ani informacji czy metro jeździ po północy. Czy ktoś się orientuje w tej sprawie? Dziękuję.
 Relacje PM off  

#576 PostWysłany: 19 Maj 2019 18:50 
Awatar użytkownika

Loty: 138
Kilometry: 246 142
platynowy
Cytuj:
Operating hours are 5:30 a.m. to 00:30 a.m., and every Friday and Saturday night, lines 2 & 3 stay open until 2:30 a.m

Za: https://www.athenstransport.com/english/

Jeżeli jednak faktycznie będziesz o 00:00, to jeszcze zdążysz. W którym jedziesz kierunku, Eliniko, czy Anthoupoli?
Jeżeli w tym pierwszym to wg Google ostatnie metro z Syntagma odjeżdża 00:18, jeżeli w tym drugim to 00:13.

Musisz jednak spieszyć się na X95, bo 20 minut to naprawdę niedużo. W przypadku jakiegokolwiek opóźnienia bez szans. W razie co, masz jeszcze ostatnie metro z lotniska 23:30, które jedzie 38min. 00:08 będziesz na Syntagma i masz chwilkę na ostatnie M2

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
 Relacje PM off
pawlo10000 lubi ten post.

#577 PostWysłany: 19 Maj 2019 21:34 

Rozumiem dzięki :) Nie wiem, w którym kierunku szczerze mówiąc, przystanek docelowy to ST.METEXOURGIOU.

Czy bilety na busa z lotniska sie kupuje w biletomatach, czy można u kierowcy?

Dzięki za informacje :)
 Relacje PM off  

#578 PostWysłany: 19 Maj 2019 21:53 
Awatar użytkownika

Loty: 138
Kilometry: 246 142
platynowy
Wszytko opisane jest w temacie dojazdu z lotniska tutaj:

lotnisko-ateny-eleftherios-venizelos-miasto,1301,52257

Bilet możesz kupić i w automacie i kierowcy i w budce.
Koszt 6EUR

Co do stacji docelowej, tak jak pisałem, powinieneś zdążyć, jedziesz w kierunku Eliniko, więc ostatni o 00:18.
Jeżeli naprawdę coś pójdzie nie tak, to Twoja stacja docelowa jest naprawdę niedaleko. Kilka eur taksówką. Zamiennie busem 790, ale szybciej byś nawet doszedł piechotą ;)
Sprawdź w Google maps

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
 Relacje PM off
marcino123 lubi ten post.

#579 PostWysłany: 20 Maj 2019 10:46 
Awatar użytkownika

Loty: 1
Kilometry: 2 169
Zeus napisał(a):
Nom, mandat będzie.

Po co wprowadzasz ludzi w błąd?

Informacja z wyciągu regulaminu ze strony oasa.gr:

TICKETS
Integrated ticket valid for 90 min for all transport modes
Normal € 1,40 / reduced € 0,60
Integrated ticket for 90 min, valid for multiple travels by buses (except for Airport Express and X80), trolley buses, metro up to Koropi station, tram and Trainose (Magoula-Piraeus-Koropi).
90 min. ticket is validated upon boarding. Second validation is not permitted.
 Relacje PM off  

#580 PostWysłany: 20 Maj 2019 14:22 

No tak, 25min z buta faktycznie :)

A czy któryś konkretny typ biletu 5 dniowego lepiej wybrać, czy bez różnicy?
Bo widziałem, że jest kilka typów -

The Ath.ena Ticket
The personalized Ath.ena Card
The anonymous Ath.ena Card

i każdy zawiera bilet 5 dniowy w cenie 9 euro.
 Relacje PM off  

[ 604 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości