Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 91 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 31 Maj 2011 00:27 

Rejestracja: 24 Lut 2010
Posty: 145
UPDATE: Aktualne dane:
---------------------------
1 października 2014 weszły zmiany co do ceń biletów

bilet do/z lotniska (autobus 78 i 78N) ale także bilet do turystycznego autobusu Πολιτιστική Γραμμή (autobus nr 50) kosztuje 2 euro / ulgowy 1 euro
bilet jednoprzejazdowy: 1 euro/0,5 euro
bilet 70 minutowy (jedna zmiana autobusu) 1,2 euro/0,6 euro
bilet 90 minutowy (dwie zmiany autobusu) 1,5 euro/0,80 euro
bilet 120 minutowy (trzy zmiany autobusu) 2 euro/1 euro

biletu 24 godzinnego już nie ma
------------------------------

Początek starego postu

Z lotniska Makedonia na pld Salonik w Grecji, do centrum można dojechac autobusem miejskim nr 78 za 1 euro,
bilet 24 godzinny to 4 euro, bilety mozna kupic w automacie w autobusie, ale trzeba miec drobne.
Autobusy zwykle starsze Volva nie sa zwykle wyposazone w klimatyzacje, do centrum moze jechac ok 40 minut, bywa ze jest goraco nawet w maju 32 st na zewn w cieniu w autobusie ponad 40 st. Do konca jadac tym autobusem 78 ok 1 godzina dojezdza sie na stacje najpierw kolejową a na koncu autobusowa w Salonikach. Ale jak kogoś interesuje centrum to lepiej wysiaść wcześniej w centrum obok nabrzeza, rynku i dreptaka.
Lotnisko dość duże w Tessalonikach nie jest na noc zamykane, jednak policja moze sprawdzać czy ktoś ma aktualne bilety i czy aby z lotniska nie urzadził sobie na dluższy czas noclegowni. Informacja turystyczna jest, ale jak ja byłem to zawsze zamknieta. Mape sobie mozna kupic w kiosku za 3-8 euro Salonik i okolicy.

W Salonikach mozna zwiedzic trase dreptakowa nad morzem z tzw Białą Wieżą, zaraz obok jest tez Rynek, bazar i ruiny rzymskie. Troche dalej jest katedra. Na bazarze mozna tanio sie zaopatrzyc w jedzenie woda za 50-70centów, soki za 1-1,5 euro, pomidory w maju byly nawet duzo tansze niz w Polsce 79 centów ładne (w Polsce w tym czasie ponad 6 zl ok 1,5 euro np w maju 2011). Mieso w podobnej cenie, konserw tez, chleb troche tanszy. Ale czasami sprzedawcy nie chca sprzedawac malych ilosci odsyłajac do resteuracji turystę, wiec trzeba iść szukać na nastepnym stoisku.

W samych Thessalonikach nie ma plazy, woda sie chyba nie nadaje do kapieli. Trzeba jechac gdzies na poludnie w poszukiwaniu plazy. Z lotniska Macedonia w Salonikach mozna za 1 euro dojechac autobusem 78 lub 79 na lokalny dworzec autobusowy pod Ikea. Spod Ikea jest wiele autobusów miedzy innymi aotobus 72 za 1 euro jedzie na pobliskie plaze na pld od Tessalonik i na pld-zach od lotniska, w okolicach Epivates, Agia Triada i Michaniona. Lub jeszcze gdzies dalej innymi autobusami. Plaze w Grecji ponoc ogólnie sa jednak brudne, duzo smieci, przy pensjonatach jednak sprzataja troche. Blizej wlk miast woda sie moze pienic, dalej w miejscach zaniedbanych plaze moga byc brudne a w wodzie narośla. Ale da sie coś wybrac kolo Salonik, nie za blisko, ale i nie zadaleko od miasta. Woda ok 20 maja w na pld od Salonik byla juz ciepla do kapieli i plaze pelne ludzi, duzo tez Greków. Z tego co tam widzialem to plaze sa piaskowe, z niewielka iloscia kamienia, sa tez muszle zwykle polamane na plazy (oprocz niestety śmieci).

Do Tessalonik ja lecialem przez Oslo Rygge i naprawde jest ciekawa zmiana klimatu z 5-17st w Oslo do 32 st w Grecji w maju.

Moje zdjecia jakby ktos chciał ogladnac
Thessaloniki (Salonoki) Greece, May 2011 and beachesPoczątek formularza
1/3 http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 33071dc701
2/3 http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 03449cc107
3/3 http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 752a0ee12e


Ostatnio edytowany przez mashacra 11 Sty 2015 20:32, edytowano w sumie 4 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
rasing lubi ten post.
 
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 20 Kwi 2014 17:50 

Szukam informacji o dojeździe z lotniska i kiepsko mi idzie. Jak nazywa się ten przystanek koło nabrzeża i rynku? Czy jadąc zobaczę coś charakterystycznego i będę wiedziała, że tam wysiąść? ;) Będę jechać wieczorem, hotel mam w tej okolicy więc nie chcę jechać aż na dworzec a nie wiem jak dużo przystanków ma ten autobus.

Ok, znalazłam rozkład
http://en.wikipedia.org/wiki/Template:T ... No._78N%29
Góra
 PM off  
      
#3 PostWysłany: 23 Kwi 2014 09:58 

Rejestracja: 23 Lis 2012
Posty: 14
Generalnie nic skomplikowanego. Autobus jedzie praktycznie przez całe nabrzeże i widać kiedy się dojeżdża do centrum. W autobusie również są wyświetlane i czytane przystanki. Natomiast co mnie osobiście pogubiło to greckie litery:) Mimo, że znałam nazwę przystanku na którym mam wysiąść (oczywiście w normalnych literkach), to przez to, że wszystko było podane po grecku, to trochę wysiadałam na czuja. Ale naprawdę ciężko się zgubić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 23 Kwi 2014 10:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
Na google maps masz świetnie rozpisaną komunikację miejską w Salonikach, bardzo mocno przybliż sobie mapkę i poklikaj po przystankach w okolicy Twojego hotelu i poszukaj autobusu 78, cena to 80 lub 90 centów (nie pamiętam) ale automat w autobusie nie wydaje reszty. Dla pewności możesz wydrukować listę z kolejnymi przystankami i w trakcie jazdy patrzeć tak jak zaproponował poprzednik na wyswietlacz ale bez stresu, bo autobus lubi utknąć w korkach.
https://www.google.pl/maps/preview
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 30 Lip 2014 12:22 

Rejestracja: 08 Cze 2014
Posty: 18
Loty: 15
Kilometry: 20 474
Witam mam takie pytanie jak wyglada sytuacja z punktualnoscia autobusow ktel z chalkidiki do salonik. Pierwszy autobus wyjezdza z Kalithea o 5:30 i jedzie okolo 90 minut, a odlot do Polski mam z rana o 9:05 i nie wiem czy sie powyrabiam. Moze ktos z was podrozowal ta trasa i podzieli sie wrazeniami pozdrawiam
http://www.ktel-chalkidikis.gr/index.ph ... catId=1018
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 13 Paź 2014 00:49 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
W tej chwili bilet na autobus lotniskowy nr 78 oraz 78N (nocny, jak mniemam) kosztuje 2 euro. Mozna go kupić w automacie w autobusie, lub na lotnisku w budce koło przystanku. Nie można w kioskach w mieście (przynajmniej mnie się nie udało). Automat w autobusie nie wydawał reszty. Autobusy jeżdzą co pół godziny, w mieście w stronę lotniska można je łapać na przykład na ulicy Egnatia (jedna z centralnych). Przejazd ok. 40 minut. O tym, że jesteśmy w centrum możemy zorientować się, gdy autobus będzie jechac blisko morza, tuż przy promenadzie, odbije w stronę miasta i ukaże się nam po lewo Biała Wieża. Innym charakterystycznym punktem jest Rotunda oraz ruiny Łuku Triumfalnego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 13 Paź 2014 07:08 

Roku napisał(a):
W tej chwili bilet na autobus lotniskowy nr 78 oraz 78N (nocny, jak mniemam) kosztuje 2 euro


A nie przypadkiem 0.90 euro za jednorazowy zakupiony w kiosku i 1 euro za kupiony w automacie w autobusie, a 2 euro za bilet na 120 minut? Bo dokładnie tyle płaciłem jakieś 2 tygodnie temu. Więcej info na stronie http://oasth.gr/#el/komistra/ (jak na złość wersja angielska jest under construction).

A, i bilety można kupić w kioskach na minidworcu autobusowym położonym przy stacji kolejowej.
Góra
 PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Paź 2014 08:09 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Niestety nie. Nawet w automatach w autobusie jest wyraźnie napisane, że

- 1.10e normalny
- 2e linia 50, 78, 78N

i tak jak napisałem. Na lotnisku można było kupić bilet za 2e w kiosku. W mieście nie. Pan w miejskim kiosku powiedział, że to są specjalne bilety i on takich nie ma.

Info sprzed kilku dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 13 Paź 2014 08:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
Widzę, że są pewne rozbieżności dotyczące ceny biletu za przejazd z lotniska do miasta.
Zatem informuję, bilet kosztuje 80 lub 90 centów (nie pamiętam dokładnie) i jest dostępny w budce koło przystanku przy lotnisku (przyloty) oraz w kioskach na mieście. W autobusie można kupić za taką cenę ale trzeba mieć odliczone pieniążki gdyż automat nie wydaje reszty, więc lepiej nie wrzucać monet 1 i 2 euro.
Informacje sprzed niecałego miesiąca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Paź 2014 08:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
panlukasz napisał(a):
A nie przypadkiem 0.90 euro za jednorazowy zakupiony w kiosku i 1 euro za kupiony w automacie w autobusie, a 2 euro za bilet na 120 minut? Bo dokładnie tyle płaciłem jakieś 2 tygodnie temu. Więcej info na stronie http://oasth.gr/#el/komistra/
Ale przecież na tej stronie jest napisane, że bilet na autobusy 78 i 78N kosztuje 2 euro. Poza tym Roku ma informacje świeższe niż sprzed 2 tygodni...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Paź 2014 09:13 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
1 października, weszły zmiany co do ceń biletów

bilet do/z lotniska ale także bilet do turystycznego autobusu Πολιτιστική Γραμμήkosztuje 2 euro / ulgowy 1 euro
bilet jednoprzejazdowy: 1 euro/0,5 euro
bilet 70 minutowy (jedna zmiana autobusu) 1,2 euro/0,6 euro
bilet 90 minutowy (dwie zmiany autobusu) 1,5 euro/0,80 euro
bilet 120 minutowy (trzy zmiany autobusu) 2 euro/1 euro

biletu 24 godzinnego już nie ma
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 21 Kwi 2015 13:50 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 432
Loty: 86
Kilometry: 133 664
niebieski
Moze ktos sie orientuje czy bezpośrednio z lotniska jeździ cos na półwysep Sithonia? Albo ile mniej więcej moze kosztować taxi w jedna strone dla 4osob ?
Lecę pojutrze wiec każda informacja miłe widziana :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 21 Kwi 2015 14:09 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Taksówka będzie kosztować koło 75 euro, a autobus z dworca w Salonikach koło 15 euro o/w no i plus 1 euro za dojazd tam ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
konrad91 lubi ten post.
konrad91 uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 26 Kwi 2015 07:29 

Rejestracja: 07 Gru 2011
Posty: 11
A jak to jest z tym biletem lotniskowym?

Czy muszę go koniecznie kupić jak będę jechał z lotniska autobusem 78 lub 78N nawet jeden przystanek i później się przesiądę w inny autobus?

Trochę nie rozumiem sensu istnienia tego biletu. Może mi ktoś to wyjaśnić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 26 Kwi 2015 07:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Tak, musisz. Ten bilet jest przypisany konkretnie do przystanko AERODROMIO (chyba tak to sie wymiawia po grecku). Więc obowiązuje z tego przystanku i do tego przystanku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 26 Kwi 2015 08:32 

Rejestracja: 07 Gru 2011
Posty: 11
Dzięki za odpowiedź, ale w takim razie mam jeszcze jedno pytanie. Bo na stronie greckiej komunikacji, jest że bilet lotniskowy jest na linię 78, 78N i 50. A z lotniska jeszcze odjeżdża 79. Na ten autobus też muszę kupić bilet lotniskowy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 26 Kwi 2015 09:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Tak, j.w. Choć przy kasie biletowej nie ma wzmianki o tym autobusie, na tabliczce informacyjnej też nie było, bo mam jej zdjęcie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 26 Kwi 2015 09:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
cieslik213 napisał(a):
Dzięki za odpowiedź, ale w takim razie mam jeszcze jedno pytanie. Bo na stronie greckiej komunikacji, jest że bilet lotniskowy jest na linię 78, 78N i 50. A z lotniska jeszcze odjeżdża 79. Na ten autobus też muszę kupić bilet lotniskowy?
Nie, na autobus 79 obowiązują normalne bilety. Autobus 79 dojeżdża tylko do IKEI, skąd można się przesiąść na inne autobusy odjeżdżające w kierunku Salonik, jak również w kierunku Agia Triada.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 03 Paź 2015 22:25 

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 2
Czy orientuje się ktoś może, jak z lotniska w Salonikach dojechać na dworzec kolejowy? Albo jak dojechać z lotniska do Agia Triada?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 04 Paź 2015 00:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2013
Posty: 143
Loty: 2
Kilometry: 1 126
Najlepiej pojechać do ikea 79 i tam jest autobus 71.72.72A. Bilet na dwa przejazdy. Kupisz na przystanku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 91 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group